,,Doktryna Neumanna w pełni’’ – podsumował polityka Robert Mazurek. Poszło o marszałka Grodzkiego  - zdjęcie
09.06.21, 07:29Fot. screenshot - YouTube (RMF24)

,,Doktryna Neumanna w pełni’’ – podsumował polityka Robert Mazurek. Poszło o marszałka Grodzkiego

9

,,Doktryna Neumanna w pełni’’- skomentował Robert Mazurek wypowiedź swojego gościa na temat wniosku prokuratury o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. W dzisiejszej Porannej rozmowie w RMF FM poseł PO Sławomir Neumann odniósł się też do spekulacji na temat powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska.

Sławomir Neumann przekonywał, że Donald Tusk nie musi wracać do Platformy Obywatelskiej, bo wciąż w niej jest.

- „Donald Tusk jest w PO, nie musi do niej wracać, bo jest jest członkiem, honorowym przewodniczącym wręcz i to PO wskazała go jako kandydata na szefa EPP. Musi mu zależeć dobro PO”

- stwierdził.

Podkreślił, że w jego ocenie Tusk nie wróci w taki sposób, jak mówi się o tym w mediach. Odnosząc się do scenariusza, wedle którego Tusk miałby zostać najpierw senatorem, a później marszałkiem Senatu, gość Roberta Mazurka stwierdził:

- „Ten scenariusz, o dziwo, nie został wymyślony przez dziennikarzy. Ja go słyszałem od bardzo poważnego polityka PO”.

- „Myślę, że to jest wariant mało prawdopodobny”

- zaznaczył.

Podkreślając, że Tusk może być aktywny w polskiej polityce, poseł Neumann przekonywał, że w najbliższym czasie będzie miał dużo zajęć w EPL.

Sławomir Neumann skrytykował też na antenie RMF FM sposób, w jaki Rafał Trzaskowski organizuje Campus Polska Przyszłości. W jego ocenie wydarzenie to nie powinno być przygotowywane pod szyldem nowego ruchu Trzaskowskiego, a pod szyldem Platformy Obywatelskiej.

Robert Mazurek zapytał swojego gościa również o kontrowersje wokół marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, w którego kierunku padają oskarżenia o korupcję.

- „Mówi o tym od dawna, że to jest nieprawda. I wiem z własnego doświadczenia, że prokuratura jest używana do politycznych ataków. Nie można wszystkich oczerniać”

- przekonywał poseł Neumann.

Zapewnił, że Senat zajmie się wnioskiem prokuratury, która chce postawić zarzuty marszałkowi.

- „PO powinna zapoznać się z dokumentami w sprawie Tomasza Grodzkiego i głosować zgodnie z własnym sumieniem”

- stwierdził polityk.

- „Czyli doktryna Neumanna w pełni…”

- podsumował jego wypowiedź Robert Mazurek.

kak/RMF24, wPolityce.pl

Komentarze (9):

rychu2021.06.9 15:13
Stary geszefciarz koszerny
YORK2021.06.9 12:33
Przyjdzie czas ze gniew ludu ich dopadnie a wtedy nie bedzie zmiluj sie.
Józef Bonkzdupytuska2021.06.9 9:57
Sławomir Neumann były pracownik Nordea Bank czy on nie był już w tym banku w coś utopiony ? W Starogardzie Gdańskim skąd pochodzi mówią, że już tam się błaźnił wchodząc w lewe interesy. Co się wyssie z mlekiem matki to zostaje do końca życia.
Tusku z Brukseli - powróć nam Panie2021.06.9 8:31
Tusku na Koniu Białym - powróć nam Panie, Tusku Nadziejo Nasza Ostatnia -powróć nam Panie ,Tusku Nieustająco Powracający -powróć nam Panie, my nieudolni Ciebie Pana błagamy - powróć nam Panie
opty2021.06.9 10:26
Daj nam Boże głupią oPOzycję, lecz nie aż tak......
Jacuś2021.06.9 8:29
Patrząc na tą sprawę i podobne posłużę się przykładem Wojciecha Sumlińskiego, zapewne nie będzie miał nic przeciw (wszystko można zobaczyć na stronie W. Sumlińskiego). W jego sytuacji miał przeciw sobie służby WSI, prokuraturę, Prezydenta Komorowskiego, oficerów z dawnego PRL, obrońcę Giertycha i wielu innych. Trochę to trwało, ale wygrał wszystko na swoją korzyść. Sumując: mówienie - sprawa polityczna, ten rządzi, tamten minister to tylko wymówki, jeśli się jest czystym, i jeśli się chce można to udowodnić
Anonim2021.06.9 7:44
Platfusy kryją swoich, pisowcy swoich, księża swoich. Cała nasza polityka to gangus na gangusie ahhahaha republika bananowa w środku Europy!:)
bonanza2021.06.9 7:57
Tylko Róża i Donek kryją obcych.
ala2021.06.9 7:40
"....Senat w drodze referendum należy rozwiązać i zlikwidować jako organ stanowiący nie tylko obciążenie polityczno-społeczne ale i materialne dla Kraju, gdyż SENAT w obecnym składzie osobowym z ludźmi z tzw opozycji którzy w znacznym stopniu uwikłani są w konflikt z prawem z zarzutami prokuratorskimi i podejrzanymi o przestępstwa nie daje pełnej gwarancji rzetelności, bezstronności i niezależności prawno-opiniodawczej ustaw na domiar organ pod kierownictwem obecnego marszałka senatu który nie tylko uwikłany w zarzut podejrzeń o haniebne łapówkarstwo na umierających , ale jakby nie czuje pełnej suwerenności naszego Kraju w zakresie prawodawstwa i o instrukcje legislacyjne i ostateczne opinie prawne w zakresie tworzonego polskiego prawa występuje do organizacji międzynarodowych i państw trzecich......"