„Walka buldogów o stołek”, czyli Saryusz-Wolski o aferze w PE - zdjęcie
07.12.21, 11:50Fot. Screenshot You Tube - TVP Info

„Walka buldogów o stołek”, czyli Saryusz-Wolski o aferze w PE

4

„Można mieć uzasadnione podejrzenie, że jest to walka buldogów o stołek przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, liberałowie i socjaliści atakują EPL. Pamiętajmy jednak, że w sytuacjach zagrożeń tego establishmentu on zwiera szeregi i nawzajem się broni” – stwierdził Jacek Saryusz-Wolski.

„Mamy do czynienia z konfliktem interesów oraz handlem wpływami, to coś innego niż korupcja, wymaga dowodów”  - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS i dodał: „Z podobnych tarapatów wybrnął już raz przewodniczący Komisji Europejskiej Juncker, chodziło wtedy o Luksemburg jako raj podatkowy. Trudna droga przed tymi, którzy będą chcieli skonsumować to w sensie politycznym”.

„Można podejrzewać, że w razie zawarcia jakiegoś porozumienia, kto ma być przewodniczącym europarlamentu, ta sprawa zostanie zamieciona pod dywan. To, że do dzisiaj władze Europejskiej Partii Ludowej i Donald Tusk milczą w tej sprawie, jest elementem taktyki, liczenia na to, że sprawa się rozmyje” – zauważył Saryusz-Wolski.

 

ren/Polskie Radio 24

Komentarze (4):

Filip2021.12.7 15:39
Kaczyński nie chce przeprosić Sikorskiego. Na konto prezesa PiS może wejść komornik. Jarosław Kaczyński decyzją sądu ma przeprosić Radosława Sikorskiego za nazwanie go "zdrajcą dyplomatycznym". Prezes PiS nie wykonuje wyroku, jednak jak poinformował europoseł KO, uzyskał zgodę od sądu na jego zastępcze wykonanie. Sikorski na Twitterze napisał, że "poszukiwany odważny komornik, który ściągnie 46 tys. zł".
herr Hund Kaszeb2021.12.7 12:20
wyjdź z nory
kefas2021.12.7 12:09
ty się chłopie przyjrzyj aferom wśród pisowieckich współtowarzyszy, PE zostaw w spokoju, poradzą sobie.
Jan Paweł Duda2021.12.7 12:00
Buhahahahhahahaaaa 😁😂🤣😂😁 Dla katoprawiczka każdy kto nie wierzy w dyrdymały serwowane biomasie przez kleruchów to lewak.