,,Tusk patrzył na to. Śmiali się’’. Uderzona na spotkaniu z Tuskiem kobieta zapowiada kroki prawne  - zdjęcie
08.07.21, 08:15Fot. screenshot - TVP Info

,,Tusk patrzył na to. Śmiali się’’. Uderzona na spotkaniu z Tuskiem kobieta zapowiada kroki prawne

57

Kobieta, która została zaatakowana przez zwolenników Donalda Tuska w czasie jego spotkania z wyborcami w Szczecinie zapowiada zgłoszenie sprawy organom ścigania. 69-latka podkreśla, że jeszcze nigdy w życiu nie została tak potraktowana.

Donald Tusk rozpoczął swoje przywództwo w Platformie Obywatelskiej od trasy po Polsce, gdzie spotyka się z wyborcami. Na spotkania przychodzą jednak nie tylko sympatycy byłego premiera, ale również osoby, które niekoniecznie dobrze wspominają jego rządy w Polsce. Tak było w Szczecinie, gdzie w poniedziałek pojawiła się 69-letnia Jadwiga Kamińska. Kobieta przekonywała, że „jak ten pan (Donald Tusk - red.) wyjechał z Polski, to dopiero Polska zaczęła się rozwijać”. Wtedy została zaatakowana przez jednego ze zwolenników Tuska, który miał uderzyć ją w twarz.

- „Obróciłem się i zobaczyłem, jak kobieta zostaje uderzona. Jeden z panów, który był na tym wiecu, starał się jej zamknąć usta. Krótko mówiąc, uderzył ją w twarz”

- opowiada Kamil Nieradka z Radia Szczecin.

Dziennikarz stanął w obronie zaatakowanej kobiety. Wtedy również na nim skupiła się agresja zwolenników nowego p.o. przewodniczącego PO. Szarpano go i próbowano wyrwać mu mikrofon.

- „Ja mam prawie 69 lat i w życiu mnie nikt tak nie potraktował. Żeby PO? Oni głoszą na sztandarach wolność, wolność i żeby bić mnie po twarzy”

- mówi zaatakowana kobieta.

- „Tusk patrzył na to. Śmiali się. Grodzki widział, po prostu śmiali się z tego”

- dodaje wieloletnia pracowniczka Stoczni Remontowej Gryfia.

Jadwiga Kamińska zapowiada, że sprawę zgłosi organom ścigania.

- „Czuję się strasznie upokorzona, bo nikt mnie w życiu tak nie upokorzył. Za co, że ja mam inne poglądy? Czy można tak kobietę traktować? Widać, do czego PO jest zdolne, co oni wyrabiają”

- podkreśla.

Zobacz też: ,,Rzuciła się w moją stronę z pięściami’’. Tusk zaatakowany z Szczecinie?

kak/TVP Info, wPolityce.pl

Komentarze (57):

Rick Sanchez2021.07.9 18:56
Jak baba głosowała na PiS to może plaskasz przywrócił jej rozum
Tusk2021.07.8 19:16
Ty Niemiecka świnio.
jax2021.07.8 12:33
Spokojnie, nie atakujcie go, dajcie mu mówić i działać. Nic lepszego niż jego powrót nie mogło się PIS przydarzyć.
Józef Piłsudski - AGENTURY2021.07.8 12:24
Gdy proszę państwa w r. 1918 po przyjeździe z Magdeburaga stanąłem do pracy państwowej polskiej i gdy w tym samym mundurze, w którym tu przemawiam, reprezentowałem Polskę i formowałem wojsko już polskie, miałem wgląd w sprawy świata nieco głębszy, niż poprzednio, i mogę panów zapewnić, że agentury państwowe, które się o polską skórę targowały i które się o nią układały według własnej woli, miały głębsze znaczenie, silniejsze i pewniejsze, niż wszystko, co agenturą nie było. (…) Nigdy nie zapomnę wrażeń moich, jako Naczelnika Państwa, gdy nasz hymn narodowy, nasz sztandar narodowy był nico śmieciuchem, rzuconym w kąt dla sztandarów obcych i dla hymnów obcych, tak jakby Polacy pokazać chcieli, że to są mniejsze wartości, aniżeli wszystko, co nie jest polskie. Widziałem starania ustawiczne i stale idące bez ustanku w jednym i tym samym kierunku, aby agentury obce, płatne, były możliwie na górze państwa. Szły one krok w krok obok mnie jako Naczelnika Państwa, szukając wytworzenia kilku rządów w Polsce – obok rządów przy mnie, - rządów agentur, stojących poza mną. Widziałem uśmiechy reprezentantów obcych państw, gdy śmiało w oczy mi patrząc, mogli powiedzieć, że moje zamiary mogą być zniszczone zupełnie nie przez kogo innego, jak przez polskich agentów. Widziałem to, proszę państwa i nieraz uciekałem ze swoimi zamiarami do odległego pokoju, aby sekretów państwa nie wydać na rozszarpanie obcym. Uciekałem nieraz od moich najbliższych pomocników, dlatego aby moje prawdy i moje zamiary nie były wydane na łup kogokolwiek bądź, byle był cudzoziemcem. Nigdy nie byłem pewien, że gdy pisze rozkaz, nie będzie on czytany prędzej w biurach wszystkich obcych państw, niż przez moich podwładnych. Nie byłem nigdy pewny, czy taki lub inny mój zamiar nie będzie natychmiast skontrolowany przez agentury państw obcych z taka siła i pewnością, że musiałbym się go wyrzec. (…) Lecz zwycięstwa nad agenturami nie odnieśliśmy wcale. Agentury, jak jakieś przekleństwo Ida dalej bok w bok i krok w krok. Moi panowie, gdym wziął za temat tę prawdę, wybrałem ja rozmyślnie i nie dla czego innego, jak dlatego, aby kropkę nad i postawić, aby nie było powiedziane, że my musimy menażować prawdy agentury. Polskę, być może, czekają i ciężkie przeżycia. Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych co służą obcym.
Józef Piłsudski2021.07.8 12:24
Kochani koledzy i towarzysze broni! Gdy temat dla dzisiejszego przemówienia szukałem, doszedłem do wniosku, że niedostatecznie w moich przemówieniach legionowych podkreślałem jedną wielka prawdę naszego istnienia, naszej pracy, jedną prawdę naszego życia. (…) W pracy tej, która daje nam plamę pierwszeństwa, spotkaliśmy jednak natychmiast zjawisko, które spokojnie nazwę agenturami obcymi. Z natury rzeczy, ja jako były Naczelny Wódz, który prowadził wojnę, wiem co znaczy agentura i znam jej mechanizmy pracy. Musiałem zetknąć się z taką pracą czy wtedy, gdy występuje ona jako obserwacja, czy też próba skłonienia do takich czy innych zmian, które były potrzebne dla interesów armii i celów politycznych tego czy innego państwa. Nie dziwię się więc wcale, że do nas agentury się przyczepiły i że, obserwując nas, szły krok w krok za nami agentury obcych państw, agentury płatne, bo innej agentury świat nie posiada. (…) Proszę panów, agentury obce, to jest zjawisko stałe i codzienne, towarzyszące rok za rokiem, dzień za dniem, jest to część naszego życia tak wielka i tak starannie w stosunku do nas ułożona, iż nasza praca – że tak powiem – jest współbieżna z pracą agentur obcych. (…)
Anonim2021.07.8 11:41
zwykła ustawka chamska jak to pisiory, udaje niewinnośc a jakby moher chciał to by 1 cycem tuskowi łeb urwała
kefas2021.07.8 11:24
będą wysyłać stare baby celem prowokacji - to tylko potrafią pisowieci - szczujnia.
Anonim2021.07.8 11:37
Tylko jakoś nie widziałem, żeby ją sześciu kulsonów ładowało do suki...😁😁😁😁
Anonim2021.07.8 16:57
Mówisz o babci kasi?! :-))
RATUNKU WOŁA TUSK2021.07.8 11:17
BABA MNIE BIJE I JUŻ WSZYSCY W POLSCE WIEDZĄ, ŻE BABA BIŁA ZBAWICIELA NARODU. WSTYD ZACHOWYWAĆ SIĘ JAK BŁAZEN JAK SIĘ UWAŻA ZA POLITYKA.
Może2021.07.8 11:20
W gaciach granat miała terrorystka ?
Portofino2021.07.8 11:03
Właśnie tak zachowywały się bojówki SA na wiecach Hitlera. Tusk pewnie z sentymentem wraca do tych czasów. Jak każdy Niemiec.
do @PiotrS jn. 10:392021.07.8 10:13
"dotarliśmy"?? O, tak! Jak ten pan (czyli tusk) wyjechał, to WY - ZŁODZIEJE okradający Polaków, skorumpowane, niemoralne, nieetyczne POkraki dotarliście do okresu Gomółki ( CHWAŁA Wiesławowi za 1968r!) , ale kwestia czasu i dotrzecie do epoki kamienia łupanego, czyli goło i wesoło CELA+. - ps. jak tam Sławek? sypie?
PiotrS2021.07.8 10:44
ależ merytoryczny komentarz... w pięty mi poszło...
rychu2021.07.8 9:28
Bodyguard Gosiewska : -wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27299613,awantura-w-sejmie-poslowie-oddzielili-nitrasa-od-kaczynskiego.html#s=BoxOpMT Jak Rejtan zasłoniła du*pą Kulawego, a du*pę ma szeroką akurat do takich zadań. Strategia prezesapana - chronić się za kobietami - z mlekiem matki wyssana, tylko czekać jak pod spódnicę wskoczy. Nawiasem mówiąc, chować się za kobietami i wysyłać je na pierwszą linię, to tradycyjna strategia Romów i ludów kaukaskich.
cyt:"Jeden z panów, który był na tym wiecu..."2021.07.8 9:19
hm ..."jeden z panów"? Panie red. Nieradka, ten bandyta, który napadł na kobietę, to żaden pan! to stary eSBecki, agresywny, antypolski cham!!!!!! i metody też eSBeckie, tak jak i wielu innych uczestniczących w tym tusko-propagandowym zbiegowisku, którym tusek obiecał przywrócenie wypasionych emeryturek.
Anonim2021.07.8 9:15
Z OSTATNIEJ CHWILI! SKANDAL! Siepacze Tuska, na jego wyraźne polecenie, bestialsko skatowali patriotkę polską, która w kulturalny sposób chciała wyrazić niezadowolenie z faktu, że Tusk kala swoimi niemieckimi stopami najświętszą Ziemię Ojczystą, tą Ziemię. Patriotka walczy o swe, złożone na ołtarzu Ojczyzny życie w szpitalu, natomiast niemieckojęzyczna banda oddaliła się wśród rechotów i hajlowania. 😁😁😁 UWAGA PISdzielce, możecie pastować.
NIE harcuj "Anonimie"!!2021.07.8 9:25
nie prowokuj talmudyczny odpadzie, bo Polacy stracą cierpliwość i wezmą w dłonie kije na te wasze parchate ryje! i wiedz, że choć używasz nicku "Anonim", to anonimowy NIE jesteś!!
Anonim2021.07.8 9:36
Buhahhahahahhaaa 😁😁😁😁 już mam pełne kalesony ze strachu (tłum. dla członków PiS i innych niepełnosprawnych intelektualnie - to sarkazm i ironia).
sołtys2021.07.8 10:17
Gudłaje zawsze były odważne aj waj giewałt giewałt
Anonim2021.07.8 11:08
Ssij brudną pałę, tyle możesz. 😁😂🤣😂😁
"Anonim"wyborca tuska grypsuje z ZK2021.07.8 9:32
a co to jest to "pastować" ? ty "Anonim" grypserą tu jedziesz?
Anonim2021.07.8 9:38
A rodzinie nie było innych przypadków chorób psychicznych?😁
do @ "Anonim"2021.07.8 9:59
łeee.... , no to od razu mów żeś psychiczny, a nie czaisz się pod przykrywką "sarkazmów", "ironii" itp. "intelektualnych" zwrotów i przemyśleń na poziomie pacjenta psychiatrycznego.
Anonim2021.07.8 10:02
Tak właśnie wypieraj swoje ewidentne problemy. 😁😁😁
patolagia2021.07.8 9:15
Całe to PO, razem z wyleniałym siwkiem to kretyni , to ludzie gorsi od Niemców ze znamieniem służalczości po prostu folksdojcze w PRL, układzie po magdalenkowym łącznie z zawiązanie V kolumny antypolskiej.
"pracowniczka"??? po jakiemu to?2021.07.8 8:58
Frondo! NIE "pracowniczka", a PRACOWNICA.
helena2021.07.8 8:58
Przecież to "mowa miłosci" w wydaniu PO. Zapytajcie posłankę Adamowicz.
heniek2021.07.8 8:58
anonim czysty z ciebie kacap
Anonim2021.07.8 9:16
W ustach PiSdzielca to komplement 😁😁😁.
max2021.07.8 9:24
Jestem z PO, też uważam, że czysty z ciebie kacap.
Anonim2021.07.8 11:39
Przynajmniej czysty, a nie z "brudną pałą" jak PiSdzielce. 😁😁😁
Anonim2021.07.8 8:55
Cookies powinien wystąpić z protest songiem na ten temat, tekst już ma gotowy: "...Stoję na ulicy z nią śmiechy wkoło nas Ktoś przechodzi trąca łokciem pluje Małej w twarz....". Dawaj Cookies, zapunktujesz u kurdupla, moze daruje ci cotygodniowe posuwanie w dup.sko! 😁😁😁
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.07.8 8:51
argument siły zastąpił silę argumentów.
pije po 13 tej2021.07.8 8:45
Jak parafianie wyprowadzają furiata z kościoła bo zakłóca msze to i tą furiatkę można było grzecznie poprosić a nie 69 latkę do takiej pozycji doprowadzić.
Anonim2021.07.8 8:43
To właśnie prawdziwi światowcy - dżentelmeni. "Mochery" są dla nich solą w oku.
PiotrS2021.07.8 8:39
Ciekawe, co mówi ta Pani. Jeśli ją ktoś uderzył w twarz, to naturalnie może dochodzić swoich praw/ To jest nieakceptowalne. Ale ja nie o tym... Pani powiedział: "...jak ten pan wyjechał z Polski, to kraj zaczął się rozwijać..." To jest niesamowite, jak można patrzeć na świat z zamkniętymi oczami. Jak ten pan wyjechał z Polski, to cofamy się w rozwoju w niesamowitym tempie. Na razie dotarliśmy mniej więcej do okresu Gomółki.
Anonim2021.07.8 9:09
Nic nie wiesz o okresie Gomułki. Długo chcesz jeszcze PAJACOWAĆ?
PiotrS2021.07.8 9:14
och, tak długo jak się da. Są takie przykłady pajacyków, w pomarańczowym kolorze które powinny sie znów pojawić na ulicach. I może niedługo się pojawią (nie tylko, we Wrocławiu).
Andrzej2021.07.8 8:36
Tak wygląda "prawdziwa" wolność wg PO.
rychu2021.07.8 8:33
W obozie w Oświecimiu Amon Göth też sie smiał a nawet strzelał z balkonu
Anonim2021.07.8 8:35
Pa polski piszytie tawariszcz liejtnant, polskowo fonta u was niet?
WON!"Anonimie" z K0rwinowego kibucu!!2021.07.8 9:06
"Anonim", ty obrzezany kałmuku! przestań się chwalić tym, że zssr nauczył cię pisać, zatem spievdalaj z tymi rusycyzmami z POLSKIEGO portalu!
PILNE!!!2021.07.8 8:32
"Jeden z panów, który był na tym wiecu, starał się jej zamknąć usta. Krótko mówiąc, uderzył ją w twarz" :) Napiszcie, ze ja kopnal
Anonim2021.07.8 8:35
Co tam kopnął - on ja bestialsko skatował na polecenie i za przyzwoleniem Tuska (tłum. dla członków PiS i innych niepełnosprawnych intelektualnie - to sarkazm i ironia) 😁😁😁
Aronia2021.07.8 8:43
Tylko tyle? - łaskawy ten Tusk, że nie pozwolił na więcej. (gratuluję poznania nowych słówek)
Suweren2021.07.8 8:48
Zaczynam mieć lergię na te durne pisowskie gadki: nie ma nic do powiedzenie, ale i tak powie, a jak powie, to jeszcze naubliża. Aż ciśnie się na usta powiedzieć jednemu i drugiemu, że nadaje się do prowadzania kur szczać.
Do Suweren2021.07.8 11:12
jak zaczynasz nieć " lergię" to chyba za dużo leksygenu pobrałeś.
Suweren2021.07.8 8:37
A dziennikarz został bezzwłocznie przeproszony za nieporozumienie. Widać to na filmie, pisowcy kłamcy. Widzę, że macie ambicje zostać ludźmi ze szmat - jak nie przymierzając pisowski Goebbels z TV szczujnia.
Anonim2021.07.8 8:31
Mogła nie wychodzić z kuchni...
Maciej Piwowar2021.07.8 8:30
Donald T. zapomina co stało się w Gdańsku przez JĄTRZENIE??????
patrzcie2021.07.8 8:28
krol holoty europejskiej wrocil z milionami na koncie zeby podwladnych opluwac
gość2021.07.8 12:19
Tusk emigrant szuka domu!
POdPIS2021.07.8 8:25
Zgodnie z bolszewicką narracją -wina Tuska.
abc2021.07.8 8:31
Wina Tuska to pili jego bojówkarze
Maciej Piwowar2021.07.8 8:33
@ PodPIS >> Znasz powiedzenie ,,KTO CO ZASIEJE ,taki ZBIERZE PLON".Pamiętaj , ,jak chcesz uderzyć ,to ------------------- znajdzie.
Anonim2021.07.8 8:22
"Niemce mnie bijom" 😁😁😁😁😂🤣😂😁