Ziobro zabiera głos ws. wyborów. Powinny odbyć się 10 maja - zdjęcie
02.04.20, 18:54Fot. via. Flickr

Ziobro zabiera głos ws. wyborów. Powinny odbyć się 10 maja

56

W Polsce trwa dyskusja nad terminem wyborów prezydenckich, które zaplanowano na 10 maja. Zdaniem polityków opozycji, przeprowadzenie wyborów w obecnej sytuacji byłoby narażaniem Polaków na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. Aby tego zagrożenia uniknąć, partia rządząca proponuje przeprowadzić wybory korespondencyjnie. Głos zabrał dziś również minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zdaniem prokuratora generalnego, który udzielił wywiadu dla „Super Expressu”, wybory prezydenckie powinny odbyć się w zaplanowanym terminie i powinny zostać przeprowadzone w formie korespondencyjnej:

-„Jak najszybsze wybory potrzebne są właśnie po to, aby uniknąć takich sytuacji. Po to, by rząd mógł rozwiązywać problemy i zajmować się gospodarką, a nie opozycją, która chciałaby rozciągnąć kampanię wyborczą w czasie na długie miesiące, zamiast zakasać rękawy i wspólnie z rządem zająć się pracą” – powiedział lider Solidarnej Polski.

Na pytanie „kiedy wybory” Zbigniew Ziobro odpowiada:

-„Aby trafnie odpowiedzieć na pana pytanie, należy najpierw uzyskać odpowiedź na inne – mianowicie, w jakim punkcie rozwoju epidemii jesteśmy. Co mówią specjaliści z najbardziej renomowanych ośrodków na świecie, zajmujących się epidemiologią: przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia, epidemiolodzy z Uniwersytetu Harvarda w USA i niemieckiego Instytutu Kocha oraz brytyjscy uniwersyteccy specjaliści? Otóż mówią, że epidemia potrwa co najmniej rok, a może nawet dwa lata, a swoje apogeum osiągnie najpewniej za kilka miesięcy. I w tym sensie lepiej jest wybory przeprowadzić korespondencyjnie 10 maja niż w apogeum pandemii. W sprawie majowych wyborów prezydenckich i głosowania korespondencyjnego stoję po stronie Jarosława Kaczyńskiego i wspieram go w tej kwestii”.

Minister sprawiedliwości podkreślił, że w obecnej sytuacji konieczne jest zadbanie o to, aby państwo było stabilne i mogło funkcjonować:

-„Rząd słusznie koncentruje całą uwagę na walce o zdrowie Polaków. Nie możemy jednak dopuścić, by działania podejmowane w walce z epidemią, doprowadziły do kolejnej tragedii w postaci np. krachu gospodarczego. Dlatego musimy wyważyć racje. Zadbać o to, by państwo, mimo nadzwyczajnej sytuacji, w każdym swoim wymiarze funkcjonowało sprawnie. Warunkiem skutecznego poradzenia sobie z tym wielkim wyzwaniem jest stabilna władza, która nie zajmuje się konfliktami na górze i rozciągniętą na długie miesiące kampanią wyborczą” – mówił w rozmowie z „Super Expressem”, i dodał:

-„To tragikomiczne, że wprowadzenia stanu wyjątkowego żąda opozycja, która – mimo kolejnych demokratycznych wyborów przynoszących zwycięstwo PiS i całej Zjednoczonej Prawicy – insynuuje nam autorytarne zapędy. Jest wprost przeciwnie. Prezydent Andrzej Duda, ubiegając się o reelekcję, chce się poddać demokratycznemu osądowi Polaków. Widziałby go pan w ciemnych okularach, jak ogłasza stan wyjątkowy? Za rok czy za parę miesięcy ta sam opozycja rozpęta histerię, że mamy w Polsce dyktaturę”.

kak/ Super Express, wPolityce.pl

Komentarze (56):

Michał Franciszek Kalinowski2020.04.5 14:37
Gospodarka się wali, bo błędnie określono strategię walki z pandemią, a oni się rozczulają nad wyborami! Jak to jest, że z domu wyjść nie można, a na wybory trzeba iść? Jak to jest, że odebrano obywatelom wszelkie prawa w sposób wybiórczy, bo myśliwi teraz to mają eldorado w lasach na polowania! Bez wysiłku przeforsowali wycofanie gotówki. Z "500 +" i innych programów rozdawniczych też się wycofają tylko, Duda zostanie prezydentem. Wracamy do komuny i biedy, bo skarb pusty. Wszystko co było już rozdano! Ciekawe co jeszcze nam chce ta ekipa kłamców zafundować?
Suweren2020.04.3 9:32
Mam nadzieję, że zobaczę kiedyś tego nikczemnika przed Trybunałem Stanu.
Bartek2020.04.3 7:16
Czy w trakcie epidemii można jeść zupę fasolową ?
gumowa kaczka2020.04.2 21:40
panie zero sam sobie idź z wielce szanowną małżonką do urny
...2020.04.2 21:22
https://demotywatory.pl/4987903/To-polska-rzeczywistosc-wlasnie
hdj2020.04.2 20:53
OPozycja czy PiSozycja wsio radno i jeden geszeft. Taki mamy wybór, że hej! Zmartwione i zawiedzione kafejko-księgarnie katolickie zarżnięte przez własny rząd?
Przedsiębiorca2020.04.2 20:50
Brawo Wy! Ostatnie poczynania i zaniechania rządu zachęciły mnie do głosowania przeciw wam, a byłem za wami. Może Tanajno? Skoro mali polscy gorsi od banksterki,korporacji, i wszystkich innych... Ani 1 zł nie mamy, a zamknięto nam start up i nie mamy na życie!!! Koszty stałe, pensje socjalne,umorzenia,bezzwrotne pozyczki realnie? Gdzie? Za granica chyba. Tam Rotschildy ponad 2 blilionu USD dają. W Europie tez Zachód dba o swoich, a u nas nie ma mężów stanu tylko cerbery banksterów?
Krakus2020.04.2 20:31
Tymczasem Jarosław w panice, bo Gowin tupnał nóżką i być może PiS straci większość. Poczytajcie inne, niż "prawicowe" media :)
Pluszaczek2020.04.2 21:11
Jarosław to może ale cię obsikać sikiem prostym tumanie
wyborca pis2020.04.2 20:19
Panie Z. Podstawowym trybem jest głosowanie osobiste personalnie, a korespondencyjnie to forma uzupełniająca. Czy tak fundamentalna nagła zmiana przy braku konsultacji społecznych naczelnej instytucji w demokracji - wyborów w podstawowej formie tak nagle jest wg Pana dopuszczalna i uczciwa?
Jarek2020.04.2 19:52
mniej niż zero wypowiedział się ;)
Realista2020.04.2 19:49
Za to zachowanie rządu jest niestety tylko tragiczne. Nawet jeśli epidemia będzie się rozwijać tak jak mówi Ziobro to trzeba być zaślepionym władzą idiotą żeby skokowo ją przyspieszać wyborami, które miałyby się odbyć za 5 tygodni. Wybory trzeba przesunać i wykorzystać dodatkowy czas na odpowiednie przygotowanie wyborów korespondencyjnych i na wprowadzenie głosowania online, które w czasach epidemii jest najbezpieczniejszą formą głosowania. Ale rząd oczywiście panicznie się boi tego rozwiązania. Wiedzą dobrze, że w ciągu kilku miesięcy poparcie im drmatycznie spadnie. Skokowo teraz wzrośnie bezrobocie, wzrośnie inflacja. Ludzie będa bez pracy, pieniędzy i zupełnie słusznie będą winić za to rząd. Na najbezpieczniejsze głosowanie online PIS oczywiście też nie pójdzie. Spora część ich elektoratu pewnie nawet by nie wiedziała jak włączyć komputer.
Pluszaczek2020.04.2 21:09
ty potrafisz tylko szczekać kundlu z po
Epidemiolog2020.04.2 19:45
Ponieważ komedianci i cyrkowcy z totalnej targowicy defekują w gacie ze strachu w jaki sposób przerżną te wybory, w szczególności to dobrze urodzona z I<10 MKB więc wściekle wyją i szczzyja i rządają zmiany terminu wyborów jako jedyna szansa uniknięcia kompromitacji. Przy tym błazeństwo zasłania się troską o życie i zdrowie Polaków jakby glosowanie korespondencyjne było zagrożeniem jak bomba w Hiroszimie?
Randki z syfem, pokazy w skype brudnych larw 2020.04.2 19:39
Chcesz zobaczyć MONIA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: - www.paniedzis.pl Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: - www.paniedzis.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: - www.paniedzis.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: - www.paniedzis.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: - www.paniedzis.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Yrek, kosmiczna nominacja2020.04.2 19:22
Zero podniesione do potęgi pozostanie zerem. Lec
Urszula2020.04.2 19:22
Kto będzie głosować? Część PiS zwana pismatołami: " Większość Polaków chce przełożenia wyborów na późniejszy termin. Pewnych tego zdania jest aż 79 proc. Jeśli wybory odbędą się w zaplanowanym terminie - 10 maja - zagłosuje w nich najwyżej 9 proc. ankietowanych. To wnioski z badania przeprowadzonego przez Neurohm i BradConsulting dla Onetu. 9% zagłosuje. Kurka wodna całe 9%. :D:D
Topek2020.04.2 19:20
Panie Gowin kopnij pan w du-pe kaczora i połącz sie pan z PSL em to rozsądna partia do której pan pasuje i nie będzie musiał głosować wbrew własnemu sumieniu
MM2020.04.2 19:18
Ziobro, wy jesteście dobrzy jedynie w demolowaniu Polski na każdym polu i okradaniu Polaków. A no tak... zostało tylko zapychanie stanowisk swoimi krewnymi albo przyznawanie sobie rekordowych nagród.
Urszula2020.04.2 19:24
Kuzyn Kaczyńskiego niejaki Tomaszewski zarabia 14 tys. złotych i ostatnio sam sobie przyznał nagrodę w wysokości 70 000 zł. Tak się okrada Polaków.
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.2 19:17
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Topek2020.04.2 19:16
Nie ma możliwości zorganizować uczciwych i bezpiecznych wyborów w tak krótkim czasie, przecież teraz są ważniejsze sprawy zabezpieczenia społeczeństwa którymi samorządy muszą się zajmować by się wirus nie rozprzestrzeniał w szybkim tempie. Może Gowina jakaś lampka nagle oświetliła i zauważył szaleństwo Kaczyńskiego i w końcu rozwali ten nie normalny układ
Dell2020.04.2 23:12
"Nie ma możliwości zorganizować uczciwych i bezpiecznych wyborów (…) przecież teraz są ważniejsze sprawy (…) i w końcu rozwali ten nie normalny układ". Pomińmy fakt, że piszemy: nienormalny. Jeżeli Gowin rozwali ten "nienormalny układ" to będą potrzebne wybory parlamentarne, nieprawdaż? Wybory parlamentarne zarządza Prezydent RP, nieprawdaż? Proponujesz rozpad państwa "Topku"? Nienawiść zaślepia.
Did you take your pills?2020.04.2 19:16
Czy min.Gowin to już "opozycja" czy jeszcze nie? https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25840621,j-kaczynski-nakrecony-na-wybory-10-maja-gowin-odrzuca-drugie.html
Karol2020.04.2 22:21
Strachu, nie boj zaby, zaba w wodzie nie bodzie ! Dales sie wkrecic debilu w prima aprilis !
Weichsel2020.04.2 19:13
Szkodnicy, popatrzcie, jak się pisze sensowne ustawy i pomaga ludziom chociażby w Czechach czy na Węgrzech. Jesteście zwykłymi obłudnikami i zdrajcami umiejącymi jedynie kraść i lansować się w TVP.
emil2020.04.2 20:52
A co wiesz na temat odpowiednich ustaw przyjętych w Czechach i na Węgrzech? Prawdopodobnie bardzo niewiele. Zdaje się, że gadasz, aby tylko gadać. Nic więcej.
Bueno2020.04.2 19:10
Wybitnie antypolski rząd PiS realizuję politykę swych mocodawców z USA i Izraela... oni nienawidzą Polaków, wystarczy poczytać wypowiedzi Emilewicz, Dudy, Terleckiego albo Morawieckiego.
Dalia2020.04.2 19:09
Obecna władza to nic tylko okradanie Polaków i demolowanie kraju na każdym polu... tylko koryto i nepotyzm jest dla nich ważny.
Nina2020.04.2 19:06
Dla komuchów z PiS tylko koryto i lans się liczy... mają gdzieś prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli.
Leszek2020.04.2 19:05
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub ZLew musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Weichsel2020.04.2 19:16
Bełkot typowy dlas osoby kompletnie niemyślącej... wystarczy poczytać o aferach dużo większych niż za PO typu SKOK, afery hejterska w MS... a komuchów szukaj w PiS... Kiszczak, Kryże, Aumiller czy Piotrowicz to czubek góry lodowej.
Pluszaczek2020.04.2 21:05
fajny z ciebie psychol trzeba cię wyleczyć kijem albo sztylem od łopaty
Piotr Nowak2020.04.2 19:04
40 dni do wyborów prezydenckich ! Obowiązkiem każdego patrioty jest aktywne włączenie się w kampanię prezydencką ! Zwolennikami bandy czworga opozycyjnych ugrupowań nie ma sensu się zajmować. To zajoby, którym TVN wyprał mózgi bezpowrotnie ! Naszym celem w uświadamianiu prawdy powinne być dwie grupy ludzi. Pierwszą z nich, to niezdecydowani. W niemal każdym sondażu, grupa ok. 10% ankietowanych to niezdecydowani, i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! W Polsce jest 30 MLN obywateli uprawnionych do głosowania, to 10% z tej liczby daje 3 MLN ludzi niezdecydowanych – to sporo ! Drugą grupą potancjalnych wyborców to około 11.5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Załużmy, że o połowie z nich możemy zapomnieć, to o 5-6 MLN ludzi trzeba się bić ! Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „Nie świrujcie – idźcie na wybory !” Jesteśmy Polakami, a więc mamy obowiązki polskie !!! Naszym celem jest minimum 50 % + 1 głosów na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę w I turze majowych wyborów 2020 ! Co możemy zatem zrobić, żeby wygrać wybory ? Możemy przekonać niezdecydowanych i możemy namówić tych, którzy nie planują głosować, zabrać ich ze sobą do punktu wyborczego i pomóc im zagłosować. Jeśli każdy z nas namówi lub zabierze ze sobą przyjajmniej 1 osobę, to zamiast 8 MLN głosujących będzie nas 16 MLN głosujących na naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Mając na uwadze pandemię, do sejmu wpłynął projekt poselski PIS w sprawie głosowania korespondencyjnego dla wszystkich. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu.
Piotr Nowak2020.04.2 19:03
Głosowanie korespondencyjne rozumiane jest jako możliwość udziału w głosowaniu bez konieczności osobistego i bezpośredniego stawiennictwa w obwodowej komisji wyborczej. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach. Jeśli ktoś chce oddać głos drogą korespondencyjną powinien zgłosić powyższy zamiar w urzędzie gminy odpowiednio wcześniej, do 21 dnia przed dniem wyborów. Forma zgłoszenia nie ma znaczenia. Można go dokonać ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Swoją treścią zgłoszenie obejmować powinno: nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL. Wyborca umieszczany jest w spisie wyborców. Otrzymuje on specjalny pakiet wyborczy. Powinno to nastąpić nie później niż na 7 dni przed głosowaniem. W jego skład wchodzą: karta do głosowania, dwie koperty (koperta zwrotna oraz koperta na kartę do głosowania), oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz instrukcja obsługi.
Ja2020.04.2 19:47
"Otrzymuje on specjalny pakiet wyborczy. Powinno to nastąpić nie później niż na 7 dni przed głosowaniem. W jego skład wchodzą: karta do głosowania, dwie koperty (koperta zwrotna oraz koperta na kartę do głosowania), oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz instrukcja obsługi. " I tu zaczynają się schody, nie patrząc nawet na Konstytucję i przepisy: - kto i kiedy dostarczy pakiet wyborczy - kto i kiedy go odbierze Pamiętaj, że piszemy m.in. o -set tysięcy osób na kwarantannie, którym na dziś poczta przesyłek rejestrowych nie dostarcza.
krakus2020.04.2 19:03
Przestań kłamać Ziobro... są pieniądze na kupowanie głosów emerytów, a nie ma na wypłaty dla zwalnianych osób i film. Jest czas na lansowanie się na Tik-toku, a nie ma czasu na napisanie sensownej "tarczy antykryzysowej"... bo ten bubel obśmiali eksperci z FOR.
Pluszaczek2020.04.2 21:01
bublem to ty jesteś ale genetycznym
Iza2020.04.2 19:03
Kidawa, Butka i Mucha mówią, że wiedzą jak wygrać wybory prezydenckie. Na razie nieźle im idzie ! Kidawa ma do pomocy Butkę i Tuska (nie wiem dlaczego nie zwerbowali Muchy, która też wie jak się wygrywa), SSok z buraków, lotne bojówki, a nawet farmę trolli w Inowrocławiu, którzy dwoją się i troją, ale nie w propagowaniu programu wyborczego lecz w sianiu nienawiści przeciwko PIS i obecnemu prezydentowi. No ale jak tu pomagać jak sama kandydacica nie potrafi czytać i myśleć ?! Tu nawet SSok z buraków nie pomoże ! Leszczyna, jedna z najgłupszych PO-sełek żąda, aby 2 MLD zł PIS przekazał na onkologię zamiast TVP. Pani Leszczyno, wygrajcie sobie wybory, to zamiast żądać będziecie dawać ile chcecie !!! Wiecie co ludzie ?! Tam w tej formacji nie ma już normalnych ludzi ! To same zajoby !!! https://youtu.be/ZTZsZjGxyCc
Zyg2020.04.2 19:01
Jeden z reporterów pyta Sketynę, aby wymienił 3 - 4 największe sukcesy PO i co ta partia zrobiła dobrego dla Polski i Polaków w czasie ich 8 lat rządów ? Sketyna zamilkł, a potem ze spuszczoną głową długo się zastanawiał, ale nic nie wymyślił ! Obok stojący członkowie PO mieli miny sra-jącego kota na pustyni. A przecież to takie łatwe panie Sketyna: - podwyższenie wieku emerytalnego wszystkim do 67 lat, -tylko w ciągu 3 dni ukradliśmy Polakom 153 MLD zł z OFE beszczeszcząc Konstytucję, - pozwoliliśmy mafiom watowskim wykraść 260 MLD zł z budżetu państwa, - ok. 42 afery korupcyjne i złodziejskie na wiele MLD zł. Podnoszenie podatków, wyrzucanie Polaków z mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), ograbianie Polaków z ich oszczędności (Amber Gold, GetBack), itd, itp, itd. https://dorzeczy.pl/kraj/62353/Schetyna-uslyszal-pytanie-o-sukcesy-rzadow-PO-i-zaniemowil-To-nagranie-podbija-siec.html
Ciekawski2020.04.2 21:15
Czym może szczycić się PIS: - Rozkradło Polakom z OFE 100 mld PLN - Prezes NBP sugerował obniżenie pensji w związku z epidemią. Sam zarobił 794 tysiące. Banda złodziei żerująca na własnym narodzie. - Jeszcze afera SKOK ukradziono 4,2 mld PLN, - Afera w PCK - 40 mln łapówki dla Chrzanowskiego od GETINBANK to tylko kilka przykładów na gorąco. Ci co krzyczą łapać złodzieja sami kradną najwięcej.
audytor2020.04.2 22:26
PO-ZSL zaje---ła Polakom ze 160 mld z OFE i ze 250 z samego VATu. Jakby nie liczył to to co piszesz, że zaje-ał PIS i tak nie styknie w porównaniu z tym co zaj---ła PO-ZSL. Głosuję więc nieustannie na PIS.
Bewq2020.04.2 19:01
Tragikomiczne jest to, że osoba z wyrokiem piastuje stanowisko MS...
Pluszaczek2020.04.2 20:59
idz possać sąsiadowi,bo to ci dobrze wychodzi świrze
gumowa kaczka2020.04.2 21:42
wymasuj prezesowi prostatę ,tym razem w rękawiczkach bo wirus
Jack Em2020.04.2 19:01
Straszyli Polaków Kaczyńskim, Macierewiczem, Timmermansem, izolacją, sankcjami, polexitem, a teraz straszą wirusem – ku-rw-a straszaki ! A UE odstąpiła od grylowania Polski, bo nie ma tam już zajoba niemieckiego z polskim obywatelstwem, a nowi urzędnicy dowiedzieli się wreszcie prawdy. A zatem, ulica nie działa, zagranica nie działa, stracili kastę, czyli władzę sądowniczą , koryto oddala się coraz bardziej, rudy niemiec włączył się w kampanię jako brudny szczór, Rosja nie pomoże, Merkel pakuje manatki – koniec PO-je-bów !!!
Ciekawski2020.04.2 21:05
Prezes NBP sugerował obniżenie pensji w związku z epidemią. Sam zarobił 794 tysiące. Banda złodziei żerująca na własnym narodzie. PISIORY
Stachu2020.04.2 18:59
Panie Zbigniewie, traktujmy ich jako komediantów, bo tylko na to zasługują i pośmiejmy się z nich . ignorując ich całkowicie !!!
Urszula2020.04.2 19:18
Pośmiejecie się i zignorujecie 91% społeczeństwa. hehehehe Ty i zero.
Krakus2020.04.2 20:33
Komendancie Stachu, sięgnij po jakiekolwiek niezależne inne media, które piszą, że Jarosław w tej chwili w panice, bo Gowin nie godzi się na wybory i grozi rozwaleniem koalicji. Ergo - PiS może stracić większość :P
anonim2020.04.2 18:59
Słaba propaganda...
Anna2020.04.2 18:57
Przeciez to same miernoty i debile.
anonim2020.04.2 19:00
Krótka i dosadna ocena naszego rządu...
Taka prawda2020.04.2 19:15
myśle ze gdyby polska zwrócila ziemie zachodnie pomorze slask wielkopolskę i mazury doi macierzyu Niemieckiej a resztę oddala za dlugi zydowskiej diasporze bylo by sprawiedliwie moze po epidemi kiedy będzie mniej .... bundezwehra odzyska co swoje .
*82020.04.2 20:32
ziemia to jest piastowska , nic nikomu nie jestesmy winni
*82020.04.2 20:30
no tylko wybory po trupach fajnego macie dudusia