Trzaskowski znowu chce wyjść na ulice. Zapowiada protest przedsiębiorców - zdjęcie
30.09.21, 09:19Fot. screenshot - YouTube (Trzasko Polo)

Trzaskowski znowu chce wyjść na ulice. Zapowiada protest przedsiębiorców

24

Rok temu Rafał Trzaskowski protestował w Warszawie razem z tzw. „Strajkiem Kobiet”, wyrażając sprzeciw wobec orzeczenia TK, który za niezgodną z konstytucją uznał tzw. przesłankę eugeniczną. W tym roku prezydent Warszawy zapowiada na październik wielki protest przedsiębiorców. Ma on być wyrazem sprzeciwu wobec proponowanych w Polskim Ładzie zmian podatkowych.

O swojej inicjatywie wiceszef Platformy Obywatelskiej opowiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

- „W przyszłym miesiącu będziemy demonstrować, wszyscy razem, solidarnie”

- zapowiedział.

Przekonywał, że przez nowy program Prawa i Sprawiedliwości przedsiębiorcy stracą 145 mld zł w ciągu dziesięciu lat.

- „Abstrahując od celowości tych zmian widać, że oni chcą, aby za wszystko zapłacili przedsiębiorcy, ludzie lepiej zarabiający, klasa średnia oraz samorządy”

- mówił prezydent Warszawy.

Stwierdził też, że zmiany proponowane w ramach Polskiego Ładu uderzą w polskie samorządy. Dla Warszawy, wedle wyliczeń Trzaskowskiego, zmiany będą oznaczać utratę ponad 15 proc. budżetu miasta, co „spowoduje to konieczność opóźniania inwestycji, obcinanie czy zawieszanie niektórych programów”.

kak/rp.pl

Komentarze (24):

JM2021.09.30 14:49
Chyba się znowu naćpał. Zapomniał nawet, że jest prezydentem Warszawy. Nieszczęśliwy człowiek.
Anonim2021.09.30 11:54
Tych zadymiarzy ma sporo pod swoją ręką, tylko brakuje mu ludzi do naprawienia rury, którą fekalia do Wisły odprowadza, a lada moment może ona trzasnąć, gdy on z hołotą będzie na zadymie. A gdyby nawet fekalia ulicami miały płynąć, to włoży gumiaki i też pójdzie demonstrować, aby świat docenił jego poświęcenie. Demonstrowanie to jego pasja, ma w tym doświadczenie
man.of.Stagira2021.09.30 11:42
Rafau ...Teraz! WSZYSCY! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! // SIEG Heil!...
Filip2021.09.30 11:33
Pragnę przypomnieć, że w czasach rządów PO i PSL politycy z PiS-u cały czas wzywali do protestów społecznych. Według zwolenników PiS-u im wolno było, a innym nie! To jest relatywizm moralny!!!
Dam2021.09.30 11:50
To jest po prostu hipokryzja. A na niej jest zbudowana duża część polityki, chociaż PIS wyprzedza wszystkich.
As2021.09.30 11:30
Ostatnio to się wylewalo szambo a nie wychodziło na ulicę , mr.szambelan
Anonim2021.09.30 10:22
Chociaż głosowałem kiedyś na PO to muszę przyznać że tam gdzie rządzi PiS żyje się lepiej - prościej. Dlatego nawet jak mnie pewne sprawy w PO pociągają (nie ma co ukrywać PO dobrze reprezentuje nasze pokolenie - dzieci aparatczyków, które w komunie dobrze się miały) to i tak głosuję za PiS. Trzeba przyznać że pisiory mają lepszą głowę i specjalistów do rządzenia.
infor2021.09.30 10:22
intelektualny debil - więcej NIC nie można napisać o tej kanalii
Zielony2021.09.30 10:15
Marksistowskie podejście Rafała nie daje biznesowi żadnych szans. On jest jak ten facet z komedii - "tu się posadzi las a jeziorko przeniesie się za tą górkę" Jedynie deweloperka dostała zielone światło i buduje się wszędzie gdzie się da, ku przerażeniu reszty mieszkańców. Czy da się to jakoś powstrzymać? Już nawet luka służąca do napowietrzania miasta od strony Puszczy Kampinowskiej została zabudowana. Trzeba przyznać że za Rafała zieleni się w Warszawie nie szanuje - niedawno pozwolił na wycięcie wielkich lip które miały jakieś 60 lat.
Czarek2021.09.30 10:02
Trzaskowski jest największym szkodnikiem dla Warszawskiego biznesu. Oto dowody: Ogranicza ruch pojazdów prywatnych. To ograniczenie ma następujące skutki - ludzie wyprowadzają się z Warszawy w szalonym tempie. Wystarczy przejechać się do takich miast i miejscowości jak Mroków, Lesznowola, Józefów czy Lesznowola - to wygląda jak ewakuacja szczurów z tonącego okrętu. Ograniczenie ruchu pojazdów prywatnych skutkuje także tym że Warszawiacy jadą na zakupu tam gdzie można podjechać samochodem czyli pod Warszawę albo do marketów - dlatego tyle średniej wielkości sklepików i restauracje cierpią na brak klientów. Migracja poza Warszawę powoduje że koszty jakie miasto musi ponosić na oczyszczanie i transport będą rosły choć i tak już urosły gigantycznie. To daje kolejny impuls do wyprowadzenia się. Miastu brakuje środków na sprzątanie - śmiecie leżą pod moim blokiem na środku ulicy, na Mokotowie już trzeci miesiąc. Ograniczenia miejsc parkingowych (po prostu likwidacja) po to aby dobrze sprzedawały się roczne miejskie abonamenty powoduje pozbywanie się samochodów lub też ucieczkę poza miasto. To oznacza utratę pracy dla ludzi zatrudnionych w warsztatach samochodowych które znikają z miasta coraz szybciej. Trzaskowski tak jak Gronkiewicz niszczy małe osiedlowe bazarki na których można było kupić dobrej jakości żywność - warszawianie są skazani na kupowanie masówki, bardzo złej jakości warzyw w supermarketach ( uprawy pochodzą ze szklarni gdzie rośliny rosną tylko na wodzie i włóknie kokosowym a składniki podaje się w sztucznie przygotowanych miksturach - wiadomo jak to smakuje). Nowe budynki stawia się między starymi - zagęszczenie jest tak duże, że niewiele osób liczy na mieszkanie w którym nie zagląda się sąsiadowi do garnka przez okno. Wszyscy widzą wszytko u swoich sąsiadów nawet bez lornetki. To powoduje masowe wyprowadzki dotychczasowych lokatorów, klientów wielu dotychczasowego biznesu. Ci którzy się wprowadzają do nowych budynków to ludność najczęściej przyjezdna żyjąca często jak Polacy w Nowym Jorku - oszczędnie i bez zainteresowań - to znów brak dochodu dla biznesu. Mieszkam w Warszawie od urodzenia ale już podjąłem decyzję - wyprowadzam się, najpóźniej w przyszłym roku - tu się po prostu nie da żyć normalnie. To już nie to miasto co kiedyś - ono coraz szybciej upodabnia się do indyjskiego zatłoczonego i śmierdzącego slumsu.
Zenek2021.09.30 10:09
To prawda. Kiedyś jeździłem często do restauracji w centrum. Ale od kiedy trzeba płacić za parkowanie to przestałem się żywić w centrum bo przecież nie zaproszę żony czy kolegów na obiad i nie każę im przyjeżdżać autobusem. A przecież pod Warszawą jest już bardzo dobra infrastruktura i widać że zarządzający miasteczkami podwarszawskimi wyczuli klimat - Wyszków czy Piaseczno albo Tarczyn przyjmują nowych mieszkańców z otwartymi ramionami a warunki mieszkania o niebo lepsze nie mówiąc już o kosztach życia. Od kiedy mam pracę zdalną, chociaż mieszkam w mieście to załatwiam swoje sprawy pod Warszawą.
442021.09.30 10:01
Co najlepiej Trzaskowski potrafi? - Włóczyć się z motłochem po ulicach.
Anonim2021.09.30 9:57
Czym mniej pieniędzy dostaniesz, tym mniej zmarnotrawisz. Zero lockdownu, mam nadzieję.
Klimek2021.09.30 9:55
Proponuje Trzaskowskiemu zaprosic tzw parade rownosci z niemiec ,lemparcice i kociarzy i wyruszyc trasa Czjki od Warszawy az do Gdanska wzdluz Wisly
Anonim2021.09.30 9:50
jak robiono lockdowny Trzaskowski nie protestowal tylko twierdzil ze PIS raportuje mu za malo trupow. Nikt nie widzial faszyzmu , ktory moze powtorzyc w dowolnej chwili, a nawet przybrac radykalniejsze formy.
tak to widzę2021.09.30 9:48
Rafałek robi szum wokół siebie i próbuje zwrócić uwagę żeby było o nim głośno w mediach podczas gdy opozycja dołuje w sondażach.
Przedsiębiorcy?2021.09.30 9:36
Ci od tęczy na Pl. Zbawiciela? Czy ci od palet? A może ci od plaży na zimę? No i obowiązkowo ci pedofile zwani "seks-edukatorami" ... Któryś z nich jest Polakiem? Czy tylko ma polskie obywatelstwo... jako jedno z wielu.
Adam S2021.09.30 9:36
Ten opryszek ma zajmować się ułatwieniami życia warszawiaków. Za to szuja szasta pieniędzmi na wszystko co podłe i zboczone. Do roboty się weź, a nie cyrki urządzaj. I zwróć forsę, którą co miesiąc bierzesz, gdy nic z obowiązków nie robisz.
ali2021.09.30 9:30
jak sobie warszawski przedsiębiorca nie radzi to do łopaty lemingu !
Jeszcze chwilka2021.09.30 9:28
i warszawiacy wyjdą z pałami przed ratusz i ci gębę obiją darmozjadzie czaskoski!!! Co oprócz głupot spłodziłeś ??? No tak fekalia, które płyną do morza, oglądaj się za siebie ruski-żydzie!!!
warszawa2021.09.30 9:27
A jak tam tow. Trzaskowski Czajka? Ogarnął pan towarzysz już temat, czy dalej jedzie odchodami aż do Bałtyku? Ty się koleś ogarnij i zajmij tym, do czego się zobowiązałeś startując na prezydenta stolicy Polski. A jak nie potrafisz wydajnie pracować to złóż urząd, podaj się do dymisji i nie zawracaj Warszawiakom d...y.
Filip2021.09.30 11:30
Prezydent warszawy Rafał Trzaskowski nie miał nic wspólnego z budową Czajki. Kiedy został wybranym na Prezydenta Warszawy Czajka już była zbudowana!!!
warszawa2021.09.30 12:05
Prezydent miasta Warszawy od tego jest prezydentem tego miasta, żeby zajmował się problemami miasta a nie generował nowe, w postaci jakiś protestów, zadym lgbt, feministek itp. Został wybrany przez warszawiaków, którzy mu za to płacą a on ma im służyć. jeśli tego nie rozumiesz Filipku, to ubieraj krótkie spodenki i do piaskownicy bawić się z dziećmi, jak twój idol Trzaskowski, a nie zabierać głos w ważnych sprawach.
JM2021.09.30 14:53
Prezydentem Warszawy była Gronkiewicz Waltz, koleżanka klubowa.