Bp Edward Janiak kieruje poważne zarzuty wobec prymasa - zdjęcie
15.06.20, 16:15Fot: Bonio, via: Wikipedia CC 3.0/ J. Andrzejewski, via: Wikipedia CC 3.0 (zdj. edytowane)

Bp Edward Janiak kieruje poważne zarzuty wobec prymasa

73

Biskup Edward Janiak, któremu w filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” zarzucono tuszowanie pedofilii, wobec czego prymas Polski abp Wojciech Polak zawiadomił Stolicę Apostolską, teraz kieruje list do biskupów. Stwierdza w nim, że podane przez prymasa wiadomości są atakiem na jego osobę.

W nowym filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” pojawiło się oskarżenie wobec ordynariusza diecezji kaliskiej bpa Edwarda Janiaka, który miał tuszować czyny pedofilskie ks. Arkadiusza H. Po emisji filmu specjalne oświadczenie wydał delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży abp Wojciech Polak. Poinformował on, że przesłał do nuncjatury zawiadomienie ws. biskupa kaliskiego.

Jak informuje portal Onet.pl, bp Edward Janiak wysłał teraz w tej sprawie list do polskich biskupów, w którym krytykuje działania prymasa. Stwierdza w nim, że prowadzi się nagonkę na jego osobę:

-„W moim odczuciu sprawcą ogromnego zamieszania i uderzeniem w wizerunek Kościoła w ostatnich dniach jest działanie ks. abp. Wojciecha Polaka” – pisze biskup kaliski.

W swoim liście stwierdza, że bracia Sekielscy są wrogami Kościoła, a abp Wojciech Polak miał spotkać się z nimi dzień przed emisja filmu. Po tym spotkaniu miał zlecić prawnikom Kurii Gnieźnieńskiej opracowanie swojego stanowiska wobec nowego filmu:

-„Jest to kompromitujące, że ks. Prymas w dzień przed uroczystością 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II podaje wiadomość, atakującą moją osobę jako bym miał ukrywać księdza pedofila. Owszem, zadzwonił do mnie i poinformował mnie o swoim zamierzeniu” – pisze hierarcha.

-„W KAI ukazał się wywiad z ks. abp. Wojciechem Polakiem, gdzie ujawnia, że Jego stanowisko wobec filmu jest kwestia jego sumienia. Kiedy przecież nie to chodzi, bo to jest kwestia faktów” – dodaje.

W swoim liście bp Janiak porusza też temat Fundacji Świętego Józefa KEP, która powstała z inicjatywy KEP jako wsparcie dla inicjatyw i działań na rzecz pomocy osobom skrzywdzonym przez duchownych. Zdaniem bp Janiaka fundacja ta została powołana wbrew woli polskich hierarchów:

-„Jestem 24 lata biskupem i nigdy wbrew tajnemu głosowaniu, gdzie wynik był negatywny, nie zmieniono decyzji na pozytywny. Tym razem było inaczej” – pisze.

-„Wówczas wystąpiło dwóch biskupów, z Opola i Lublina, z głosem, żeby odstąpić od decyzji o niepowoływaniu Fundacji, gdyż ks. Prymas już podał do publicznej wiadomości, że KEP zatwierdziła Fundację i podał jej skład zarządu, w którym była p. Titaniec” – dodaje.

Zdaniem duchownego fundacja ta powstała, aby ochronić abp Polaka przed spekulacjami medialnymi. Hierarcha zaznacza przy tym:

-„Mocno podkreślam, że nikt z Księży Biskupów nie jest za ukrywaniem księży pedofilów, nie ma dla nich miejsca w szeregach kapłańskich i wszyscy jesteśmy za ty, aby pomagać ich ofiarom”.

Bp Janiak przekonuje, że prymas Polak „uderzył w biskupa diecezjalnego i wydał na niego wyrok- pomimo możliwości skonfrontowania informacji zawartych w filmie Sekielskich z krokami podjętymi przez diecezję kaliską”. Dodaje, że prymas nie zapoznał się z dokumentacją w tej sprawie.

-„Wierzę, że prawda wyjdzie na jaw, zwłaszcza, że istnieją zapisy wszystkich rozmów z Panią Martą Titaniec. Wcześniej atakowano Ks. Dyrektora Cartitas Polska, dzisiaj mnie, a jutro może to byś następny z Księży Biskupów” – kończy swój list.

kak/Onet.pl

Komentarze (73):

realista2020.06.20 13:44
Skladka na publikacje apelu do papieza (do wyszukania w sieci "Wesprzyj publikację apelu do Papieża w sprawie tuszowania pedofilii w KK w Polsce") zakonczyla sie pelnym sukcesem. Zostal jeden dzien do konca a juz przekroczono niezbedna sume. Jednak Polacy potrafia sie zorganizowac dla ratowania kosciola.
Sebastian2020.06.16 17:39
Abp Polak ma manierę, która ujawnia poważną infekcję duszy - nie zachowuje się jak pasterz, tylko jak urzędnik lub pracownik korporacji. Niby postępuje correct, wszystko według przepisów, lege artis, jednak jakoś bezdusznie,...populistycznie.
mmm2020.06.16 11:37
Czy jest jakiś moderator tego portalu, czy jego językiem urzędowym jest łacina ?
JONASZ KORAN-MEKKA(Allahu Akbarr)2020.06.16 11:05
Bp Janiak został uświęcony, przez co można wywnioskować że jest święty, a jak dobrze wiadomo Święta Osoba NIE grzeszy. Te wiadra pomyj wylewane na ŚWIĘTEGO traktowane są przez poniektórych jako złoty deszcz prawdy. TRZEBA POWIEDZIEĆ DOŚĆ TYM KALUMNIOM
Bianka2020.06.16 7:19
Głupio, że ks.Polak się 'brata' z Sekielskimi. Posłuchajcie sobie vloga Sekielskiego. Nietrudno zauwazyć, że to człowiek, który nie jest wierzący. Z pedofilią trzeba coś robić, jasne, ale co da, że zrobię filmik jak mnie ksiądz molestował albo zgwałcił i puszczę to na yt? Czemu to ma służyć? Byłam kiedyś w neo, już nie jestem, ale szanuję tę wspólnotę, choć wszystko mi się tam podobało, podobnie w Kościele, a w naszych rodzinach to samo. I co? Idziesz na dach swojego domu na osiedlu i krzyczysz jak cię rodzice albo rodzeństwo skrzywdzili?? Chyba nie o to chodzi...to nie uleczy nie zmieni wiele ....
A pupa2020.06.16 7:13
Powiem szczerze nigdy nie spotkałem księdza który by przypominał normalnego mężczyznę oni przypominają bardziej kastratów i zniewieściałych chłopców to co tu się dziwić ze dziecku krzywdę robię a poza tym widać jaką nierządnica jest kler
Bianka2020.06.16 7:12
Znam przykład księdza, który listownie został pomówiony o molestowanie. Procedury wdrożono natychmiast, a po paru miesiącach, gdy ów podejrzany kapłan już zaczął chorować, gdy go odizolowano, odebrano normalne funkcjonowanie (brak kontaktu z ludzmi, brak pracy, niemożliwość rozmowy wyjaśnienia przed tymi, których znał) okazało się że Episkopat nawet nie sprawdził, czy ten ksiądz był w tym czasie w danej parafii, to znaczy w ogóle go tam nie było. Taki mały szczególik, a facetowi wywrócono życie do góry nogami, bez możliwości jakiejś obrony. Czyli co? Procedury nie są dobre! Czy oskarżenia są prawdziwe, czy nie, i tak są ofiary...
Bianka2020.06.16 7:04
Ale bajzel! Szkoda słów... Jeszcze biskupi nie chcą Fundacji czy innych rzeczy to może pomyśleć, co zrobić, by jednak było jakieś miejsce grupa ludzi wspólnota oddelegowana do pomocy ludziom skrzywdzonym w tej materii...? Tak na gorąco mi przyszło do głowy. Ksiądz Polak nie ma chyba do końca rozeznania co robić... no nie wiem... mleko już się rozlało...ja osobiście uważam, że osobom podejrzanym o pedofilię i krycie pedofilii trzeba by to najpierw udowodnić a potem jeśli to prawda, że tak było, wydalić ze stanu kapłańskiego...Procedury powinny być jasne. Nie znam się. Ale tych spraw nie wolno lekceważyć. Z drugiej strony kwestia obyczajowości księży, ich chodzenia po domach nie w celach ewangelizacyjnych tylko czasem na prawdę nie wiadomo po co...nie powinno mieć miejsca...jeszcze z innej strony ludzie świeccy którzy przyzwalają na takie zachowanie księzy spoufalanie się z nimi też są współwinni...trudne to sprawy.
heniek2020.06.16 6:23
Bezczelność tego gnoja Janika przekracza jakiekolwiek oznaki przyzwoitości. Facet pasożytował całe swoje życie na społeczeństwie niczego do niego nie wnosząc, żyje do dzisiaj jak król nadal nic nie robiąc i będąc całowany przez hordy idiotów po rękach i teraz za nic nie odpuści,zęby to wszystko stracić. Stąd ten list.
Tom Bombadil2020.06.16 2:45
Najwyżsi hierarchowie złożyli Sekielskim, po pierwszym ich filmie, czołobitny hołd i wyrazy dozgonnej wdzięczności za "ujawnienie prawdy", podczas gdy zawierał on wiele przekłamań, dyszał demagogią i żądzą mordu. Teraz "wirus Sekielskich" - jak widać - w najlepsze działa, zadomowiony w polskim Kościele i nikt tego rozkładu już nie zatrzyma... chyba że masowy Różaniec. Ale kto do niego wezwie?
heniek2020.06.16 6:39
Gdzie te przekłamania, demagogia i żądza mordu. PROSZĘ KONKRETNIE.
John2020.06.16 1:13
Zachowanie prymasa jest wyjątkowo paniczne i w obliczu faktów przedstawionych przez biskupa Janiaka tutaj : https://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2020/06/analiza-prawna-biskup-e-janiak.pdf sądzę że jest on kozłem ofiarnym grubych zaniedbań episkopatu, zważywszy na fakt, że objął on funkcję w diecezji już po 7 przenosinach podejrzanego w różne miejsca, dlatego mógł nie znać całej sprawy no i nie było jeszcze oficjalnych zeznań poszkodowanych, czego celowo nie ujęli Sekielscy.
anonim2020.06.16 0:26
Czytam te wszystkie komentarze w których bronicie Janiaka - czyli również księdza który molestował małe dzieci! Małe niewinne krzywdzone dzieci, które macie głęboko w doopie, bo wygląda na to, że jedyne na czym wam zależy to coniedzielne pielęgnowanie swojej dewocji. (ch.uj z kościołem, wiarą , Jezusem, jakimś bzdurnym nauczaniem... Ma być msza z księdzem, jakimkolwiek squrwysynem by nie był. Prawda?) I po prostu w głowie mi się to nie mieści. Nawet atakujecie Terlikowskiego. Byłego naczelnego Frondy Typa którego zawsze miałem za turbo szajbniętego katola, a który okazał się jedynym normalnym w tej sytuacji. Co z was za ludzie? Żenada. Ten wasz kościół to sami wykończycie. Nie potrzebujecie niczyjej pomocy.
któś2020.06.16 7:25
Piotruś - lewaku! Choć pewnie kierują nami odmienne motywacje, to pierwszy raz się z tobą zgadzam! Ale jaja, ale jaja ...
stan2020.06.15 22:52
Zastanawiało mnie, czy możliwe, by w KK w Polsce mogła być czarna pantera. Przecież Polska to kraj nie mały, chrześcijański, wiec łakomy kąsek dla czarnej pantery.
Glaudiusman2020.06.15 20:45
Dla mnie bracie Sekielscy są zupełnie niewiarygodni, a film jest jednostronny i godny odrzucenia. Popieram stanowisko biskupa Edwarda Janiaka. Dlaczego biskup diecezjalny miałby chronić pedofilów, którzy powinni być osadzeni, oczywiście po procesie, bo czasem są to czcze pomówienia. Jak w przypadku kardynała australijskiego, gdzie sąd masoński haniebny i plugawy Go skazał.
Moshe Cvel2020.06.15 19:28
Mnie bardzo dziwi to ,że księży którzy byli ofiarami szantażu SB teraz zakuwa sie teraz pod pręgierz publiczny podczas gdy to ci księża są ofiarami SB i własnych emocji bo materiały antyklerykalne różnej maści służące za kanwę róznych "dzieł" filmowych pochodzą od byłych SB-ków , którzy niezniszczone materiuały Wydziału IV teraz sprzedają róznym mediom i róznym kanaliom. W kościele Katolickim nas katolików obowiązuje Miłość Bliźniego -Każdego Bliżniego a więc wyznającego te same zasady etyczne co My. Zasady Zbawienia Duszy. (Obowiązuje nas takżę Przebaczanie i okazywanie Miłosierdzia. Ofiry księży będących ofiarami SB także wymagają tych samych uczuć. Nie można je3dnak zgodzić się na to ABY WBREW WYMIENIONYM ZASADOM na pierwszym miejscu stawiać nie Prawo Naturalne , Prawo Boskie a Prawo które uległo przedawnieniu albo co więcej Prawo które żadnego prawomocnego wyroku nie wydało. Tak nie możę być gdyz wtedy ulegamy tej politycznej agresji środowisk LGBTQ+++ z Israel które marzą o HomoPolin jak podaje israelska prasa i maszerują z flagami israela oraz flagami tęczowymi z gwiazdą Davida. Czy nasza piękna Polska ma się stać HomoPolin . NIGDY DO TEGO NIE DOPUŚCIMY .nIECH STARZY PEDERAŚCI WRACAJĄ DO BRUKSELI NA LECZENIE CHOREJ OSOBOWOŚCI.
Felek2020.06.15 20:12
Księża i biskupi też współpracowali z SB. "Miłość" blizniego ale tylko nie tych wstretnych gejów i Żydów. No chyba że Pan Jezus. On był tym spoko Żydem. Polski katolicyzm w pigułce
heniek2020.06.16 6:37
Chyba mi nie powiesz,że przychodził ubek do księdza i kazał mu gwałcić dzieci.
Felek2020.06.15 19:20
To jest typowa retoryka PiSu i prawicowców. Zaprzyj się i mów że to atak na twoją ospbę, że to co mówiłeś jest wyrwane z kontekstu, że tak naprawdę to tak nie myślisz, że cię tam nie było, że to obce służby. Skąd my znamy te bajdurzenia.
Szybka Randka sex2020.06.15 19:14
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
To boli2020.06.15 18:48
Kto wybral abp Polaka na Prymasa? Prymas dyskutuje z wrogami Kosciola? Za poprzedni film Siekielskiemu dziekowal? Kardynal Wyszynski pewnie przewraca sie w grobie. Kogo to my katolicy mamy za Prymasa, ktory swoimi wypowiedziami dziala przeciw zwyklym , szanowanym/a teraz szkalowanym/ ksiezom. .
anonim2020.06.15 18:28
Wizerunek musi być odzwierciedleniem rzeczywistości, kiedy jest maseczką bądź gębą zawsze jest szkodliwy. Tylko prawda wyzwala i daje siłę.
Beno2020.06.15 18:17
Diabłu tylko o to chodzi, by skłócić Kościół. hierarchów, księży, ludzi i jak widać mu się to niestety udaje. Kościół w ogromnym kryzysie. Ale może to jest potrzebne, by powrócił do jedności jak za prymasa kard. St. Wyszyńskiego. Tego dobra w postaci ilości kapłanów i pełbe kościoły wiernych - nie wolno zmarnować. Czas na modlitwę, przemyślenia i jedność. Zrozumcie hierarchy - nie kłóćcie się publicznie poprzez media. Brudy sprząta się we własnym domu po cichu, a nie wynosi się je na zewnątrz i upublicznia. To osłabia wiarę wiernych.
heniek2020.06.16 6:36
Przecież oni po cichu zawsze sprzątali te swoje brudy zamiatając od lat wszystkie pod dywan i chroniąc pedofili jednocześnie mając gdzieś ofiary. Oto prawdziwa twarz kościoła w tym kraju, gdzie przestępcy są chronieni a ofiary gardzone i to przez osoby, które na ryjach mają ciągle słowa "miłość do bliźniego". Kościół w Polsce to szczyt zgnilizny.
stan2020.06.16 14:47
Szczyt zgnilizny to lewactwo. Nie sądzisz? Nie wiesz czym jest komunizm? Lewacko-liberalne rządy PO-PSL gwarantowały bezkarność pedofilom, a celebryci bronili siedliska zgnilizny moralnej. Rzecznik Praw Dziecka z PO, zlekceważył pytania matki dziewczynki, która popełniła samobójstwo ( śmiertelna ofiara pedofilów). To nie w KK jest zgnilizna, ale w środowiskach celebryckich, a powołany do obrony dzieci, lekceważy i zamiatał - jak powiadacie wy, lewacy - sprawę pod dywan.
Agnieszka2020.06.15 17:59
To pan Wojciech Polak miał przeciek, co będzie w filmie Sekielskich czy widział wcześniej coś niepokojącego w postawie biskupa Janika, ale działać postanowił dopiero jak film to nagłośnił i opłacało się spektakularnie od problemu i kozła ofiarnego odciąć? Nie znam sprawy biskupa Janika a problemy różnych grzechów ludzi Kościoła wołają o pomstę do nieba i wymagają rozwiązania, ale Polak to mętny typ, na pasku jeszcze bardziej mętnych typów, więc o żadnym rozwiązaniu czegokolwiek przez niego mowy być nie może. W najlepszym wypadku to ten miałki typek znalazł dla siebie sposób na promocje odkąd miejsce po śmierci Życińskiego się zwolniło do "bycia najwrażliwszym autorytetem moralnym wyświęconym przez Wyborczą". To się dobrze nie skończy.
heniek2020.06.16 6:41
Nie wiem czy takie stanowisko to wynik brania jakiś konkretnych leków czy zwyczajnie skrajna głupota i ograniczenie umysłowe.
Krakus2020.06.15 17:51
Liczę, że team Polak i Papież Franciszek poradzą sobie z ta mafią. Pedofilską, finansową i medialną (w tym przypadku Rydzyk)
MATKA2020.06.15 17:49
Gdybym była matką dziecka molestowanego przez księdza i została w ten sposób potraktowana jak ci rodzice na filmie to bym mu tak w paskudny obmierzły pusk dała że az by się wykręcił Przerażenie ogarnia jaki to ANCYCHRTST
dz2020.06.15 18:16
Może teraz wczujesz się w rolę matki z Sopotu. Co byś zrobiła ? Zapaliła znicz pod zatoką sztuki czy przy torach ? Do kogo byś poszła ? Też do biskupa ?
heniek2020.06.16 6:33
A co ma piernik do wiatraka? A tak poza tym t moze w sprawie Sopotu powinien dostać w rryj Ziobro, bo sprawa wypłynęła dokładnie w tym samym roku co PIS objął władze i przez 5 lat nic nie zrobiono, a dopiero jak media jeszcze raz zainteresowały się sprawą to Ziobro po pięciu latach postanowił powołać komisję. Gdzie on koooorwa był przez ostatnie 5 lat? I dlaczego postanowił powołać komisję dopiero po reportażu TVP, a nie potrafił jej powołać po filmach Sekielskiego? Ano dlatego,że ruszenie pedofilii w kościele może spowodować odpływ radykalnej katolickiej część wyborców PIS. Tak więc ofiary dla PIS nie mają większego znaczenia tylko chłodna kalkulacja wyborcza.
GRZEGORZ2020.06.15 17:43
mi sie ta morda pylaka nie podoba jest cos z nim nie tak -woczach ma zaklamanie , obłude i zdradzieckość
Piotr Nowak2020.06.15 17:39
Szczeniactwo - tupet - bezczelność - chamstwo - kur.estwo - skurrrwysyństwo - biskup Janiak.
Lefebvre2020.06.16 9:04
Szczeniactwo - tupet - bezczelność - chamstwo - kur.estwo - skurrrwysyństwo - Piotr Nowak
Foster2020.06.15 17:25
Janiak na swojego arcypasterza skarżysz ?.
Rafal2020.06.15 17:13
Ideologia LGBT+ jest w porządku!
Lefebvre2020.06.16 9:03
Tak samo jak czerwoni kmerzy xD
Tomasz2020.06.15 17:07
Smutne jest to, że wśród struktur kościoła są gierki i relacje jak w strukturach związków piłki nożnej. Każdy, kto kryje przestępcę, każdy zamieszany w szemrane interesy powinien od razu tracić posadę. Kościół powinien dążyć do oczyszczenia.
Bystry.2020.06.15 17:44
Nie zabieraj głosu jak nie znasz sprawy poniał?
heniek2020.06.16 6:30
A ty wy.pie.da.laj jak przyłazisz tu bez mózgu, który jest niezbędny do prawidłowej oceny rzeczywistości, głąbie.
Grzegorz z Domaradza2020.06.15 16:53
No to w Kościele idzie na noże. W sumie nie popieram żadnej ze stron. Po pierwsze jeśli ktoś krył pedofila to od razu won z biskupstwa i tu miłosierdzia być nie może. A po drugie to ks. arcybiskup Polak też niech sobie przemyśli dokąd zajedzie na tym liberalnym z Tygodnika Powszechnego koniku. Oby go nie dowiózł tam gdzie są teraz biskupi niemieccy. Mam nadzieję że prawda wyjdzie na jaw. I teraz najważniejsze bo ci pedofile to tak naprawdę homoseksualiści , ich przede wszystkim trzeba na zbity pysk wyrzucić. Umocowali się w KK stworzyli jakąś nieformalną grupę wsparcia zwaną Lawendową Mafią i żyją sobie za datki biednych babci którym głoszą kazania w które sami niewierzą. Robią tylko krecią robotę tym normalnym księżom którzy starają się służyć w tych trudnych czasach. Trzeba by tu było zrobić jakąś komisję pod wodzą ks. Isakiewicza ,on by moment zrobił z nimi porządek.
romak2020.06.15 16:49
Polak , który nie jest Polakiem i za wielki grzech uważa chodzenie do Kościoła . To jakiś lusyfer.
KATOLIK2020.06.15 16:48
Poszukajcie na youtube filmu jaki wrzucił Z.Stonoga pt. "Szokujący film o Kościele i przekrętach...." rozmowa z ks. Tomaszem Jegierskim. Powala z nóg. Więcej faktów i nazwisk niż w filmie Sekielskiego.
Janek2020.06.15 16:45
No tego jeszcze nie grali. Owarty konflikt biskupa z prymasem, tylko wzmacni Polaków w przekonaniu że nie warto ufać księżą. Ciekawe co zrobi Janiak jeżeli Watykan każe mu zamknąć twarz i przeprosić, oskarży Papieża?
KATOLIK2020.06.15 16:49
ortografia "ufać księżOM"
Jeremiasz..2020.06.22 13:15
Gdyby nie to, że prymasem Polski jest biskup Polak , nikt by o tym nie wiedział.
pawel2020.06.15 16:40
Biskup Janiak ma w zupelnosci racje.Kto tego czlowieka wybral na prymasa Polskiego Kosciola.Tak zlego prymasa w Polsce nie bylo od dawna
Katolik2020.06.15 22:10
Dokładnie - Papież zły, Prymas zły. Tylko rydzyk byłby dobry i oczywiście pozostała banda dziecio-je**ców. Jako katolik uważam, że takie padalce jak janiak niszczą Kościół i powinno się ich natychmiast zamknąć w więzieniu, gdzie zrobiliby im już z d***y autostradę.
heniek2020.06.16 6:27
A w którym momencie ma rację? Jak ukrywał pedofila?
katolicka kretynizacja polski 2020.06.15 16:39
Ale sie knury w koloratkach gryzą! ale kurvvy wierzgają...
mmm2020.06.16 11:34
Zachowuj się jakoś człowieku, jeśliś człowiek ?
Polak Ateista Dumny Gej i jestem ludź2020.06.15 16:24
Moje skryte marzenie! By mieć takiego. .(...'...........\|.......... ........... .............| ..\...............\:.... ............................F ...\...............L:.............-.-. .. ......... './ ....'...............':............/.). .\ ._.......'..| ......'............. ..'....'....-(-"'')'..).......'....L ........'...............'.__.-'..|..'. .' |. '...........\ ..........'....'.................'!_'. .. |-........:...\ ........ ....'-._..................."'...)::''... .......L ................'-............ ......._.':::'...........J ................J..'-._........_..-'.. .) :'.......... ...L ................F......'-...........-' .) .................| .............. .J..........'.....-'...-')::............ ...J ...............F............'-._.- '._.'.:'...............L ..............J................J"""... .. )'............ ...J .............J..................\..... .. F................L .............F .....:.............\...../........... Zapłacę ostatnią kopiejkę za takiego! I słowo od naszego sponsora: Możesz być normalnym, SZYBKIE EFEKTYWNE I NATYCHMIASTOWE WYLECZENIE SIĘ Z PEDALSTWA. "Sosnową jesionką"
dohtor2020.06.15 17:51
dumny geju - taki rysunek wskazuje na to że może cię czekać prostata
Moshe Cvel2020.06.15 19:48
czyli zero mózgu pracie pr4zeniesione z ramienia na czoło
BieS2020.06.21 10:36
Nie wiadomo czy jesteś, niektórzy wierzą, że pochodzą od małpy.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 16:20
kłótnia w rodzinie :) a niech się pozagryzają!😂😂😂😂😂
Lupaszko2020.06.15 17:56
lecz się
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 18:02
utnij se te 5cm glistkę
Karol2020.06.15 18:18
Gryzienie tez cie rajcuje ?!
ZMIJOWE PLEMIE2020.06.15 19:42
Ja mysle icek, ze ten niby polak to chyba wasza rodzina kto go zrobil prymasem chyba zydokomuna.
heniek2020.06.16 6:27
Taaaa, bo lepszy jest gościu, który ukrywał pedofila. Twoja moralność to dno. Jak z resztą moralność całego kościoła pedofilskiego.
Rabijako2020.06.16 6:51
jak u bolszewi, w standardzie, wyrok bez Sądu, typowe dla czerwonogwardzistów !
ladychapel2020.06.15 16:17
W obronie osób LGBT stanęły Związek Powstańców Warszawskich i Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Po serii ataków ze strony polityków PiS organizacje odpowiadają: "Słowa, które usłyszała cała Polska, ale i świat, muszą spotkać się z radykalnym sprzeciwem ludzi przyzwoitych. (...) Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych w kraju, w którym homoseksualiści byli zabijani przez faszystów za swoją odmienność".
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 16:22
++++++++++++++ DZIĘKUJEMY WIELKIE BRAWA ++++++++++++++
Lupaszko2020.06.15 17:55
nie pieprz głupot
Agnieszka2020.06.15 18:02
co ty bredzisz. Każdy potrafi zrobić sobie organizację z piękna nazwą a nawet dodać "Międzynarodowy" i wciągnąć w to jakąś zasłużoną staruszkę.staruszka, któremu namąci w głowie, nie mówiąc już o tym, że takie środowiska były zinflirtowane, zmanipulowane i po części złamane, zwerbowane przez UB, SB i na ich usługach, z hakami na siebie wiele głupot i draństw są zdolni zrobić.
Karol2020.06.15 18:16
Czy ciebie obchodzi cos jeszcze, czy caly czas masz tylko dupczenie we lbie ?!
Cierpliwy2020.06.15 20:59
Mniejszości seksualne niech poddadzą się leczeniu.
killpedryll2020.06.15 21:01
Pedały do kamieniołomów.
anonim2020.06.16 0:32
Jak przeczytałem twój komentarz to od razu wiedziałem że Ci nie uwierzą. Od dawna jestem przekonany że gdyby mieli wybierać między księdzem pedofilem lub//i PiSem, a ich własnym dzieckiem, to dziecko jest na straconej pozycji. To są chorzy ludzie,
Rabijako2020.06.16 6:46
Niema zgody, tak po trzykroć nie ma zgody na dyskryminowanie Polaków o poglądach prawicowych!!!
Lefebvre2020.06.16 9:00
Co ty pieerdolisz? Całe to faszystowskie środowisko lgbt, chętnie by dziś wymordowało wszystkich katolików. To terroryści siejący totalną nienawiść do wszystkich, którzy nie są z nimi. To wrogowie cywilizacji i zdrowego społeczeństwa. Nie wolno pozwolić tej zarazie na niszczenie umysłów dzieci i młodzieży polskiej. Basta!