To on odkrył etiologię zespołu Downa. Teraz zostanie błogosławionym Kościoła - zdjęcie
22.01.21, 15:41Fot. Fondation Jérôme Lejeune, via: Wikipedia CC 3.0

To on odkrył etiologię zespołu Downa. Teraz zostanie błogosławionym Kościoła

7

Papież Franciszek potwierdził heroiczność cnót prof. Jerome'a Lejeune'a, wybitnego genetyka, który odkrył etiologię zespołu Downa i niezłomnego obrońcy życia nienarodzonych.

Prof. Jérôme Lejeune był wybitnym francuskim lekarzem i genetykiem. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako pediatra. Później oddał się badaniom naukowym z dziedziny genetyki. Dokonał odkrycia etiologii zespołu Downa – trisomii chromosomu 21, za co przyznano mu w 1961 nagrodę Kennedy'ego – najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie genetyki. Po swoim znakomitym referacie wygłoszonym w czasie uroczystości odebrania nagrody, stwierdził w rozmowie z żoną, że referatem tym zaprzepaścił swoje szansę na Nobla z medycyny. To dlatego, że referat poświecił kwestii aborcji.

- „Genetycy nie mogą się zachowywać jak Poncjusz Piłat i umywać ręce, mówiąc: Rodzice dokonują wyborów. Rodzice nie są genetykami. Jak mogą oceniać kiedy zaczyna się życie ? (…) Od tysięcy lat medycyna walczy o życie i zdrowie przeciwko chorobom i śmierci. Każde odwrócenie tego porządku całkowicie zmieniłoby samą medycynę. Naszym obowiązkiem nigdy nie było wydawanie wyroku, ale próba złagodzenia bólu” – mówił prof. Jérôme Lejeune.

Przekonywał, że genetyka daje jedną odpowiedź: „nie zabijać”.

Zajmował się nie tylko pracą naukową. Tworzył też ośrodki dla dzieci z zespołem Downa, poświęcając im całe swoje życie. W czasie jego pogrzebu głos zabrał chłopiec z zespołem Downa, Bruno:

- „Dziękuję, mój profesorze za to, co pan zrobił dla moich rodziców. Dzięki panu jestem z siebie dumny” – powiedział.

 

kak/Facebook, DoRzeczy.pl

Komentarze (7):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.01.22 18:37
dzieci z zespołem Downa to łakomy kąsek dla pedofilnych klechów!
Jawny2021.01.23 7:13
Facet, zmień płytę, jesteś nudny jak polska opozycja.
Mejer2021.01.22 18:31
Co na to zwierzęta z czerwoną błyskawicą na pyskach?
Kolejny z mózgiem i NIE ATEISTA!2021.01.22 18:28
A poniżej körwa żydowska w towarzystwie "katolika" narodowca z kościoła narodowego polsko-radzieckiego pod wezwaniem Yebanej przez Putina Konfiedieracji.
Po 11 ...2021.01.22 16:29
Jestem przekonany, że katolicy czytający ten tytuł zrozumieli, że to owady powodują zespół Downa :))
Anonim2021.01.23 1:05
Ale trzeba być tępym, aby ze świadomością o takim poziomie katolików na tym portalu udzielać się na nim. Dowartościuj się "Po 11 ..." Druszlak na głowę !
matis892021.01.22 16:06
Przecież Bergoglio Fałszywy Prorok Antychrysta Nie Katolik, zaprasza do siebie aborcjonistów i ich honoruje oraz wspiera politykę aborcjonisty i szatanisty Bidena, a wcześniej Obamy. Bergoglio wspiera też LZPKNTB+ które jest za aborcją i pedofilską adopcją dzieci dla sodomitów. Coś tu śmierdzi, gdzie tu jakieś potwierdzenie że ten człowiek w ogóle uznawał Jezusa, może to ateista do samego końca znając Bergoglio.