Duda zatrząsł żyrandolami... i to w obu pałacach! - zdjęcie
12.02.15, 08:18Andrzej Duda (fot. YouTube/archiwum)

Duda zatrząsł żyrandolami... i to w obu pałacach!

25

1. Miało być lekko, łatwo i przyjemnie. Wąsy zgolone, strzelba odwieszona (choć może jeszcze wypali w trzecim akcie), gramatyka pod kontrolą, Pan Prezydent sam już kondolencji nie wpisuje.

Poparcie mediów zapewnione, krzywa zaufania rośnie, konkurencji brak, no bo kto to jest Duda i właściwie który Duda?

Nie trzeba nawet planować kampanii, ot tam od niechcenia w piątek ogłosiło się, ze pan prezydent startuje, a pan prezydent wygłosił przemówienie, o którym nawet zaprzyjaźniona „Gazeta Wyborcza” napisała, że krzesła przy nim ziewały...

2. I nagle w sobotę – trzęsienie ziemi! Duda wygłosił płomienne, 40 - minutowe przemówienie, po którym szczęki opadły ze zdumienia. I nie tylko Duda, ale cały PiS pokazał się jako formacja nabuzowana młodością, siłą i ciągiem do zwycięstwa.

Duda wywołał trzęsienie ziemi, które zabujało żyrandolami, nie tylko w dużym pałacu, ale i w małym. I zaczęło się biadolenie - a to z promptera czytał, a to na prochach był, a to znowu zabił Blidę. Od Muchy, przez Nałęcza, aż po premiera - wszyscy boją się Dudy. Pani premier już straszy, że jak Duda wygra (a jednak!) to z tylnego siedzenia będzie kierował nim Kaczyński. A w ogóle to Duda za dużo chce, a za mało może, bo nie ma większości... bzdura, bo jak wygra, to będzie miał!

3. Żyrandol się buja, a pod nim doradcy, jak Wysoki w piosence, pocieszają Bronisława – rano coś wymyślisz.... ale rano znów ten sam smutek do nich wraca...

Janusz Wojciechowski

Komentarze (25):

anonim2015.02.12 8:37
Existenz daj już spokój JEŁOPIE z twoimi "przemyśleniami". Dziadek Bronek i ciocia Kłamacz JUŻ SIĘ KOŃCZĄ! A ty zacznij lepiej szukać pracy za granicą, bo wolnej Polsce z prezydentem A. Dudą na takie coś jak "existenz" MIEJSCA NIE BĘDZIE!!!!
anonim2015.02.12 8:40
Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawę słodzoną ukraińskim cukrem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! POLSKA UMIERA!!!!
anonim2015.02.12 8:53
Dziadek Bronek to nie wiem czy powinien kandydować, ponieważ przysłuchując się jak zeznawał w sprawie aneksu, to dość mocna amnezja go dopadła, na tym stanowisku to trochę nie bezpieczne, wyśle wojska na misje i nie będzie wiedział gdzie. A tak na poważnie to czekam na debatę Duda - Bronek.
anonim2015.02.12 9:00
"Panie Wojciechowski. Te żyrandole to zatrząsły się ze śmiechu."..... Bo rano"cóś" się wymyśli.
anonim2015.02.12 9:05
@tom23 Niestety większość ludzi nie ma w ogóle pojęcia, że prezydęt był przesłuchiwany ...Wydaje mi się, że tu jest klucz. Ataki na Andrzeja Dudę będą brutalne i skuteczne. Już sobie wyobrażam dyskusję w antymediach z udziałem "fachowców", gdzie głównym problemem będzie dobór krawata...
anonim2015.02.12 9:22
existenZ Zaprzeczasz faktom, ale tak to jest, jak ktoś ogląda nawiedzoną telewizję TVN lub inne media dla oszołomów, gdzie prawda dla widzów jest już ustalona i żadne fakty jej zmienią. Niedługo to już do wygódki nie trafisz bez wskazówek z TVN-u, Polsatu lub telewizji publicznej. Żal mi ciebie. Poczytaj sobie wypowiedzi Nałęcza, to usłysz, jak ten mały kundelek obszczekuje A. Dudę. Kiedyś obszczekiwał postać marszałka Piłsudskiego (po linii jednej przewodniej partii), a teraz lata ze swoim pryncypałem na 11 listopada pod pomnik Piłsudskiego. Ale nawiedzeni ludzie i oszołomy, tacy jak ty, zawsze będą zaprzeczać faktom. Bez odbioru pisz na Berdyczów.
anonim2015.02.12 9:26
Jakoś chyba niewielu ludzi zauważyło ten wstrząs wywołany przez przemówienie Dudy. Mało kto ma czas słuchać 40 minut przedwyborczych deklaracji, o których, jak uczy doświadczenie wielu lat i wyborów, za parę dni nikt już nie będzie pamiętał.
anonim2015.02.12 9:31
@J.Ty. Dokładnie to napisałem. Transmisja była tylko na Republice...Na szczęście młode pokolenie ma w dupie telewizję.
anonim2015.02.12 10:16
A kto to jest Duda? Wiem, że kandydat pisu na prezydenta. Ale skąd sie wziął, to ten związkowiec, szef Solidarność? Masakra, nie mogli wybrać jakiegoś indywiduum. Np. tak jak psl wybrało Ogórek? Fajna lasko, miło się ją bedzie oglądało. Chociaż to się w polityce zmieni. Pis był u władzy, pamiętam jak aresztował zdolnych lekarzy, którzy im nie odpowiadali. Zrujnowali ludziom karierę ale to pal licho. Ilu pacjentów zmarło bo oskarżyli niesłusznie za łapówki? Ja nie chcę pisowców nie chcę już po, psl, sld i innych co siedzą w parlamencie od wieków. Won.
anonim2015.02.12 10:17
@marekwu Młodzi oglądaja "trudne sprawy", "Dlaczego ja" itp ....studiują idiotyczne kierunki, siedzą na garnuszku starszyzny .......Dziś strajkuja rolnicy, górnicy przeciez nie dla siebie i gdzie młodzi? Masz rację samo im spadnie z nieba , albo walizeczka do pracy niewolniczej!
anonim2015.02.12 10:37
Komor to kundelek przy Dudzie
anonim2015.02.12 10:37
@KEFAS Idealnie w paru zdaniach przedstawiles polska rzeczywistosc! Co do artykulu to wystapienie, entuzjazm czy inteligencja Pana Dudy w praktyce nie ma znaczenia. Wazne, ze dziadek Bronek sie ladnie usmiecha i nie wychyla za bardzo. Wiekszosc baranow na pewno to doceni wybierajac go na kolejna kadencja i biadolac przy tym, jak to w Polsce jest zle.
anonim2015.02.12 10:40
Polska rośnie "wsiłę". Orlen, PKO BP, Biedronka...Najnowszy ranking. Nic dodać, nic ująć.
anonim2015.02.12 10:41
Miało być "WSIłę"
anonim2015.02.12 10:41
na 100% będą fałszować wybory ! kilka razy się udało, a ostatni raz to już na taką skalę i co przeszło ? przeszło ! Otępiały naród bez szacunku dla siebie wszystko kupi jak mu się 100 razy powtórzy to samo.Pigułę "dzień po" zaczną nawet brać mężczyźni jak im komunikat taki puszczą w tvn-ie. Durczok raz powie i juz poleca chłopy do apteki.
anonim2015.02.12 10:48
http://www.fronda.pl/blogi/kajecik-mysli-schwytanych/z-przymruzeniem-oka-wywiad-sondazowy-z-wittem,41848.html
anonim2015.02.12 12:39
@AnitaF Ale nieuwikłany. Hipotetycznie. Putin przedstawia dowody w sprawie ataków na WTC. Obama analogiczne w sprawie Smoleńska. - Nie jest to tak absurdalne political fiction jakby się mogło wydawać... Efekt jest taki, że obydwa żyrandole spadają z hukiem.
anonim2015.02.12 13:26
@ AnitaF nie porównuj doktora prawa z marnym myśliwym, historykiem z Bożej łaski w dodatku niezbyt zdrowym leminżyco;)
anonim2015.02.12 13:41
Szczęki opadna ze zdumienia, gdy Komorowski znowu wygra wybory.
anonim2015.02.12 13:50
@ nekkro raczej ręce opadną świadomym Polakom.
anonim2015.02.12 16:14
@ AnitaF nie ściemniaj;) to przyznaj się kto jest twoim faworytem? na pewno nie JKM;)
anonim2015.02.12 16:41
Na tle strajków , biedy , nędzy , ubóstwa - balanga pisu to jest to! Ludziom się taki kabaret należał. A ten podniecony Duda zobaczymy jak w bezpośredniej rozmowie z dziennikarzami będzie się zachowywał. Teraz wśród swoich wyznawców, bez trudnych pytań bryluje.
anonim2015.02.12 20:11
@ stefa60 martw się o Bula, chociaż pewnie będzie miał fory u reżimowych dziennikarzyn;
anonim2015.02.13 1:55
Existenz przecież pracuje we frondzie :)
anonim2015.02.13 1:56
Komoruski nie zgodzi się na debatę ucieknie jak Waltzowa