Przerażające doniesienia z Berlina. Przez 30 lat władze w ramach ,,eksperymentu'' oddawały dzieci pedofilom - zdjęcie
18.06.20, 09:00Fot. via Pixabay

Przerażające doniesienia z Berlina. Przez 30 lat władze w ramach ,,eksperymentu'' oddawały dzieci pedofilom

14

W ramach tzw. eksperymentu Kentlera władze Berlina przekazywały dzieci pod opiekę pedofilii. Ten proceder miał trwać blisko 30 lat. Takie informacje odnaleźć możemy w raporcie Uniwersytetu w Hildesheim dotyczącym działalności seksuologa Helmuta Kentlera.

W latach 70. Kentler przekonany o nieszkodliwości kontaktów seksualnych dorosłych z dziećmi rozpoczął swój bezprecedensowy eksperyment. Dzieci zabierane z patologicznych rodzin były przekazywane rodzicom zastępczym, którzy mieli już wyroki za przestępstwa na tle seksualnym.

Niemiecka gazeta „Frankfurter Allgemeine Zeitung” podaje: „Pozornie wydawało się, że problemy dzieci zostały rozwiązane przez Urząd ds. Dzieci i Młodzieży (Jugendamt) – nie mieszkały już na ulicy, nie trafiały do domów dziecka, a pedofile nie szukali nowych ofiar, ponieważ tolerowano fakt, że mogli znęcać się nad wychowankami w obrębie własnych domów”. 

Co jeszcze bardziej zadziwiające pomysł Kentlera realizowany od końca lat 60. do ok. 2003 roku był akceptowany przez urzędników Senatu oraz okręgowe Jugendamty. Sprawa wyszła na jaw, gdy kilka lat temu zgłosiły się niektóre ofiary eksperymentu. Rozpoczęto wtedy szczegółowe badania dokumentów na Uniwersytecie w Hildesheim. Kentler nigdy nie został postawiony w stan oskarżenia. Zanim jego ofiary się zgłosiły, sprawy dawno uległy przedawnieniu. Poszkodowani nie otrzymali również jakiegokolwiek zadośćuczynienia.  Jak się dowiadujemy jednym ze sprawców był Fritz H. pod opieką, którego znajdowały się dzieci z niepełno sprawnościami, a jedno z nich zmarło.

Jak napisał „Frankfurter Allgemeine Zeitung” niemieckie urzędy przez lata ignorowały całą sprawę. Wszelkie sygnały były bagatelizowane zarówno przez urzędy centralne jak i okręgowe. Niemiecki dziennik niezwykle mocno podkreśla współodpowiedzialność w procederze instytucji, które otrzymywały sygnały o działalności Kentlera, a kompletnie nie reagowały.

ks/ PAP

Komentarze (14):

Romuald2020.06.18 16:47
Skoro trzaskowski widzi tyle "dobrego" w Berlinie - trzeba absolutnie go sprawdzic i przepadac, nalezy do grona podejrzanych.
Janka2020.06.18 16:26
Przerażające, podobnie jak w katolickiej Hiszpanii, w której Kościół Katolicki przy współpracy frankistowskiego rządu odbierał w szpitalach noworodki niekatolickim matkom mówiąc im, że dzieci zmarły przy porodzie i sprzedawał do rodzin katolickich. Tak Kościół nie tylko uprowadzał dzieci ale jeszcze nimi handlował i nie bezdomne tylko te z niekatolickich domów. Jak któraś matka chciała obejrzeć ciało swojego dziecka to im odmawiano jego wydania, a jak robiły „raban” to szpitale trzymały w lodówce zwłoki jednego dziecka specjalnie „na takie okazje”. Oba przypadki są przerażające.
Katolik2020.06.18 10:51
Niemieckie struktury Kościoła są rzeczywiście zdegenerowane, dobrze, że ktoś to ukrócił.
Brutus2020.06.18 11:58
Coś ci się pomieszało Dlaczego bronisz zinstytucjonalizowanej pedofilii? Masz w tym jakiś interes?
Katolik2020.06.18 12:27
Bronię dobrego imienia mojego Kościoła. Niemcy już dawno odeszli od nauki Boga.
teo2020.06.18 19:42
To trzeba tępić tę pedofilię a nie Kościół, bo ja też jestem Kościoła częścią. Jak się psuje w domu dach to nikt mądry nie burzy domu tylko naprawia dach.
verizanus2020.06.18 10:06
Ale zawsze będzie "łapaj złodzieja" i paluch wskazujący na KK. Na zasadzie "przyjdzie głupi to kupi". Ciekawe ile mediów pokaże to jako news i będzie o tym miesiącami gadać ;).
Iza2020.06.18 9:59
Polscy rodzice masowo oddają dzieci pod opiekę pedofilom w sutannach jako ministrantów, chórzystów, oazy, przygotowanie do komunii. Najwięcej ofiar to dzieci w okresie przygotowania do komunii. Zanim zajmiecie się sprawę sprzed 40 lat pomyślcie.
ABC2020.06.18 10:30
....ty się z choinki urwałaś ?
anonim2020.06.18 11:09
Chyba nigdy nie miałeś dziecka przygotowującego się do komunii. Zawsze jest pod opieką jednego lub dwojga rodziców. Ja nawet reagowałem kiedy w szkole ksiądz według mojego rozeznania metodycznie źle lekcje prowadził. Dyrekcja wzięła go pod" lupę" jak każdego nauczyciela. A z samym katechizującym również grupa rodziców rozmawiała jak zaradzić,żeby tok lekcyjny przebiegał prawidłowo. Ksiądz ze swej strony twierdził, że klasa jest trudna. Rzeczywiście była to klasa nader żywa. Jakoś całej sytuacji zaradziliśmy. Ale nie był tylko szeptania po kątach tylko rzeczowe podejście do problemu, bo my świeccy też jesteśmy częścią Kościoła, która być świadoma, że może mieć wpływ na to co się Nim dzieje, a nie tylko siedzieć i obgadywać. Księża są tacy jak całe społeczeństwo, bo z niego się wywodzą i jeżeli świecka część Kościoła widzi, że dzieje się źle i nie reaguje wtedy następuje eskalacja tego zła. Ale wtedy my sami winni jesteśmy zaniedbania i zaniechania podejmowanych działań. Często winna jest temu ignorancja świeckich, nie wiedząc jakie maja prawa w kościele sądzę,że księdzu wszystko wolno, a jak się trafi niedojrzały jegomość, który poczuje,że mu wiele wolno to na nic baczy i wtedy biedny lud zobaczy wydanie księdza w wersji bezczel, cham albo jeszcze gorze,j a błoto spada i na tych co nie zawinili czyli na cały Kościół. Tak, że jak mówi Pismo Święte czuwajmy i módlmy się, byśmy po bożemu czuwali nad naszym Kościołem Jednym, Świętym, Powszechnym i Apostolskim.
Brutus2020.06.18 12:00
Katofobi i lewacy jak zawsze przypisują swoje przewiny komuś innemu. Co robić, jak złapią cię za rękę? Drzyj japę: to nie moja ręka!
Matka Polka2020.06.18 12:40
Podłe kłamstwa droga pani, podłe kłamstwa.
Glaudiusman2020.06.18 9:31
To gigantyczna hańba. Widzimy jak rządzący tam lewacy, nikczemnie przekazywali bezbronne dzieci w brudne łapy zboczeńców, skazując je na niewypowiedziane tortury. Jeżeli dopuści się do rządzenia masonów i zboczeńców to mamy terror, tortury i mordy. Ci plugawcy mają z tego zadowolenie, że inni cierpią. Ale jak to się dzieje, że tacy oprawcy są wybierani? Dzieje się to tak dlatego, że najpierw sami wyborcy upadają na mordę w błoto moralne i nie widzą różnicy między dobrem a złem. Przez swe zniewolenie i upodlenie tracą wiarę i nie potrafią dobrze widzieć rzeczywistości. Jeżeli ktoś prowadzi się podle, to jego wybory codzienne i polityczne również będą podłe i nikczemne. A na to czekają tylko paskudni masoni i zboczeńcy.
Piotr Nowak2020.06.18 9:50
Co oczywiście nie przeszkadza ci stawać w obronie ukrywającego pedofila biskupa Janiaka. Prawda, hipokryto?