Adama Bodnara interesuje polityka, nie sprawy Polaków - zdjęcie
13.05.20, 15:22Fot. screenschot: Youtube - RMF FM

Adama Bodnara interesuje polityka, nie sprawy Polaków

18

Rzecznik Praw Obywatelskich ma stać na straży wolności i praw obywatela. Adam Bodnar zdaje się jednak inaczej interpretować swoją rolę w państwie. Zamiast walczyć o interesy zwykłych Polaków, można mieć wrażenie, że walczy on jedynie o interesy opozycji. Portal wPoltyce.pl dokonał analizy spraw toczących się w Trybunale Konstytucyjnym, w których Bodnar zgłosił swój udział. Jak się okazuje, na 53 sprawy, które wpłynęły od stycznia tego roku, RPO swój udział zgłosił w zaledwie sześciu z nich. Prawie wszystkie dotyczyły kwestii „politycznych”.

Adam Bodnar natychmiast przystąpił do sprawy dotyczącej przesunięcia terminu wyborów prezydenckich, w jakiej zapytanie do TK złożyła marszałek Sejmu. Równie chętnie zaangażował się w spór kompetencyjny między Sejmem a SN, oraz między Prezydentem RP a SN. Zgłosił swój udział również w sprawie uchwały SN, która „zamroziła” Izbę Dyscyplinarną. Zaangażował się też w sprawę dotyczącą obligatoryjnego wpisu do rejestru publicznego danych osobowych osób skazanych prawomocnymi wyrokami za przestępstwa na tle seksualnym, popełnione w czasie, kiedy ustawa ta nie obowiązywała; oraz sprawę dotyczącą odpowiedzialności karnej świadka za składanie fałszywych zeznań. RPO zgłosił swój udział jeszcze w sprawie o wykreowanie w drodze wykładni funkcjonalnej służebności gruntowej odpowiadającej treści służebności przesyłu i nabycia jej w drodze zasiedzenia.

To tyle spraw, którymi TK zajmował się w tym roku, a w których swój udział zgłosił RPO. Adam Bodnar nie zainteresował się natomiast wieloma innymi sprawami, które dotyczą rzeczywistych problemów Polaków.

Nie przystąpił np.  do sprawy dotyczącej planowania rodziny, ochrony płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności aborcji. Nie zainteresował się też sprawą mającą rozstrzygnąć odmowę przyznania stypendium rektora dla najlepszych studentów. Adam Bodnar nie przystąpił też do sprawy dotyczącej ograniczenia osobom urodzonym po 31.12.1948 r., a świadczącym pracę w warunkach szczególnych, prawa do emerytury w obniżonym wieku, gdy pod rządami poprzednio obowiązujących regulacji emerytalnych spełniały one warunki do przyznania stosownego świadczenia.

Adam Bodnar jest więc bardzo aktywny w politycznym obszarze orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego. Szkoda, że podobną aktywnością nie wykazuje się wówczas, gdy przed TK trafiają sprawy dotyczące realnych problemów Polaków, na których straży interesów ma stać Rzecznik Praw Obywatelskich.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (18):

Jan Radziszewski 2020.05.18 9:29
Prezydent Warszawy Trzaskowski Członek Grupy Bilderberg Kandydatem Illuminati i Masonerii na Prezydenta Polski m in brał udział w spotkaniu tej grupy 30 maja 2019 r postawione tam zadanie wywołanie kryzysu Gospodarczego i Ekonomicznego świata - który jakoby ma tzn może jedynie rozwiązać tzw Rząd światowy
Jan Radziszewski 2020.05.17 15:49
10.05.2020r. Godzina 16:49 Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło? Czas już ostatni i na ten czas dałem wam Różaniec, dałem wam Maryję, dałem wam Jej płaszcz. Każdy mężczyzna powinien wiedzieć jak ma bronić swoją rodzinę i jest to czas dla odważnych mężów co obronią swą rodzinę. Nikt kto ma rozum wroga nie wpuszcza do swego domu, pierwej sam zginie. Tak dzieci moje Ja Jestem waszym Królem i Panem, Ja sam was bronię. Trwajcie na modlitwie, zabezpieczajcie się modlitwą. Pamiętajcie o wodzie święconej i egzorcyzmowanej , by nią się żegnać wychodząc z domu nią czynić znak Krzyża wchodząc do swego domu. Święćcie swe domostwa i obejścia domu, a także pola i ogrody. Kto ma niech też używa soli egzorcyzmowanej tak samo jak wody święconej do zabezpieczania domu i całego gospodarstwa. Stosujcie też tą sól i wodę święconą do przygotowania posiłków, a podczas modlitwy nie zapominajcie o zapaleniu świecy poświęconej.
skarb2020.05.14 6:29
bodnar jest taki samodzielny jak niemowlak bez mamy,brednie komunistyczne frazesy,to POlityk cala geba juz dawno POwinien zrezygnowac z tego stanowiska ,bo nic w tym kierunku nie robi jest tam gdyPOtrzebuja medialnej nagonki na Rzad,to figurant POprawnosci POlitycznej zaklamane totalnej opozycji obywatelsko- robotniczej
Jan Radziszewski 2020.05.14 1:36
20 czerwca 2019 r. Microsoft oficjalnie złożył wniosek patentowy na technologię, która bezpośrednio łączy ciało ludzkie z cyfrowym systemem płatności. Bardzo podejrzane jest nadanie muneru dla wniosku: patent otrzymał numer rejestracyjny 2020-0 6 0 6 0 6 . Wcześniej napisaliśmy, że multimilioner Bill Gates ogłosił podczas wywiadu 24 marca, że pandemia korony doprowadzi do wprowadzenia „świadectw szczepień” lub paszportu szczepień. Bez prawidłowych znaczków cyfrowych potwierdzających, że zostałeś zaszczepiony, zostaniesz praktycznie wykluczony ze społeczeństwa. Bill Gates zrezygnował z zarządu Microsoft, ale nadal ciężko pracuje przez swoją niesławną Fundację Billa i Melindy Gatesów w kierunku tego samego celu końcowego: obowiązkowego szczepienia całej ludzkości.Według Gatesa, szczepionka koronowa będzie gotowa w ciągu 18 miesięcy, a normalne życie nie będzie mogło wrócić, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni. Cyfrowy system płatności bezpośrednio powiązany z twoim ciałem Zaledwie 3 miesiące przed wybuchem koronawirusa w Chinach współzałożyciel firmy biometrycznej Microsoft ID2020 ogłosił nowe projekty obejmujące „wiele technologii identyfikacji biometrycznej”. Firma Gatesa Microsoft opracowała teraz system z „urządzeniem” (mikro / nanochip?), Który działa bezpośrednio z temperaturą, tętnem i falami mózgowymi ludzkiego ciała, aby móc kupować i sprzedawać monety cyfrowe, takie jak np. bitcoiny. „Aktywność ludzkiego ciała związana z zadaniem użytkownika może zostać wykorzystana w procesie wydobywania systemu kryptowalut”, rozpoczyna podsumowanie arkusza patentowego . „Serwer może przypisać zadanie do urządzenia użytkownika połączonego komunikacyjnie z serwerem”. Czujnik połączony komunikacyjnie lub istniejący w urządzeniu użytkownika może wykrywać aktywność fizyczną użytkownika. Na podstawie postrzeganej aktywności ciała użytkownika można wygenerować dane dotyczące aktywności ciała. System kryptowalutowy połączony komunikacyjnie z urządzeniem użytkownika może zweryfikować, czy dane dotyczące aktywności ciała spełniają jeden lub więcej warunków określonych przez system kryptowaluty i może przypisać kryptowalutę użytkownikowi, którego aktywność ciała została zweryfikowana. ” Bez szczepień i bez chipa = nie możesz już nic kupić ani sprzedać? Jest to układ z możliwym mikroprocesorem / nanocząsteczkami, który jest bezpośrednio związany z aktywnością twojego ciała, taką jak tętno, temperatura i fale mózgowe. System ten określa na podstawie twojego ciała, czy spełniasz określone „warunki”, aby móc kupować lub sprzedawać. Nietrudno wyobrazić sobie, że w tych warunkach istnieje obowiązkowa szczepionka, która zawiera cyfrowe markery, które mogą być odczytane przez chip. Mówiąc wprost : brak szczepień i brak chipa = koniec kupowania lub sprzedawania , ponieważ wezwanie się do eliminacji gotówki, ponieważ może być „zanieczyszczona” wirusem koronowym, jest głośniejsze niż kiedykolwiek na całym świecie
Cze\\\2aw2020.05.13 19:45
Jest taki kretyn "katolicka kretynizacja polski", który udaje że nie wie, iż niejaki Bodnar, jak wskazuje skrót mnazwy jego urzędu był i jest Rzecznikiem PO-paprańców (RPO)...C.b.d.u.
Glaudiusman2020.05.13 19:25
Kiedy ten lewak wreszcie zakończy to swoje pijackie plątanie się po salonach i mediach. Ani słuchać nie można tego pajaca, ani tym bardziej oglądać tej gęby.
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.13 18:05
Cześć! Nazywam się Sara, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej http://paniedzis.pl
Toni 2020.05.13 17:11
Bodnar taki Polak jak Gersdorf, oboje byli POmocnikami szwabskimi, nie polskimi.
Zibi442020.05.13 16:32
A ile czasu jeszcze, ten człowiek nadzwyczajnej kasty, będzie zasiadał na tronie?
Pat2020.05.13 15:41
Dlaczego wmawiacie ludziom ,że osoby wykonujące polecenia innych coś interesuje??
Już niedługo "Lesiu" Keller-Krawczyk2020.05.13 15:37
Sprawia mi to wyjątkową przyjemność, grzeszną nawet, jestem świadkiem upadku i desperacji blogowej mendy. This is fuckin' beautiful; I am witness to the destructive power of hate consuming that piece of shit ALIVE!
katolicka kretynizacja polski2020.05.13 15:35
Pan Adam Bodnar jako człowiek niezależny, podejmujący samodzielnie decyzje jest ponad retoryką polityczną co bardzo boli niektórych PiSowskich polityków którzy są na krótkiej smyczy Kałczyńskiego!
Jim2020.05.13 16:54
"Pan Adam Bodnar jako człowiek niezależny" - przeczytałem i parsknąłem śmiechem, dalej już nie jestem w stanie czytać
genus2020.05.14 8:40
Tak wygląda produkt myśli w słowa ubierane chorego umysłu
ktoś tam2020.05.13 15:31
Ktoś się zaczął pode mnie podszywać. Nie biorę odpowiedzialności za treści napisane pod tym nickiem. Sobie będę pisał pod innym. Co za matoły z tego soku z buraka...
katolicka kretynizacja polski2020.05.13 15:39
wal klocka na to! skoro ktoś cię klonuje to miej satysfakcję z tego jak go musisz wkoorwiać skoro zadaje sobie tyle trudu żeby ciebie udawać! pode mnie też się cały czas podszywają ale mam wyebane, to tylko nick który się nie liczy, ważne jest to co masz do przekazania!
ktoś tam2020.05.13 15:49
Dzięki za wsparcie, może jednak zostanę przy swoim dotychczasowym niku
ktoś tam2020.05.13 15:55
Za każdym razem jak coś napiszesz matołku, będzie śliczna powtórka. Ktoś się zaczął pode mnie podszywać. Nie biorę odpowiedzialności za treści napisane pod tym nickiem. Sobie będę pisał pod innym. Co za matoły z tego soku z buraka...