Szydło: Komorowski to już przeszłość - zdjęcie
06.08.15, 20:44

Szydło: Komorowski to już przeszłość

5

Kandydatka na Premiera PiS Beata Szydło, która była szefową sztabu wyborczego Andrzeja Dudy mówiła w "Faktach po Faktach",  że Duda w kampanii wyborczej, jak i w swoim czwartkowym orędziu podkreślał, że należy prowadzić dialog i budować wspólnotę.  - Układając strategię kampanii wyborczej zdefiniowaliśmy, że tego oczekują właśnie Polacy - powiedziała.  Szydło stwierdziła też, że przez osiem lat ze strony rządzących nie było chęci rozmowy z opozycją.

Kandydatka PiS na premiera zaznaczyła, że prezydentura Bronisława Komorowskiego dzisiaj jest już historią, jest przeszłością. - Dzisiaj zaczyna się prezydentura Andrzeja Dudy, który mówi "chcę wspólnoty i chcę, żebyśmy wspólnie realizowali własne cele". Myślę, że trzeba zaufać prezydentowi Andrzejowi Dudzie i podjąć z nim dialog. Dużo dobrych rzeczy możemy razem stworzyć".

<<< KONIECZNIE PRZECZYTAJ. ELEMENTARZ KATOLIKA >>>

Szydło odniosła się również do niestosownego zachowania posłów PO podczas orędzia Prezydenta Andrzeja Dudy wygłaszanego w Sejmie. Chodzi o zwierzęce buczenie. Szydło powiedziała, że zachowanie posłów PO - którzy w czasie, gdy Andrzej Duda mówił w orędziu o głodujących dzieciach w Polsce - było kontrowersyjne. - To było zupełnie niepotrzebne. Tym bardziej, że Andrzej Duda nie mówił o rzeczach, które były nieprawdziwe. On powiedział o fakcie, bo takie są fakty potwierdzone, np. w raportach NIK  - mówiła Szydło. "To jest problem autentyczny, z którym trzeba się zmierzyć. Nie trzeba buczeć, trzeba się po prostu z nim zmierzyć i go rozwiązać".

Dodała, że prezydentura Andrzeja Dudy będzie inna niż jego poprzednika. - Takie poprawne politycznie wygłaszane orędzia, które może są dla PO oczekiwaniem tego, że to będzie powtórzenie kilku okrągłych tez i dziękujemy, to nie jest to taka prezydentura. To będzie zupełnie inna prezydentura, która będzie chciała rozwiązywać konkretne problemy i Andrzej Duda dzisiaj to powiedział - mówiła Szydło.- Mówiąc o sprawach, które są bliskie zwykłym ludziom, on dał już jasny sygnał: ja nie będę wyłącznie prezydentem, który będzie notariuszem i będzie podpisywał rządowe dokumenty, tylko będę prezydentem, który będzie miał swoje inicjatywy - dodała

Szydło przypomniała, że Duda zadeklarował w swojej kampanii, że złoży jeszcze w tej kadencji Sejmu dwa projekty swoich ustaw dot. wieku emerytalnego i kwoty wolnej od podatku. Mówiła, że prace nad nimi trwają i zostaną złożone "wkrótce". - To jest ważny sygnał, że on rzeczywiście chce realizować swoja prezydenturę tak, jak ją zapowiedział - stwierdziła Szydło.

mm/tvn24.pl

Komentarze (5):

anonim2015.08.6 20:59
No i po cholerę w tej kadencji?
anonim2015.08.6 21:06
Nareszcie mamy Prezydenta. Po pięciu latach znów nie musimy się wstydzić i bać, że w Polsce zapanuje prawo dla korporacji a nie dla narodu. Dużo pracy ale i ogrom entuzjazmu, nadziei i oczekiwań.
anonim2015.08.6 21:10
Miszczu, a ty już imprezujesz? Jaki giermek, jaki prezes... Chyba pomyliłeś fora bo tu o prezydenturze.
anonim2015.08.7 8:25
Widzisz @dron...Część Polaków uważa, że Polska została zawłaszczona przez postsowiecką mafię nomenklaturszczyków, a część twierdzi, że rządzą patrioci, którzy prowadzą Naród w kierunku dobrobytu i nowoczesnych wartości europejskich...Czy w tym przypadku prawda może leżeć po środku? Odpowiedz sobie uczciwie na to pytanie...I nie chodzi mi o moje, lub Twoje poglądy na ten temat. Tylko, jak to widzi ogół społeczeństwa. Zdaje się, że porozumienia między tymi dwoma stanowiskami nie ma i nie będzie. Zdaje się też, że bardzo powoli pierwsza opinia zaczyna zdobywać przewagę. Radykalnie ją przyśpieszy "opcja zerowa" w mediach publicznych i wymiarze sprawiedliwości. Co zaś do byłego Prezydenta, to poczekajmy na aneks do raportu z likwidacji WSI... Andrzej Duda to twardy facet.
anonim2015.08.7 21:26
dron "Pełna" racja! Ale ponieważ dość prymitywna nie do końca pełna. Pełna portmonetka i pełna lodówka to nie jest jednak pełnia szczęścia i tego takie debilki jak Ty ni w ząb nie są w stanie zrozumieć. poniał tawariszcz debilek?