Dr Jerzy Bukowski: Ważna decyzja przed Prezydentem RP - zdjęcie
08.01.20, 08:46(fot. facebook/PiS)

Dr Jerzy Bukowski: Ważna decyzja przed Prezydentem RP

9

Czy Beata Szydło poprowadzi kampanię wyborczą ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy?

Tę bardzo ważną decyzję obecna głowa państwa musi podjąć jak najszybciej, ponieważ wszystkie główne formacje opozycyjne (poza Konfederacją) wyłoniły już swoich kandydatów.

W poprzedniej kampanii prezydenckiej tandem Duda-Szydło sprawdził się znakomicie i dlatego logiczny wydaje się powrót do niego. Z drugiej strony pojawia się jednak opinia, że - cytując Heraklita - „nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki” i potrzebny jest powiew nowości, a nie odtwarzanie czegoś, co niekoniecznie sprawdzi się z podobnym skutkiem drugi raz.

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Prowadzenie kampanii wyborczej to przede wszystkim objazd Polski. Urzędujący prezydent ma w tej materii ogromną przewagę logistyczną nad rywalami, a Andrzej Duda uwielbia spotykać się z wyborcami i potrafi pozyskiwać sobie ich sympatię bez pośrednictwa nawet najbardziej zaufanych współpracowników.

W tej sytuacji szef sztabu powinien skupiać się raczej na przygotowywaniu mu materiałów na owe spotkania i na organizowaniu wywiadów w mediach, a także telewizyjnych debat z kontrkandydatami. Nie wiem, czy Beata Szydło dobrze by się czuła w takiej roli, ale im szybciej prezydent Duda zdecyduje, kto poprowadzi jego kampanię, tym dla niego lepiej.

Jerzy Bukowski

Komentarze (9):

Teofil2020.01.9 17:05
Nasz kochany Pan Prezydent znów dokopał całemu światu.Odkąd podnieśliśmy się z kolan wiadomo,że tylko my mamy rację a reszta świata to idioci.Tak trzymać .Kochamy Cię Jarosławowy pomazańcu.
andrzejhahn32020.01.8 17:36
duda .a czy ta twoja decyzja jest zaakceptowana przez kota kaczynskiego
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.8 13:14
Jedyne decyzje, które może podejmować prezydent Duda to wybór smaru do nart, ewentualnie czasem żona pozwoli mu wybrać kurort.
anonim2020.01.8 12:34
Jaka znowu decyzja ? Zrobi co każe prezes Polski.
Janek2020.01.8 9:47
Nie ma dobra, nie ma Łaski. Dobrze by zrobił PAD, jakby podjął inicjatywę w sprawie Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Widać, nie idzie PiS w polityce, stracił Senat, można różnie się z tego tłumaczyć, ale bez błogosławieństwa Pan Boga, ani do proga. Tylko Intronizacja PAD może coś zmienić w Polsce, może zdecydować o wyborze na kolejną kadencję. Objawienia Rozalii Celakówny: Nie spłyną krwią państwa co mają Mnie za Króla fronda.pl/a/objawienia-rozalii-celakowny-nie-splyna-krwia-panstwa-co-maja-mnie-za-krola-3,130937.html
Marek212020.01.8 9:55
Ok. Podejmie. Sejm i Senat ogłosi, PAD na klęczkach intronizuje... A co potem? A jeżeli następny dzień będzie taki sam jak poprzedni? Co wtedy?
Janek2020.01.8 10:22
Pozwólmy działać Duchowi Świętemu. Więcej wiary. Jeżeli oczekujesz zmiany już na drugi dzień, to ci zawierzenia dostrzegą miłość w sercu, która otrzyma moc do zmiany zagorzałych serc, które dziś trują ludzi i świat. Ludzie dostrzegą to, co dziś mają przez złego (szatana) zasłonięte, i to jest meritum sprawy.
Janek2020.01.8 11:34
Zobacz, jak działa zły, szatan, a zatem to, ca ma być zakryte, czego nie pokarze ci TV, Grzegorz Braun o "wyłapywaniu" i "zmienianie mentalności" obywateli youtube.com/watch?v=cyjZJLO1Ssc Grzegorz Braun o deprawacji dzieci i ochronie życia nienarodzonych youtube.com/watch?v=7UmwSNqL3EQ
anonim2020.01.8 12:35
Kate mogłaby zostać jego żoną i królową.