UE zakaże korzystania z polskich lasów? - zdjęcie
29.07.21, 11:19Fot. via Pixabay

UE zakaże korzystania z polskich lasów?

159

Lasy Państwowe ostrzegają, że założenia unijnej strategii bioróżnorodność 2030 wiązać się będą z wielomiliardowymi stratami dla całej branży leśnej, utratą miejsc pracy oraz spadkiem PKB paru krajów UE, w tym także Polski.

Cel unijnej strategii to odbudowa różnorodności biologicznej Europy z korzyścią dla ludzi, klimatu i planety do 2030 r. Ma to także związek z realizacją Europejskiego Zielonego Ładu w zakresie zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 55 proc. w porównaniu do 1990 roku.

W ramach realizacji tego celu UE mówi obecnie o objęciu ochroną bierną około 10 proc. obszarów lądowych UE. Póki co wiadomo, że ochroną objęte zostaną w głównej mierze tereny leśne, w tym lasy pierwotne i starodrzewia.

Gdyby 10 proc. obszarów lądowych UE objęło wyłącznie lasy, doprowadziłoby to do objęcia ochroną aż 27 proc. obszarów leśnych Unii. Ochrona bierna oznacza zaś całkowite wyłączenie lasu z użytkowania.

Na Zachodzie duża część lasów znajduje się w rękach prywatnych. W Polsce z kolei sytucja wygląda inaczej - w naszym kraju udział lasów państwowych należy do najwyższych w całej UE.

W stosunku do krajów z taką strukturą właśności w pierwszej kolejności formułowane będą oczekiwania objęcia lasów ochroną bierną. W przypadku bowiem lasów należących do osób prywatnych, ich właściciele będą mogli domagać się olbrzymich rekompensat za wyłączenie z użytkowania gruntów leśnych będących ich własnością.

Teren w zarządzie Lasów Państwowych to las wielofunkcyjny, z możliwością swobodnego dostępu, zbioru grzybów i jagód lub biwakowania. Z kolei zgodnie z polskim prawem ochrona bierna możliwa jest jedynie w przypadku rezerwatów przyrody.

W Polsce ponad 80 proc. lasów stanowi własność publiczną, z czego 76 proc. znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych. Drewno z lasów państwowych odpowiada aż za 90 proc. zapotrzebowania na rynku krajowym. W takim wypadku objęcie dużych obszarów leśnych ochroną bierną skutkować będzie wzrostem cen.

Ponadto cały sektor drzewno-leśny to bardzo ważną gałąź polskiej gospodarki. Polska to drugi na świecie producent mebli, trzeci producent okien i drzwi. Nasz kraj znajduje się także w pierwszej dziesiątce producentów tarcicy. Cały sektor odpowiada za 2,7 proc. polskiego PKB i zatrudnia niecałe 500 tys. osób.

Nawet w najbardziej optymistycznym wariancie rozwiązania unijne oznaczać będą dla Polski miliardy złotych strat rocznie - wylicza portal dorzeczy.pl. Ze względu na specyfikę polskiego sektora drzewnego-leśnego (dominują w nim mali przedsiębiorcy) straty najbardziej uderzą w drobnych przedsiębiorców z obszarów słabo zurbanizowanych.

Ponadto rozwiązania polegające na ograniczeniu wycinki drzew, poza ogromnym osłabieniem ważnego sektora polskiej gospodarki, są wątpliwe z punktu widzenia ochrony klimatu.

"Wiadomo jednak, że rynek nie znosi próżni. Drewno, którego nie będziemy mogli pozyskać w kraju – zgodnie z zasadami, opierając się na regułach międzynarodowych certyfikatów – zostanie wycięte tam, gdzie zasady i certyfikaty nic nie znaczą. Efekt może i uspokoi wrażliwe europejskie sumienia, ale jak wpłynie na poprawę klimatu? Zamiast z korzyścią dla przyrody pozyskiwać lokalnie drewno i je lokalnie przerabiać, będziemy je wozić przez pół świata, m.in. potęgując ślad węglowy" - trafnie wskazuje portal dorzeczy.pl.

Publicyści portalu wskazują także, że polskie lasy są profesjonalnie zarządzane przez ekspertów w dziedzinie gospodarki leśnej. Jako przykład podano tutaj fakt, że w 1999 roku powierzchnia lasów państwowych wynosiła 8,85 mln hektarów, a w 2019 roku - 9,26 mln hektarów. Powierzchnia lasów prywatnych wzrosła zaś z 1,52 mln hektarów do 1,79 mln hektarów. Dzieje się tak pomimo pracującego pełną parą sektora drzewno-leśnego polskiej gospodarki.

jkg/dorzeczy.pl

 

 

 

 

Komentarze (159):

Anonim2021.07.31 8:47
Jedyny rząd, który jak dotąd zabronił Polakom wchodzenia do lasów, to rząd PIS!!!! 😁😁😁
tw Lolek2021.07.31 7:56
Kiedyś mieliśmy czasy, kiedy z polskich lasów mógł korzystać do woli pewien marszałek lotnictwa , pewnego kraju za Odrą. Może historia się powtórzy. Co chwilę mamy przejawy traconej suwerenności i to kolejny przykład.
nullus2021.07.31 7:43
Jak tak dalej pójdzie to oddychanie i pierdzenie staną się czynnościami ekskluzywnymi, za specjalnym pozwoleniem, przynależnym nielicznym.
JM2021.07.31 7:33
Czekam aż idiotyczni lewacy (trudno nawet nazwać ich politykami) zakażą nam w.......ć się w kiblu. Tych debili na wszystko stać!!!!!
waldeberg2021.07.31 7:32
Zatrzymanie tego zbrodniczego szaleństwa zwanego Unią Europejską jest najważniejszym zadaniem obecnych pokoleń!
waldeberg2021.07.31 7:29
...a oddychać będziemy mogli swobodnie, bo wydychamy zbrodniczy dwutlenek węgla, czy wprowadzą limity inne dla Polaka a inne dla Niemca i Francuza??
nulus2021.07.31 7:34
Nie zapominaj o metanie który wydalasz bez pozwolenia Komisji Europejskiej i TSUE. To się jednak wkrótce d r a s t y c z n i e zmieni!
kasikas2021.07.31 7:27
przecież z lasów się korzysta,,a potem je sadzi i jest obopólna korzyść ,,,zahamowanie tego to obłęd....
miki2021.07.31 6:38
Unia europejska do debilowo iżynkowe ... każdy matoł (w tym ja nie leśnik) wie że każde drzewa się zestarzeje i się i samo zwali to je lepiej w bezpiecznym okresie przed naturalną degradacją wyciąć i zrobić pożytek czyli sprzedać , wbrew pozorom "nie sprzątany" las jest bardziej narażony na pożary bo martwe drzew schnie a żywe drzewo zaciąga soki (wodę) po swoim obwodzie (pod korą) no to jest wilgotne czyli mniej palne.. kto tych j... UE-debilów wybiera na stanowiska ..? kto się do nich zapisał ? więc leśnicy co się na tym zawodowo znają łączą przyjemne z pożytecznym ... wywożą jeszcze dobre drewno do użytku (i sprzedania) i sieją więcej niż wywiozą i wszyscy są "hepi" leśnicy zarobili (czyli skarb państwa) a zwykli użytkownicy mają w lesie więcej lasu... a na tych debilów z UE to już brak słów...
M2021.07.31 8:02
Cóż za rozległa wiedza. Sam to wymyśliłeś, czy opierasz się na na badaniach specjalistów?
miki2021.07.31 8:35
wiedza ogólnie dostępna ..jeszcze dziś pamiętam jak to w USA w rezerwacie jak to w rezerwacie leżały nie uprzątnięte zwalone suche drzewa... i był zakaz lotów nad rezerwatem po godzinie 15 ... i gdzieś w piątek zauważono daleko jakiś mały ogień ... do poniedziałku jarał się cały rezerwat... i się cały spalił do ..."do gołej ziemi" to się pytam co lepsze ... uprzątnąć i sprzedać co i tak się zwali , czy co 80 lat pozwolić że cały las się wypali "do gołej ziemi" na pomyśl ? zielono-leninowski-stachanowcu ?
Palestyna2021.07.31 5:38
Dbają o lasy dla żydow by żyd mogł sie cieszyc
LookSkyWalker2021.07.31 3:35
PO - obóz zdrady i zaprzaństwa już dawno miał chrapkę na sprzedaż lasów państwowych, natomiast PIS - obóz płomiennych piewców monopolu na patriotyzm to ta sama banda. Różnią się między sobą tylko wielkością squrwysyństwa.
Dochtór2021.07.31 5:50
Kurwinista dał głos
waldeberg2021.07.31 7:37
widzisz rzeczy, których inni nie zauważają// jesteś albo geniuszem, albo idiotą
Po 11 ...2021.07.30 23:19
To co się dzieje w lasach jest przerażające. Co kilka kroków wycięte połacie, płoty, młodniki i rozjechane harvesterami drogi. To rabunek. To rabunek naszego dobra. PiS = gospodarka rabunkowa.
anatol2021.07.30 19:36
UE gorsza niż faszyzm - zresztą zdominowana przez Niemców
mr.on2021.07.30 17:11
Ewakuować się z tego syfu zwanego UE jak najszybciej. Jak najszybciej.
Andrzej2021.07.30 9:06
Może trzeba jednak rozważyć wyjście z Unii Europejskiej ? Ich chore pomysły mogą zrujnować gospodarkę naszego kraju.
Józef Piłsudski - AGENTURY2021.07.30 8:59
Nigdy nie zapomnę wrażeń moich, jako Naczelnika Państwa, gdy nasz hymn narodowy, nasz sztandar narodowy był nico śmieciuchem, rzuconym w kąt dla sztandarów obcych i dla hymnów obcych, tak jakby Polacy pokazać chcieli, że to są mniejsze wartości, aniżeli wszystko, co nie jest polskie. Widziałem starania ustawiczne i stale idące bez ustanku w jednym i tym samym kierunku, aby agentury obce, płatne, były możliwie na górze państwa. Szły one krok w krok obok mnie jako Naczelnika Państwa, szukając wytworzenia kilku rządów w Polsce – obok rządów przy mnie, - rządów agentur, stojących poza mną. Widziałem uśmiechy reprezentantów obcych państw, gdy śmiało w oczy mi patrząc, mogli powiedzieć, że moje zamiary mogą być zniszczone zupełnie nie przez kogo innego, jak przez polskich agentów. Widziałem to, proszę państwa i nieraz uciekałem ze swoimi zamiarami do odległego pokoju, aby sekretów państwa nie wydać na rozszarpanie obcym. Uciekałem nieraz od moich najbliższych pomocników, dlatego aby moje prawdy i moje zamiary nie były wydane na łup kogokolwiek bądź, byle był cudzoziemcem. Nigdy nie byłem pewien, że gdy pisze rozkaz, nie będzie on czytany prędzej w biurach wszystkich obcych państw, niż przez moich podwładnych. Nie byłem nigdy pewny, czy taki lub inny mój zamiar nie będzie natychmiast skontrolowany przez agentury państw obcych z taka siła i pewnością, że musiałbym się go wyrzec. (…) Lecz zwycięstwa nad agenturami nie odnieśliśmy wcale. Agentury, jak jakieś przekleństwo Ida dalej bok w bok i krok w krok.Moi panowie, gdym wziął za temat tę prawdę, wybrałem ja rozmyślnie i nie dla czego innego, jak dlatego, aby kropkę nad i postawić, aby nie było powiedziane, że my musimy menażować prawdy agentury. Polskę, być może, czekają i ciężkie przeżycia. Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych co służą obcym
edi2021.07.30 8:57
EKOTERRORYŚCI W NATARCIU - LEWACTWO JEST UMYSŁOWO CHORE !!
joanna2021.07.30 8:49
Dosyć tej przemocy samozwańczych ''elit europejskich''. Polskie lasy to nasz wielki skarb i duma, czego mogą nam pozazdrościć najbogatsze kraje świata, a ponadto lasy to DZIEDZICTWO POKOLEŃ. Wichrzyciele unijni albo mają na ten temat zerową wiedzę, albo - co bardziej prawdopodobne - wolę zniszczenia Polski w każdym wymiarze. Tylko patrzeć, jak wydadzą ukaz, bo trudno ich decyzje nazwać inaczej, o zakazie oddychania, zwłaszcza, że padł już unijno-niemiecki postulat o ''zagłodzenia Polski''.
robaczek2021.07.30 8:45
UE to czasami tez nie Polksa??? .................................... a aaaaa! rozumiem!!! .......................... SKORO PISURKI NIC NIE ZNACZA W EU .............................. trzeba krzyczec ze POLSK TO NIE EU ;] ....................................... a durne pisiurki wszystk łykną ; ................ i pogryza jak PAN Z PLEBANEM każa ;] ............................................ grzeczniutkie owieczki ;] ,............... na kolana teraz ;] ............. wasza wina, wasza wina, wasza baaaaaardzo wielkia wina!!!;]
Berenika2021.07.30 8:29
Jak tak dalej pójdzie to bede musiała unii sie pytac o zgode z korzystania z toalety
Anonim2021.07.30 8:20
Jedyny rząd, który zabronił Polakom wchodzenia do lasów, to rząd PIS!!!! 😁😁😁
ostorze2021.07.30 8:01
W kolejnym kroku UE zakaże nam oddychać, bo przecież wydalamy co2
wanda2021.07.30 7:54
i co jeszcze wymyśli lewactwo w unii. proponuję wyznaczyć pore ,o której godzinie możemy usiąść na sedes
Dariusz2021.07.30 7:12
Stopniowo przygotowują nam Kambodżę pod rządami Pol Pota.Krótko mówiąc, chcieliśta Łunii,no to ją mata.Zapewniam ,że "najciekawsze" przed nami.
lula2021.07.30 4:02
brawo UE jeszcze trochę to ten czerwony kołchoz zakaże nam się defekować....i co zrobił PiS w tym kierunku.....klęczy jak zawsze.....
Ela2021.07.29 20:40
Jak na razie to tylko PiS wsławił się ustanowieniem bezprawnego zakazu wstępu do lasu (w ubiegłym roku).
Jim2021.07.29 20:51
A kto postanowił karmić korniki 200 letnimi świerkami?
Aldi2021.07.29 20:58
Wycinka i przecinka trwa ze względu na inwazję kornika , żeby uratować pozostałe drzewa. Drewno z wycinki jest sprzedawane bo leżąc w lesie ulega uszkodzeniu.
Anonim2021.07.30 3:00
PiS zabronił wejścia do lasu ze względu na lockdown ogłoszony w kwietniu. Ludzie gdyby wtedy ruszyli do lasów na grilowanie to lasy płonęły by jak zapałki. Po bardzo ciepłej zimie ściółka leśna była bardzo przesuszona. Miej trochę wyobrażni i myśl!
joanna2021.07.30 8:54
Elu, zapomniałaś dodać, że ten wstrętny PIS na siłę więził chorych na covid w szpitalach, i na siłę kłuje Polaków szczepionkami. Zanim się coś napisze, Elu, trzeba pomyśleć.
Taka prawda2021.07.29 20:32
To nie polaczkowe tylko już w łapskach szwabskich świń i żydowskich kozojebców
katolicka deratyzacja Polski2021.07.29 20:32
Niemcy zawsz uwazali polskie lasy za swoje,i jednoczesnie eksploatowali je,gdy ,mogli,w ogole o nie nie dbajac.. Prosze tylko wspomiew,co zostalo z polskich lasowo wojnie,i jak dlugo Polacy musieli je restaurowac do stanu poprzedniego. Niemcy to bezmyslni barbarzyncy,i drapiezni rabusie i imperialisci. Po prostu dzika holota bez jakiejkolwiej kultury.
Krakus2021.07.29 17:48
Tak - PiS ma własny plan na skarb nas wszystkich, jaki sa lasy państwoe. WYCIĄC I SPRZEDAĆ! I jak najwięcej ukraść. Jak PiS sobie radzi z problemami tego typu Przypomnijjscie sobie znaną na całym świecie stadnine koni w Janowie Podlaskim...
Mietek2021.07.29 18:39
Za dużo emocji na dziś Krakus ? Paluszki po klawiaturce już nie chodzą dobrze? Tyle błędów? Wstyd. A może % za dużo ?
cam2021.07.29 17:29
Co najmniej dwa miliony metrów sześciennych drewna Lasy Państwowe wycięły bez zatwierdzonych Planów Urządzenia Lasu. Takich dokumentów nie miały nadleśnictwa zarządzające ponad 10 proc. polskich lasów - alarmuje Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.------------- Lasy Państwowe Zgodnie z ustawą o lasach przedsiębiorstwo Lasy Państwowe (LP) prowadzi gospodarkę leśną w Polsce na podstawie Planów Urządzenia Lasu (PUL). Taki plan powinno mieć każde z 430 nadleśnictw w całym kraju. Okazuje się jednak, że jeszcze w marcu 2021 roku, gdy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lasów, takich planów nie miało aż 46 nadleśnictw. A mimo to wciąż pozyskiwano na ich obszarze drewno.
Ta pracownia2021.07.29 20:04
to taki Kramek bis?
Anonim2021.07.30 3:06
Wycinka lasów ostatnio była dokonywana zgodnie z planem zatwierdzonym jeszcze przez rząd PO-PSL. Do tego doszło jeszcze porządkowanie lasów po nawałnicach, każde wycięte drzewo zostało zastąpione nowym zasadzeniem. Sprawdż na stronach ministerstwa, a nie słuchaj co mówią w TVN24.
Po11 ... Maxchuj ... cmok_wawelski2021.07.29 17:13
frilans korespondent z FEJK USA właśnie wrócił z demonstracji przez Białym Srraczem.
CIA2021.07.29 17:06
Oho, lasy idą pod kuratele Eskimosów.
MaxFiend2021.07.29 16:57
W czym problem? Lasy pierwotne i starodrzewia powinny być pod ochroną i nie powinni się tam wałęsać przypadkowi ludzie. Take tereny trzeba objąć ochroną i utworzyć ścisłe rezerwaty z ograniczonym dostępem.
asd2021.07.30 6:16
sorry ale nie kazdy wierzy w lewackosc i ich dyrdymaly typu weganizm, pedals two, bezgraniczna ekologia.... slowem Spurek w pelnej krasie.
MaxFiend2021.07.30 8:38
Łęgi i starodrzewia powinny mieć wyłączony dostęp i być ścisłymi rezerwatami i nie wolno tam wpuszczać dziczy śmiecącej, palącej ogień i niszczącej wszystko co popadnie. Jestem za zakazem wstępu do takich obszarów leśnych i popieram stanowisko UE.
Anonim2021.07.30 12:23
Racja,ja mam las i chyba go ogrodze,bo nie zamierzam wycinac
Władysław2021.07.29 16:21
Co my jeszcze robimy w tym komunistycznym Eurokołchozie?! Polexit subito! Skoncentrujmy się na budowaniu Międzymorza, a nie na coraz szybszej utracie niepodległości. Prowadzona przez żydowskie korporacje Europa Zachodnia umiera w oczach - to już tylko dążący do samozagłady wellsowski ludek ELOI...
gość2021.07.29 19:55
polityka unii polega na tym żeby drugiemu dowalić podatkami jak łeb wychyla i ma się za dobrze. tak robi niemiecka unia europejska Polsce. Polska ma być do dojenia a nie rządzenia. Inna sprawa że nasi sprzedajni za stanowiska i łapówki ich słuchają i wykonują rozkazy.
das2021.07.29 16:13
Duzo jeszcze kasy z tej uni mamy jeszcze to wyciagniecia? Czy mozemy juz te zgnilizne opuscic jak brytole? Aktualnie w UK po breksicie ceny domow wzrosly, funt sie umocnil do guwnianego euro ze od miesiaca nie oplaca mi sie sprzedac euroguwna bo jest tani. Minusy to kolejki na granicy i clo ale czy to takie straszne? Moze juz wyjdzmy bo te zlewaczale glupole nas ustawiaja w lawkach i zaczynaja sie panoszyc za bardzo.
AAAtomek2021.07.29 16:06
Czyli co, PiS chce sprzedać polskie lasy żeby wyłączyć je z ochrony przez Unię Europejską?
DO AAAtomek2021.07.29 17:16
Czy tym artykule ktoś pisze o sprzedaży lasów , że piszesz głupoty. po co piszesz jak nie czytasz ?.
AAAtomek2021.07.29 18:10
Wystarczyło napisać, że PiS nie sprzeda lasów. A może nie napisałeś, gdyż je jednak sprzeda?
***2021.07.29 18:39
...kombinuj dalej...
katolicka deratyzacja Polski2021.07.29 20:33
Komunisci sa glupi,czego definitywnym dowodem jest emeryt von Tusk.
sztil2021.07.29 15:47
Lasy w Polsce nie są żadną własnością "publiczną". Są własnością przedsiębiorstwa, które wycina je jak jeszcze nigdy dotąd. Wrzask, który bije z felietonu wskazuje, że dotknięto nerwu. Bardzo dobrze! Niech UE zakaże wyrębu polskich lasów, skoro my, Polacy, rzekomo gospodarze w tym kraju g....o mamy w tej kwestii do powiedzenia
Kiki2021.07.29 16:01
ty juz dzis wybuduj szałas i w nim zamieszkaj bez tel bez prądu wody WC Jedz robaczki ale nie grzyby i jagody Nie kupuj ubran i nie myj się by chronić środowisko
Antoni2021.07.29 17:19
Niech wybuduje szałas na rondzie w większym mieście . pod szałasem będzie miał trawę do jedzenia. Będzie ekologicznie w 100%.
gorka2021.07.29 15:12
Pamiętajmy - 31 lipca, sobota, Warszawa , przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego, Polacy protestują przeciwko nieuprawnionej agresji Komisji Europejskiej i TSUE a tak naprawdę agresji Berlina. Trwa nadal wojna, wypada tam być w przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego. Zrób to dla nich, zrób to dla Polski!
Marek2021.07.29 15:04
Rząd oddał za darmo żydom lasy państwowe w ramach ustawy 447 a nam mydli oczy bioróżnorodnością. To co jest pod naszymi polami, działkami już oddano żydom, powietrze nam opodatkowali (podatek od CO2), teraz oddajemy lasy, trują nas szczepionkami a my nadal popieramy satanistyczny PIS. Tak wygląda mądrość ludzka bez Boga.
kiki2021.07.29 16:05
halo tu Ziemia Nikt lasów nie sprzedał choć PO miała to w planach Kieruj pretensje do opozycji bo to ona chce wyprzedaży wszystkiego jedni Niemcom i Ruskim Drudzy Ruskim i Zydom
Anonim2021.07.29 14:58
Plan Niemców: osadzić na czele polskiego rządu Truska, następnie jego rękami oddać Niemcom Międzymorze, następnie zlikwidować wszelkie wsparcie finansowe dla polskich rodzin aby wzbudzić w nich ponownie ochotę do pracy przy szparagach, następnie oddać całą gospodarkę w ręce Niemiec za pomocą posłusznego Truska, następnie zaorać obszar od Bugu do Odry, następnie rozlokować na zaoranym terenie niemieckie burdele, następnie zorganizować wycieczki rozrywkowo krajoznawcze dla Niemców na nowo pozyskane tereny. Na koniec podziękować Truskowi dając mu ponownie fotel przewodniczącego Rady Jewropejskiej.
Władysław2021.07.29 16:25
...może raczej fuehrera Generalnej Guberni
Jacek i Placek2021.07.29 14:56
Według PiSu korzystanie z lasów równa się rabunkowa wycinka, a później sprzedaż drewna np. do Szwecji. Szwedzi mają dużo lasów ale jakoś polskie drewno wolą bardziej. Ciekawe dlaczego?
AAAtomek2021.07.29 16:07
Gdyż Polak pod rządami prawicowymi jest głupszy od głupiego.
BBBtomek2021.07.29 18:53
Pod lewicowymi zwłaszcza pod PO-wskimi był i jest mądrzejszy bo wie jak kraść.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.29 14:26
Niemcy to najpierw starannie przeliczaja,a dopiero potem stawiaja na forum w Unii,bo celem jest likwidacja panstwa polskiego w etapach.
klawisz2021.07.29 14:22
Obsadzić Polskę lasem, zmniejszyć ilość Polaków do 15 milinów oto cel Unii
Polexit2021.07.29 14:21
POLEXIT - natychmiast!!! My, tu na mazowieckiej wsi, żądamy referendum w sprawie Polexit-u!!!
Anonim2021.07.29 13:59
Katolicki portalik.Szczucie,plucie ,ściek.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.29 14:22
Jestes czerwona gnida,zywiaca sie ludzka krwia.
Józef Bonkzdupytuska2021.07.29 14:58
A wchodzi i czyta chyba idiota to jest bez kiepełka.
kiki2021.07.29 16:08
a gdzie ty widzisz to szczucie i plucie Obuzasz się na ujawnianie prawdy to krzycz ale w stronę Niemców i Tusków
AAAtomek2021.07.29 16:08
To portal poświęcony. Nienawiści.
***2021.07.29 18:42
Niezgoda na wasze głupoty to jeszcze nie jest nienawiść!!!
Las pierwotny2021.07.29 13:59
Gdzie jeszcze te brudne skorumpowane łapska chcą wsadzić? Czas na polexit i to bezzwłocznie!
Stary2021.07.29 13:49
Mam nadzieję, że więcej takich chorych pomysłów rodem z Brukseli spowoduje rozpad tego badziewia jakim jest UE. U szkopów jedna osoba może zebrać 1 kg grzybów na dobę, za więcej płaci się horrendalne mandaty.
Anonim2021.07.29 13:55
PiSdzielce są tak głupie, że najbardziej prymitywne kłamstwa Kur.wizji łukają bezrefleksyjnie jak indory... Jak wam powiedzą, że Tusk jaka dzieci na śniadanie to też uwierzycie, gamonie.😁😁😁
kiki2021.07.29 16:10
człowieku pogubiłeś się i lykasz niemiecka propagandę zamiast szukać polskiej racji stanu A może ty od urodzenia folksdojcz
Piotr Nowak 🖐🏻 duble agent2021.07.30 0:17
ale tyrasz ;-) anonimowo xoxo
fcuk piss2021.07.29 13:40
coraz glupsze te artykuly na frondzie napiszcie ze UE zabroni wstepu na polskie plaze albo lepiej zabroni chodzic do kosciola i wrzucac na tace
Detonator2021.07.29 13:39
Czas opuścić ten burdel na kółkach zwany EU/UE
h u j im w du d e2021.07.29 13:32
chora instytucja, dla kazdego kaganiec i lancuch
Olo2021.07.29 13:30
Nam się już po prostu nie opłaca być w tym euro-kołchozie, bilans zaczyna być ujemny, potwierdził to nawet włoski ekonomista że przepływy kapitału idą ze wschodu na zachód, z każdego euro wraca tam 85 eurocentów, nie licząc tego że my sami tam wpłaciliśmy ponad 65 miliardów euro, jak wprowadzą eko-komunizm to bilans będzie jeszcze gorszy!
Anonim2021.07.29 13:33
Bilans ujemny był od początku:) Tylko ciemnota dała się kupić za 200zł do hektara i pepsi w puszkach w sklepie.
Prawda2021.07.29 13:28
Anonim jesteś Ruskim Pachołkiem =====Rosja to Biedny Kraj maja tylko ==Atom i Rope ===== UNIA to Bogaty Kraj ==Stopa Życiowa jest bardzo duza Narodu Polski w stosunku do Ruskiego =====Ale Polski Narod musi walczyc o swoje miejsce w EUROPIE ---
Anonim2021.07.29 13:56
A w rodzinie były inne przypadki kompletnego idiotyzmu, czy tylko ty?😁😁😁
gorka2021.07.29 13:28
Zabronili nam wydobycia węgla, którego mamy na 400 lat a ceny węgla na świecie bardzo rosną. Sami budują nowe elektrownie oparte na węglu. Zabraniają budowy elektrowni atomowych a sami mają ich 9 /Niemcy/ abyśmy kupowali od nich gaz i wiatraki. Zabronią wchodzenia do lasu, narodowej gospodarki leśnej a sami zniszczyli swoją przyrodę. Zabraniają reformy sądownictwa aby mogli z komunistycznymi sędziami rozkradać i demolować Polskę aż do rozbiorów. Zabronią nam Polakom w końcu żyć bo pozostawiamy ślad węglowy. Warto było?? Biskup Krasicki pisał LEPSZY NA WOLNOŚCI KĘSEK LADA JAKI, NIŹLI W NIEWOLI PRZYSMAKI. Ja też tak sądzę!
Anonim2021.07.29 13:16
Nadszedł czas aby Polacy obudzili się i opuścili tą komunę, która jest ukryta pod postacią praworządnej UE.
Polak2021.07.29 13:01
Czas pożegnać IV rzeszę ale będzie trudno bez własnej gospodarki i własnego rządu
Ty Paljak!2021.07.29 13:03
jewrej to nie Paljak
cynik2021.07.29 13:00
Jak na razie polskie lasy zamknął rząd na początku pandemii - nikt do dzisiaj nie rozumie tego żartu a Unii nie udało się zatrzymać nawet dzikiej wycinki lasów pod przykrywką walki z kornikiem i w ramach niesławnej Lex Szyszko.
Anonim2021.07.30 3:20
Cynik czy lewak wszystko jedno, prof. Szyszki to ty nawet nie wspominaj karle umysłowy, bo plugawisz to nazwisko.
wyborca2021.07.29 12:59
czas pożegnać bolszewię z berlina i brukseli
Prawda2021.07.29 12:59
Dziadek z Wermachtu Donald Tusk jest nadzieją dla Wielkich Niemiec aby Polska była Niewolnikiem Niemiec jak zaplanowali po 1993 roku NIEMCY ---
Anonim2021.07.29 12:58
Właśnie słyszę w Polsacie : burmistrz Sanoka chce przyłączyć do Sanoka okoliczne malownicze wsie by mogły tam powstać inwestycje . Bo to się opłaci . Komu ? Zabetonuje kolejne połacie ziemi . Mieszkańcy są przeciw . Burmistrz oczywiście narodowości żydowskiej . Jakże mogłoby być inaczej ? Liczyć umie . Ale tylko tyle umie . Do liczenia wystarczy liczydło . Myśleć nie trzeba .
Anonim2021.07.29 12:46
IV Rzesza w budowie. Nawet namiestnika już nam przysłali.
olo2021.07.29 12:36
PiSowskie "róbta co chceta" .Teraz jest skutek braku moralności.
Anonim2021.07.29 12:38
Róbta co chceta nie jest PiSowskie tylko Owsiaka a ten trzyma z PO.
katolik2021.07.29 12:59
juz bez różnicy, wszyscy naziści i masoni są
nol2021.07.29 13:35
"Róbta co chceta" to Owsiak i głęboka lewica!
taka uwaga2021.07.29 12:36
To chyba już ostatni dzwonek, zeby zaczynac Polexit. Ta Unia jest jak kiedys USSR . Bylismy w USSR - dzis - po neomarksistowskim marszu przez zachodnie instytucje: szkoly, uniwersytety, instytucje kultury, samorzady, media, sądy, partie polityczne, nawet koscioły - jestesmy w UESR - Union of European Socialist Republics - czyli USSR bis.
Kazik2021.07.29 12:33
Kolejny idiotyzm unii. Po kiego grzyba nam ten eurokołchoz potrzebny? Szwaba słuchać? Paranoja!
olo2021.07.29 12:37
Myślałeś naiwnie że w Polsce będzie "róbta co chceta"?
Fido2021.07.29 12:30
Spala sie lasy,pozostanie tylko popiol i my, to unia nas sama wyrzuci z tego kółeczka ,,rozumu i dobrobytu,,. Wtedy bedziemy oddychac powietrzem z niemieckich lasow za darmo, zaden dewiant nie wyjdzie na zboczona parade,bo bedzie umorusany na czarno jak bergmann z przodka.
Anonim2021.07.29 12:29
Jak na razie jedyny rząd, który zakazał wejścia do lasów to rząd PISdzielców i Pinokia. 😁😁😁
Anonim2021.07.29 12:22
Wątpię by to coś dało , gdyż na wszystko jest już za późno . Nie będę wyszczególniać win wszystkich ludzi , narodów , rządów gdyż tego jest za dużo . Założenia są dobre ale o co najmniej 100 lat opóźnione . Niemcy zrezygnują z kapitału , cywilizacji ? Sadzą róże gdy płoną lasy ? No to niech sadzą . Ja posadziłam ok . 100 drzew iglastych wokół siebie . Mnóstwo kwitnących liściaków , wokół lasy liściaste a widzę , że padają szerszenie. Teren niby zdrowy gdyż pojawiły się ropuchy ale pszczół nie ma już od 20 lat , os z roku na rok coraz mniej . Kto będzie zapylał sady ? Merkel ? Padły szerszenie . Robaczków świętojańskich nie ma od lat , chrabąszczy też . Są ślimaki . Te duże , amerykańskie bez skorupek pomarańczowe które pożerają wszystko . Nawet psie odchody i samych siebie . Żegnajcie warzywa , kwiaty , drobne ptaszki ( pożerają pisklęta ) . Nie mają w naszym systemie naturalnego wroga . W zeszłym roku zebrałam ich 38 tys . tylko z newralgicznych punktów . W poznańskim w zeszłym roku ich nie było . Już są . I co da zakaz wejścia do lasu ? Po co skoro tam same ślimaki ? Brązowo od nich . Aż oczy bolą . A to tylko drobiazg w ogólnej utraci równowagi ekologicznej , klimatycznej , geologicznej . Do tego niedługo dojdą skażenia radioaktywne na masową skalę a ci ustawami chcą ochraniać trochę drzew . :):):):):):):):):) To tylko inteligentni ludzie . Czegóż od nich oczekiwać ?
matis892021.07.29 12:42
Nie raz było słychać że gdzieś zniszczono ule, pasieki. To celowa zorganizowana lewacka akcja.
Anonim2021.07.29 13:02
Nie chwal się tak swoją ograniczonością umysłową . Większość Polaków jest twojego pokroju a więc niewiele mnie oni obchodzą . Chodzi mi tylko o pozostałe stworzenia której żyją w MOIM kraju by mogły sobie jeszcze trochę jako tako pożyć .
ABC2021.07.29 13:02
Pełna zgoda! Ja też widzę, że z roku na rok coraz mniej owadów, nawet much! i sądzę, że przyczyną jest chemia na roślinach, w powietrzu, na ziemi, w wodzie. A mało owadów, to też coraz mniej ptaków. UE coś niby chce robić, ale to właśnie działania na niby. Niech pilnują lasów tam, gdzie rzeczywiście są zagrożone, a w każdym państwie Unii jest inaczej. Przede wszystkim trzeba ograniczyć wszechobecną chemię, ale któż zatrzyma chciwe koncerny? Kto zatrzyma ludzi, którzy zawzięcie czyszczą różnymi preparatami, pryskają na wszystko, tam gdzie trzeba i nie trzeba. Świat pozaludzki umiera, rośliny są zwyciężane przez odporniejsze chwasty i pasożyty; tak jest np. na mojej łące.Człowiek swoją bezmyślnością doprowadził do tego, że groza wisi w powietrzu. Na początek ograniczajmy chemię, ile kto może!
Anonim2021.07.29 13:11
Dodaj do tego morza , wszechobecny mikroplastik , toksyczne śmieci przywożone zza granicy . Ty ograniczysz na kosz a przywiozą i zakopią Ci obok setki Tirów paskudztwa . Nic nie da się już zrobić . Ja nie mam czego ograniczać gdyż zawsze żyłam ekologicznie a do innych , np. j/w kompletnie nic nie trafia . A takich jest 70% Polaków . Ja o tym piszę od prawie 20 lat . Bez skutku . Teraz już nie piszę po to by inni coś zrozumieli . Piszę by pozbyć się ciężaru . Jest łatwiej jak człowiek się wygada .
matis892021.07.29 12:12
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Anonim2021.07.29 12:05
Zniszczenie samodzielności ekonomicznej państw członkowskich, to de facto odebranie wolności im, bo źródłem realnej wolności jest niezależność ekonomiczna. To jest jasny plan z Manifestu Spinellego - głównego dokumentu programowego UE - wym. w Białej Księdze z 17 r. Obecnie trwa wojna hybrydowa z Polską, by wyeliminować ten pozorujący jakieś niepodległościowe ruchy, na inny - uległy.
Zatroskany2021.07.29 12:05
Ustawowe tygrysy.
Izydor2021.07.29 12:05
UE będzie porywać dzieci na mace. Tak będzie. Zaprawdę powiadam wam.
asddsa2021.07.29 13:17
Połóż się lepiej na pniu ściętej sekwoi kanadyjskiej, cFaniaczku. Bigos z rudym oszustem po nocnej , nieudanej, zmianie konstytucji, nie chcieli opchnąć naszych lasów tym od macy, czasami ????
Anonim2021.07.29 12:01
Już unijni biurokraci wtrącili się do Puszczy Białowieskiej i kornik ma swobodę do dziś, a Puszcza już nie śpiewa starodawnej pieśni, bo po prostu umiera.
Anonim2021.07.29 11:57
W Polsce niemal 30% kraju stanowią lasy w Niemczech ok 14% to niech Niemcy wyrównają do Polski. To wtedy będą mogły się wtrącać do polityki leśnej Europy.
PLAN Niemieckiej UE2021.07.29 11:56
Likwidować stopniowo zbyt mocną polską gospodarkę : stocznie ,górnictwo ,gospodarka leśna ,ograniczanie produkcji rolnej (limity) itd ...i POzostawić kraj strukturalnie uzależniony finansowo od unijnych dotacji ,które KE będzie mogła ograniczać do czasu realizacji przez Polskę orzeczeń TSUE PO myśli Niemiec ...
"Matka Ziemia" płacze ;-DDD2021.07.29 11:55
Wkrótce UE zakaże Polakom życia w Polsce, pierdzenia, chrapania i rozmnażania bo Matka Ziemia płacze jak widzi Polaków. W UE rządzi SEKTA!!! Marksizm podszyty rzekomo ekologią!!! Nie odróżniają lasów państwowych od parków narodowych. Nie każdy las państwowy jest parkiem narodowym. Jak korniki z chorych, niewycinanych drzew przejdą na drzewa we wsiach, miasteczkach i miastach zaczną inaczej gadać. Są też choroby drzew, które powstają przez to, że chorych się nie ścina a przenoszą się na inne gatunki drzew. UE zniszczy nam nie tylko lasy ale też ogrodnictwo i sady przez swoją sekciarską głupotę!!!
Zatroskany2021.07.29 11:50
UE to prawdopodobnie oficjalnie zatwierdzona już choroba psychiczna.
Anonim2021.07.29 11:46
Cel unijnej strategii to NIE JEST odbudowa różnorodności biologicznej Europy z korzyścią dla ludzi, klimatu i planety. Dlaczego uważacie że Oszust mówi prawdę? Celem jest deindustralizacja wg ideologii Zero Growth. A pretekst? Zawsze się coś nastula frajerom.
Hala2021.07.29 11:39
Poniżej to nie Anonim tylko Hala
Ala Wilk2021.07.29 11:37
Pięknie. Eurolewactwo zakazało bicia baby po mordzie i palenia butelkami w piecu, teraz zakazują wycinania drzew w lesie. Co będzie dalej?
Anonim2021.07.29 11:44
Bredzisz. Najwięcej bije się po mordzie na tzw ZACHODZIE. W Polsce i w innych krajach o kulturze katolickiej lub bliskiej,bije się NAJMNIEJ. Unia narzuciła nam co innego - prześladowanie i bicie po mordzie mężczyzn, których co roku ponad 3000 traci życie z winy agresywnej kobiety. Co będzie dalej? Wiadomo - eurokomuna, pozbawianie praw, mienia i wolności.
Anonim2021.07.29 11:48
Ze wszystkich badań, również robionych przez lewackie L-parzystokopytne, wynika że w Polsce przemoc jest najmniejsza a zgłaszalność największa. Lewaku, ty po prostu nie potrafisz nie kłamać, nie pluć jadem, nie szczekać mową nienawiści. Lewaku, jesteś złym człowiekiem.
Anonim2021.07.29 11:57
Hahaha rocznie z winy kobiety ginie 3000 mężczyzn i tylko 400 kobiet. Jak widać, kto inny jest BITY PO MORDZIE, intytucjonalnie niszczony i poniewierany. Lewaki wmawiają kobietom, że "są pokrzywdzone" i w związku z tym WSZYSTKO IM WOLNO. Okraść, obmawiać, prześladować z pomocą silnorękich Policjantów, a w końcu i zabić.
Anonim2021.07.29 11:57
400 kobiet z winy mężczyzn, lewaku, jakbyś nie rozumiał.
Anonim2021.07.29 11:37
w lesie zabija wirus, nikt nie powinien tam wchodzic
Anonim2021.07.29 11:36
To jest efekt ciągłego ulegania wobec UE a tym samym ciche przyzwolenie na zarzadzanie naszym państwem, jego gospodarka, prawem i obywatelami. UE chytrym sposobem realizuje przejęcie władzy nad wszystkimi państwami. Ich celem jest zniszczenie i podporządkowanie się narodów. Solą w ich oku jest Polska i Węgry, bo jesteśmy narodami katolickimi. Tu oczekuję twardej polityki rządzących i nieuleganie UE.!!!!!!!
Ala Wilk2021.07.29 11:38
Przecież Orban to kalwinista heretyk pierwszej wody
B522021.07.29 11:36
przystępowaliśmy do unii gospodarczej a teraz czerwoni komisarze zaczynają niszczyć sukcesywnie gospodarkę całej Europy
Suweren2021.07.29 11:56
Chyba przespałeś pierwsze lata XXI wieku.
B522021.07.29 12:09
to podaj jakikolwiek wniosek czerwonych komisarzy który wpłynął pozytywnie na gospodarkę Europy a to co zostało osiągnięte teraz jest trwonione i niszczone i polska weszła do unii gospodarczej ja do unii politycznej nigdy nie chciałem przystępować
gracz2021.07.29 11:33
Zakaz wstępu Polakom do lasów jest oczywisty. Przecież to będzie własność żydowska.
Palestyna2021.07.29 11:33
Niech ktory mi zabroni wejsc do lasu
Anonim2021.07.29 11:37
To co zrobisz?
Radio Erewań2021.07.29 12:29
Kupę.
Rząd PiS po cichu prywatyzuje lasy w Polsce!2021.07.29 11:33
9 kwietnia na stronie internetowej Sejmu pojawił się projekt złożony przez grupę posłów PiS, dotyczący nowelizacji ustawy o lasach. Posłowie chcą liberalizacji przepisów (art. 38e ustawy) dotyczących dokonywania zamiany lasów, gruntów i innych nieruchomości Skarbu Państwa zarządzanych przez Lasy Państwowe - teraz także dla realizacji prywatnych inwestycji infrastrukturalnych. Po zmianie prawa lasy publiczne w Polsce mogą zostać wymienione na dowolny grunt (np. nieużytek) lub budynek należący do prywatnego inwestora i to bez obowiązku dokonywania dopłat w przypadku różnej wartości zamienianych nieruchomości. Na tak wymienionym gruncie, zamiast lasów będą rosły inwestycje - także te szkodliwe dla ludzi i przyrody. Projekt umożliwia przejęcie najcenniejszych i najbardziej atrakcyjnych terenów w Polsce w zamian za tereny bez większej wartości, np. tereny pofabryczne czy zdegradowane. Decyzje o takich zamianach będą zapadały na szczeblu politycznym (Generalny Dyrektor Lasów Państwowych, Minister Środowiska, Minister Gospodarki), bez udziału społeczeństwa i kontroli sądowej.
B522021.07.29 11:41
wszystko prawda tylko że pomyliłeś PISiorów z POganami jak byli przy korycie
POdPIS2021.07.29 11:31
Takich ograniczeń mamy już na pęczki . Ale jak by co to cały czas trwa narracja że więcej z unii bierzemy niż wpłacamy
O katastrofie niemieckiego pociągu2021.07.29 11:31
pod Szczecinem, spowodowanej przez naszego polskiego kierowcę naszej polskiej ciężarówki Szczujnia nie poinformuje?
Anonim2021.07.29 11:36
Może to i lepiej, znając życie zaraz tutejsze bydło cieszyłoby mordy, że dzielny polski potomek husarii dzielnie walczy z niemieckim lewactwem.
Babka klozetowa2021.07.29 11:40
Raczej nie. Choć to pewnie był celowy, antyunijny zamach na niemiecki pociąg. Bardziej niż ten nasz straszny kierowca polaczek interesuje ich np. jak izraelski Jumbo Jet wrypał się w budynek mieszkalny w Amsterdamie i zginęło 39 osób. Straszni antysemici!
Jawny2021.07.29 12:22
Trzeba Niemcom, oczywiście, uczciwie zapłacić te 150 tys. euro, na które wycenili straty z powodu wykolejonych wagonów. (I wystawić rachunek na 700 miliardów $ za straty w czasie II wojny.)
Dom za 9 tysięcy pln!2021.07.29 11:30
W zeszłym tygodniu (02.04.2021) portal Onet poinformował, że dyrektor Lasów Państwowych kupił dom od Lasów Państwowych — czyli właściwie sam od siebie. Za 110-metrowy dom wart niemal 190 tys. zł zapłacił tylko 9,4 tys. zł, po czym przepisał nieruchomość na syna. W odpowiedzi Lasy Państwowe wydały oświadczenie, w którym przekonują, że dyrektor Lasów Państwowych nie wnioskował o wykup domu, tylko to nadleśnictwo poinformowało go o zamiarze jego sprzedaży i zawiadomiło o przysługującym prawie pierwokupu z 95% bonifikatą.
Anonim2021.07.29 11:50
Zawsze tak było. Za POprzedniej zmiany tak samo. Ale wtedy ta korupcja lewakoidalnym jakoś nie przeszkadzała.
Anonim2021.07.29 12:02
Jedyny argument pisowskiego debila: "A za PEŁO...".
AAAtomek2021.07.29 12:27
Tak, to jest chamstwo. Ale jest jeszcze gorzej: "W czasie wojny Niemcy zabili, rozstrzelali, wywieźli, zbombardowali,... " itd. Przecież Niemcy to jest teraz siła napędowa postępowej Unii, docenili geniusz Tuska, którego polaczki nie umieli nawet pojąć! Tak, to jednak są pod-ludzie!
Anonim2021.07.29 16:59
Argument jest doskonały - jeśli wtedy ci nie przeszkadzało, teraz możesz jedynie przymknąć ryło.
Anonim2021.07.29 11:28
Jak się wlazło do kołchozu to trzeba się teraz słuchać. Zdrajcy pod Bolka przez Tuska do bracholi Kalksteinów to łotry! Zlikwidowali suwerenność RP! Zdrada!
Anonim2021.07.29 11:31
Wyjedź jak ci nie pasuje.
Jawny2021.07.29 12:23
Nawzajem. Wiesz dokąd.
Janina2021.07.29 11:26
Lasy Państwowe po kawałku odlesiają, prywatyzują i niszczą nasze lasy! Lasy Państwowe kłamią!
Prawda2021.07.29 11:25
Polska po 1993 roku kiedy Waęsa i Zdrajcy Polski obalili --Rzad Olszewskiego -----Polska B czyli wschodnia miała być Zalesiona na ppotrzeby ==Łowieckie dla Niemców jak w 2 wojnie światoweoo===
Beno2021.07.29 11:25
Jak tak dalej pójdzie, to za chwilę zabronią nam używania w Polsce języka polskiego, a granice zachodnie, południowe i północne też zlikwidują.
Anonim2021.07.29 11:30
Wyjeżdżaj zatem czym prędzej na Białoruś!
...2021.07.29 11:24
Póki co polskie lasy są bez żadnej kontroli i opamiętania wycinane.
Jim2021.07.29 11:36
Nie masz pojęcia o użytkowaniu lasu. W Polsce zarządzanie lasami jest na bardzo wysokim poziomie. Czego nie można powiedzieć o organizacjach ekologicznych. Ścieki do Wisły spływają bez najmniejszego protestu, o wycince drzew w Wa-wie nawet nie wspomnę