Zbigniew Ziobro: Solidarna Polska nigdzie z koalicji się nie wybiera - zdjęcie
02.01.21, 08:40Fot. P. Tracz via Flickr (KPRM)

Zbigniew Ziobro: Solidarna Polska nigdzie z koalicji się nie wybiera

24

Skutkiem opuszczenia koalicji przez Solidarną Polskę byłby zapewne upadek rządu i przedterminowe wybory. Taka decyzja stworzyłaby zatem realną możliwość dojścia do władzy totalnej opozycji, czyli tych, dla których polska suwerenność i niepodległość tak naprawdę niewiele znaczą” – mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odpowiadając na pytanie dotyczące powodu, dla którego Solidarna Polska postanowiła pozostać w koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Ziobro w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” zapowiedział, że w trakcie głosowania w sprawie ustaleń szczytu UE jego ugrupowanie głosować będzie zgodnie z własnym sumieniem i nie poprze ich. Dodał, że bez względu na to, czy będzie dyscyplina partyjna, Solidarna Polska nie zmieni swojego stanowiska.

Podkreślił też, że nie jest prawdziwy zarzut, wedle którego chodzi wyłącznie o grę polityczną ze strony Solidarnej Polski.

Chodzi o stosunek do sprawy o podstawowym znaczeniu dla przyszłości państwa. Sprowadzanie jej do politycznej rozgrywki świadczy o tym, że niektórzy nie potrafią lub nie chcą zrozumieć, o co toczy się gra i jaka jest stawka”

- powiedział minister sprawiedliwości.

Odnosząc się z kolei do sondażu Indicatora dla „Rzeczpospolitej” podkreślił:

[…] pamiętajmy, że do wyborów jeszcze daleko, a Solidarna Polska - wbrew życzeniom opozycji - nigdzie z koalicji Zjednoczonej Prawicy się nie wybiera”.

dam/"Nasz Dziennik",Fronda.pl

Komentarze (24):

Dam2021.01.3 12:17
Miękiszon pokazał, że dla stołków jest w stanie upodlić się w każdy sposób. Z "veto albo śmierć" zostało "nigdzie się nie wybieramy"
jerzy2021.01.2 16:18
"Solidarna Polska nigdzie z koalicji się nie wybiera " - mówi Z. Ziobro. Ale zapowiada, że -"będziemy głosować wbrew koalicji". To jakiś straszliwy zamęt proponuje p.Ziobro.
przedruk: "A co będzie jak się zaszczepisz?"2021.01.2 13:15
Podpiszesz pakt z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będzisz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszanke a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
cóz miękiszon dla apanaży2021.01.2 12:54
neosanacyjna tragedia polski ; powtórka już tuz tuż https://prawy.pl/112142-roman-dmowski-o-zydach-dzis-82-rocznica-smierci-wielkiego-polaka/
Podaj originalny cytat - link!2021.01.2 12:53
"Prezesi Pfeizera i Biontecha zapowiedzieli , że nie będą się szczepić. Boją się własnych szczepionek ?"
hanna2021.01.2 10:28
Do " Solidarnej Polski " 1. Dziękuję za zablokowanie ustawy "bezkarność +" 2.Nie pozwólcie na przymusowe szczepienia na COVID , nie pozwólcie na represjonowanie ludzi niezaszczepionych i ograniczanie ich praw i dostępu do czegokolwiek. 3. Prezesi Pfeizera i Biontecha zapowiedzieli , że nie będą się szczepić. Boją się własnych szczepionek ? Oni przecież wiedzą co jest w szczepionce. 4. Pomóżcie zepołowi prof. Mackiewicza z Uniwer. Medycznego w Poznaniu w dokończeniu prac nad polską szczepionką, naukowcy twierdzą , że jest lepsza. 5. Artykuł w internecie na WWW.PCH24.pl pt. " Amerykański naukowiec krytykuje tryb prac nad szczepionkami na COVID--19 " wnim dr. Lyons Weiler podaje, że w białku koronawirusa są ....niebezpieczne epitopy.....i są one w szczepionkach----spowodują , że ok. 21 % zaszczepionych ludzi zacznie niszczyć swoje białka w organiżmie. Twierdzi też , że w leku hydroksychlorochinie jest duży potencjał w leczeniu koronawirusa . Oprócz AMANTADYNY jest kolejny lek.
Walter2021.01.2 10:07
W wyniku pandemii karonawirusa i związanego z tym kryzysem, a również z powodu nieudolności rządu w tym czasie zwiększa się niezadowolenie. W związku z tym spadają sondaże partii rządzącej i będą spadały jeszcze bardziej. Jarosław Kaczynski zrobi wszystko, żeby nie doszło do przedterminowych wyborów parlamentarnych. Mając swojego Prezydenta Andrzeja Dudę nie będzie miał z tym problemu. Prezes PiS-u ma nadzieję, że do 2023 roku sytuacja gospodarcza w kraju się poprawi i nastroje społeczne również. Jednak rośnie zadłużenie finansów publicznych, od 2015 roku wzrosło o 500 mld zł. W czasie bardzo dobrej koniunktury rząd pisowski zadłużał kraj, a w normalnym panstwie okres hossy wykorzystywany jest do oddłużania. Mamy najwyższą inflację w Unii Europejskiej. Należy spodziewać się podwyżek podatków i cen i nie poprawią one nastrojów społecznych. Jeśli PiS, Solidarna Polska i Porozumienie w 2023 roku wystartują w wyborach parlamentarnych oddzielnie, to te dwie ostatnie partie mogą nie przekroczyć progu 5%. PiS dostanie około 26%, a głosy oddane na Solidarna Polskę i Porozumienie się zmarnują. Wtedy Koalicja Obywatelska razem z Lewicą, partią Szymona Hołowni i PSL-em będą mogli utworzyć rząd. Powstaną liczne komisje sejmowe wzywające na przesłuchania polityków z PiS-u. W Sejmie odbędzie się audyt rozliczający rządy PiS-u. W 2025 roku kandydat opozycji uzyska ogromne wsparcie ze strony rządu, który będzie bardzo obawiał się zwycięstwa wrogiego polityka powiązanego z PiS-em. Przewiduję zwycięstwo opozycji w wyborach parlamentarnych w 2023 roku, a następnie prezydenckich w 2025 roku. To będzie koniec polityki Jarosława Kaczynskiego.
jle_ffm2021.01.2 9:58
Wiadomo, Ziobro-miękiszon nigdzie się nie wybiera, bo on sam z tą swoją śmieszną partyjką nie jest samodzielnie funkcjonować poza ciałem pis-żywiciela.
ala2021.01.2 9:42
Polacy powtórzcie wybory jak w 2020r , zmieńcie tylko ludzi w Senacie a Nasz kraj będzie wielki!!
Pet2021.01.2 9:49
...i będziecie Polacy za miskę ryżu zapie....
Karol2021.01.2 10:06
Ty wypluty pecie nie jestes Polakiem, wiec " spokojna twoja rozczochrana ", wyPet !!!
Pet2021.01.2 19:02
Prawdopodobnie jest na odwrót, ale nie mnie to oceniać. Wytłumacz teraz co to znaczy Polak?
Anonim2021.01.2 9:31
Gdzie jest Prokurator Genetalny min. Zb. Zioboro??? Gdzie jest NIK? Codziennie niesłusznie, i to z winy urzędników umierają ludzie? Można dostrzec śmieć hurtową ludzi? Śmiertelność bije rekordy? Co robi w tej sprawie Prokurator Generalny? Co robi Prezes NIK? Dlaczego nie są wszczynane z urzędu kontrole i postępowania?
Anonim2021.01.2 9:32
VIP-y, ministrowie pisowskiego rządu, lekarze, i ich rodziny leczą się skutecznie AMANTADYNĄ, circa dwa, trzy dni, także na szpitalnych oddziałach kowidowych, a PLEBS umiera w cierpieniach i bólu? Dla plebsu nie jest dostępne leczenie Amantadyną! Dlaczego urzędnicy skazują Polaków na bezsensowną śmierć, podczas gdy jest środek - lekarstwo - które leczy? Czy to już jest nowy apartheid? Gdzie jest Prokurator Generalny? Co robi w tej sprawie Prokurator Generalny min. Zb. Zioboro ?
Anonim2021.01.2 9:34
KTO NIE CHCE SUKCESU AMANTADYNY? .......... https://www.youtube.com/watch?v=77xSKcIk3Rc
Anonim2021.01.2 9:34
Czy prof. Horban publicznie kłamie i celowo wprowadza w błąd opinię publiczną? Co wiąże się ze skazywaniem ludzi na śmierć? Zobacz krótkie wideo a dowiesz się prawdy. KTO NIE CHCE SUKCESU AMANTADYNY? ,,,,,,,,, https://youtu.be/77xSKcIk3Rc?t=103
Anonim2021.01.2 9:21
Jedyny w calej koalicji ktory mowi to co mysli i stara sie jak Moze przywrocic lad w kraju lecz wlasnie koalicjanci jego zucaja mu klody pod nogi i chamuja jego dzialania.
Anonim2021.01.2 9:40
Ale zaniechania w sprawie śmierci związanej z niestosowniem w leczeniu COVID-19 Amantadyny są karygodne? W jednej osobie prawnik z wykształcenia Zb. Ziobro jest Ministem Sprawiedliwości i Prokuratorem Genetalnym, a zatem ma w ręku wszystkie możłiwości aby skutecznie ściagać zło, ludzi, którzy mogą popełniać przestępstwa, zbrodnie?
JAN2021.01.2 9:05
KORYTO NAJWAŻNIEJSZE EBANE WIEPRZE
ala2021.01.2 9:44
PiS to jedyna realna siła, która uświadamia Polakom, że jesteśmy równie wartościowi jak inni Europejczycy, że można walczyć o swoje interesy i to nie jest powód do wstydu, jak stara się to przedstawić PO. Pod rządami PiS wykuwana jest prawdziwa Polska suwerenność, odrzucane są kompleksy, które na siłę stara się wpędzić PO i TVN. Polacy poczuli smak wolności i własnej wartości. Jesteśmy bardzo wartościowym narodem z własnym państwem ulokowanym w super dogodnym komunikacyjnie miejscu Europy i zaczynamy to doceniać.
!!!2021.01.2 10:51
Problem jest taki, że to nie jest prawda. O ile każdy człowiek jest odrębną i autonomiczną wartośćią, to wyraźnie widać, że w stosunkach międzynarodowych istnieją narody i państwa silniejsze i słabsze. Polska do tych silniejszych się nie zalicza. Mądra władza szukałaby sposobu na rozwiązanie tego problemu i zwiększenie siły Polski. Zamiast tego mamy propagandę i udawanie, że Polska to silny i potęzny kraj, który odnosi same sukcesy.
Karol2021.01.2 10:10
Jasiek, swieta sie juz skonczyly, a ty dalej na rauszu ??!!
Anonim2021.01.2 9:00
I tak stracicie władze - na własne życzenie. Idąc w stronę, którą wyznacza wam Rotschild.
Belzebub2021.01.2 8:56
No to kamień spadł mi z sercs