Adam Michnik pozwał Rafała Ziemkiewicza za... „terroryzowanie pozwami” - zdjęcie
07.11.13, 19:06Rafal Ziemkiewicz (fot. Anna Stanczak/Fronda.pl)

Adam Michnik pozwał Rafała Ziemkiewicza za... „terroryzowanie pozwami”

18

Proces za napisanie na łamach „Gazety Polskiej” o terroryzowaniu pozwami przebiegał z problemami. Portal Niezalezna.pl informował o wniosku o wyłączenie z orzekania sędzi Anny Pogorzelskiej, gdy odrzuciła wszystkie wnioski pozwanego. Chodziło o przesłuchanie jako świadków innych osób, pozwanych przez Michnika.

W czwartek odbyła się ostatnia rozprawa, podczas której przesłuchano także Adama Michnika. „Ogłoszenie wyroku 21 listopada o 15.30 obecność nieobowiązkowa. Dziękuję wszystkim którzy dusili się w ciasnej sali" – napisał na Twitterze Rafał A. Ziemkiewicz.

Michnik nazywa mnie "Rafałem Z." Na uwagę sądu odp "niech sam się posługuje swoim nazwiskiem. Powód nie pamięta co i kiedy napisałem ale pamięta że naruszyło to jego godność i dobre imię. Powód prosi o uchylenie pytania czy zna swój pozew. Na żądanie sądu wyjaśnia że go nie pamięta. Występ Michnika, generalnie, słaby” - oceniał na Twitterze pozwany publicysta (pisowania oryginalna).

MBW/Niezalezna.pl/Twitter.com 

Komentarze (18):

anonim2013.11.7 19:36
do "Gipsen": i to jest włażnie objawa lemingozy. Tzn mimo oznak głupoty i chamstwa tych, których lemingi według salonu i gałżety wyborczej mają lubić, nie stać tychże lemingów na refleksję i zmienić wektory sympatii. Oni zostaną przy tych nicponiach (medialnych, politycznych,...) tak długo, jak długo salon tak będzie nakazywał...
anonim2013.11.7 19:54
No przeciez zwykła swołocz nie ma prawa krytykowac Pana - człowieka elit.
anonim2013.11.7 19:56
Dzięki Adamowi ja mam własna owczarnie,która moge strzyc i spijac z niej krew.A jak owca sie zbuntuje to po rogach,po rogach.
anonim2013.11.7 20:13
@Gipsen Zbigniew Herbert o Adamie Michniku: "Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny. Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował 'socjalizm z ludzką twarzą'. To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem." Zbigniew Herbert o powstaniu III RP: "Ja przeżyłem wybuch Polski - jeśli tak można powiedzieć - za granicą, w Paryżu. I było to dla mnie niespodzianką, bowiem zawsze wyobrażałem sobie, że jeżeli dowiem się, że Polska jest nareszcie, rzeczywiście niepodległa, to pierwszą rzeczą, którą zrobię, będzie wybiegnięcie na ulice z okrzykiem 'Viva la Pologne' - jeżeli to będzie w Paryżu - oraz całowanie różnych, przypadkowo napotkanych, osób (...). Aliści, ogarnął mnie jakiś smutek, melancholia, dyskomfort. Ja lubię i w pisaniu, i w działalności także, rzeczy które mają swój początek, środek i koniec. Otóż ja nie wiem jaki był początek, co można uważać za początek nowej Polski. Moja teza jest następująca: w Polsce panuje neokomunizm.
anonim2013.11.7 20:40
Ziemkiewicz przyjął taktykę Michnika.
anonim2013.11.7 20:57
@gipsen - retoryka którą stosujesz jest obrzydliwa a wybór guru pokazuje także twój poziom intelektualny i pochodzenie. Szkoda, że nie ma tu klawisza "ignore" - skorzystał bym.
anonim2013.11.7 21:09
Towarzysz Michnik zapomniał, że to nie PRL, gdzie o wyrok o pomyśli było łatwiej. Coż... dzisiaj stare układy wciąż istnieją, zobaczymy czy objawią się one z okazji tej sprawy.
anonim2013.11.7 21:18
Michnik "antykomunista" - dobre sobie. Ten człowiek jest tzw. rewizjonistą, krytykującym "starą" komunę za to, że "wypaczyła ideały", a nie że się myliła co do istoty. A sam jest taki mądry, odkąd wszedł na wyższy poziom zakłamania i wpoił sobie tezy neomarksizmu, którym potem przez lata zatruwał umysły tysięcy ludzi. Można, a nawet trzeba, szanować go jako człowieka, ale uważać jego poglądy za słuszne, to już czysty obłęd.
anonim2013.11.7 21:19
Michnik "antykomunista" - dobre sobie. Ten człowiek jest tzw. rewizjonistą, krytykującym "starą" komunę za to, że "wypaczyła ideały", a nie że się myliła co do istoty. A sam jest taki mądry, odkąd wszedł na wyższy poziom zakłamania i wpoił sobie tezy neomarksizmu, którym potem przez lata zatruwał umysły tysięcy ludzi. Można, a nawet trzeba, szanować go jako człowieka, ale uważać jego poglądy za słuszne, to już czysty obłęd.
anonim2013.11.7 22:42
@Gipsen nie bedzie zadnej dyskusji o wyborach jak nie ma zadnego oskarzania .... jesli chcesz dyskutowac rozmawiajmy o faktach ... a te sa takie ze wszystkie lewicowe ideologie wlacznie z nazizmem komunizmem czy faszyzmem czerpia z tego samego zródla..... chcesz przekonac ze zniewolenie przez gender jest lepsze niz zniewolenie przez koryto... powiem Tobie szczerzez od serca ... nie klaniajac sie czapka "do ziemi po polsku" ..paluj sie mendo za rogiem jak Ci powiem mozesz skonczyc
anonim2013.11.7 23:00
@Gipsen Trochę przesadzasz, mówiąc że "nasza opcja" coś sobie od komunistów zapożycza, bo historycznie oni są od nas młodsi o jakieś 1850 lat, więc nie ten kierunek zapożyczania. Natomiast co do precyzowania poglądów - Komuchami możemy nazwać każdych bezbożnych materialistów negujących podmiotowość i osobowość cxłowieka, a więc czy to będzie bolszewik, socjsldemokrata, nazista, libersł, czy ktośtsm jeszcze, to już jeden pies. Wszystkie te ideologie i tak wyrastają z tego samego pnia, czyli reformacji. Mówienie o nich "komuchy" jest co prawda wyrażeniem potocznym, a nie naukowym, ale dobrze oddaje ducha wspólnego dla tych wszystkich aberracji.
anonim2013.11.8 6:33
@Gipsen Dla mnie naukowo wiążący jest ogólny podział prof. Kieresia na personalizm i socjalizm. Podziały wewnątrzsocjalistyczne na nazistów, faszystów, komunistów, czy socjaldemokratów, to już sprawa wtórna, bo co do istoty niczym się oni od siebie nie różnią. Wszyscy uważają człowieka za przedmiot i tak go ostatecznie traktują.
anonim2013.11.8 6:38
Niech Michnik pozwie Szechtera za szarganie opinii.
anonim2013.11.8 7:29
@Gipsen: dawno się tak nie uśmiałem czytając Twój komenarz. Pozwól że Cię zacytuję: "...na podstawie tego JEDNEGO rzadkiego incydentu, kiedy Michnik się myli..." (podkr.moje). Otóż rzadkością jest kiedy on się nie myli. Przypomnę, Michnik - człowiek odpowiedzialny za kampanie nienawiści i wykluczenia z publicznej dyskusji osób które ośmielają się mieć inne zdanie od niego. Człowiek uparcie promujący skrajnie lewacką ideologię. I wreszcie, co jest szczególnie obrzydliwe - człowiek który nie wacha się publikować w świecie oszczerczych wypowiedzi obrażających Polskę i Polaków. Człowiek który cału czas pluje Polakom w twarz oskarążjąc ich o 'antysemityzm'. Człowiek który zachwyca się i skwapliwie udostępnia łamy swego szmatławca oszczercom w rodzaju Grossa. człowiek który zachwyca się antypolskim paszkwielm Pasikowskiego. Wystarczy ???
anonim2013.11.8 7:47
Gipsen @ Masz szacunek do Michnika .... Chyba nie mówisz tego poważnie . Człowieku to objawy lemingozy . Z tego można wyść. Jak można mieć szacunek do osobnika , który zabija dusze mamiąc je kłamstwami , manipulacjami , antypolską propagandą ...... Jego organ i on osobiście odpowiada za pranie mózgów Polaków , za szczucie na Polskę i Polaków , za rozkradzenie naszej Ojczyzny przez wszelkie sitwy i tzw. "międzynarodowy " kapitał. WŁĄCZ MYŚLENIE !!!!!! Jest dla Ciebe ratunek. Widzisz byłeś ogłuiany i nawet o tym nie wiesz. Na pocieszenie, nie Ty jeden.
anonim2013.11.8 8:14
@Gipsen Michnik: człowiek godny szacunku. Ziemkiewicz: godny pogardy za krętactwo i oszustwo. Brawo kolego, gratuluję wiedzy nt. A.Michnika.
anonim2013.11.13 22:43
Michnik nieświadomie staje się autoironiczny. Powinien ktoś zrobić komedię o pozwach Michnika, chociaż sam taki zamiar pewnie spotkałby się z kolejnym pozwem. :)
anonim2013.11.13 23:08
@Gipsen Jeżeli twoim zdaniem współcześni mieszkańcy polskich wsi mogliby ukrzyżować jakiegoś gościa tylko dlatego bo pielęgnuje historię miejscowych żydów to powinieneś leczyć się z uprzedzeń.