Ukraina: dyplomata broni Polski, rosyjskie MSZ atakuje - zdjęcie
26.01.20, 11:00Screenshot Youtube - RT

Ukraina: dyplomata broni Polski, rosyjskie MSZ atakuje

4

Reakcja strony ukraińskiej na te fałszywe zarzuty powinna być jednoznaczna: jesteśmy solidarni z Polską!” - pisze wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasyl Bodnar w artykule opublikowanym wczoraj na opiniotwórczym portalu Dzerkało Tyżnia. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa w odpowiedzi zaatakowała ukraińskiego dyplomatę.

We wspomnianym artykule Bodnar podkreślił, że Ukraina powinna wspólnie z Polską walczyć z rewizjonizmem historycznym Rosji. Dodał, że Putin i jego stronnicy rozpoczęli ogromną kampanię propagandową.

Wiceszef ukraińskiego MSZ przypomniał, że jego kraj doświadczył już na sobie ceny rosyjskiej propagandy, a także manipulacji oraz agresji. Dodał, że Rosja wielokrotnie już pokazywała, jak można kraść nie tylko cudze terytoria, ale i historię, „[…] na przykład Ukrainy-Rusi”.

Zacharowa stwierdziła, że Rosja „[…] nie chce wbijać klina między Ukrainę i Polskę, a w przestępcze rewidowanie historii”.

Mówiąc o „Ukrainie-Rusi” rzeczniczka rosyjskiego MSZ nazwała to „mitologizmem” i stwierdziła między innymi, że resort spraw zagranicznych Ukrainy powinien używać nazwy „Ukruś” lub „Rusukra”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

man.of.Stagira2020.01.26 11:28
Brawo! Jeżeli już to 'na Ukrainie' a l e na pewno NIE 'Ukruś' czy 'Rusukra'. 'Na zielonej Ukrainie, przy kochanej mej dziewczynie Hej! Hej! Hej sokoły! Omijajcie góry, lasy, doły Dzwoń, dzwoń, dzwoń dzwoneczku Mój stepowy skowroneczku...' Tak trzymać! Za Marszałkiem!
WSI i PO to bandyctwo2020.01.26 11:28
Ona ma wyglad czekistki
Leo2020.01.26 14:25
Bardziej karpia,
afrykanin2020.01.26 20:39
bez samogonu nie wytrzyma