Z Internetu: Bezsilny, wydany w ręce ludzi Bóg... - zdjęcie
25.12.20, 09:05

Z Internetu: Bezsilny, wydany w ręce ludzi Bóg...

2

Bezsilny, wydany w ręce ludzi Bóg, Bóg, którego trzeba przewinąć, nakarmić, który płacze, gdy czegoś chce - to jest nasz Bóg. Urodzony na marginesie świata, do którego rozpoznania trzeba naprawdę wiary, bo cóż to za Bóg, który przychodzi na świat w Betlejem? Jego rodzice, pohańbienie przedślubną ciążą, osamotnieni i zaraz uciekający - jak bardzo odlegli są od naszego obrazu wybranych przez Boga. Ci, którzy przychodzą Go powitać także odlegli od potocznych wyobrażeń. Magowie, mędrcy, przedstawiciele obcej religii i pasterze - społeczni wyrzutkowi, którzy - czasem z powodu wielu win - żyją na marginesie społeczeństwa. To jest prawda świąt Bożego Narodzenia. Te święta odarte z wiele elementów o wiele lepiej ukazują, że żłóbek jest zapowiedzią Krzyża, że ten maleńki człowiek narodził się, by oddać życie na Krzyżu za mnie i za Ciebie. I uświadomienia sobie tej prawdy, spotkania z Bogiem, którego wcale nie jest łatwo odkryć w Dzieciątku na te cudowne, choć niełatwe święta, wszystkim życzę. A niewierzącym spotkania z Innym, z drugim, które jest spotkaniem z Bogiem, nawet jeśli Go nie rozpoznajemy!

Komentarze (2):

Hero d ty mój bohaterze2020.12.25 20:32
Świat w którym albo ty rządzisz albo tobą rządzą, I przychodzi szkodnik który ci mówi że masz dać wszystkim sobą rządzić bo on jest synem Boga i się ciebie wyrzeknie bo nie chcesz braciom dać sobą rządzić, I jego prorocy strząsną proch z butów jak ciebie odwiedzą.
rebeliant2020.12.25 9:58
Bezsilny wydany w ręce wybranych i wcześniej przygotowanych opiekunów. Gdyby tak trafił pod opiekę pewnego ojca z Poznania: https://www.se.pl/poznan/ojciec-wspolnie-z-kolegami-gwalcil-7-latka-koszmar-pod-poznaniem-aa-KVcq-irmV-mtcn.html lub do sierocińca w Zabrzu, to inaczej by wyglądały jego kroki po tym boszym świecie. Kpina, kpina i jeszcze raz kpina z autentycznego losu człowieka.