18.06.14, 08:55Prof. Romuald Dębski, zdjęcie zamordowanego dziecka i Dr Grzegorz Południewski

Aborterzy, czyli medyczna lista hańby

Ojciec i matka mogą nie wiedzieć, czym jest aborcja,ale w to, że nie wie, kim jest dziecko i na czym polega „procedura medyczna” aborcji, lekarz ginekolog zupełnie nie wierzę. I dlatego – choć jest to radość przez łzy – cieszę się, że stopniowo jawne stają się postawy naszych ginekologów i lekarzy, którzy już zupełnie wprost pokazują, po której są stronie, i że dla nich zabijanie dzieci jest jak wycinanie wyrostka robaczkowego, i którzy są zdania, że lekarz ma być pozbawiony własnego sumienia. To pozwala skonstruować listę hańby polskiej medycyny. Listę tych, którzy nie tylko chcą zabijać, ale także sprzeciwiają się wolności sumienia.

Prof. Romuald Dębski

Tem ginekolog jest na pierwszym froncie walki z prof. Chazanem, lekarzami sumienia i sprzeciwem wobec aborcji. I dał temu wielokrotnie wyraz. - Prof. Chazan ma sumienie wyłącznie dla siebie. To nie jest sumienie dla matki. A przede wszystkim, to jest postępowanie niezgodne z prawem. To jest taka sytuacja, że sobie wybieram, co jest dla mnie wygodne, a to, co jest przykre, niesympatyczne to odsuwam od siebie. Nie ma prawa narzucać tej klauzuli sumienia pacjentom. Pacjenci mają prawo podejmować różnego rodzaju decyzje. I moje sumienie jest dla mnie. Ja nie mogę narzucać mojego światopoglądu pacjentom – wyjaśniał.

A gdy zwraca mu się uwagę, że aborcja jest zabójstwem i że lekarz nie może przykładać do tego ręki, on odpowiada: „Lekarz ma postępować zgodnie z polskim prawem”... Pytanie, którego nie można nie zadać prof. Dębskiemu brzmi, czy psychiatra też powinien postępować w zgodzie z prawem III Rzeszy, i zaangażować się w akcję T4? A jeśli nie to dlaczego?

Prof. Dębski zresztą wcale nie ukrywa, że nie tylko jest zwolennikiem aborcji, ale również aborcjonistą. - Częściej słyszę słowo „terminator”. To jest podejmowanie decyzji, czy ktoś będzie żył. To jest raczej umożliwianie matce realizacji decyzji o nieurodzeniu dziecka i mam tego pełną świadomość – podkreślał w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”, w którym przekonywał także, że brakiem sumienia byłoby nie zabicie ciężko uszkodzonego dziecka. - Proszę powiedzieć, co by było z moim sumieniem, gdybym nie wyraził zgody na usunięcie ciąży, wiedząc, że dziecko kończy się na wysokości oczu… Oczywiście najlepiej jest, kiedy rodzi się bardzo ładne, zdrowe dziecko – dodał.

Dr Grzegorz Południewski

Jeszcze dalej niż prof. Dębski poszedł dr Południewski, który przekonuje, że ginekologiem może być tylko „terminator”, czyli zabójca dzieci. Inni powinni mieć zakaz wykonywania tego zawodu. W takiej sytuacji, gdyby wśród lekarzy byli tylko zabójcy dzieci, nie byłoby potrzeby wprowadzania w Polsce klauzuli sumienia. - Przecież nie jesteśmy bezrozumnymi istotami. Gdy decydujemy się na specjalizację, która może stanąć w konflikcie z moim sumieniem, to przecież nie musimy jej wybierać. Nie każdy musi być ginekologiem. Ginekologów nie bierze się z łapanki – przekonywał w Radiu Tok FM. - Byłem bardzo zaskoczony, gdy w Polsce wprowadzono klauzulę sumienia. Bo wśród moich kolegów byli tacy, którzy nigdy zabiegu przerwania ciąży nie wykonali, a byli ginekologami. Nikt im tego nie narzucał, nikt nikogo do niczego nie zmuszał. Bo to jest jakieś przerysowanie, nie może być tak, że moje sumienie stawiam wyżej niż sumienie pacjenta w jego życiowych sprawach – mówił.

A te jego słowa pokazują zupełnie wprost, że dla niego zabijanie jest elementem zawodu lekarza, a coś takiego jak własne sumienie nie istnieje. Lekarz ma karnie wykonywać polecenia państwa i życzenia pacjenta. Nawet te, które są zwyczajnie zbrodnicze. Takie myślenie jest zaś śmiertelnie niebezpieczne.

Dr Artur Płachta

Wrocławski ginekolog dr Artur Płachta zaś domaga się usunięcia studentów, którzy podpisali Deklarację Wiary z uczelni, a także odebrani możliwości wykładów czy funkcji kierowniczych dla lekarzy, którzy chcą kierować się swoim sumieniem. - Oficjalne stanowisko wyrażone już na tym etapie edukacji sprzeczne z istotą nauki zwanej medycyną pozwala mi podać w wątpliwość sens ich dalszej nauki, zwłaszcza że studiują za darmo, no i, powiedzmy, za pieniądze podatnika. Niech studiują na katolickich uczelniach i uczą się, jak leczyć dobrym spojrzeniem, modlitwą i innymi metodami, zapewniającymi nietykalność ciała ludzkiego. Podobnie ma się sprawa z ich wykładowcami - jako osoby ograniczone istotą tej deklaracji nie mogą absolutnie uczyć kolejnych pokoleń lekarzy, bo z założenia nie będą obiektywne – przekonuje. A później zapewnia, że choć lekarz może być wierzący, bo pozwala mu na to konstytucja, to nie może być katolikiem w gabinecie lekarskim. - Jednak prywatne poglądy lekarza nie mogą być priorytetem w jego działalności publicznej, prowadzonej za państwowe pieniądze. Lekarz, który podpisał "Deklarację wiary", nie powinien dostać kontraktu z NFZ, gdyż on gwarantuje pacjentom prawo do stosowania wszystkich metod leczniczych według najnowszej wiedzy, w tym korzystania z przywileju zapłodnienia in vitro. W Wielkiej Brytanii, co wyczytałem w katolickiej prasie, Królewskie Kolegium Położnictwa i Ginekologii ogłosiło, że lekarze pro life, odmawiający podania środków wczesnoporonnych, a w konsekwencji przeciwnicy aborcji, ze względu na sprzeciw sumienia nie będą mogli specjalizować się w ginekologii i położnictwie ani działać w obszarze leczenia niepłodności, AIDS, opiece nad kobietą w depresji poporodowej i w czasie menopauzy – oznajmia. I dodaje, że rozwiązanie brytyjskie jest słuszne: „To słuszne rozwiązanie, bo ginekologia jest gałęzią medycyny, nauką i nie zajmuje się światopoglądem, tylko leczeniem ludzi i ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia. Medycyna jako taka jest przecież apolityczna i niezależna światopoglądowo. I niech taka zostanie. Najbardziej gorszącym dla mnie faktem w tej całej gorączce jest stanowisko osób piastujących urzędy administracyjne w publicznej służbie zdrowia, czyli dyrektorów placówek, kierowników klinik i katedr, konsultantów krajowych czy wojewódzkich, którzy tę deklarację podpisali”. - Dopuszczanie ich w takiej sytuacji do dalszej działalności dydaktycznej bądź kierowniczej z całym majestatem władzy i zależności jest nie do przyjęcia – uzupełnia lekarz, który sugeruje, że katolik nie może pełnić funkcji publicznych w medycynie.

Dr Marek Balicki

Złą rolę w tej sprawie odgrywa także lekarz i polityk Marek Balicki. To on doprowadził – przed laty, jako minister zdrowia – do odwołania prof. Bogdana Chazana z funkcji krajowego konsultanta ds. ginekologii i położnictwa, bowiem odmówił on w konkretnym przypadku kobiecie prawa do zabicia swojego dziecka. A teraz jest jednym z głównych politycznych hejterów siejących niechęć do samego prof. Chazana, a także obrońców życia.

Samemu profesorowi zarzuca, że – jako, że nie chce zabijać najmniejszych pacjentów – to nie ma predyspozycji do wykonywania zawodu. - Jeśli okaże się, że prof. Chazan świadomie przedłużał badania, by nie dopuścić do aborcji, to znaczy, że wykazał się niebywałym okrucieństwem wobec pacjentki i nie ma predyspozycji psychicznych do wykonywania zawodu lekarza – oznajmia Balicki. I wzywa do szczegółowej kontroli szpitala Świętej Rodziny. - W tej sprawie sąd koleżeński nie wystarczy. Minister zdrowia zrzucił sprawę na NIL, a powinien zarządzić w Szpitalu im. św. Rodziny kontrolę, taką jak ta w szpitalu we Włocławku, gdzie w styczniu zmarły nienarodzone bliźnięta. Urzędnicy Ministerstwa Zdrowia zostali tam wysłani niemal natychmiast. Dlaczego nie wejdą także na Madalińskiego? Minister ma takie prawo – przekonywał w wywiadzie dla „Rzeczospolitej” nawet nie zauważając, że sytuacja jest odmienna. We Włocławku dzieci na skutek zaniedbań umarły, a tu dzięki zaangażowaniu lekarza dziecko przeżyło.

Ta lista będzie się poszerzać...

Ale za tych, którzy już na niej są trzeba się modlić. Konieczny jest wielki szturm modlitewny w intencji nawrócenia lekarzy zwolenników aborcji... Jest wiele przykładów tego, że to się zdarza, by wymienić tylko dr Nathansona czy dr Bolesława Piechę. Nerwowość, przynajmniej niektórych z wymienionych powyżej lekarzy, ich brak kontroli własnych mediów pokazuje, że powoli dociera do nich, co robią. A to oznacza, że mogą być na granicy nawrócenia. Trzeba się za nich więc modlić...

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze

anonim2014.06.18 10:06
miejmy nadzieję że cdn bo potrzebna jest lista morderców - trzeba wiedzieć kto jest kim
anonim2014.06.18 10:12
Po ludzku modlitwa za morderców jest bardzo trudna. Ale tylko Miłosierdzie Boże jest dla nich szansą na nawrócenie, bo zdani tylko na ludzkie siły będą brnąć w usprawiedliwianie swoich zbrodni.
anonim2014.06.18 10:16
Max49 czmu zatem skazywali w Norymberdze nazistów? przecież oni tylko przestrzegali prawa Rzeszy
anonim2014.06.18 10:26
Fronda znowu szczuje porno zdjęciami.
anonim2014.06.18 10:29
Oglądanie dziecięcych zwłok o poranku jest równie inspirujące, co oglądanie rozwartych pochew i odbytów. Smacznego!
anonim2014.06.18 10:43
W III RP mamy demokracje, gdzie prawo ustalają posłowie przez lud wybrani i w jego imieniu. ------------------ na serio .....wierzysz w to? to prawo jest tak demokratyczne jak demokratyczne są wybory a że nie są tego chyba nie trzeba wyjaśniać (jowy i miejsca na listach itp itd - zamknięty układ partyjny i od 25 lat ci sami ludzie, itp itd) nieto wierzysz w krasnoludki?
anonim2014.06.18 11:10
Nazistów w Norymberdze skazano, bo Trzecia Rzesza przegrała wojnę. Sowietom za obozy pracy się nie oberwało. Oni przecież także nie przestrzegali prawa Bożego.
anonim2014.06.18 11:25
Dziękuję.
anonim2014.06.18 11:38
" Proszę opublikować też listę morderców matek, którzy w przypadku zagrożenia życia kobiety odmawiają aborcji." Właśnie opublikowałem powyżej . Rżnij dalekj głupa. NIE MA aborcji w sytuacji ratowania życia matki , może być tylko SŁABOŚĆ MEDYCYNY NIE POTRAFIĄCEJ pomóc matce i dziecku w okresie rzycza płodowego. Przyznanie tej PRAWDY bardzo boli Dębskich i Arłukowiczów . O braku badań i kasy na nie nie wspomnę . INTRATNIEJSZE jest MORDOWEANIE i wmawianie, że nie da się inaczej . To prof Chazan pokazuje, że jest na odpowiednim miejscu i stara się sprostać najtrudniejszym problemom .... A "CUDA" uzdrowienia bezmózgowców już były ... Wybierajcie więc czy to cuda czy BŁĘDY diagnostyczne ....
anonim2014.06.18 11:39
życia ;)
anonim2014.06.18 11:41
@nieto. Argument z demokracją jest do bani. Tzw. naziści doszli do władzy w sposób jak najbardziej demokratyczny. Chodzi o to, że katolik ma obowiązek przeciwstawiania się prawu stanowionemu przez ludzi, niezgodnemu z prawem Bożym. Jeśli szanowny pan nie jest katolikiem, niech przestrzega zbrodniczego prawa ludzkiego, katolicy natomiast, którzy generalnie są raczej zachęcani przez Kościół do posłuseństwa wobec władzy, w tym wypadku mają prawo to posłuszeństwo wypowiedzieć. Z Bogiem.
anonim2014.06.18 11:44
A co do Chazana. Skończcie z tą wyższością prawa bożego , bynajmniej nie w tym przypadku. profesor zastosował RÓWNOPRAWNĄ procedurę medyczną, zgodną z wiedzą medyczną . I podejrzewam, że ten skowyt ma na celu właśnie odwrócenie uwagi. Procedura Chazana jest bezpieczniejsza dla zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego ... niestety droższa dla budżetu i to się nie podoba. Pokazuje również , że "morderstwo nie jest jedynym rozwiązaniem ...
anonim2014.06.18 11:46
"Oglądanie dziecięcych zwłok o poranku j" DZIECIĘCYCH ZWŁOK kolega się nie myli ? tać to TYLKO wyabortowany płód w wieku NIŻSZYM niż wiek tego "płodu" co go Chazan "wyabortować " podobno nie chciał ...
anonim2014.06.18 11:46
temat aborcji jest dla mnie czymś przerażającym...
anonim2014.06.18 11:46
@Max49. "Prawo jest takie, jakie jest i trzeba go przestrzegać. Nikt nikogo do niczego nie zmusza." Dobry żart. Logika się kłania. Właśnie chodzi o to, że zmusza i pan również się tego domaga - "prawa trzeba przestrzegać". Jeśli sam nie chcę wykonać aborcji, wg prawa MUSZĘ wskazać kogoś, kto to zrobi, czyli poniekąd wziąć w tym procederze czynny udział. Z Bogiem.
anonim2014.06.18 11:48
Łudząco to podobne do buntu muzułmańskich pracowników sieciówek którzy nie chcą sprzedawać wieprzowiny. W obydwu przypadkach religia sprawia że ludzie stają się zbyt głupi by wykonywać swój zawód. Na miejscu NFZ zerwał bym kontrakt ze wszystkimi konowałami z tej listy którzy nie będą chcieli wykonywać swojej pracy jak należy.
anonim2014.06.18 11:59
@Rasputin I wlaśnie dlatego takie jełopy jak ty, nie mają mocy decyzyjnych w naszych władzach.
anonim2014.06.18 12:47
Przerażają mnie wypowiedzi lekarzy aborcjonistów. Jak czytam takie brednie to mam wrażenie jakby sam szatan przemawiał ich ustami. Straszne jest to jak bezwzględni i niemoralni są Ci ludzie. Jak mogą leczyć pacjentów nie mając szacunku dla życia?
anonim2014.06.18 13:01
@nieto... "artykuł opisujący co się dzieje gdy prawo boskie bierze górę nad zdrowym rozsądkiem" Artykuł faktycznie wstrząsający, ukazujący alternatywną cywilizację wyrosłą na religii muzułmańskiej. Cywilizacja łacińska, która ukształtowała Europejczyków, dzięki temu że ma podstawy chrześcijańskie, takie faryzeuszostwo nie akceptuje i potępia. Można się tylko cieszyć, że wyrosło się w kulturze, która nie ma znaczących wpływów islamskich.
anonim2014.06.18 13:34
Na przykład aborcjonista Chazan się ujawnił.
anonim2014.06.18 13:35
Skończny z eufemizmami, Redaktorze, to nie są aborterzy, ale mordercy dzieci nienarodzonych!
anonim2014.06.18 13:36
Merak, ale czyjego zdrowia psychicznego? Bo gdybym mnie ktoś próbował zmusic do urodzenia dziecka o dwóch twarzach albo pochodzącego z gwałtu, to chyba bym wolała się powiesić. Skąd w was taka niezachwiana pewność, co jest najlepsze dla każdej kobiety?
anonim2014.06.18 14:55
@nieto.... Porównujesz sytuacje, które z pozoru są do siebie podobne. Otóż nie. W przypadku 11-latki mówimy jedynie o "możliwości" komplikacji wynikających z jej młodego wieku, jednakże właściwa opieka medyczna podczas całego okresu jej ciąży najprawdopodobniej doprowadzi do uratowania obydwoje. Czyli celem jest ratunek obojga. Nikt przy tym nie zabrania poddania tej dziewczyny natychmiastowej fachowej obserwacji lekarzy i natychmiastowej interwencji, gdyby ciąża FAKTYCZNIE zagrażała jej życiu, a nie w sposób domniemany w przyszłości. W przypadku męża, który nie dopuszcza medyków do rannej żony, celem jego działania nie jest ratowanie jej życia, ale zadośćuczynienie niemedycznym zwyczajom, wynikającym z panującej na tym obszarze kultury. Jego działanie wypływa więc nie z pobudki, aby w sposób bezwzględny ratować komuś życie, ale aby być w zgodzie z kanonami swej wiary. W chrześcijaństwie taka postawa, jak u tego męża, nazywana jest faryzeuszostwem i został potępiona przez Chrystusa.
anonim2014.06.18 15:08
Nie ma chyba w Polsce bardziej aintelektualnego miejsca niż Fronda. Lektura artykułów i większości komentarzy każe wątpić w rodzaj ludzki.
anonim2014.06.18 15:13
" Merak, ale czyjego zdrowia psychicznego? Bo gdybym mnie ktoś próbował zmusic do urodzenia dziecka o dwóch twarzach albo pochodzącego z gwałtu, to chyba bym wolała się powiesić. Skąd w was taka niezachwiana pewność, co jest najlepsze dla każdej kobiety?" Hmmm no cóż .... właśnie potrzebujesz psychiatry ... nie w tym sensie niesiolenia tylko poważnie, najpoważniej ... Chęć targnięcia się na życie w cywilizacji europejskiej nie jest traktowana jako norma zdrowia .... No i cóż mordercy zwani aborcjonistami takiej pomocy Ci nie udzielą .... szukaj "Chazanów" i skorzystaj z ich WIEDZY oraz wiedzy lekarzy których w zakresie psychiatrii i psychologii Ci polecą ....
anonim2014.06.18 15:15
Z aborcją jest jeszcze taki problem, że jako procedura medyczna wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia ... czy dla 700 aborcji rocznie trzeba szkolić specjalistów w każdym szpitalu ?? Lewacka rozrzutność ...
anonim2014.06.18 15:17
@ Cartblamc Nie epatuj swoją głupotą , po prostu się doucz. Zmień autorów twojej wiedzy bo ewidentnie wpuszczają Cię w kanał ...
anonim2014.06.18 15:19
" Nie ma chyba w Polsce bardziej aintelektualnego miejsca niż Fronda. Lektura artykułów i większości komentarzy każe wątpić w rodzaj ludzki." a tak konkretnie to o CO Ci chodzi? Może raczysz nas oświecić??
anonim2014.06.18 15:21
" Będą pewnie ciekawe procesy o naruszenie dóbr osobistych. A tak a propos to kiedy pan Terlikowski opublikuje wyrok w sprawie z panią Grodzką?" Procesy za cytowanie wypowiedzi, procesy za bezpłatną reklamę " pełnego zakresu zgodnych z prawem usług medycznych" ciekawa ta cywilizacja ....
anonim2014.06.18 15:25
"Bawisz sie w semantyke. Jesli zabija sie dziecko w sytuacji zagrozenia zycia matki, to nadal jest to aborcja, zabojstwo - tyle, ze uzasadnione, w pewnym stopniu usprawiedliwione. " Nie zrozumiałeś, nie ma potrzeby zabijania ... czasami nie znamy tylko procedur ratujących życie matki i dziecka ... morderstwo PRZED terapią to ucieczka od problemu, zachowanie nienaukowe ... Ale aborterzy widzący w kobiecie pochwę do spółkowania i macicę do " czyszczenia" w razie niepowodzenia tzw. antykoncepcji nie chcą tego pojąć ....
anonim2014.06.18 16:30
ja odmawiam koronkę do Bożego Miłosierdzia o nawrócenie lekarzy - aborterów
anonim2014.06.18 16:50
Widzę , że panu redaktorowi zamarzył się własny frondowski "redwatch". Gratuluje inicjatywy.
anonim2014.06.18 20:14
Panie Terlkowski bardzo pana o umieszczenie mnie na swojej liscie w swej karierze zawodowej wykonalem ok 30 aborcjii nieduzo ale bardzo prosze tym sposobem bylbym w towarzysteie tych wybitnych lekarzy
anonim2014.06.18 20:47
@Drjack ... " tym sposobem bylbym w towarzysteie tych wybitnych lekarzy" "Wybitnych lekarzy"? Raczej cynicznych rakarzy...
anonim2014.06.19 13:22
A gdzie jest ewangelizcja prowadzona przez kościół ?,dlaczego z takimi aborterami nie spotyka się ksiądz czy biskup i nie próbuje ich nawrócić ?.Co znaczy to milczenie koscioła?,przecież codziennie są zabijane dzieci i brak reakcji na to.Ewangelizować przede wszystkim matki która pragną zabić swoje dziecko,to jest niewyobrażalna i ohydna sprawa ,gdy matka kaze zabić swoje dziecko,mimo ,ze moze oddać do adopcji i wiele rodzin czeka na takie dziecko,mimo to ktoś woli je zabić niż dać szanse życia. W Stanach był sobie taki masowy aborter George Tiller i został zastrzelony z tego powodu ,czy ten zły czyn w świetle prawa bożego nie zakończył holocaustu dzieci i dzięki temu wiele dzieci żyje ?.W necie stwórzcie liste lekarzy dokonujacych aborcji w Polsce i wyslijcie ją do prymasa i Papieża z prośbą aby nałożyli na nich publicznie kare ekskomuniki .
anonim2014.06.19 14:17
Ciekawa manipulacja redaktorze Terlikowski. Dębski wcale nie powiedział w wywiadzie że ktoś kto nie chce zabić ciężko uszkodzonego dziecka jest bez sumienia, bezduszny. Ba, powiedział o tym że kobiet które decydują się rodzić takie dzieci wcale nie jest tak znowu mało jakby się wydawało. Powiedział też że człowiek który odbiera tą decyzję kobiecie w istocie stawia swoje sumienie ponad kobietą do której to powinna należeć decyzja o SOBIE, szczególnie w takich przypadkach jakie były omawiane przez Dębskiego. I TO była bezpośrednia krytyka doktora Chazana i jego wybiórczości po latach praktykowania przerywania ciąży w PRLu. Wywiad z Dębskim w Wyborczej to w ogóle najlepszy wywiad na temat aborcji jaki kiedykolwiek czytałem, mimo że gazety tej specjalnie nie lubię.
anonim2014.06.19 15:37
@Kazik3... "Co znaczy to milczenie koscioła?,przecież codziennie są zabijane dzieci i brak reakcji na to." Chodzisz do kościoła przynajmniej co tydzień? Uczestniczysz w życiu jakichś wspólnot katolickich? Czytasz prasę katolicką? Przeglądasz internetowe strony katolickie? Jeśli nie, to nie pitol, że "kościół milczy", bo uczestnicząc, czytając, przeglądając dostępne wszystkim rzeczy, bardzo szybko być się dowiedział o tym, że to właśnie Kościół Katolicki dopomina się najbardziej o sprawy związane z szacunkiem dla ludzkiego życia i najwięcej czyni w tym zakresie.
anonim2014.06.19 15:41
@Anonymous ... Daj sobie spokój z wybielaniem prof. Dębskiego. Z tego, co powiedział o sobie "moje sumienie jest dla mnie" jasno wynika, że to człowiek bez sumienia. Być może siebie by nie ukatrupił, ale kogoś innego? Czemu nie, skoro chce?
anonim2014.06.19 17:28
Polecam wywiaz z prof Dębskim w najnowszym Dużym Formacie. Pan profesor jest daleki od wychwalania aborcji, ładnie też punktuje przekłamania "obrońców życia" nie mówiąc już o ich hipokryzji. Doktor Chazan jest zresztą hipokrytą pierwszej wody.
anonim2014.06.19 18:14
@donpedro79... "Duży Format" to dodatek do Gazety Wyborczej, której czytanie jest passe. Nie czyta się gazet, które przekłamują rzeczywistość.
anonim2014.06.19 18:46
@Kropelka Jasne, lepiej potem przeczytać na Frondzie wyjaśnienia do takiego wywiadu. Odpowiednio zmanipulowane aby czytelnik nie pomyślał sobie, że może jednak ten doktor ma rację GW jest taka zła a Fronda cytują ją namiętnie ;)
anonim2014.06.19 19:21
@donpedro79 "Polecam wywiad z prof Dębskim w najnowszym Dużym Formacie. Pan profesor jest daleki od wychwalania aborcji, ładnie też punktuje przekłamania "obrońców życia" nie mówiąc już o ich hipokryzji." Ja też b. polecam: wyborcza.pl/duzyformat/1,139142,16171511,Debski__Jestem_z_pacjentka_na_dobre_i_na_zle.html "Nie wypada mi lub wręcz nie wolno mi wymieniać nazwisk, zwłaszcza kiedy obowiązuje mnie tajemnica lekarska, ale bardzo drażni mnie ta hipokryzja. Żonie jednego znanego przeciwnika diagnostyki prenatalnej robiłem amniopunkcję, w wielkiej tajemnicy, żonie obrońcy życia terminowałem ciążę z zespołem Downa. Pytałem: jak to jest, przecież jesteście przeciw? A oni mówili: słuchaj, to naprawdę "wyjątkowa sytuacja" Wyjątkowa, bo dotyczyła ich osobiście, a nie ich pacjentek."
anonim2014.06.19 20:21
@chatte ... No i? Ludzie różne rzeczy deklarują, a potem jak przyjdzie co do czego to się wycofują rakiem. Świadczy to tylko o ich słabości. Ale nie nam ich osądzać. Osądzi ich czyn Bóg.
anonim2014.06.19 20:23
@donpedro79 ... "Odpowiednio zmanipulowane aby czytelnik nie pomyślał sobie, że może jednak ten doktor ma rację." Rozsądny człowiek nie musi być manipulowany, aby stwierdzić, że prof. Dębski nie ma racji.
anonim2014.06.19 20:28
@Kropelka "No i? Ludzie różne rzeczy deklarują, a potem jak przyjdzie co do czego to się wycofują rakiem. Świadczy to tylko o ich słabości. Ale nie nam ich osądzać. Osądzi ich czyn Bóg." No właśnie. Zatem w oczekiwaniu na sąd Boży, w uznaniu swych dowiedzionych "słabości", o których piszesz, zrezygnowali z roli moralnych autorytetów i wykazali tyle poczucia przyzwoitości, by w sprawie "obrony życia" już nie zabierać głosu. Dotyczy to także ultrakatolickiego profesora Chazana, wieloletniego abortera i rozwodnika.
anonim2014.06.19 20:30
errata: Zatem w oczekiwaniu na sąd Boży, w uznaniu swych dowiedzionych "słabości", o których piszesz, WARTO BY zrezygnowali z roli moralnych autorytetów i wykazali tyle poczucia przyzwoitości, by w sprawie "obrony życia" już nie zabierać głosu.
anonim2014.06.20 16:06
@chatte... "WARTO BY zrezygnowali z roli moralnych autorytetów i wykazali tyle poczucia przyzwoitości, by w sprawie "obrony życia" już nie zabierać głosu." Dlaczego? Przecież skoro sami tego zaznali, to wiedzą z czym walczą. Dlaczego alkoholik nie miałby walczyć z nałogiem pijaństwa? Albo dlaczego palący papierosy lekarz nie miałby odwodzić swych pacjentów od ich palenia? Dlaczego prof. Chazan, który w młodości dokonywał aborcji, gdy zreflektował się co czyni i całkowicie zaniechał dokonywania tego procederu, nie miałby teraz występować przeciwko mordowaniu dzieci w łonach ich matek? Robił to, więc wie doskonale z czym walczy.
anonim2014.06.21 9:29
chwała bogu, że są jeszcze lekarze szanujące zdanie, poglądy i zdrowie kobiet!!!!
anonim2014.06.22 15:53
"Terminatorzy", pardon, "eksterminatorzy" czują się wniebowzięci! Za darmo im nawet podbizny na Frondzie opublikowali! Jakaś korupcja może?
anonim2014.06.22 15:57
Jak to sie stało, że to co było zaledwie niekaralne, dla niektórych stało się "prawem człowieka", a dla innych nawet obowiązkiem?! Znów to zjawisko: podaj mu palec, ugryzie ci rękę!
anonim2014.06.23 9:17
Do zwolenników aborcji: Stajecie po stronie "terminatorów", zabójców, sowicie opłacanych. Chazan przeszedł na jasną strone i chwała mu za to. Mógł sobie spokojnie mordować, ale ...
anonim2014.07.24 7:12
Dr Artur Płachta: " W Wielkiej Brytanii, co wyczytałem w katolickiej prasie, Królewskie Kolegium Położnictwa i Ginekologii ogłosiło, że lekarze pro life, odmawiający podania środków wczesnoporonnych, a w konsekwencji przeciwnicy aborcji, ze względu na sprzeciw sumienia nie będą mogli specjalizować się w ginekologii i położnictwie ani działać w obszarze leczenia niepłodności, AIDS, opiece nad kobietą w depresji poporodowej i w czasie menopauzy – oznajmia. " *** Wobec tego już z góry można założyć, iż w UK pacjentki potrzebujące pomocy w zakresie: leczenia niepłodności, AIDS, depresji poporodowej i w czasie menopauzy, zostaną skazane na lekarzy wyzutych z sumienia, co niczym dobrym dla nich skończyć się nie może. Mało tego - jest bardzo prawdopodobne, iż ciężarnej po 3 cc nikt nie zaproponuje prowadzenia kolejnej ciąży, jedyną propozycją jaką kobieta otrzyma będzie aborcja, być może, że także trwałe ubezpłodnienie. ***** " To słuszne rozwiązanie, bo ginekologia jest gałęzią medycyny, nauką i nie zajmuje się światopoglądem, tylko leczeniem ludzi i ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia. Medycyna jako taka jest przecież apolityczna i niezależna światopoglądowo. I niech taka zostanie. " Ciekawa teza, bo forsowanie zabijania dzieci nienarodzonych jak najbardziej jest kwestią ideologiczną - kto jak kto, ale lekarz doskonale o tym wie. Przy tym - raczej trudno uznać aborcję i in vitro za metody lecznicze i ratowanie ludzkiego życia. Jak by nie patrzeć - jest to bowiem okaleczenie kobiety, pomijając już aspekt eksterminacji istot ludzkich, poczętych dzieci w fazie prenatalnej.
anonim2014.07.24 7:15
Max49 napisał: " Prawo jest takie, jakie jest i trzeba go przestrzegać. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. " Poniekąd masz rację - dlatego też jestem zdania, że jak najprędzej należy przeprowadzić zmianę barbarzyńskiego prawa, ochronę dzieci poczętych wpisując w sposób wyraźny do Konstytucji. Przy tym należy przegłosować CAŁKOWITY zakaz terminacji ciąży.
anonim2014.07.24 7:29
nieto napisał/a: "W III RP mamy demokracje, gdzie prawo ustalają posłowie przez lud wybrani i w jego imieniu." Jeżeli tak, to dlaczego chce się pozbawić naszych przedstawicieli - mam na uwadze posłów, których wybraliśmy jako gwarantów obrony życia dzieci nienarodzonych - możliwości wywiązania się ze swoich przedwyborczych deklaracji?
anonim2014.07.24 7:47
donpedro79 napisał/a: " Polecam wywiad z prof Dębskim w najnowszym Dużym Formacie. Pan profesor jest daleki od wychwalania aborcji, ładnie też punktuje przekłamania "obrońców życia" nie mówiąc już o ich hipokryzji. " *** W życiu bywa różnie - mamy sędziów będących w bliskiej zażyłości z bandytami, są politycy robiący niesamowite przekręty na naszych oczach, zapewne bywają także politycy hipokryci. Jednak sugestia - na podstawie jednostkowych przypadków - iż wszyscy sędziowie są skorumpowani, a wszyscy politycy to hipokryci i złodzieje, jest mocno na wyrost. Poza tym - w przywołanym tutaj artykule (wcale nie jest z najnowszego numeru), zarazem dowiadujemy się, że: " To ja odmówiłem Alicji Tysiąc zabiegu. Jej życie i zdrowie wcale nie było zagrożone. Tutaj każdy znający się na rzeczy lekarz odpowie pani tak jak prof. Chazan: w przypadku tej pacjentki wystarczyło wykonać cięcie cesarskie, aby nie narażać jej na pogorszenie czy utratę wzroku. Uściślijmy: trybunał w Strasburgu wcale nie orzekł, że jej życie było narażone i w związku z tym jako lekarz naruszyłem polskie prawo. Trybunał orzekł jedynie, że polskie państwo powinno zapewnić pacjentce możliwość odwołania się od decyzji lekarza. I dziś ta instancja odwoławcza jest, powołano komisję przy Ministerstwie Zdrowia. (...) Prawda jest taka, że do Strasburga pojechały razem z Alicją Tysiąc elokwentne, władające biegle angielskim feministki i z drugiej strony prof. Chazan i profesor okulistyki, którzy zaczęli się przed trybunałem "modlić". "Modlących" się przed sędziami lekarzy trybunał nie mógł potraktować poważnie. Nie było nikogo, kto przedstawiłby tę sprawę obiektywnie. (...) Inny przykład to słynna swego czasu sprawa z Łomży. Małżeństwo miało już jedno dziecko cierpiące na dysplazję kostną. Gdy kobieta drugi raz zaszła w ciążę, rodzice obawiali się, że ich drugi potomek będzie dotknięty tą samą chorobą, prosili więc na wszelki wypadek o terminację ciąży. W mediach krzyk, że żaden lekarz nie chciał dać zaświadczenia o wskazaniu do aborcji. A medycyna nie potrafi jeszcze wykryć tej postaci dysplazji kostnej u płodu w okresie, gdy możliwa byłaby ewentualna aborcja. Więc lekarze postąpili tak, jak powinni. "