Tomasz Sakiewicz: Musimy walczyć o Polskę!  - zdjęcie
04.12.21, 16:00Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Tomasz Sakiewicz: Musimy walczyć o Polskę!

42

W przeddzień 195. rocznicy powołania „Gazety Polskiej” powróciły do ojczyzny szczątki założyciela „GP” – Maurycego Mochnackiego. Jest w tym coś mistycznego, że w momencie, gdy nad naszą częścią Europy zbierają się chmury, wracamy do korzeni myśli narodowej i niepodległościowej. Stąd też przez całą drogę od Francji do Polski jego trumnie towarzyszyły nasze kluby.

Mochnacki nawoływał do odrodzenia ojczyzny przez współpracę wszystkich stanów, przez walkę zbrojną i kształtowanie ducha. Jego twórczość odegrała kluczową rolę w kształtowaniu następnych pokoleń walczących o odzyskanie wolności. Do ludzi, którzy czerpali z Mochnackiego, bez wątpienia należał Józef Piłsudski.

Mochnacki razem z Ksawerym Bronikowskim i Tomaszem Gąbką założyli „Gazetę Polską” – pismo, które służyło polskim romantykom oraz wspierało rozwój gospodarki i nauki. „Gazeta Polska” była głównym organem powstania listopadowego i ujawniała carskich donosicieli.

Trudno wprost przepisać na dzisiejsze czasy myśli Mochnackiego. Jedno warto zapamiętać z całego jego dorobku:

o Polskę trzeba walczyć, trzeba walczyć zawsze, bo kiedy to robimy, jest wolna i silna, a kiedy ustajemy – upada. Taki nam już Bóg wyznaczył los, na wieki.

I jeszcze jedna myśl warta jest uwagi: zwycięstwo jest możliwe wtedy, gdy cały naród jest zjednoczony. Nie chodzi o to, by jakąkolwiek warstwę, stan czy grupę społeczną degradować, lecz by wszystkie szły do góry, by każdy był szlachtą.

Kiedy patrzymy na zbierające się chmury nad naszą wschodnią granicą i szukamy sił do mobilizacji narodu, wracajmy myślą do takich ludzi jak Mochnacki. Jego pokolenie miało zadanie nieporównanie trudniejsze. Polski nie było – rozdarta między trzech zaborców, przepadła w wyniku zdrady i głupoty. Odrodzenie Polski w czasie rosnącej siły Prus, Austrii, a przede wszystkim Rosji wydawało się wręcz niemożliwe. A jednak tym młodym ludziom nie brakowało wiary. Wiary, która po latach przyniosła wolną Polskę. Mochnacki walczył nie tylko piórem, lecz także zbrojnie. Wielokrotnie ranny, uciekł przed pewną śmiercią do Francji. Dzisiaj wraca, by budzić ducha, by mówić, że żaden wysiłek oddany Polsce nie jest bezcelowy. Polska nie zapomniała swojego Bohatera.

 

Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" nr. 48; data: 01.12.2021.


Komentarze (42):

POkatoliku2021.12.5 17:35
Bredziarz.
Sebastian2021.12.5 17:27
A może Kaczyńskiemu Nord Stream2 jest na rękę? PiS nie robi nic, by zablokować rurę przez Bałtyk. Kiedyś prezes Kaczyński obiecywał nam IV RP, a skończyło się tym, że straszy IV Rzeszą. Podczas posiedzenia klubu PiS sprawa Mejzy była tylko marginesem, bo Kaczyński był zajęty prezentacją swego kolejnego błyskotliwego oglądu geopolityki. Prezes powiedział, że Władimir Putin odbudowuje ZSRR, a w Niemczech nowa koalicja rządząca ma budować IV Rzeszę. Tak, tak, zdaniem Kaczyńskiego niemiecka socjaldemokracja SPD, razem z liberalnym FDP i lewicowymi Zielonymi ma w planach budową nowego totalitarnego reżimu, który zasługuje na miano kontynuacji zbrodniczego państwa Hitlera.
Paweł2021.12.5 17:16
Niewidziany od dawna Jarosław Kaczyński objawił się z nową energią. Nie ma się co dziwić — na horyzoncie wypatrzył sobie nowego wroga, a wtedy zawsze prezes dostaje przyspieszenia. Któż jest owym wrogiem? To hasło brzmi złowrogo, zwłaszcza w ustach prezesa: IV Rzesza, którą zaczynają budować Niemcy. Prezes wie, że aby poruszyć opinię publiczną musi rzucać coraz bardziej toporne hasła. Ale tym razem jednak przeszedł samego siebie. Bo jeśli dokonać egzegezy jego słów — a to ulubiona rozrywka „Stanu po Burzy” — to okaże się, że tym nowym Reichem ma być... Unia Europejska. Im starszy Kaczyński, tym bardziej wierzy, że historia zatacza koło. Widzi dzisiejszą Polskę jak II Rzeczpospolitą, zagrożoną przez ZSRR i Rzeszę jednocześnie. Można byłoby teorie o kolejnej Rzeszy — tym razem Rzeszy Europejskiej — zlekceważyć jako jedną z wielu fantasmagorii prezesa. Ale niestety: „Stan po Burzy” przewiduje, że wkraczamy w nową fazę konfliktu z Unią Europejską. Jeśli Kaczyński sam uważa siebie za reinkarnację Piłsudskiego — a megalomanii prezesowi nigdy nie brakowało — to logiczne, że na wzór Marszałka wysunie koncepcję wojny prewencyjnej z Rzeszą. To będzie wojna na pieniądze i trybunały, obliczona na wyprowadzenie Polski z Unii. Idąc na wojnę, Kaczyński potrzebuje karnych szeregów. Kiedyś mówił, że w PiS nie muszą być ludzie szczególnie błyskotliwi, byleby byli zdyscyplinowani i uczciwi. Teraz po błyskotliwości, odpuszcza także uczciwość. Przykładem tego jest wiceminister sportu Łukasz Mejza, który próbował naciągać rodziców ciężko chorych dzieci na niesprawdzone terapie w egzotycznych krajach. Mejza broni się, przekonując, że nie wystawił żadnej faktury za szamańskie usługi swej firmy Vinci NeoClinic sp z o.o. Tak, „Stan po Burzy” przyznaje Mejzie rację: Vinci NeoClinic sp z o.o rzeczywiście nie wystawiła faktury, bo zrobiła to zarejestrowana w USA spółka Vinci NeoClinic LLC — za leczenie 6-letniej Poli chorej na mukowiscydozę zażądała 170 tys. dolarów w pierwszej transzy. Idziemy tropem tej faktury, by pokazać, jak w amerykańskim raju podatkowym została założona spółka, która pozwala ukrywać dochody przed polską skarbówką. Kto jest jej właścicielem? Nie wiadomo, bo została założona przez Internet (1400 PLN na rok) z opcją ukrycia udziałowców (500 PLN na rok). „Stan po Burzy” pozostanie wierny rozumowi, ryzykując surową odpowiedzialność prawną: jest dla nas oczywiste, że właścicielem lub współwłaścicielem Vinci NeoClinic LLC jest Mejza. Panie Łukaszu, dziwimy się tylko, czemu za siedzibę swego amerykańskiego koncernu wybrał pan chałupę w środku prerii w stanie Wyoming (800 PLN na rok), a nie biurowiec w NY albo LA (1200 PLN na rok). Za dodatkowe cztery stówy mógł pan być sąsiadem Woody Allena albo nawet Bruce’a Willisa. To byłoby coś, co nie? Amerykański sen Mejzy jest prezentem dla opozycji — dlatego Donald Tusk wykorzystuje podły proceder Vinci NeoClinic do ataku na Kaczyńskiego.
bezlitosny internauta2021.12.4 23:25
Sakiewicz walczy żrąc golonki, jak mu bęben pęknie w gazecie polskiej będzie prosił o modlitwę, jednocześnie lecząc się u najlepszych lekarzy.
Pascal2021.12.4 22:02
Jarosław Kaczyński veut détruire l'Union européenne avec les alliés du président de la Russie. C'est une trahison des intérêts nationaux de notre pays.
Perdez-vous Juif !2021.12.4 22:45
Tu répètes encore et encore la même merde ! Vous ai-je parlé de votre « maîtrise » du français ?
Pascal2021.12.5 8:14
Vous ne connaissez pas le français et utilisez un ordinateur, mais ne jugez pas les autres. Pour la discussion, retrouvez-vous aussi con que vous le mieux parmi les idiots.
ak2021.12.4 19:43
No musimy walczyć. W przeciwnym razie koryto zniknie, a my z czego będziemy żyli ?
kneset polin w Polsce2021.12.4 18:28
Ha ha hanuki zamiast adwentu u adriana to POPISowa POdPADa.
Polak2021.12.4 17:59
Sakiewicz jeżeli chcesz walczyć o Polskę to ci podpowiem na jakim polu: 1. Energetyka likwidacja kopalń i polskiej energetyki to cios w resztki polskiej gospodarki.2. Trzeba na pewno walczyć z rządowym rozpasaniem , tworzeniem etatów, firm doradczych, spółek agencji,instytutów,rad itp.itd. 3.Zreformować służbę zdrowia ,zatrzymać realizowaną depopulację Polski,4. Ustalić jednolite dowództwo w wojsku, ograniczyć liczbę generałów i wyższych oficerów których Polska ma więcej niż Armia chińska, 5. Inwestować w rozwój,w firmy produkcyjne a nie w parki,pomniki inne bzdety. 6.Repolonizacja przetwórstwa rolnego. Na początek tyle jak zrelizujesz to ci podpowiem więcej
katolik2021.12.4 19:22
nazisto- masonom nie podpowiadaj, bo oni przecież celowo założyli pułapkę i stosują własne metody niszczenia Polski i Polaków, oni i ich rodziny jedzą chleb z krwią Polaków !
Anonim2021.12.4 17:48
Sodomita Sakiewicz nadal autorytetem dla katolików. Dlaczego katolicy lubią i cenią sodomitów a nie prawdziwych katolików?? Ktoś zapyta dlaczego Sakiewicz to sodomita? Odpowiedź: zobaczcie punkt 3 na Frondzie.---------------------------------------------------------------------- https://www.fronda.pl/a/siedem-grzechow-seksualnych-sodomii-wedlug-biblii,88810.html
Po 11 ... Janina Choj ... JERZY URBAN2021.12.4 17:19
1.5 miliarda na płot już rozdzielone między Mejzy, Obajtki i inne menty? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . JURUŚ, żydku, nie narzekaj, na co kto ma! Na HEJCIE robisz niezłą sałatę parchu!
Paweł2021.12.4 17:04
Zjednoczona Prawica dąży do polexitu i do rozbicia Unii Europejskiej, a w konsekwencji do podporządkowania Polski interesom rosyjskim. Zjednoczona Prawica to nowa "targowica" realizująca strategiczne cele Władimira Putina. Dla wyborców PiS-u i Solidarnej Polski łamanie praworządności przez rządzących jest oznaką "suwerenności" i "patriotyzmu", nawet jeśli w konsekwencji Polska straci dotacje z Funduszu Odbudowy w kwocie 770 mld euro. Jarosława Kaczyńskiego można przyrównać do Szczęsnego Potockiego. Historia się powtarza. Dla rządzących utrzymanie władzy i apanaże są ważniejsze niż nasze narodowe interesy. Jeszcze żadna władza w Polsce od 1989 roku nie zaszkodziła naszemu krajowi tak jak obecna! Rządzącym udało się jednak otumanić znaczną część społeczeństwa. Demoralizacja obecnej władzy przybrała niespotykane dotąd rozmiary.
GÓWNO o tym wiesz. MARZYSZ sobie żydku!2021.12.4 17:18
"Zjednoczona Prawica dąży do polexitu i do rozbicia Unii Europejskiej, a w konsekwencji do podporządkowania Polski interesom rosyjskim. "
Paweł2021.12.4 17:52
Do dyskusji znajdź równych sobie pod względem inteligencji, najlepiej w zakładzie dla opóźnionych w rozwoju.
Nie nadajesz się dyskusji,2021.12.4 18:12
bo tylko jednym postem udowodniłeś, że gówno wiesz o USA!
AAAtomek2021.12.4 19:33
Jutro pójdzie na mszę i będzie się modlił do Żyda na krzyżu, a gdy wyjdzie z kościoła znowu zacznie pluć na żydów. Ten naród tak ma.
duch azorka2021.12.4 17:04
Towarzysz Sakiewicz mółby być wiarygodny gdyby nie był opłacany przez rządzących .Przecież jego tluste lata trwają dopoki trwa rząd .Nieprawdaż ?
Skrzypek na dachu2021.12.4 16:58
Pseudoplandemia to sciema , zadnej nowej grypy nie ma . Maseczki to glupota , kto naklada ten idiota .
Po 11... Janina Choj - HERTRICH WOLEŃSKI2021.12.4 16:55
Ostatnio widziałam na BBC świetny dokument o Hitlerze. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . I CO JASIU ?! . . . . Nie przeszły ci dreszcze aż do samej odbytnicy?! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Do zobaczenia magda_breslau, danziner ... https://imgur.com/0Jw6kSj
Po 11 ... Janina Choj ... JERZY URBAN2021.12.4 16:51
1.5 miliarda na płot już rozdzielone między Mejzy, Obajtki i inne menty? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . JURUŚ żydku nie narzekaj, na co kto ma! Na HEJCIE robisz niezłą sałatę parchu!
matis89 -Skrzypek co sra z dachu2021.12.4 16:46
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.12.4 16:45
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892021.12.4 16:44
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
MordaOpuchłaPatriotycznymWrzaskiem2021.12.4 16:44
Tomasz "Gąbka" Sakewycz. Medalowy bohater UPAińskich służb specjalnych. Wprost z odbytu żałobnego dziadygi Kaczyńskiego zasysa życiodajne miliony i obrasta łojem jak typowy prawicowieprz. A pracownicy jego brukowych gadzinówek nie mają czasu walczyć o Polskę, bo muszą walczyć o wypłaty.
katolik2021.12.4 16:38
Anonim 2021.12.4 10:06 W sobotę 20 listopada b.r. naczelna pielęgniarka Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Lublanie Clinical Center, odpowiedzialna za podawanie fiolek ze szczepionkami i zarządzanie wszystkim, odeszła z pracy, stanęła przed kamerami telewizji i wyjął fiolki ze szczepionkami. Pokazał zebranym dziennikarzom kody na fiolkach, każdy z ostateczną liczbą 1, 2 lub 3 w kodzie, a następnie wyjaśnił znaczenie tych liczb: Numer 1 to placebo, roztwór soli. Numer 2 to klasyczna „szczepionka” mRNA Numer 3 to pałeczka RNA zawierająca gen ONC (onkogen), spokrewniony z adenowirusem, który przyczynia się między innymi do rozwoju raka.
katolik2021.12.4 16:53
dodam, że ta informacja jest znana Francuzom, kraży w internecie, więc jest znana juz całemu światu !!! Nazisto- masonski plan bierze w łeb !
Anonim2021.12.4 17:09
Bez szczczepien rachunek prawdopodobienstwa smierci przy otrzymaniu pomocy lekarskiej, wsrod najstarszych rocznikow wynosi ponizej 9%.i czesto nie oznacza to nadmiernej smiertelnosci........... Tu trzeba Noblistow z matematyki albo fizyki kwantowej by wyjasnili jak PiC dokonal zbrodni doskonalej poprzez wszelakie ograniczenia lockdownu.... Nie ma wiecej niz 10% zakazen rocznie u osob starszych (obawiam sie ze moze byc tylko 5%) co powinno dac w najgorszym wypadku 1% zgonow. Albo 3% jak ich nie wezniemy do szpitala. Ok 15% najstarszych umiera od starosci a PICowi groza nadwyzki wyzsze niz 20%
Anonim2021.12.4 17:26
15+1=16,15+3=18 a PIC pewnie bedzie mial wiecej... Wiecej niz gdyby przywrocic normalny swiat i zakazac leczenia covidu. Takie sa rachunki prawdopodobienstwa... Juz nawet nie uwzgledniam (a powinienem) szczepionek ktore maja nadal ok 66 % skutecznosci i mimo to ludzie (starsi zaszczepieni w az ok 80%) umieraja w ilosciach niewytlymaczalnych... Skad PIC tych zmarlych bierze? Matematycznie to podjezdza pod lowcow skor
ala2021.12.4 16:38
Niestety....
katolik2021.12.4 16:34
Polskę jaką SSPISowską, masonsko- nazistowską, która do spółki z taką sama hitlerowską szmatą jak PO PSL SLD realizuje plan Agenda 2030-- morduje Polaków chemią genetyczną, zniewolenie, zamordyzm, celowa drożyzna i robienie z ludzi głupków ! Polacy są nieświadomi co sie z nimi wyrabia, a Kościół z Abp Gądecki sprzedał wiernych i Ksieży mordercom !!! Potrzeba aby powstała nowa PARTIA która wykończy wszystkie nazistowsko- masonskie szmaty !
Po 11 ...2021.12.4 16:32
Sakiewicz "walczy" o Polskę zaściankową, nie europejska, o Polskę wykluczającą, nietolerancyjną, faszyzującą, niedemokratyczną, rządzoną przez despotów. Polskę rosyjską. Polskę sowiecką. Nie takiej Polski chcemy towarzyszu Tomaszu.
Anonim2021.12.4 16:30
Panie Sakiewicz każda śmierć jest pewna. Wolna Polska będzie jak tacy ludzie jak wy dacie jej spokój.
Kaczyński wzór Cnót Niewieścich2021.12.4 16:28
„Gazeta Polska” to proputinowskie ścierwo !
matis892021.12.4 16:19
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.12.4 16:44
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.4 16:17
ta cała "gazeta polska" ma tyle wspólnego z polską co Marta Kaczyńska-Smuniewska-Dubieniecka-Zielińska z przysięgą małżeńską składaną przed bogiem "i nie opuszczę cię aż do śmierci"...
anonim2021.12.4 16:32
Marta Kaczyńska jest twoją niespełnioną miłością, że tak często o niej piszesz?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.4 16:52
dla mnie to zwykła wyrafinowana kuurref... ale co się dziwić, w końcu z domu kaczyńska a to nazwisko zobowiązuje!
katolik2021.12.4 16:35
przy tylu nazwiskach to już chyba tytuł hrabiewski przysługuje
matis892021.12.4 16:14
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.