Terlikowski komentuje list bpa Janiaka: mentalność mafijna - zdjęcie
15.06.20, 20:20Fot. screenshot - YouTube (SalveTV)

Terlikowski komentuje list bpa Janiaka: mentalność mafijna

64

Zdaniem Tomasza Terlikowskiego list bpa Edwarda Janiaka do polskich biskupów, w którym określa on kierowane w jego stronę oskarżenia jako nagonkę, jest kompromitacją. Jak mówi publicysta, list kompromituje samego autora, polski Episkopat, ale także cały Kościół hierarchiczny.

Bp Edward Janiak napisał list do polskich biskupów ws. oskarżeń, jakie są wysuwane w jego stronę po emisji nowego filmu braci Sekielskich: „Zabawa w chowanego”. Krytykuje w nim m.in. działania prymasa abp Wojciecha Polaka. Więcej pisaliśmy o tym [TUTAJ].

Pismo, które miało zostać przez hierarchę wysłane do wszystkich polskich biskupów, skomentował redaktor Tomasz Terlikowski:

-„Kompromitacja. Tak najkrócej określić można to, co napisał do biskupów biskup Edward Janiak. Kompromitacja nie tylko siebie samego, ale także polskiego Episkopatu, a także Kościoła hierarchicznego. Co bowiem wynika z tego listu? Odpowiedź jest prosta. Albo biskup Janiak ostrożnie gospodaruje prawdą (a że może tak robić, wiemy z filmu Zabawa w chowanego), ale wtedy i tak sprawa musi być do końca wyjaśniona, bo inaczej kompromituje Kościół, albo biskupi w większości (szkoda, że nie podał nazwisk) zatroszczyli się o ofiary i pomoc im nie dlatego, że uważali to za ważne, potrzebne, że chcieli pójść drogą wyznaczoną przez Benedykta XVI i Franciszka, ale wyłącznie dlatego, by uniknąć medialnych spekulacji lub porażki ks. abp. Wojciecha Polaka. Ofiary, oczyszczenie nie miały dla większości znaczenia, liczyło się dobre imię i brak kompromitacji” – ocenia publicysta.

Zdaniem Tomasza Terlikowskiego po tym liście głos powinien zabrać Episkopat:

-„W pewnym sensie jestem wdzięczny biskupowi Janiakowi za ten list. Teraz bowiem MUSI zabrać głos Episkopat. Albo jest bowiem tak, że biskup Janiak mija się z prawdą na temat owego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski i wtedy to musi być jasno powiedziane. W takiej sytuacji jednak wydaje się, że do akcji powinna natychmiast wkroczyć Stolica Apostolska i przenieść biskupa na emeryturę, bo publicznie się on skompromitował. Albo biskup mówi prawdę i wtedy skompromitowana jest spora część Episkopatu, bowiem z wypowiedzi hierarchy wynika, że ma ona za nic ofiary seksualnego wykorzystywania przez księży i konieczność oczyszczenia Kościoła. To oznacza, dla odmiany, konieczność interwencji Stolicy Apostolskiej na wzór Chile. Albo - albo. Tertium non datur.”.

Dziennikarz podkreśla, że list ten jest również prezentacją sposobu myślenia abp Janiaka:

-„Ostatnie zdanie brzmi jak groźba: nie będę milczał w sprawie bezpodstawnych oskarżeń. Jednym słowem uważajcie, bo jak będziecie próbować cokolwiek zrobić, to będę mówił. A co gorsza postawione Wam zostaną inne zarzuty (co sugeruje wrzucenie do sprawy oskarżeń - skądinąd nie wyjaśnionych, a bardzo poważnych wobec dyrektora Caritas Polskiej)” – pisze.

-„Jednym słowem - mentalność mafijna - siedźcie cicho, bo będę mówił, a i na was mogą znaleźć się haki” – dodaje.

 

kak/Facebook

Komentarze (64):

Jan Radziszewski2020.06.17 13:27
Apokalipsa już trwa tj. w toku to gdzie budiet najdalej za 3,5 roku tzn Terlikowski trafisz wraz Sekielskim który zdechnie 10.10.2010 r /Pan 19.05 br / tj z bezbożnikami - czy nie do Piekła cezara żydów Ap 19:19-21 19. I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. 20. I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. 21. A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta.
Jan Radziszewski2020.06.17 13:33
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020.
jacek2020.06.16 14:15
pan Terlikowski nie pierwszy raz się zagalopował. Radził bym ostrożność. Można stać się "pożytecznym idiotą".
astm2020.06.16 11:24
Nie trzeba mieć tytuł dr. prof. itp. ale wystarczy czytać ze zrozumieniem i przestrzegać Ewangelie. Wtedy zapewne życie dostojników kościoła i wierzących ( a i nie wierzących) było by inne. Tak nie wiele a tak dużo.
jula2020.06.16 10:54
Marionetkowa dusza, sam na sznurku ale w ręce sznurki.
Precz z masonerią i socjalizmem2020.06.16 10:01
Terlikowski judaszu współczesnych dziennikarzy pseudokatolickich. Schowaj sie w pustelni i sie nie pokazuj, bo wstyd i hańba....Plotkarz obdzierający ludzi ze skory, jak mowi Ojcicec świety Franciszek, ktory bardzo temu plotkarzowi co to z Wojewodzkim na ty jak abp. Nycz z bufetową... .W sądzie zeznawał,że on się nie zna i nie czytał akt IPN ale codziennie jak królik płodził artykuły szkalujące Abp. Wielgusa!
Jan Radziszewski2020.06.17 13:35
ciekawe co powie Terlikowski jak Sekielski zdechnie jak wściekły pies zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020.
ciekawy2020.06.16 10:00
Terlikowski przeszedł na ciemną stronę mocy. Pewnie chce dostać robotę w TVN za Hołownię , który pełnił tam role dyżurnego "katolika". Terlikowski , Sekielscy, o których bp. Janiak pisze, że kierują się wyjątkowo niskimi pobudkami będą nawracać polski Kościól . Dowcip dekady. Ciekawe, komu uwierzą polscy katolicy? Apb Polakowi, Terlikowskiemu i Sekielskim czy bp. Janiakowi? Dziewięćdziesiąt procent wiernych przyzna racje bp. Janiakowi. I bardzo dobrze, że ks. biskup Janiak nie daje się poniewierać. Jedyny cel tej nagonki to "dowalić" polskiemu Kościołowi.
Katolik2020.06.16 8:54
Bp. Janiak to wspaniały kapłan. Każdy podobny przybliża upadek Katolicyzmu w Polsce.
Brochwicz2020.06.16 9:40
Dlaczego tak twierdzisz?
Brochwicz2020.06.16 8:00
Całkowicie popieram walkę z pedofilią. Z wszelkich dostępnych danych statystycznych wynika, że ta straszna rzecz NIE DOTYCZY WSZYSTKICH . Zwłaszcza w gronie kapłanów dotyczy znikomej liczby. Mniejszej niż wśród nauczycieli. Nawet jeden pojedynczy przypadek, to wielkie zło i o jeden za dużo. Jednak nie można apriori wykluczać przypadków pomówień. Nawet jeden taki przypadek to także wielkie zło. Nie można pozbawiać oskarżonych prawa do obrony (a tak zrobił biskup Libera w sprawie Księdza oskarżonego fałszywie w diecezji płockiej). Nie można pozbawiać biskupa prawa do obrony. Przypisywanie słowom" nie będę milczał w sprawie bezpodstawnych oskarżeń" mafijnej wymowy , wymaga naprawdę złej woli i bezmyślności po stronie redaktora Terlikowskiego. Nie słyszałem by kogokolwiek obronili w Polsce przed zarzutami. A już to jest dziwne , ponieważ w każdym kraju na świecie czas pokazał , jak wiele oskarżeń było fałszywych. Jeżeli zarzuty są rzucane tak lekko jak przez Księdza Isakowicz Zaleskiego, ze śmiechem, to trudno traktować oskarżyciela z zaufaniem. Siepanie kalumnią wobec wszystkich , którzy zechcą się bronić nie budzi zaufania i buduje wiarygodności intencji oskarżyciela
Piotr Nowak2020.06.16 8:19
Przecież nikt nikomu nie odmawia prawa do obrony W tym przypadku racaj święta krowa Janiak robi wszystko żeby utrudnić oskarżenie. Z resztą jak można fałszywie pomówić kogoś kto się przyznał? To że sumienie pozwala wam tak zaciekłe bronić tych szmaciarzy jest dla mnie nie do pojęcia. Pewnie dlatego jestem ateistą. To jest kwestia moralności.
Brochwicz2020.06.16 9:45
Nie jesteś ateistą , tylko irracjonalistą, tzn konfabulatorem. Zamiast argumentów emocjonalny chlew, rynsztok.Do czego godnego potępienia Twoim zdaniem przyznał się Ksiądz Biskup? Napisz jak zrozumiałeś i na podstawie jakiej informacji. Jeżeli moge poprosić.
zenio2020.06.16 9:30
Możesz przytoczyć jakiekolwiek statystyki lub źródła mówiące,że wśród nauczycieli jest więcej pedofili niż wśród księży? Czy możesz wskazać jeden przykład kiedy dyrektor szkoły przeniósł do innej placówki nauczyciela, który okazał się być pedofilem? Proszę tylko o jeden przykład.
Brochwicz2020.06.16 10:04
Proszę bardzo. Nie trzeba się wiele wysilać by takie dane znaleźć. https://www.thestar.com/news/gta/2017/12/01/one-wrong-just-creates-another-wrong-how-the-quiet-transfer-of-teachers-over-disciplinary-issues-has-lead-to-patterns-of-abuse-in-schools.html https://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_harassment_in_education_in_the_United_States W Polsce , gdzie jak wiesz kapłanów prześladowano i mordowano, celowo dyskredytując tych najcenniejszych (vide przywołany Piotrowski: Państowoa emerytura), statystyki nie są tak dostępne i wiarygodne. Dlatego są podporą uderzania w Kościół
zenio2020.06.16 10:54
Manipulujesz. Tu nie ma mowy o pedofila w kościele. Skąc masz wobec tego porównanie do innych zawodów? Przeczytaj może o statystykach mówiących,że w Australii 7% księży to pedofile.
okularnik2020.06.16 5:33
panie Terlikowski moze zimny prysznic
zenio2020.06.16 9:31
Coś mi się wydaje,że was niebawem czeka mroźny prysznic.
Tom Bombadil2020.06.16 4:41
Najwyżsi hierarchowie złożyli Sekielskim, po pierwszym ich filmie, czołobitny hołd i wyrazy dozgonnej wdzięczności za "ujawnienie prawdy", podczas gdy zawierał on wiele przekłamań, dyszał demagogią i żądzą mordu. Teraz "wirus Sekielskich" - jak widać - w najlepsze działa, zadomowiony w polskim Kościele i nikt tego rozkładu już nie zatrzyma... chyba że masowy Różaniec. Ale kto do niego wezwie?
Urszula2020.06.16 9:36
Co ty, człowieku, Cały film Sekielskich był kłamstwem. I ten stary klecha też kłamał kiedy mówił, ze wykorzystywał dziecko. Wszystko to kłamstwo. Nie ma w Kk żadnych pedofilów. KK jest czysty jak sam Chrystus. Nie ma w nim żadnych obleśnych starych pryków, którzy ślinią się na widok młodego chłopca. Nie ma. Skąd.Tylko czemu oni sie do tego przyznają skoro sa niewinni jak ta lelija.
otto2020.06.16 0:40
Panie redaktorze Terlikowski, warto czasem w imię dobra wspólnego pewne przypuszczenia i rozważania zostawić dla siebie, nawet (a może szczególnie) kiedy się z tego żyje. Powściągliwość i wyłączanie się czasem z zabierania głosu na tematy, o których nie wszystko się wie, szczególnie gdy ta wiedza pochodzi ze środowiska pozbawionych skrupułów wrogów Kościoła, których celem nie jest prawda, dobro ofiar, ale właśnie dokonanie Jego destrukcji, która nie powiodła się pokoleniu ich tatusiów i wujków..
zenio2020.06.16 9:32
Czy mam rozumieć,że uważasz iż kościół to bezkarni biskupi? BO mnie uczono całe życie,że to wspólnota wiernych tworzy kościół.
hm2020.06.16 0:33
od kiedy to w Polsce odmawia się prawa do obrony sekielscy manipuluja szczują a terlikowski daje się wodzić za nos i sra we własne gniazdo
zenio2020.06.16 9:33
W którym momencie Sekielscy manipulują? Jakieś przykłady?
Glaudiusman2020.06.15 22:54
Bardzo nie lubię jak Terlikowski wymądrza się na tematy kościelne. Precz.
alex2020.06.15 22:50
Panie Terlikowski ani nie jest pan sedzią, ani nawet zwykłym księdzem, zakres p.wiadomosci ogranicza sie do przekazu b.sekielskich i tvn-u.Bryluje pan w niepolskich lecz polskojezycznych mediach jako co ,może ekspert .Żeby zajmować jakieś stanowisko trzeba znać całą sprawę a nie plotki i pomówienia (jak to było z arc. Pellem). Czasami można odniesc wrażenie że nie życzy p.dobrze kosciołowi Polskiemu.
zenio2020.06.16 9:28
Może napiszesz, które konkretnie fakty chcesz podważać?
Jan Radziszewski2020.06.17 13:32
powiedz kogo konkretnie popierasz żydzie Boga ale pewnie własnego cezara /J 19,15)
Beno2020.06.15 22:39
Terlikowski już uderza nie w jednego, ale we wszystkich biskupów, w cały kościół hierarchiczny. No tak jak pisałem, agent z IV departamentu do niszczenia Kościoła. Terlikowski to ci się nie uda, bo jesteś - pomimo doktoratu - strasznie tępy. Wystarczy popatrzeć na gębę. Kościół straci pewnie bardzo dużo, ale pewnego dnia trzeba będzie zdać rachunek z życia. a u ciebie Terlikowski dużo się tego nazbierało.
Beno2020.06.15 22:35
Terlikowski już uderza nie w jednego, ale we wszystkich biskupów, w cały kościół hierarchiczny. No tak jak pisałem, agent z IV apartamentu do niszczenia Kościoła. Terlikowski to ci się nie uda, bo jesteś - pomimo doktoratu - strasznie tępy. Wystarczy popatrzeć na gębę. Kościół straci pewnie bardzo dużo, ale pewnego dnia trzeba będzie zdać rachunek z życia. a u ciebie Terlikowski dużo się tego nazbierało.
Beno2020.06.15 22:38
Sorry "departamentu".
Urszula2020.06.16 9:31
Każdy ma prawo do swojego zdania i do oceny sytuacji. Ale, wy, pismatoły, uważacie, że tylko wy macie rację, a najczęściej jej nie macie.
zenio2020.06.16 9:34
Problem z nimi jest taki,że oni swoją wiedzę opierają na wierze, a konkretnie na wierze w to co biskupi powiedzą. Mają gdzieś fakty.
Beno2020.06.16 11:30
Przedstaw fakty? Co wiesz na ten temat? Ja wiem jedno, jak Terlikowski dokopał już nie jednemu i to nie zwykłemu księdzu ale biskupom: Wielgusowi, Dziowszowi, Gulbinowiczowi, Jędraszewskiemu, Głodziowi, Zycińskiemu.... On szuka tylko dużych ryb. I to są fakty, a nie mity czy hipotezy. I właśnie o tym napisałem.
Beno2020.06.16 11:39
"PiSmatoły"? I jak tu z tobą polemizować? Przecież ty potrafisz tylko obrażać. A dopiero w opozycji przy korycie - to wielka inteligencja. Pięknie to widać po Małgośce od Kidawy, Trzaskowskim i jego hipokryzji, Budce, Scheuring-Wielgus, Jachirze.... No i oczywiście po ich sympatykach, którzy tutaj piszą: wulgarny Piotr N., dumny gej, klejnot Nilu.... To są dopiero mądrości i kultura stepowa albo z dżungli.
ladychapel2020.06.15 22:30
Uważam, że nikt, kto dyskryminuje ludzi, nie powinien rządzić krajem - powiedział w TVN24 siostrzeniec premiera Franciszek Broda. Jak wyjaśnił, sam jest osobą homoseksualną. Jego zdaniem, w wypowiedziach polityków PiS "chodzi o to, by zmobilizować elektorat, podebrać też elektorat Konfederacji". W obronie osób LGBT stanęły Związek Powstańców Warszawskich i Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Po serii ataków ze strony polityków PiS organizacje odpowiadają: "Słowa, które usłyszała cała Polska, ale i świat, muszą spotkać się z radykalnym sprzeciwem ludzi przyzwoitych. (...) Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych w kraju, w którym homoseksualiści byli zabijani przez faszystów za swoją odmienność".
Rychu2020.06.15 22:18
Mafia to Terlikowski z abp Polakiem! Skarżą ludzi zanim ktoś im cokolwiek udowodni i to w imię pokrzywdzonych dzieci! Obrzydliwa gra pod pozorem obrony ofiar! Jeszcze jest chyba w Polsce wymiar sprawiedliwości. Idą ręka w rękę z tymi, którzy dążą do zniszczenia Kościoła (Sekielscy et consortes)!!
zenio2020.06.16 9:27
Zanim zacznie pisać bzdury to zajrzyj na fakty, a te przemawiają przeciwko biskupom, którzy ukrywali pedofili. Są na to dowody. Obejrzyj najpierw sobie film Sekielskich zanim zaczniesz się kompromitować bezmyślnie broniąc zwykłych przestępców.
Urszula2020.06.16 9:29
Bzdury opowiadasz. Powstała przecież komisja do zbadania tych zarzutów wobec kościoła, ale nic z tego nie wynikło. Nawet nie powołano członków tej komisji. To martwy twór. Widać jak rządowi i kościołowi zależy na wyjaśnieniu tych przykrych spraw. Mają to w d...
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 22:13
polski oddział katosekty zdycha, a ryba zaczyna psuć się od łba pustki w katolskich zbytkach to będzie piękny widok, przerobimy je potem na gejowskie kluby, te witraże będą dawać fajny klimacik
Jarek2020.06.15 22:42
Mam złą wiadomość dla ciebie i tobie podobnym. Kościół przetrwa wszelkie zawieruchy a po trzech dniach ciemności NIKT nie będzie pamiętał że na ziemi żyli zboczeńcy.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.16 9:10
nie bój żaby postawimy tam też darkroomy i będziesz mieć swoją ciemność :)
prosty2020.06.15 22:05
Komisja kościelna i wszyscy na wykrywacz kłamstwa, pytania o homoseksualizm, pedofilię i ukrywanie wiedzy o tym wśród księży. Jeżeli kościół sam się nie oczyści, straci resztki autorytetu, który trwoni od odejścia prymasów Wyszyńskiego i Glempa.
Bianka2020.06.15 21:52
Redaktor Terlikowski ma na swoich sumieniu kilku biskupów, dlaczego nie miałby dodać jeszcze jednego. Udaje ,że jest katolikiem , a rzeczywiście jest wrogiem zapiekłym Kościoła Katolickiego i nie ominie żadnej okazji,żeby Kościołowi dowalić i na domiar złego - zarabia na tym niemałe pieniądze. Faryzeusz, to delikatnie powiedziane, Terlikowski powinien być karany za wszystkie pomówienia- to po prostu zły człowiek.
Jan2020.06.15 21:57
Wróg kościoła ? Faryzeusz ? Czy Ty wiesz kobieto co wygadujesz ?
zenio2020.06.16 9:25
Przestań pisać głupoty. Totalnie nie rozumiesz tego co sama chcesz wyznawać. Kościół to nie biskupi tylko wspólnota wiernych, a wy próbujecie robić z nich świętych całując ich po rękach. To są zwykli ludzie, którzy popełniają przestępstwa i za nie powinni karnie odpowiedzieć.
Berenika2020.06.16 11:12
Kłamiesz i przeinaczasz!!!jestes albo głupi albo trol.
Berenika2020.06.16 11:11
Jestem tego samego zdania!!On juz dawno odszedł od chrzescijaństwa !!!A czerwone bolszewickie lewaki maja radoche.
jan2020.06.15 21:33
Tomaszu Terlikowski trochę ostrożniej z tymi oskarżeniami względem Bpa Janiaka. Może warto posłuchać Jego argumentów. Ostrożniej, ostrożniej bo taką miarą jaką ty mierzysz...
zenio2020.06.16 9:40
Widziałeś film Sekielskich? Tam jest nagranie z sądu z Janikiem. Żeby mieć obiektywny pogląd na sprawę trzeba sięgnąć do wszystkich źródeł i wyrobić sobie własne zdanie, a nie polegać na jednym źródle, ślepo ufając,że jest ono prawdziwe.
JS2020.06.15 21:20
Smutny obraz naszego Polskiego Kościoła Powszechnego. Nie wiem, czy abp Janiak popełnił przestępstwo ukrywania sprawcy ataku seksualnego, Nie dość, że biskupi nie grzeszą skromnością, to w takich jak ta sytuacji wychodzi z nich pycha - ja wielki biskup może coś tam przeskrobałem ale jestem nie winny i wzywam moich kolegów biskupów na pomoc ! Przypomina mi to obronę Gawłowskiego, który też oznajmiał, że jest niewinny i wzywał swoich kolegów do pomocy, by stanęli za nim murem. Taki Kościół wkrótce skończy się i powstanie Nowy, a właściwie Odnowiony przez Pana Jezusa. Nie będzie już hierarchii i wielkich ozdobionych przepychem kościołów ale prawdziwa służba, wielka wiara i wielkie dary od Boga naszego. Panie Jezus przyjdź ! Pozdrawiam
zenio2020.06.16 9:23
Ludzie w tym kraju nie do końca chyba zdają sobie sprawę,że wyznając swoją wiarę tak naprawdę nie potrzebują biskupów, którzy zajęci są jedynie dociągnięciem do końca swoich dni w luksusie.
JS2020.06.16 9:32
Biskupi mogą być, tak jak byli na początku formowania Kościoła, kiedy to oni byli najbardziej narażeni na śmierć. Wystarczy, że będą trzymać się prostej nauki Jezusa, kto chce być pierwszy, niech będzie sługą wszystkich. Pozdrawiam
zenio2020.06.16 9:36
Widziałeś człowieku jakiś biskupów wokół Jezusa? Zdaje się,że tam nie było nawet żadnej hierarchii.
Leszek2020.06.15 21:00
MANIFESTACJA: Królowa idzie do Sejmu 17 czerwiec 2020 Warszawa Potrzebnych jest 1000 wpisów do uruchomienia procedur prawnych związanych z organizacją manifestacji. Zapisy trwają do 17 maja. Zapisują się osoby deklarujące osobisty udział w manifestacji: Królowa idzie do Sejmu.  Wyrażam zgodę na opublikowanie mojego imienia, nazwiska i miejscowości, gdyż ja sam się zapisuję i ja sam dysponuję moimi danymi. Życzę sobie, aby moje imię, nazwisko i miejscowość były przeczytane podczas ogłoszeń przez ks. Piotra Natanka. IMIĘ:NAZWISKO:MIEJSCOWOŚĆ:Wyrażam zgodę na przetwarzanie i upublicznianie moich danych osobowychKRAJ:AustraliaAustriaBelgiaBiałoruśBrazyliaChileChinyCzechyDaniaFinlandiaFrancjaGrecjaHiszpaniaHolandiaIzraelJaponiaKanadaLitwaLuksemburgMeksykNiemcyNorwegiaOrlandiaPolskaRosjaRPASłowacjaStany ZjednoczoneSzwajcariaSzwecjaUkrainaWatykanWęgryWielka BrytaniaWłochyInny... Christysvincit-tv.pl Ilość zapisanych osób: 900 (oczekujących: 2) (stan na: 2020-06-15, 19:46)
GŁUPI TERLIKOWSKI DOPIERO TERAZ ZROZUMIAŁ2020.06.15 20:56
ŻE KOŚCIÓŁ KATOLICKI TO ORGANIZACJA MAFIJNA POSTĘPUJĄCA JAK MAFIA I O MENTALNOŚCI MAFIJNEJ KTÓRA ZAWSZE MIAŁA WSZELKIE OFIARY ZA NIC! ZROZUMIAŁ Z PÓŹNO, ALE LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE.
pobożna2020.06.15 20:46
Terlikowski niedługo sam okaże się "LGBT".
JaKi2020.06.15 20:50
Kościół katolicki to nie LGBT
Wiem kogo słuchać. 2020.06.15 20:43
Kogo obchodzi co te głupki mają do powiedzenia. Kto ich słucha? Dzisiaj każdy dobry katol słucha Ojca Pelanowskiego, Ks.Koczwary, Arcybiskupa Vigano, Kardynała Saraha, Kardynała Mullera, Ks. Chmielewskiego. To moja narracja. Reszta to albo modernistyczne czubki, albo spedalona sitwa.
Maciek2020.06.16 8:26
Tak, to tylko TWOJA narracja, z Bogiem.
Wiem kogo słuchać. 2020.06.16 15:04
Dla ciebie mam inną listę kiecoli do trzymania im paluszka! James Martin, Kasper, Marx, Shonborn, Ci co na własnych barkach wnosili paczamamę do rzymskiej świątyni, plejada kapłańskich potworków udzielających się na deonie, do kolekcji każdy pedał który wyłudził święcenia i jako wisienka paru pajacy pokroju Szustaka. Z Bogiem!
Barbara2020.06.20 11:15
Dwadzieścia lat temu zszokowało mnie, gdy pewien ksiądz powiedział do mnie,że w niedalekiej przyszłości depozyt wiary będą musieli przenieść w kolejne wieki wierni. Nie wierzyłam mu, podejrzewałam o ukryte anse,żale. A on widział co się dzieje od wewnątrz. I staje się to co mówił.
MATKA2020.06.15 20:25
Pierwszy raz w życiu popieram Terlikowskiego
jajanek2020.06.15 23:39
Terlikowski to pacynka