Wiceminister ostro o hajlującym mężczyźnie: Idiota został zatrzymany  - zdjęcie
24.08.20, 11:41Fot. screenshot - Twitter (Muzeum Auchwitz)

Wiceminister ostro o hajlującym mężczyźnie: Idiota został zatrzymany

14

Na piątkowym marszu narodowców w Katowicach jeden z uczestników wykonywał gest hitlerowskiego pozdrowienia. Wczoraj MSWiA informowało, że mężczyzna został już zatrzymany. Teraz sprawę skomentował na antenie Polsat News wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, stanowczo podkreślając, że rząd PiS nigdy nie będzie tolerował tego typu ekscesów.

W ub. piątek ulicami Katowic przeszedł marsz narodowców. Po marszu do sieci trafiły oburzające nagrania, na których widać m.in., jak jeden z uczestników wykonuje gest faszystowskiego pozdrowienia. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany, a sprawę skomentował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker:

- „Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość wszyscy będą równi wobec prawa”- podkreślił polityk.

- „Jeżeli jakikolwiek idiota w taki sposób się zachowuje, to tak jak wczoraj to miało miejsce, został zatrzymany, zostały postawione zarzuty” – dodał w ostrym tonie.

Szefernaker odniósł się również do krytyki, jaka jest kierowana wobec funkcjonariuszy policji w związku z tym, że mężczyzna nie został zatrzymany od razu na miejscu. Polityk zaznacza, że krytyka ta jest bezzasadna, a policja działała profesjonalne. Uznano, że zatrzymanie mężczyzny w czasie demonstracji może wzbudzić zamieszki i okazać się niebezpieczne dla innych uczestników, dlatego zdecydowano się zatrzymać go później.

kak/Polsat News, DoRzeczy.pl

Komentarze (14):

czekista2020.08.24 23:40
Znowu PiS owski prowokator sie obnazyl.
Polak2020.08.24 18:05
Wszystkie hajlujące hitlersyny powinny gnić w więzieniu !
ladychapel2020.08.24 15:01
Jak większość narodowców-pantofelków - zamienił mózg na masę
Marco Breslaviano2020.08.24 14:32
Oczywiście, że nie będzie tolerował. Tylko spróbowałby tolerować, to zostałby zmieciony z powierzchni ziemi w jednym momencie. Natomiast osoby jawnie i w przestrzeni publicznej wzywające do "rozprawienia się z obszarnikami" jak neobolszewicy z partii Razem czy posługujące się emblematami komunistycznymi jak synalek lobbystki na rzecz dzieciobójstwa Nowickiej, mogą swobodnie sobie chodzić po wolności a "prawicowy" i "konserwatywny" rząd partii, która każe się określać mianem "Prawa i Sprawiedliwości nie kiwnie nawet palcem. Można załatwić sprawę jednego prowokatora w jeden dzień? Można.Można załatwić kwestię aborcji? Przez 5 lat nie można.
Beno2020.08.24 14:20
Gdyby policja działała profesjonalnie, to ten człowiek powinien być od razu, natychmiast zatrzymany. Jego wygłup mógł zachęcić innych do podobnych gestów. Z drugiej strony, prowokacje, marsze, manifestacje LGBT, wieszanie tęczowych flag na pomnikach - jest czynem o wiele gorszym i obrażającym jak gest tego człowieka. Spróbowałby ktoś wieszać jakieś szmaty, czy nawet flagi w demokratycznych państwach Zachodu na pomnikach czy urzędach miasta lub gmin. Od razu byłby spałowany i zabrany na komisariat, a kara byłyby bardzo dotkliwa. Tylko u nas może być taka swawola i bezprawie.
Hipokryzja frondy2020.08.24 14:49
Chyba pomyliłeś państwa zachodu z państwami wschodu. Na zachodzie nie byłoby problemu. Przykre, że dla ciebie hajlujący zjeb jest mniejszym złem niż jakaś flaga na pomniku.
Ekhm2020.08.24 15:58
Przypominam. Rosja i Białoruś nie leżą na wschodzie. Pomyliły ci się strony w tej homoerotycznej fantazji nt. pałowania
jan2020.08.24 22:06
nie bredz jalkos kibole falubazu nie dostali zadnej kary za ozdobienie salikiem jezusa w swiebodzinie. jak dla ciebie nazizm jest lepszy niz teczowe flagi to znak ze masz niertowno pod sufitem. swoja droga co to za narodoqwie ci patriota ktory korzysta z symboli nazistow? symbol ludzi co wymordowali polakow? to nie narodowiec a zwykly smiec i zdrajca narodu polskiego na takich sie powinno pluc
Podatnik2020.08.24 14:02
I dobrze, szkoda tylko że tak szybko nie zatrzymują tęczowych agresorów. Po ataku z nożem zamknęli dopiero po kilku dniach. A Nawet Sikorski nie poparł (" Sądzę, że o prawa mniejszości trzeba walczyć kartą wyborczą, a nie nożem"). Wobec sprawców profanacji czy nielegalnego zajmowania budynków nawet nie próbują wyegzekwować prawa.
yoyo2020.08.24 12:30
Zaciskajcie dłoń w pięść. Wtedy nie będą mieli podstaw do zatrzymania.
Rychu2020.08.24 12:18
Przecież on patriotycznym gestem pozdrawiał w niebie Królową Polski ;)
Łagodny2020.08.24 12:03
Typowy młodzieżowy IDIOTA ( ile ma lat ,tyle gum na golą żyć). Bo Szczerze wątpię by to był Salut Rzymski ( Salut Rzymski to ,,Ave Polonia i ręka w geście pozdrowienia).
Anonim2020.08.24 12:00
"zatrzymanie mężczyzny w czasie demonstracji może wzbudzić zamieszki i okazać się niebezpieczne dla innych uczestników" ale osoby LGBT podczas marszów można pałować i wyciągać z tłumu, zakłamany pisowski hipokryto!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.24 11:56
Jak można nazywać idiotą żołnierza wyklętego naszych czasów, wielkiego patriotę i gorliwego katolika o poglądach zgodnych z programem partii rządzącej i tego co naucza kościół? Uwolnić, zrobić ministrem a Duda niech mu da order Orła Białego!