Były ksiądz Jacek M. usłyszał wyrok. Sąd skazał go na rok prac społecznych - zdjęcie
14.09.21, 05:45Screenshot Youtube - wrealu24 [edytowane]

Były ksiądz Jacek M. usłyszał wyrok. Sąd skazał go na rok prac społecznych

6

Jacek M. usłyszał wyrok. Za nawoływanie do nienawiści był ksiądz ma przez rok wykonywać prace społeczne – zadecydował Sąd Okręgowy we Wrocławiu.

Wyrok zapadł w sprawie, która dotyczyła przemówienia z 2017 roku z okazji święta niepodległości. Chodziło o publiczne znieważanie na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych.

[…] to, że synagogi mogą tutaj stać, na naszej polskiej ziemi we Wrocławiu, to że Dutkiewicz i Żydzi mogą się w nich upajać talmudyczną nienawiścią, to jest tylko wynik naszej tolerancji graniczącej z brakiem roztropności”

- mówił wówczas M.

Atakował również naczelnego „Gazety Wyborczej” Adama Michnika. Nazywał go między innymi „Żydo-Ukraińcem”. Mówił też o „żydowskiej, marksistowskiej hordzie”.

Sąd uznał, że Jacek M. jest winny nawoływana do nienawiści. Został skazany na rok ograniczenia wolności. Kara polega na wykonywaniu nieodpłatnie prac na cel społecznych w wymiarze 30 godzin w miesiącu. Wyrok nie jest prawomocny.

dam/dorzeczy.pl

Komentarze (6):

krzysztof2021.09.22 14:57
Polacy trzeba walczyć o Polskę już dziś ludzi którzy głoszą prawdę podlegają karze za brak poprawności politycznej,komunistyczni sędziowie,masoni kościelni to jedna klika
krzysztof2021.09.22 14:52
PROWOKACJA W TRAKCIE PISANIA ZLIKWIDOWANO TEKST.KS.OKO I BYŁY KS.MIĘDLAR UPOKORZENI OPLUCI SKRZYWDZENI PRZEZ SĄDY POLSKIE I NIEMIECKIE.HAŃBA HAŃBA HAŃBA
Stały czytelnik2021.09.16 16:20
Jeśli słowa Jacka Międlara są zacytowane dokładnie, to wyrok jest skandaliczny.
Anonim2021.09.17 15:41
jako zwykły obywatel jacek Miedlar ma prawo wyrazać swoje opinie i póki to cóś jeszcze sie nie nazywa prlbis, żadam opier.do/le/nia sie od Pana Jacka lewackie q-wy na dobre
Co to znaczy były ksiądz?!2021.09.16 12:53
KKK: 1581 Sakrament święceń przyjmującego go upodabnia do Chrystusa dzięki specjalnej łasce Ducha Świętego, czyniąc go narzędziem Chrystusa dla Jego Kościoła. Święcenia uzdalniają go, by mógł działać jako przedstawiciel Chrystusa, Głowy Kościoła, w Jego potrójnej funkcji kapłana, proroka i króla. 1582 Jak w przypadku chrztu i bierzmowania, to uczestnictwo w funkcji Chrystusa jest udzielane raz na zawsze. Sakrament święceń wyciska również niezatarty charakter duchowy i nie może być powtarzany ani udzielany tylko na pewien czas. 1583 Kto został wyświęcony w sposób ważny, może oczywiście z ważnych powodów zostać zwolniony z obowiązków i funkcji związanych ze święceniami lub otrzymać zakaz ich wykonywania, nie może jednak stać się człowiekiem świeckim w ścisłym sensie, ponieważ charakter wyciśnięty przez święcenia jest nieusuwalny. Powołanie i posłanie otrzymane w dniu święceń naznaczyły go na zawsze.
obserwator katolik2021.09.19 17:55
Każdy ma prawo wyjsc z Koscioła jezeli ten Kosciól staje sie anty-Kosciołem (kiedy opanowali go faryzeusze - podobnie było w czasach Chrystusa). Poza tym nie wszystkie ustawy instytucji koscielnych (w tym tak katolickich, jak i protestanckich) maja rację . Jeżeli ktoś wypelnia naukę Jezusa i broni jego nauczania - ten jest jego uczniem, a nie jakies instytucjonalne ustawy mja to orzekac. . I Jacek Miedlar i ojciec Pelanowski mieli racje kiedy nie chcieli mieć do czynienia z faryzeuszami. Moja uwaga - może Jacek Międlar zbyt ogólnie obarcza winą wszystkich Żydów, ale jestem w stanie zrozumiec to jego rozgoryczenie, bo to polscy lewaccy Zydzi (Michnik-Szechter, Schering Wielgus i im POdobni oskarżali go o nieprawdopodobne rzeczy kiedy on w czasie nagonki na polskich patriotów i religie katolicką JAKO PIERWSZY JEJ BRONIŁ I BRONIL WIELKICH PIEKNYCH POLAKOW (nie bał sie wtedy - w czasie nachalnego promowania Putina i promowania lewicy teczowej za Tuska w latach 2007-2012)- ale zrobili z niego przestepcę i faszyste.