"Der Spiegel": To Rosja odpowiada za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą!  - zdjęcie
12.01.15, 09:56fot. Za YouTube

"Der Spiegel": To Rosja odpowiada za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą!

4

Dziennikarze "Spiegla" i holenderskiego "Algemeen Dagblad" oraz wspierani przez międzynarodowe fora śledcze doszli do wniosku, że to Rosja odpowiada za zestrzelenie samolotu pasażerskiego z 298 osobami na pokładzie. "Zrekonstruowali na podstawie informacji dostępnych w internecie oraz rozmów z naocznymi świadkami trasę przemarszu rosyjskiej 53 brygady przeciwlotniczej".

Okazało się, że "dysponująca rakietami przeciwlotniczymi brygada opuściła 23 czerwca miejsce zakwaterowania w Kursku. W dniu zestrzelenia samolotu, 17 lipca ub.r., jedna z mobilnych platform rakietowych tej jednostki znajdowała się dokładnie w miejscu, skąd wystrzelono rakietę" - czytamy w "Spieglu". "System antyrakietowy ziemia-powietrze Buk-M1 rozlokowany został w pobliżu miasta Sniżne, aby chronić czołgi prorosyjskich separatystów przed atakami ukraińskiego lotniska. Autorzy raportu przytaczają opinie mieszkańców pobliskich osiedli, którzy słyszeli charakterystyczny dźwięk towarzyszący wystrzelonej rakiecie bądź widzieli moment odpalenia pocisku" - podaje Onet.pl.

Kolejny dowód to opinia jednego z dowódców rebeliantów, który potwierdził, że "prorosyjskie oddziały dysponowały dwoma jednostkami Buk, których jednak nie potrafiły obsługiwać. Specjaliści są zgodni, że tak skomplikowany system przeciwlotniczy mógł być obsługiwany tylko przez oficerów rosyjskich. Zdjęcia potwierdzają, że jeden Buk został po katastrofie samolotu wycofany do Rosji - brakowało w nim jednej rakiety".

Co bardzo zaskakujące, informacje dziennikarzy śledczych dokładnie znają i Amerykanie oraz kraje Europy Zachodniej. Jak pisze "Der Spiegel":  "Ameryka i Europa Zachodnia nie są zainteresowane pokazaniem dowodów, aby »nie zapędzić Putina w kozi róg«". Prezydent Rosji musiałby zostać napiętnowany jako "szkoleniowiec i dostarczyciel sprzętu dla bandy, która ma na sumieniu 298 osób".

mod

Za: Onet.pl

Komentarze (4):

anonim2015.01.12 10:22
Samolot zestrzelili ci sami - co budynki WTC w Nowym Jorku.
anonim2015.01.12 13:28
Pytanie takie. Czym różnią się masońskie gwiazdki w barwach żółtych, białych i czerwonych? Poza barwami oczywiście.
anonim2015.01.12 14:06
Klasyczna półprawda obliczona na ciemny lud. Od początku wiadomo, że bandziory konkurenta putina (putin wysłał komando aby zlikwidowało tzw przywótcuff donietzka, ale samo zostało zlikwidowane he he he taka karma) wystrzeliły rakietę... ale nie do maleza tylko do Su27 który wykonywał atak na wystawionego maleza. Wystawionego co najnieśmieszniejsze przez kontrole lotu z Warszawy która wprowadziła (pomimo protestów pilota) maszynę w obszar ZAMKNIĘTY przez Kijów. Ale teraz juz wiemy, że tym Su27 nie dowodziła armia ukraińska - cokolwiek by o nich nie pisać nie sądzę aby JE Poroszenko poszedł na takie ryzyko. Za zrąbaniem maleza stoja ci sami co to "zniknęli" im wcześniej jeden samolot a ostatnio zrąbali następny. Oj, chyba malezja STRASZNIE podpadła komuś naprawdę potężnemu. Ciekawe czym podpadła... Może tym samym co Polska przed masakrą Smoleńską? Dokładnie nie chciano wziąć wielomiliardowego "kredytu".
anonim2015.01.12 18:08
i za Smoleńsk tak samo wszyscy to wiedzą a mimo to wolą być ścierwem dla Putina