Co na Ukrainie robił Sławomir N. ? - zdjęcie
20.07.20, 10:50screenshot youtube-onet news

Co na Ukrainie robił Sławomir N. ?

7

Ukraiński czas N. miał to być czas sukcesów dla ukraińskiej infrastruktury.  W tym czasie – jak sam N. się pochwalił – wyremontował na Ukrainie 8500 km dróg. N. podkreślał w rozmowie z ,,Dziennikiem Gazetą Prawną”, że zastał na Ukrainie krajobraz jak w PRL.

Sławomir N. na Ukrainie przez trzy lata zarządzał zarządzał Ukrawtodorem i właśnie z tą funkcją związane jest zatrzymanie  N., byłego posła PO, minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w latach 2011-2013.

N. kierował Ukrawtodorem, czyli ukraiński odpowiednikiem naszej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kierował instytucją od połowy 2016 r. Powołał go na to stanowisko ówczesny minister infrastruktury Ukrainy.

Z funkcji odchodził w atmosferze skandalu podobnie jak w Polsce. Zarzucano mu nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym, choć przyznać trzeba, że  sąd ostatecznie oczyścił go z tych zarzutów.

Sławomir N. na Ukrainie miał Zdecentralizować system transportowy. podzielił drogi na miejscowe i krajowe.  Polskie media informowały też o bardzo wysokich zarobkach N. na Ukrainie. Jako szef Ukrawtodoru miał zarabiać  19 tys. zł na miesiąc. Sławomir N. przyjął też ukraińskie obywatelstwo.

 Sytuacja polityczna na Ukrainie zmieniła się w 2019. Nowy minister infrastruktury zapowiedział zmiany w swoim resorcie, w tym zwolnienia. Już wtedy mówiło się, że mogą być afery. N. Rozumiał, że zmienił się krajobraz polityczny. W tym samym roku. ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji poinformowała, że N. podał nieprawdziwe informacje w deklaracji majątkowej.

 Sławomir N. miał podać nieprawidłową wartość samochodu i kwot na rachunkach bankowych. N. złożył dymisję we wrześniu 2019 r. , a  później sąd rejonowy w Kijowie umorzył postępowanie w sprawie nieprawidłowości w jego deklaracji majątkowej. Sprawa nie tylko w Polsce jest bardzo głośna, także na samej Ukrainie wywołuje dużo emocji.

rr, onet.pl

Komentarze (7):

czesław2020.07.20 19:29
szumowski na ministra zdrowia ukrainy !!!
Mirek .2020.07.20 18:58
Maładiec. Udało się mu okraść Polskę i Ukrainę . Powinien otrzymać Order Lenina .
POwtórzyć wybory !2020.07.20 17:39
Nowak na Prezydenta !
Dariusz2020.07.20 12:38
Jak to,co robił?Kręcił lody,a teraz będzie ...... lody pod celą.
Glaudiusman2020.07.20 11:31
Tylko dębowe dyby, bo zwykłe kajdanki będą zbyt słabe. No i ostra dieta odchudzająca.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.20 11:06
Oczywiscie, że to PIS dolskie igrzyska. Trzeba Januszom z lubelkskiego i podkarpacia rzucić ochłap, żeby przypadkiem nie słuchali niczego o ustalaniu budżetu unijnego ani innych głupot tego typu. Oskarżenie nie skończy się żadnym , podkreslam ŻADNYM skazaniem. Chodzi o to zeby tylko błoto sie przyczepiło. Co za hipokryzja ze strony obecnych złodziei , trudno nawet tego komentować. Stajemy się jakimś wypierdkiem Europy gdzies pomiedzy Białorusią, Rosja a niedługo Chinami
Run, KKP, run2020.07.20 11:35
Negocjacje budżetu trwają - tylko Tuska szkoda, bo biedak musi biegać do sklepu po paluszki, chipsy i napoje.