Chiny likwidują walutę materialną i zostawiają tylko cyfrową, aby całkowicie kontrolować wszystkie transakcje obywateli - zdjęcie
08.04.21, 20:18fot. pixabay.com

Chiny likwidują walutę materialną i zostawiają tylko cyfrową, aby całkowicie kontrolować wszystkie transakcje obywateli

55

Termin ''pandemia'' w Chinach jest pretekstem dla antydemokratycznych władz do przeprowadzenia wielu procesów mających na celu dalszą likwidację wolności. Antydemokratyczne władze zakazują demonstracji, katują demonstrantów na ulicach, wspierają bogatych kosztem biednych, aplikacjami śledzą obywateli, a także ramach systematycznego ograniczania wolności pracą nad likwidacją materialnej waluty (rzekomo tylko po to, by na banknotach i monetach nie przenosiły się zabójcze wirusy - u nas mieliśmy podobnie z "zabójczymi kopertami wyborczymi").

Władze komunistyczne Chin konsekwentnie od roku dążą do likwidacji materialnej gotówki (banknotów i bilonu) i wprowadzenia jako jedynie obowiązującej cyfrowej waluty. Cyfrowy juan nie jest zdecentralizowaną i anonimową kryptowalutą (jak np. Bitcoin) tylko scentralizowanym systemem Ludowego Banku Chin, poprzez który komunistyczne władze będą wiedziały o każdej transakcji i o stanie posiadania każdego z poddanych.

Jak można się dowiedzieć z artykułu Pawła Czajkowskiego „Cyfrowy juan to śledzona i scentralizowana waluta Chin, która zastępuje fizyczne pieniądze” opublikowanego na portalu ithardware.pl „cyfrowy juan będzie działał podobnie do innych wirtualnych systemów płatności. Użytkownicy mogą wykonywać operacje za pomocą aplikacji lub karty, które nie wymagają połączenia z internetem. Do tej pory aplikację pobrało już ponad 100000 użytkowników. Pierwsi użytkownicy otrzymali niewielkie kwoty cyfrowych juanów na przetestowanie systemu, co pozwoliło dokonać drobnych zakupów w miejscach takich jak Starbucks i McDonalds. W pewnym momencie cyfrowy juan ostatecznie zastąpi papierowego juana. Za każdego wyemitowanego cyfrowego juana, jeden fizyczny juan zostanie anulowany, co uniemożliwi wprowadzenie większej ilości pieniędzy do obiegu”.

Jak wszyscy komuniści tak i ci z Chin mają globalne aspiracje. Pekin chce, by cyfrowym juanem posługiwały się (więc i były śledzone przez Chiny) nie tylko firmy w handlu międzynarodowym, ale i konsumenci indywidualni z całego świata.

Według informacji z portalu ithardware.pl „cyfrowy juan jest rozwijany przez Ludowy Bank Chin od 2014 roku [...] Obecnie ponad 60 krajów opracowuje lub analizuje możliwość wprowadzenia własnej waluty cyfrowej”.

Wprowadzenie cyfrowej waluty to element chińskiego modelu totalnej oceny społecznej. Komunistyczna tyrania w Chinach chce poprzez dyskryminację w dostępie do usług (osób źle ocenianych przez władze) skłonić Chińczyków do postępowania zgodnie z oczekiwaniami władzy. System ten przez kilka lat testowany na części Chińczyków od tego roku ma stać się powszechny.

Do systemu oceny społecznej trafiają dane o: naruszeniach prawa, wiarygodności finansowej, sposobie życia (źle ocenianej luksusowej konsumpcji, aktywności w internecie, treściach wpisów internetowych, czasie pracy i relaksu, wykroczeniach, przestępstwach, opóźnieniach w opłacaniu rachunków i podatków, paleniu tytoniu w miejscu publicznym).

Spełnienie wymogów stawianych przez władze daje Chińczykom dostęp do usług, niespełnienie oczekiwań ogranicza ten dostęp (do: biletów lotniczych, noclegów w hotelach, wydania karty kredytowej, dostępu do szybszego internetu, uczestnictwa na portalach randkowych).

System oceny społecznej podlega Centralnemu Komitetowi Wszechstronnie Pogłębionych Reform Rynkowych, podległemu Biuru Politycznemu Chińskiej Partii Komunistycznej. Na razie składa się z wielu niezintegrowanych systemów, które mają stworzyć jeden system. Na zachodzie podobne systemy oceny społecznej stosowane są przez sektor komercyjny.

Wprowadzenie cyfrowego juana i likwidacja materialnej waluty (banknotów i bilonu) pozwoli władzy na jeszcze lepsze dyscyplinowanie nieposłusznych poddanych. Kto podpadnie władzy, będzie miał zablokowane konto, czyli przestanie mieć możliwość dokonywania transakcji (w tym i zakupu żywności). Po tym, jak ochoczo na zachodzie skopiowano chiński model walki z ''pandemią'' można się spodziewać, że równie ochoczo zostanie na zachodzie zlikwidowana materialna gotówka, by można było poddanych kontrolować i dyscyplinować.

 

Jan Bodakowski

Komentarze (55):

gleen2021.04.9 13:02
Tekst wyjęty z kontekstu chiny nic nie likwidują a walutę cyfrową wprowadzają też inne kraje szwecja etc . Fronda jak zwykle pierniczy bez sensu
A2021.04.9 13:13
Fronda? Bez sensu? Niemożliwe 😊
JANOSIK2021.04.9 11:33
Poczatek bazgraniny to tak jak bym o Polsce czytal a nie Chinach.Milego dnia
I co w tym dziwnego?2021.04.9 10:47
Od około 10 lat używam gotówki sporadycznie.
JANOSIK2021.04.9 12:09
Ja natomiast tylko gotowke.Podam maly przyklad,wraz z sasiadem pracowalem w niemczech w latach 95-2000 ja zawsze wyplate pobieralem w gotowce on przelewal na bank w Posce.Po latach US wezwal mnie o podatek ale ja mialem pismo klauzury,,Podatek w calosci zaplacony w Niemczech"natomiast sasiad musial zaplacic od przelanych pieniedzy a byly to bardzo duzo pieniedzy,jak po czasie mi powiedzal to byla to wartosc okien do jego domu a dom naprawde ma duzy.Tak sasiad zaplacil 2 razy i od tej pory zawsze gotowke wozi w kieszeni.Pozdrawiam
W pośredniaku byliście Bodakowski?2021.04.9 10:44
Specjalisto od walut i gotówki hehehe
edi2021.04.9 10:19
Przyglądając się tajemnicy Cudu nad Wisłą, Wincenty Łaszewski zwraca również uwagę to, jakie znaczenie dla naszej ojczyzny ma to wydarzenie dzisiaj: „Bóg nie chce, aby Polska przestała istnieć. Polska jest Bogu wciąż bardzo potrzebna. Polska ma do odegrania swoją własną historyczną rolę w planach Bożej Opatrzności. Pamiętamy słowa Jezusa zapisane w Dzienniczku s. Faustyny. Z Polski ma wyjść iskra, która przygotuje cały świat na powtórne przyjście Zbawiciela. Bóg potrzebuje Polski”.
gracz2021.04.9 10:41
Z Polski tak, ale nie z tej bandycko-złodziejskiej kloaki, czyli 3rp.
Przeciez sepleniący Kościński z City London2021.04.9 10:12
koleś Zmorawieckiego też tego chce.dzisiaj nawet za stary samochód 5 tysięcy złotych trzeba płacić przelewem. Ot taka zmora....
alicja2021.04.9 10:05
czy nie zastanowiło was to że jak wprowadzili częstotliwość 5G wszystko się zaczęło?...ciekawe gdyby te sieć wycofać,,,,może byłby to koniec wirusa?śmieją się z teorii spiskowych a to nie są teorie bo widzimy co się dzieje,,,to się dzieje na naszych oczach
T2021.04.9 8:55
I tak oto szybko zblizamy się do tego: ---> "16 9 I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. 18 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć10. "
gość2021.04.9 10:10
Tak. I u nas zrobi to miłujący Jezusa Chrystusa PIS, tak ładnie się modlą - przed wyborami.
Grizzly2021.04.9 8:43
Cyfryzacja to przyszłość, czego się durni spodziewaliście?
katolik2021.04.9 9:12
będziesz oznaczony cyferką lucyfera jak o niewolnik
Grizzly2021.04.9 9:15
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
kasikas2021.04.9 8:29
oby nasz Rząd nie ratyfikował umowy , która da UE możliwość absolutną rządzenia i nakładania podatków w naszym kraju,,,czekamy na wsze ruchy rządzie
gość2021.04.9 10:13
My już mamy rząd światowy a Morawiecki i Kościński chętnie zlikwidują gotówkę "dla naszego dobra" oczywiście. nasz obecny rząd nie ma nic do gadania a prezydent zniknął. pojawia się na święta by złożyć w TV życzenia
kasikas2021.04.9 8:25
wyśmiewają się ze spiskowych teorii a to jednak się dzieje
RODO2021.04.9 8:18
Robią to co UE chciałaby zrobić ale jeszcze nie może z Morawieckim włącznie.
toni2021.04.9 7:27
No to mamy wersję otwartą, kto za tym wszystkim stoi - ten pomysł ma być realizowany wszędzie. Kontrolują WHO i z tą Bandą realizują swój program. Chiny rozsiały wirusa a Banda WHO rozsiewa panikę. Właśnie dlatego skasowali Trampa, bo nie wypełniło by się proroctwo ,, Żółta rasa zaleje świat,, wielu z was pewnie to słyszało
matis892021.04.9 6:38
Nadchodzi Antychryst. Jego czas się rozpoczął od kiedy Bergoglio wprowadził Ochydę Spustoszenia demona Pachamamę do KK. Kadencja szatanisty Bidena i Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika to czas ujawnienia się Antychrysta na Bliskim Wschodzie z jego fałszywym pokojem. Za to całe lewactwo, massmedia, politycy będą wielbić Antychrysta. Po to sfałszowano wybory w USA i konklawe w Watykanie. U nas szatanistyczny PIS już teraz oficjalnie wspiera masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii.
czytelnik2021.04.9 6:50
kompletny wariat albo zwykły ruski troll
matis892021.04.9 6:37
Już wiemy dlaczego sfałszowano wybory w USA i podstawiono szatanistę prochińskiego i prorosyjskiego Bidena.
matis892021.04.9 6:35
Apokaliptyczny cel masonerii, Nowego Ładu NWO jest już jawny i obecnie wdrażany za naszego ostatniego pokolenia na wygnaniu. Państwo bezgotówkowe Antychrysta, jedna cyfrowa waluta i Znamię Bestii Chipowanie w państwie bezgotówkowym. Przypominam, SZATANISTYCZNY, LEWACKI PIS oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Jakub2021.04.9 5:10
Więcej na ten temat w komentarzach tygodnia Witolda Gadowskiego. Powołuje się on na książkę niejakiego Schwab'a i twierdzi, że nam to również grozi. Jak się przed tym bronić?! Dotychczas komuno sataniści i krypto komuniści narzucają nam swoje wariactwa a my nic na to nie możemy poradzić! Rządy i parlamenty są przeciw nam a nawet KRK niewyraźnie stąpa.
matis892021.04.8 23:07
Jak mówi Słowo Boga na końcu czasów będzie państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii chipowania. I każdy bez Znamienia Bestii Chipa na ręce lub głowie nic nie kupi i nie sprzeda bo będzie państwo bezgotówkowe Antychrysta. Przypominam, SZATANISTYCZNY, LEWACKI PIS oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
matis892021.04.8 22:48
Przypominam, szatanistyczny PIS oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
katolik2021.04.8 22:47
czyja jest Polska? Polaków, Żydów, masonów, Mordercy Billa, sorosa, czy czyja. Jeśli na to pytanie Naród nie odpowie, to znajdzie sie w rynsztoku, bity i popychany jak pies przez SSPIS
katolik2021.04.8 22:45
POLACY czy chcecie być panskimi psami? Bo co to znaczy , że SSPIS też dązy do naszego niewolnictwa, kto łachudrom dał pozwolenie!
w tym rzecz2021.04.8 22:03
I to jest właśnie sedno sprawy. Walka z pandemią się skończy jak wszyscy będą zaszczepieni i zniknie gotówka a zastąpi ja wirtualny pieniądz najpierw karty płatnicze a potem niewykluczone , że czipy. Oczywiście to nie znaczy, że już teraz w szczepionkach są czipy. Teraz to tylko taka próba tj. taki test niewykluczone , że powiązany z depopulacją. Likwidacja gotówki oczywiście to likwidacja własności prywatnej. Majątek pozostanie tylko w rękach tych co kontrolują System. Reszta albo niewolnicy albo ci nie zdatni do ciężkiej pracy do piachu odpowiednia szczepionka się zawsze znajdzie.To bardzo dobry artykuł. Oczywiście najpierw muszą przejąć własność prywatną a potem ludzie się już zgodzą z wszystkim bo już będą niewolnikami Systemu i bez akceptacji Sytemu nie będą sobie mogli nawet kupić jedzenia.
Po 11 ...2021.04.8 22:10
Co ma likwidacja gotówki do likwidacji własności prywatnej ????
do Po 112021.04.8 22:37
Bez pieniędzy ani nie kupisz niczego ani nie sprzedasz jak nie będziesz miał przyzwolenia z góry nawet jedzenia tak więc sprawa jest chyba oczywista i nie muszę tego chyba tłumaczyć bardziej wnikliwie. Oczywiście , że nie wszyscy zostaną pozbawieni własności bo ci co kontrolują System będą mieli cały majątek w swoich rękach tak więc będą właścicielami z tym , że to bardzo wąska grupa ponadto będą też tacy co będą pełnić funkcje nadzorców wiezienia i oczywiście do pewnego stopnia będą się mogli cieszyć owocami swojej pracy ale będą musieli się wykazać ścisłą lojalnością a jak przestaną być użyteczni podzielą los reszty tych co będą nadzorować.
Po 11 ...2021.04.8 22:57
Ale nikt nie mówi o braku pieniądza, ale o innej jego formie. Tak jak kiedyś pieniądz kruszcowy został zastąpiony papierowym (wtedy były bardzo podobne kontrowersje, bardzo podobne), tak teraz papierowy zostanie zastąpiony elektronicznym. Tylko tyle. Te opowieści o pozwoleniach z góry to bzdury. Już teraz masz konto i na 99% twoja wypłata, wpłaty od klientów etc wpływają elektronicznie na konto w banku. I co? I jakaś "góra" ci czegoś zabrania? Ktoś cię pozbawił majątku? Zmiana dotyczy to nas wszystkich. Z danych Narodowego Banku Polskiego obejmujących II kwartał 2020 roku wynika, że po raz pierwszy w historii wartość transakcji gotówkowych była mniejsza niż wartość transakcji bezgotówkowych....
Po 11 ...2021.04.8 22:57
Ale jak sprzedajesz narkotyki, albo dostajesz łapówki to Cię rozumiem.
Po 11 ...2021.04.8 22:59
Ale jest wyjście, kryptowaluty i dark web ....
do PO 112021.04.8 23:10
Nikt tu nie mówi o jakiejś działalności przestępczej bo dopóki istnieją Państwa Narodowe, które spełniają swoje obowiązki wobec obywateli to podatki jak najbardziej należy płacić a gdyby przestały istnieć to zobaczymy. W normalnym Państwie musi istnieć zarówno wolny rynek jak i rozsądny system podatkowy.
do PO 112021.04.8 23:23
W normalnym Państwie te dwa elementy są nierozłączne wolny rynek i rozsądny system podatkowy. Wolny rynek bez rozsądnego systemu podatkowego bardzo szybko upadnie natomiast system podatkowy bez wolnego rynku zamieni się w system ciemiężenia obywateli. W rozsądnym Państwie czasem rezygnuje się nawet z opodatkowania obywateli jak obecnie wobec młodych startujących w biznesie żeby mogli się wzbogacić i dopiero wtedy płacili rozsądne podatki. W Państwach opresyjnych oczywiście takich form zwolnień się nie stosuje tylko dokręca śrubę podatkową obywatelom gnębiąc ich na wszelkie sposoby.
Po 11 ...2021.04.9 2:50
No ok, ale co mają te wszystkie wywody do istnienia pieniądza w formie papierowej czy elektronicznej?
do Po 112021.04.8 23:03
Oczywiście poza gotówką jest jeszcze możliwość wymiany towar za towar albo kruszec na przykład złoto ale to niezwykle kłopotliwe zwłaszcza kiedy nie ma tutaj rozwiniętego rynku jest też możliwość handlu w internecie ale to też obieg bezgotówkowy jak karty płatnicze,, który w pewnym momencie można bardzo łatwo skontrolować i uniemożliwić.Tak więc żadne kryptowaluty. Likwidacja gotówki to w praktyce koniec wolnego handlu. Takim etapem pośrednim do tego celu miało być wprowadzenie euro a więc waluty ponad narodowej tylko to im nie wypaliło.
A PO2021.04.9 10:49
PO 11... to chój ci w odbyt.
katolik2021.04.8 22:43
teraz polscy naziści robią rozpoznanie terenu, grunt podatny, wielu Polaków za nawoływaniem EpISKOPATU okazało się ludzmi którzy zawierzyli szatanowi, bo Episkopat jest pod władzą szatana! dla kasy i układu! Episkopat nawet oszukła swoich Ksieży i kazał im brac szczepionki na aborcji! A szczepionki nie ratuja zycia, tylko uśmiercają!
Jakub2021.04.9 5:14
A w tych proto szczepionkach nie ma czegoś na osłabienie inteligencji?
katolik2021.04.9 7:19
tam jest naprawdę na wszystko, ludzie dopiero uwierzą i oczy się otworzą
Po 11 ...2021.04.8 21:49
Brawo! A kto potrzebuje gotówki? Gotówki potrzebują handlarze narkotyków, sprzedawcy nielegalnej broni, prostytutki, złodzieje i łapówkarze. Dodatkowo obsługa gotówki kosztuje. W Polsce rocznie to koszt 1 proc. PKB, czyli 17 mld zł. Tyle wydajemy na polską Naukę....
Labrador2021.04.8 22:33
Aleś Ty idiota - to co piszesz to właśnie są skutki patologii jaką jest polska zlewaczała szkoła, ucząca głównie poprawności politycznej zamiast uczyć logicznego myślenia i umiejętności wyciągania własnych niezależnych wniosków zamiast powtarzania utartych sloganów wpisujących się główny nurt lewackiego myślenia.
do Po 112021.04.8 23:24
W normalnym Państwie te dwa elementy są nierozłączne wolny rynek i rozsądny system podatkowy. Wolny rynek bez rozsądnego systemu podatkowego bardzo szybko upadnie natomiast system podatkowy bez wolnego rynku zamieni się w system ciemiężenia obywateli. W rozsądnym Państwie czasem rezygnuje się nawet z opodatkowania obywateli jak obecnie wobec młodych startujących w biznesie żeby mogli się wzbogacić i dopiero wtedy płacili rozsądne podatki. W Państwach opresyjnych oczywiście takich form zwolnień się nie stosuje tylko dokręca śrubę podatkową obywatelom gnębiąc ich na wszelkie sposoby.
katolik2021.04.8 21:26
własnie do tego dąży SSPIS z rozkazu masonów! Polacy strzeżcie się nazistów SSPIS! którzy odbierają wolność i życie
hehehe2021.04.8 20:46
Nius o 7 dni za późno :-)
Po11...katolicka kretynizacja polski pisze2021.04.8 20:41
CYT.: "Kochany wirusie. Wyrżnij to stare, głupie katolickie bydło co głosuje na PiS ... BYDŁO-WŁADZA JUŻ LEPIEJ ŻEBY JAREK ZDECHŁ" - - - autorem jest "prof. dr" Hertrich-Woleński. - - - - Jeszcze do ciebie parchu NIE DOTARŁO, że ty prędzej przeniesiesz się na łono Abrahama, zanim ci ustąpię.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.8 20:32
Tak nieodwracalnie mają zryte berety polscy katolicy. Kler wychował ich sobie niczym krwiożercze zombie. Scedował na nich swoje lęki i fobie, wskazał palcem wrogów. Żydzi niszczeni od początki niemal chrześcijaństwa, kobiety, osoby o innym kolorze skóry, innej orientacji seksualnej ale tylko ci nie będący z ich fabryki. Natanek nazywa dzieci z in vitro zwierzętami, Duda nazywa osoby LGBTQ ideologią, Pawłowicz odmawia prawa do bycia sobą 10 letniemu dziecku. W święta śpiewała kolędy, modliła się, święciła w kościele golonkę, sałatkę i gromnicę... A po mszy, gdzie radrła ryja: ło mój jezu ło mój panie... pokazała swoją katolicką twarz wykrzywioną w nienawiści, upokorzyła 10 letnie dziecko tylko dlatego, że ona nie rozumie co to jest tożsamość płciowa. Ale jak ktoś składa się z przewodu pokarmowego i odbytu, pozbawiony jest mózgu, albo posiada go w formie szczątkowej zrytej przez biblię, to nie ma się czemu dziwić.
A to dziwne!?...2021.04.8 20:38
" kretynizacjo"...Odwala ci na całego!...je zryte!....Zapomniałeś o swoich rodakach jak chodzą ubrani i jakie mają kręcone pejsy!??? Co z tobą się dzieje!???? Pomyliłeś Narody! Oszołomie, wytrzeźwiej!
A to dziwne?2021.04.8 20:42
Errata! Do "kretynizacji"... Chodzi w powyższym wpisie o "zryte berety" !
Anonim vel AAAtomek vel masa innych nicków2021.04.8 20:25
Nadal i z coraz większym przekonaniem uważam, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam się uda aborcją i LGBT!!!
Kinga..2021.04.8 20:32
Lechu, wypchaj się razem ze swoim walniętym "idolem"! ... Spadaj do niego na samo dno otchłani, jak ci się tam śpieszy! Jesteś chory! ... Lecz się póki jeszcze możesz! ... Jesteś chory na nienawiść do siebie i do całego Świata!
AAA huj tam,2021.04.8 21:35
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję).