Amerykańska Polonia: Dziękujemy za pięć lat i prosimy o następne - zdjęcie
24.06.20, 18:28Fot. screenshot - YouTube

Amerykańska Polonia: Dziękujemy za pięć lat i prosimy o następne

10

Prezydent Andrzej Duda w ramach swojej dzisiejszej wizyty w Stanach Zjednoczonych spotkał się z tamtejszą Polonią. Polacy przekazali prezydentowi list poparcia, w którym dziękują mu za ostatnie pięć lat kadencji i proszą o kolejne.

-„Dziękujemy Panu za ostatnie pięć lat, za pracę włożoną w bezpieczeństwo militarne i energetyczne Polski. Dziękujemy również za zaangażowanie w budowanie sojuszu polsko-amerykańskiego, sojuszu który podczas pierwszej pańskiej kadencji został podniesiony na nowy, wysoki poziom” – piszą w liście poparcia dla Andrzeja Dudy przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej z USA i Kanady, Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego, Koła Przyjaciół Radia Maryja, Reduty Dobrego Imienia - USA oraz działacze "Solidarności".

W swoim liście autorzy wymieniają sukcesy, jakie udało się osiągnąć na polu współpracy Polski z USA. Przypominają obecność ponad 5 tys. amerykańskich żołnierzy w Polsce, zakup samolotów F-35, podpisanie umowy na zakup gazu oraz rozpoczęcie projektu „Trójmorza”. Jak podkreślono, to jedynie przykłady ogromnego wkładu, jakie stało się udziałem prezydenta Andrzeja Dudy w czasie jego pierwszej kadencji w „budowanie silnej i wolnej Polski”.

W liście wspomniano również ustawę S-447:

-„Pamiętamy też o pańskim jasnym stanowisku w sprawie ustawy S-447, mówiącym o tym, że podczas Pana prezydentury i w czasie, kiedy rządzi Zjednoczona Prawica, żadne roszczenia wobec naszego kraju nie będą realizowane” – piszą autorzy listu poparcia.

-„To Pan, po raz pierwszy na forum międzynarodowym, jasno i dobitnie powiedział, że Niemcy jako odpowiedzialni za rozpętanie II wojny światowej, powinni płacić wszystkie roszczenia z nią związane” – dodają.

List kończy się podziękowaniem za ostanie i prośbą o następne 5 lat prezydentury.

kak/niezależna.pl

Komentarze (10):

Prawda.2020.07.24 8:55
Hej lewacy wypowiadajacy sie ponizej. Won z kraju mojego ludzkie barachlo. Nigdy nic dobrego dla kraju nie zrobiliscie ale kazde formy polepszenia zycia w postaci np; + 500 do kieszeni chowacie.Powinni zescie demonstrowac i oddawac pieniadze to bym was troche szanowal.Wiadomo jednak, ze wy zadnego honoru nie macie , tak jak Tusk was reprezentujacy, robi wszytko aby Polsce szkodzic.Poszli won lewacy , POmyleni i ko-dowcy zidjoczeli.
f232020.06.25 8:47
Ci popaprańcy nie powinni mieć praw wyborczych. Uciekli z kraju, a teraz chcą spiredolić życie prawdziwym Polakom w Polsce.
iga2020.06.25 9:38
no i dobrze, sprzątaj nadal kible w usa, a od Polska wara kretynie.
dex2020.06.25 7:55
Mieszkam w usa od 20 lat I wstydze sie za takiego prezydenta z Polin.
Jackowo Welcome To2020.06.24 21:54
Proszę bardzo. Możecie go sobie zatrzymać na stałe, w pakiecie z Błaszczakiem.
ladychapel2020.06.24 19:12
Wy wszyscy górale z Chicago - dalej! Wracajcie do swej Polski!!! A jeżeli nie wracacie - nie głosujcie i nie decydujcie jak ludziom na co dzień mieszkającym w Polsce będzie się żyło. Płacisz podatki w innym kraju, tam pracujesz i korzystasz ze wszelkich przywilejów, służby zdrowia, edukacji, itp. - nie głosuj i nie decyduj jak innym będzie się żyło
to ja katolicka kretynizacja polski - tani alfons2020.06.24 18:45
Jestem jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny. Zobacz moje "reklamy" brudnych koorev kremlowskich.
katolicka kretynizacja polski2020.06.24 18:44
Przed tak ważnym wyjazdem dotyczącym bezpieczeństwa należało zwołać Rade Bezpieczeństwa Narodowego i omówić tematy,cele,priorytety tej wizyty w interesie Polski.Jeśli by opozycja nie przybyła na Rade to już ich sprawa. PADalec nie zachował się jak Prezydent tylko a jak lokaj na usługach partii rządzącej i nie reprezentuje Dumnego Narodu Polskiego tylko interesy PiSdziaków! także niech wyPADala ten błazen!
OBOJETNY, Klapafuckyousz pisze:2020.06.24 18:52
- "A teraz … głośno pierdzę, aby zagłuszyć kaszlnięcie." - I taką będzie Trzaskowski prowadził "politykę zagraniczną"!
katolicka kretynizacja polski2020.06.24 18:42
Jestem jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.