Węgry odmawiają ratyfikacji Konwencji Stambulskiej: Nie dla gender - zdjęcie
13.05.20, 19:42Fot. via: Pixabay

Węgry odmawiają ratyfikacji Konwencji Stambulskiej: Nie dla gender

24

Węgierski parlament odrzucił zdecydowaną większością głosów ratyfikację Konwencji stambulskiej. Uzasadnieniem było „niedopuszczalne podejście do definicji płci”. Traktat Rady Europy, który dotyczy zwalczania przemocy przeciwko kobietom i przemocy domowej kwestionuje istnienie tylko dwóch płci. Węgry zamierzają lobbować na rzecz odrzucenia dokumentu przez kraje Unii Europejskiej.

Mimo że Węgry podpisały konwencję w roku 2014, rządzący Fidesz i koalicyjni Chrześcijańscy Demokraci zdecydowali o nie ratyfikowaniu dokumentu z powodu promowania ideologii gender. Węgierski sekretarz stanu ds. dyplomacji publicznej i relacji, Zoltan Kovacs, zauważył, że Węgry już wcieliły do swojego prawa większość zaleceń dotyczących ochrony kobiet, ale nie mogą przyjąć regulacji sprzecznych z Konstytucją tego kraju. W innym przypadku „Węgry należałby to pierwszych krajów, które by ją [konwencję] ratyfikowały” – powiedział Kovacs.

„Bez biologicznej płci (...) węgierska konstytucyjna definicja małżeństwa (jako związku mężczyzny i kobiety) okazałaby się nieważna. A jeśli coś jest sprzeczne z prawem fundamentalnym, nie może być przyjęte przez parlament” – powiedział węgierski sekretarz stanu komentując odrzucenie konwencji.

Węgrzy zakwestionowali także artykuł 60 konwencji, który mówi o tym, że „strony podejmują konieczne środki prawne lub inne działania mające na celu umożliwienie uznania przemocy wobec kobiet ze względu na płeć za prześladowanie, w rozumieniu art. 1 ust. A pkt 2 Konwencji dotyczącej statusu uchodźców z 1951 r. oraz za poważną szkodę dającą podstawy do przyznania ochrony uzupełniającej”.

Zdaniem Kovacsa może to doprowadzić do „dramatycznego wzrostu liczby imigrantów, którzy wyruszają na zachód do Europy”. Artykuł 60, jak i 61 konwencji mogłyby zmusić Węgry do przyjmowania nielegalnych imigrantów wbrew polityce tego kraju, gdyby Węgry ratyfikowały dokument. „Węgry mówią Tak! ochronie kobiet, ale nie Nie! ideologii gender i nielegalnej imigracji” – powiedział Kovacs.

Lianne Laurence z „Life Site News” zauważa, że odrzucenie konwencji nastąpiło na Węgrzech tuż po kontrowersji, jaką wywołała propozycja nowej ustawy, która ograniczałaby możliwość określania swojej płci jedynie jako „płci biologicznej w oparciu o podstawowe cechy charakterystyczne płci i chromosomy”. Oczywiście rząd stanął w obliczu krytyki środowisk LGBT.

 

jjf/LifeSiteNews.com, niebieskalinia.info

Komentarze (24):

Asss2020.05.14 18:34
Artykuł mówi o gender - czyli ideologi, wg której stwierdzenie "to jaj tu jestem facetem" nie powinno mieć miejsca a dziewczynka sama ma decydować, czy woli rodzić dzieci, czy kończyć studia. Co ma do tego LGBT? Chyba nic, wiec dołożono tęczową flagę i ostatnie zdanaie... z czapy. PS. Długie pomalowane paznokcie, to przeciwieństwo gender - archetyp demonstracji cech płciowych.
gosc2020.05.14 11:39
Polska tez wypowie tylko musimy wszystkich masonow, i neomarksistow odsunac od wladzy i wybrac prawdziwych slowo kluczowe, katolikow i Polakow od 3ciego pokolenia (tez ze strony zony). Wtedy gdy juz takich wybierzemy. nie tylko gender ale i homoparady przejda do smetnika historii. Naprawde 35mln narod nie moze wybrac sposrod siebie kilkuset ludzi spelniajace powyzsze warunki ?
Kobieta2020.05.14 9:46
chapeau bas !
JANOSIK2020.05.13 22:22
Chwala Wegrom, lek na moja dusze.Pozdro
Glaudiusman2020.05.13 21:21
I to mi się bardzo podoba. Zboczeniom i zboczeńcom należy się bezwzględnie przeciwstawić i wypędzić gdzie pieprz i wanilia. Świadomie zakłamują oczywiste prawa natury i nie chcą widzieć rzeczywistości, to nadają się tylko do Korei płn.
AAAtomek2020.05.13 23:59
Dlatego też, zakazałem moim dzieciom łażenia do kościoła. Stanowcze NIE dla zboczeńców i pedofilów w sutannach!
Maria Blaszczyk2020.05.14 0:30
Oczywistym prawem natury jest to, że kobiety się bije, gwałci i zmusza do małżeństw? Poważnie?
Skrzypek na dachu2020.05.13 20:02
Brawo Madziary
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.13 20:00
Cześć! Nazywam się Sara, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej http://paniedzis.pl
Maria Blaszczyk2020.05.13 20:00
Prawo do tłuczenia żon ponad wszystko. Nikt nam nie będzie wmawiał, że kobieta też człowiek...
Andy Semicki Rabin2020.05.13 20:23
O jakich Murzynach mówisz, głupcze?
Maria Blaszczyk2020.05.13 23:13
W życiu nie powiedziałam nic o Murzynach... Serio, co to za kategoria??? Mój Ty kulturalny rozmówco.
Michał Jan2020.05.13 21:18
Dlaczego ma nami rządzić margines? Bo to dla marginesu tworzy się prawa, które narzucają obowiązki i ograniczenia ogromnej, normalnej większości. Czy system społeczny nie powinien promować zaradności i kreatywności, a nie premiować nieporadność i zachowania niegodne (tak, tak - płacenie za kogoś alimentów premiuje niepłacących, a ochrona przed biciem kobiety zdejmuje z nich dbałość o dobór partnera).
Maria Blaszczyk2020.05.13 23:07
Kobiety są marginesem??? Ciekawa teza... A mało która kobieta wybiera sobie agresywnego partnera. To tak nie działa. Weźmy typową dość historię pani Piaseckiej. Jej mąż był czuły, religijny i uroczy. A przeszło mu, jak zaszła w ciążę. Wtedy zaczął ją tłuc. Kiedy już nie było tak łatwo odejść, bo oznaczało to krzywdę dziecka. My, kobiety, w swej przeważającej większości bardzo się przejmujemy dobrem naszych dzieci. Tak już mamy. Czyli powinna być jasnowidząca? Przewidzieć, że to wszystko na pokaz? A alimenty są - na ogół - dla dzieci. Więc płacenie alimentów premiuje dzieci. Ja osobiście uważam, że dzieci nalezy bezwzględnie karmić i zapewnić im buty na zimę w odpowiednim rozmiarze. Rozumiem, że Ty się z tym nie zgadzasz, i uważasz za opcjonalne - tylko, jak rodzice chcą te dzieci zachować przy życiu. I czy system powinien promować zaradność o kreatywność? Tak. Ale ludzie są zaradni i kreatywni jak mogą. Jak mają pełne brzuchy i czują się bezpiecznie. W przeciwnym razie - walczą o przetrwanie. I, w moim rozumieniu człowieczeństwa, tak obłednie bogate społeczeństwa jak nasze, powinny sprawiać, by nikt nie musiał walczyć o przetrwanie.
Michał Jan vel Michal-Jan2020.05.14 8:55
Ja potrafię krócej: 1. Marginesem nie są tu kobiety, ale damscy bokserzy. Owszem, zakochana kobieta może nie rozpoznać w porę wad, ale od czego są rodziny? A, przepraszam, rodzina to największy wróg postępu, trzeba je porozbijać. Np. za pomocą tych ustaw chroniących kobiety przez przemocą domową. 2. Fundusz alimentacyjny jest najwygodniejszy dla niepłacących alimentów, a nie dla ich dzieci. Warto się przyjrzeć powodom, dla których ojcowie nie chcą płacić na własne dzieci, bo to powinien być też margines. Jak nie jest, to może podobnie, jak w p. 1 poszukać przyczyn u siebie.
Maria Blaszczyk2020.05.14 14:28
A co tu zakochanie ma do rzeczy? Sadystów przyjmuje się do zakonów - vide ks. Behrend czy siostra Bernadetta, do szkół - przypadki nauczycieli - ostatnio była taka sprawa w Mielnie, opiekunowie w domach opieki - jak np.. w tej sprawie: https://tvn24.pl/poznan/gniezno-wyrok-dla-kariny-g-opiekunki-ktora-bila-staruszke-3911509 Otóż gnój nie ma napisane na czole, że jest gnojem, i na ogół nie uprzedza, że lubi się znęcać. Zakochanie - lub jego brak - nie ma tu nic do rzeczy. Nie mówiąc o tym, że ludzie się zmieniają, i ktoś, kto nie bił, jak miał 20 lat, może zacząć bić jak ma 50. A rodzina to miejsce, gdzie ludzi spotykają najgorsze rzeczy w życiu. I najtrudniej uzyskać pomoc. Alice Miller, Żydówka, która przeżyła Zagładę w Warszawie mówi, że sytuacja dziecka bitego w rodzinie jest gorsza niż Żyda w obozie zagłady. Oczywiście, większość rodzin takich nie jest - ale ja osobiście czuję się odpowiedzialna za to, by żadna taka nie była. A czemu ojcowie nie chcą płacić? Ano, bo są nieodpowiedzialnymi gnojami. A ich "rodziny" ich w tym wspierają. Gdyby syneczek, co bierze wypłatę pod stołem był traktowany jak trędowaty - to byłoby inaczej. Widać to na przykładzie społeczeństw muzułmańskich - przemoc wobec kobiet jest tam duża, ale nie ma problemu z alimentami - po prostu ich kultura nie dopuszcza okradania swoich dzieci. I rodziny tego pilnują.
JANOSIK2020.05.13 22:35
Jak nie umies cytac toi nie pis ,tam nic ni ma o tluceniu baby a o definicji plci.A nad droga twoja linijka muse sepodumac cy to nie prawda
Maria Blaszczyk2020.05.13 23:12
Dumaj, dumaj na zdrowie. I owszem, jest tam o tłuczeniu baby. A także o jej gwałceniu, poniżaniu, zmiuszaniu do małżeństwa, okaleczaniu narządów płciowych, przymusowych aborcjach i przymusowych sterylizacjach. Za to nie ma nic o definicji płci.
JANOSIK2020.05.13 23:23
toc i gadej tu z baba sycko jasne, lowiecki pudzcie no pudzcie zawzdy uslochne.Ktos sie pomylil dajac wam prawo do glosowania 100 lat temu .Pozdro
Maria Blaszczyk2020.05.13 23:55
Więc jednak baby to nie ludzie? No cóż, bardzo współczuję kobietom w Twoim otoczeniu..
JANOSIK2020.05.14 0:02
No chciala bys miec taki szacunek ale jak stare przyslowie mowi -na wszystko trzeba sobie zapracowac.Dobrej nocy
Maria Blaszczyk2020.05.14 0:17
Jaki szacunek? Z Twojej strony? No nie, jestem realistką. Bez przesady. Równe prawa wystarczą...
Andy Semicki Rabin2020.05.13 19:52
Tak, węgierski rząd zawstydza po prostu ten pisowski majdan antynarodowców.
sct2020.05.13 19:46
Kiedy Polska??