Czy PiS ukróci propagandę LGBT? Jan Maria Jackowski dla Frondy - zdjęcie
22.11.19, 10:45Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Czy PiS ukróci propagandę LGBT? Jan Maria Jackowski dla Frondy

60

Fronda.pl: Mateusz Morawiecki w swoim expose bardzo mocny nacisk położył na kwestię ochrony dzieci przed propagandą, którą próbuje się przemycać do szkół. Słowa premiera wsparł później również prezes Jarosław Kaczyński. Czy rzeczywiście PiS może podjąć działania, które ukrócą te praktyki?

Jan Maria Jackowski, senator RP: Deklaracje premiera szły w dobrym kierunku. Uważam jednak, że potrzebne są nie tylko słowa, ale również działanie i konieczne jest przeprowadzenie pewnych zmian legislacyjnych.

Jakich konkretnie?

Przede wszystkim w aspekcie zwiększenia gwarancji konstytucyjnego prawa rodziców do wychowywania swoich własnych dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami i światopoglądem. Tu zdecydowanie konieczne są zmiany ustawowe i liczę na to, że skoro pan premier takie działania zapowiedział, to takie właśnie zmiany będą proponowane. Dopominałem się ich jeszcze w poprzedniej kadencji Senatu, ale wówczas minister Zalewska nie widziała potrzeby zmian. Uważam, że rodzice muszą mieć pewność, że ich prawa będą respektowane.

Jeśli chodzi o wspieranie działań LGBT, prym wiodą tutaj Warszawa pod rządami Rafała Trzaskowskiego i Poznań, gdzie rządzi Jacek Jaśkowiak. Czy PiS rzeczywiście może realnie przeciwdziałać takim akcjom jak „tęczowy piątek” czy deklaracja LGBT+ podpisana przez prezydenta Warszawy?

Jeśli chodzi o działania na terenie szkoły, to potrzebny jest realny nadzór MEN i kuratoriów nad tym, co się dzieje w szkołach. Ponadto rodzice powinni mieć większy wpływ na treści, jakie chcą przekazywać ich dzieciom organizacje zewnętrzne działające w szkołach. Obligatoryjne powinno być zawsze poinformowanie o tym na piśmie rodziców wraz z opisem proponowanych zajęć i wyrażenie przez nich imiennej, pisemnej zgody (bądź nie) na uczestnictwo ich dzieci w dodatkowych zajęciach, które nie są bezpośrednio związane z realizacją programu szkolnego. Potrzebne jest wzmocnienie praw rodziców w obszarze programów wychowawczych, w tym zmiana artykułu 86 Prawa Oświatowego. Oczywiście, z pewnością będzie grupa rodziców, którzy będą chcieli, aby ich dzieci uczestniczyły w tego typu spotkaniach. Nie można jednak stawiać przed faktem dokonanym tych rodziców, którym się to nie podoba i którzy nie chcą, aby ich dzieci brały udział w podobnych akcjach albo były w jakikolwiek sposób dyskryminowane z powodu odmowy udziału w tego typu przedsięwzięciach.

Nie sposób nie zapytać w tym kontekście o fakt, że szefową Komisji Polityki Społecznej i Rodziny została poseł Lewicy Magdalena Biejat, co krytykuje ogromna część prawicy. Skąd taka decyzja? Podziela pan głosy krytyki w tej kwestii?

Nie wiem dlaczego zapadła taka, a nie inna decyzja. Jestem senatorem, więc nie brałem udziału w żadnych rozmowach dotyczących parytetów w prezydiach komisji w Sejmie, niemniej jednak uważam, że jest to decyzja niezrozumiała. W sytuacji, w której prezes Jarosław Kaczyński i liderzy partii deklarują obronę tożsamości cywilizacyjnej i rodziny, zgoda na wybór pani Biejat - znanej z domagania się legalizacji zabijania nienarodzonych dzieci na żądanie do 12 tygodnia - jest przejawem niekonsekwencji. Czymś oczywistym jest, że zarządzana przez nią komisja będzie promowała idee, których nie akceptuje znaczna część społeczeństwa i wielu wyborców PiS. Dzięki temu przewodnictwu posłowie lewicy będą mogli wskazywać i powoływać ekspertów, nadawać patronaty honorowe, organizować w Sejmie konferencje, wspierać działalność edukacyjną i w tym wszystkim podpierać się autorytetem parlamentu. Na tym zyskuje lewica, która otrzymała forum do nagłaśniania swych lewacko-lewicowych koncepcji rodziny oraz promocji aborcji na żądanie, a także Konfederacja, która wytyka PiS niekonsekwencję i brak wiarygodności. Sytuacja jest dziwna tym bardziej, że nie tylko prezes PiS Jarosław Kaczyński bardzo wyraźnie mówił o konieczności ochrony cywilizacyjnej rodziny i dzieci, a także poszanowania dla życia ludzkiego, ale także premier Morawiecki wyraźnie nawiązywał do tych kwestii w swoim expose. W zaistniałej sytuacji osoby, dla których ważne są wartości, do których odwołuje się Prawo i Sprawiedliwość, mają absolutne prawo czuć się zawiedzione. Oburzenie szeregu środowisk katolickich i społecznych w tej kwestii zupełnie mnie nie dziwi. W oświadczeniu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, napisano: <<Nie ma dla tej taktykiŻADNEGO usprawiedliwienia. Jest to gra polityczna nie do przyjęcia dla wyborców PiS, która mocno podważyła zaufanie dla tej formacji>>. Zresztą jest ono widoczne nawet w samym obozie Zjednoczonej Prawicy - jak wiemy, jednoznaczne stanowisko w tej sprawie zajęła Solidarna Polska. Jedne komisje są ważne, inne bardzo ważne. Ta konkretna należy moim zdaniem do tej drugiej kategorii. Myślę, że sprawę parytetu można było jednak rozegrać inaczej. Komisji Polityki Społecznej i Rodziny należało bronić! A jeżeli – jak twierdzą niektórzy politycy prawicy – nie jest ważny przewodniczący komisji, bo i tak decyduje większość, to po co bito się o komisję finansów? Przecież i tak posłowie PiS w niej dominują.

Słychać jednak również głosy przeciwne. Niektórzy podkreślają, że kierownictwo PiS „wie co robi”. Co Pan o tym sądzi?

Pojawiły się rzeczywiście sugestie, że za tą decyzją kryje się jakiś głębszy plan. Przyznam, że to dość zagadkowe sformułowanie. Czy takim planem miałoby być blokowanie teraz przez przewodniczącą Biejat projektu obywatelskiego w sprawie zlikwidowania przesłanki eugenicznej jeśli chodzi o aborcję i używanie tego argumentu jako alibi do nierozpatrywania projektu obywatelskiego? Czy też może komisja rodziny byłaby potrzebna do odwracania uwagi opinii publicznej i miałaby być wykorzystywana do tego, aby w sytuacjach, w których lewicowe i lewackie środowiska proponowałyby kontrowersyjne ustawy, takie jak homozwiązki z prawem adopcji dzieci, deprawację dzieci i młodzieży przez tak zwaną seksedukację czy aborcję na żądanie, te trafiałyby na posiedzenie plenarne Sejmu i były widowiskowo odrzucane? Tyle tylko, że to przypomina zachowanie piromana, który wznieca pożar, później pierwszy biegnie aby go ugasić i w końcu oczekuje na poklask. To zgubne i pokrętne działanie. Dzisiaj na naszych oczach mówił o tej sytuacji dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej - skrajna lewica zdobywa przyczółki w życiu publicznym. Ich systematyczna praca zaowocuje tym, że za 4 lata będą mieć poparcie społeczne na dużo wyższym poziomie. Za 8 lat do urn masowo pójdą dzisiejsi młodzi uczniowie, poddani indoktrynacji ideologicznej, i zdecydują o przekazaniu władzy w Polsce w ręce marksistów oraz wyznawców Antonio Gramsciego. A wszystko ma swój początek w tym, że PiS wpuszcza skrajną lewicę do edukacji, spraw rodziny i kultury.

To wszystko nie robi dobrego wrażenia na tej części naszego elektoratu, która oczekuje od Prawa i Sprawiedliwości zgodności deklaracji z czynami oraz realizacji zobowiązań podjętych w programie i zapowiedziach przed wyborami.

Premier w swoim przemówieniu podkreślał to, jak istotne są dla rządu wartości takie jak tradycja i rodzina. Co w takim razie z kwestią aborcji? Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z „Rzeczpospolitą” już zapowiedział złożenie projektu w sprawie liberalizacji prawa w tej kwestii. Czy PiS zdecyduje się na poruszenie tej sprawy?

Wszystko wskazuje na to, że do Trybunału Konstytucyjnego ponownie trafi wniosek grupy posłów przede wszystkim PiS dotyczący konstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej jeśli chodzi o możliwość dokonywania aborcji. Czy PiS podejmie też inne działania? Trudno mi powiedzieć, nie znam stanowiska kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w tym zakresie.

Rozmawiał Damian Świerczewski

Komentarze (60):

Stary2019.11.23 19:48
Myślę, że LGBT w szkole to wymysł rządu by odwrócić uwagę od nieudanej reformy i realnych problemów w szkole. I nie chodzi tu o kasę
ewa2019.11.23 11:43
szkoła ma większe problemy niż lgbt np: niski i coraz niższy poziom spowodowany dwoma nieudanymi reformami, agresja wśród uczniów, pobicia, wymuszenia i szkoła jest bezsilna gdyż dla dobra dziecka trzeba trzymać gangsterów i reszta uczniów ma się cieszyć....
tron2019.11.23 2:46
Czy LGBT ukróci propagandę PIS? Jan Maria Jackowski dla Frondy.
Cierpliwy.2019.11.22 20:42
Po co te krzyki i apele. Problem jest w Dyrektorach szkół. Bez ich wiedzy i zezwolenia nic w szkole nie może się propagować. No a dyrektor "podlega" Szefom samorządów i by "żyć" realizuje ich polecenia. Tu jest problem. Rodzice mogą im nagwizdać jeśli z przepisów Kodeksu Karnego nie wynika dla nich jakakolwiek kara. A dodatkowo przy dzisiejszych niemoralnych sądach, zdemoralizowanych swoją bezkarnością, wyroki są jakie są. Potrzebna wola działania w stanowieniu prawa karnego przez rządzących w tych zakresach. A tej nie ma. Komisja przykładem. I tyle w temacie.
marko2019.11.22 15:10
Pis nic nie ukróci , do tego się zobowiązali przy okrągłym stole
662019.11.22 13:52
pisuar+wynaturzeni= sodomisci , nie wysilaj sie przyglupie mam o tobie swoje zdanie , jeszcze wystepujesz w grajdolku torunskim , zapoznalec sie z danielsem syjonista
zbychu2019.11.22 13:23
Jak tam p.....isiory nocne oszukiwanie w głosowaniu. Coś fronda milczy na temat tego wałka.
iza2019.11.22 13:14
Komisje to nie prywatny klub dyskusyjny PiS, a posłanka lewicy nie jest posłem gorszego sortu. Wyborcy PiS to nie całe społeczeństwo.Polacy nie chcą zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Garstka fanatyków podpisała ten projekt.. Nie mogą fundamentaliści rządzić społeczeństwem. Prawo rodziców do wychowania nie ogranicza się do skrajnych katolików i przysługuje wszystkim rodzicom. Według sondaży 92% chce edukacji seksualnej, więc skończcie gadać o prawie rodziców.
leszczyna2019.11.22 23:18
92% kogo chce edukacji seksualnej? Jak to skończyć gadać o prawie rodziców?
mir2019.11.22 12:45
ograniczajcie i tak mało kto chce mieszkac w tym kraju
Otto2019.11.22 12:36
nic nie zrobią bo sa szabesgojami na jawnym pasku usraela i na troche mniej jawnym ue. To l kaczyński podpisał traktat lizboński a r(nie)rzad morawieckiego Konwencję Stambulską. sldlgbtrazem koalicjatem pislamu
MirekT2019.11.22 12:31
Piotr Nowak ty ku-rwo cwelu, ile razy mam ci pisać, nie podszywaj się pod mój nick MirekT Jak chcesz ludzi na portalu obrażać, to pisz pod swoim Piotr Nowak wydymańcu !!!!
anonim2019.11.22 13:58
west2019.11.22 12:14
Już dawno rząd powinien wypowiedzieć Konwencję Stambulską. To byłby pierwszy krok. O to należy pytać premiera, prezydenta i całą resztę. Dopóki tego się nie zrobi, będzie nad Polską wisiał swoisty miecz Domoklesa.
katolik2019.11.22 12:21
trzeba ich przynaglić ,po to sa posłowie PIS !
anonim2019.11.22 13:57
katolik2019.11.22 12:01
PIS niech przestanie kręcić ,tylko zrobi wszystko od nowa jak trzeba,bo pożegna się z wyborcami.Panie Prezesie Kaczynski nie podkładaj własnej partii i Polski wrogowi pod nogi
XYZ2019.11.22 11:38
Tylko ideologia chrześcijańsko narodowa.Przejedzie się na niej kościół i PIS.
Reytan2019.11.22 18:35
Konfederacja jest antykatoloicka,zgadza sie.
Agnes2019.11.22 11:26
Nikt nie chciałby być tak pokrzywdzony umysłowo przez wychowanie jak jest Kaczyński
JANOSIK2019.11.22 22:40
No chcialo by sie miec rozum tego goscia
T.2019.11.22 10:57
Oczywiście że nie ukróci. Gdyby chcieli to zrobili by to za poprzedniej kadencji mając sejm, senat i prezydenta. I zrobili by to tak że te wszystkie biedronki, śmieszki i inne transformersy leciałyby na skargę do Brukseli. PIS jedynie sprytnie podchwycił gorący temat i wykorzystał go do swojej polityki. Najpierw straszyli szuszwolami, potem LGBTKUUTAS+-%. Co zrobili z jednymi i drugimi? Absolutnie nic, jednych wpuścili, drugim pozwolili organizować swoje spędy pederastów.
2019.11.22 12:05
Piszesz na forumku jako Annbis?
T.2019.11.22 12:10
Nie, przychodze tu tylko potrolowac trolla ateiste durnego cwela
Gość2019.11.22 12:44
Przyznaj że cię kręci, ale boisz się zagadać.
T.2019.11.22 13:32
mów za siebie :) na kilometr czuć płatnego trolla.
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.22 10:55
Boimy się trzęsiemy ze strachu :)
T.2019.11.22 10:59
oo naczelny troll forumowy przyszedł, aż zaśmierdziało gooownem. Jak Twoje krwawienie z odbytu i kiła która tak się chwalisz?
Pracownik2019.11.22 11:01
Uderz w stół, a zaraz przyjdzie jakiś prawak ze swoimi niezdrowymi fiksacjami na punkcie gówna i odbytu.
T.2019.11.22 11:13
Uderz w stół a zaraz zleci się drugi pederasta. Jesteś jego mężo-żoną?
Pracownik2019.11.22 11:15
A odczuwasz jakąś potrzebę, aby wiedzieć kto z kim się prowadza?
T.2019.11.22 11:22
Wisi mi to i powiewa kto co komu wsadza i w które otwory ciała dopóki dopóty robi to w zaciszu sypialni, zwłaszcza jakiś troll za pieniądze ... a wiesz że się nie odpowiada pytaniem na pytanie?
Pracownik2019.11.22 11:37
Jakby ci powiewało to byś nie pytał i nie pisał o odbytach. Nie od dziś wiadomo że największymi homofobami są kryptogeje.
T.2019.11.22 11:45
Rozumiem że już z jednego konta trollować się nie da, to trzeba pisać z drugiego :) Nie ma to jak pisać sam ze sobą. Słabo Trolliku. Tak homofobia - termin wymyślony przez pederastów aby wmówić normalnym ludziom że to z nimi jest coś nie tak:). Aha - zaimki (już objaśniam bo termin pewnie nie znany - np. Ty, Ci tobie, itp) wypada pisać z wielkiej litery :) nawet taki wstrętny homofob jak ja to wie!
Pracownik2019.11.22 12:01
Nie masz argumentów - wytknij komuś pisownię ;) Zaimków z wielkiej litery używam na poważnych, kulturalnych portalach. Nie w tym propagandowo-trollerskim burdeliku ;)
T.2019.11.22 12:06
Nie masz argumentów zarzuć komuś homofobie i utnij dyskusje :)
T.2019.11.22 12:17
Propagandowo-trollerskim ? :) Raczej marne określenie, dla mnie przez mieszanie się w politykę to zwykłe pisowskie szambo. Od kloaki ludzkości dzieli ten portal już tylko krok.
anonim2019.11.22 16:53
"kloaka, szambo, gowno, odbyt" no no no, niezła fiksacja fekalna :D
2019.11.22 12:04
Nie mówimy „z wielkiej litery”, bo to rusycyzm. W polskim piszemy wielką literą.
T.2019.11.22 12:09
Mea Culpa zatem :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.22 11:38
Aha i dlatego, że ci wisi i powiewa postanowiłeś wymyślać ludzio mo gównach i odbytach😂 typowe prawackie zbydlęcenie!
T.2019.11.22 11:47
Że tak się zapytam, co Jasiu ? "ludzio mo? co? Już gorzej?:)
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.22 14:09
Nie dość, żeś brudas to jeszcze analfabeta?
T.2019.11.22 16:00
coś jeszcze ?:) bo nudzisz już mnie pedałku.
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.22 11:37
Myj się wstrętny brudasie!
T.2019.11.22 11:40
To mów lepiej dla swego chłopaka albo męzozony czy kogo tam trolliku :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.22 14:09
To mówię do ciebie śmmierdzielu i to na szczęscie pomimo tego, że przez monitor nie leci swąd twojego góówna, którym tam bardzo się chwalisz.
T.2019.11.22 15:58
Wam zwyrolom wszystko z jednym się musi kojarzyć.... cały swiat jest przeciw pedałom i czycha na Wasze tyłki? no litooości. Martwie sie o Ciebie pederasto i tyle, bo piszesz czeęsto że masz krwawienie z odbytu. Stąd moje pytanie do Ciebie. Jeżeli pragniesz podyskutować osobiście to adres masz :)
Chory Portier2019.11.22 14:21
Ze strachu to się będziesz trząsł na Sądzie Ostatecznym. Zapomnisz języka w gębie. Może zdążysz tylko pomyśleć: "To wszystko prawda! Za późno."
Mirek T2019.11.22 10:51
Panie Antoni Macierewicz, niech pan jak najszybciej wraca do pracy. Bez pana nie da się wyplenić komunizmu z Polski. Tylko pan może to zrobić dobrze i w czasie 4 lat. Oni (komuniści) mogą podróżowaź po całej Europie tylko z dowodem osobistym, do USA bez wiz, do Rosji bez niczego - a siedzą i smrodzą komunizmen w Polsce. Ich trzeba jakoś ruszyć, zachęcać do szansy tak jak robiła to Anna Komorowska, albo wręcz deportować ! Jest również możliwa inna metoda. Należy wprowadzić w Polsce prawo posiadania broni, a sprawa się sama rozwiąże ! Jak Boga kocham, że już w piewszym dniu postrzelałbym sobie ......
jozef2019.11.22 14:21
Piszesz o Piotrowiczu i Pawłowicz.
MirekT2019.11.22 18:30
Nie to Nowak bredzi używając mojego nicku !!!
MirekT2019.11.23 4:12
Nowak, po co te wypociny, nikt kto ma mózg nie uwierzy, że to ja napisałem !!!
Piotr Nowak2019.11.22 10:50
Pierwsza kadencja była, można powiedzieć, kadencją wstępną. Kadencja druga musi być głęboką orką; orką w celu uporządkowania państwa. Druga część reformy sądownictwa nastąpi od 2020 roku: - w maju odejście niemki Gensdorf w tzw. stan spoczynku i wybór nowego prezesa i sędziów SN, - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych.
hrecssa2019.11.22 12:08
Absolutna zgoda. Dodam tylko, że wszystkie weryfikacje prowadzić będzie lokalny komisarz, powołany przez powiatowy komitet PiS w porozumieniu z biskupem miejsca.
MirekT2019.11.22 12:38
Piotr Nowak, dlaczego ukrywasz przed Portalem Fronda, twój pseudonim na Parafii : GŁĘBOKIE GARDŁO Z PRZYJAZNYM ODBYTEM?
Reytan2019.11.22 18:31
Mirek T,udowodniles,ze wszyscy komunisci sa pedofilami.
MirekT2019.11.23 7:43
Nie znam żadnych komunistów, oprócz Staśka Piotrowicza z Pis !!!!!!
anonim2019.11.22 15:46
Generalny bełkot, ale jeden punkt to bym trochę zmienił: - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez kościół i rząd, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych. I dodałbym: - wszczęcie postępowań przeciwko kościołowi o nadużycia finansowe i niepłacenie podatków.
Ciekawy2019.11.23 18:17
Latanie na golasa po płacić y jest OK ?