28.11.15, 08:27Fot. screen z reuters.com

Strzały w klinice aborcyjnej. Nie żyją 3 osoby

W strzelaninie, do której doszło w klinice aborcyjnej w Colorado Springs w USA zginęły trzy osoby - poinformowała agencja Reutersa.

Uzbrojony napastnik około południa czasu lokalnego wtargnął do kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, gdzie otworzył ogień. Po wielogodzinnej walce z policją został ostatecznie zatrzymany, jednak wcześniej pozbawił życia trzy osoby.

Wg relacji świadków szaleniec wtargnął do kliniki strzeżonej przez ochroniarzy i w jednej chwili otworzył ogień. Jednostki policji i SWAT szybko przybyły na miejsce, jednak długo nie mogły sobie poradzić z uzbrojonym człowiekiem. W walce zginął jeden z funkcjonariuszy oraz dwie inne osoby. Pozostałych dziesięć rannych przebywa w szpitalu, jednak ich stan określa się jako dobry.

Policja jeszcze nie potwierdziła tożsamości zamachowca, ale przyznano, że najprawdopodobniej działał w pojedynkę.

Klinika w Colorado Springs w ostatnich latach była miejscem wielu protestów przeciwników aborcji. Temat ten był jedną z najgorętszych kwestii w amerykańskim Kongresie w ostatnim czasie. Szef kliniki Planned Parenthood komentując atak, stwierdził, że burza wokół aborcji w Stanach mogła doprowadzić do takiego ekstremistycznego ataku. Policja jedna jak dotąd nie podała żadnych informacji dotyczących motywacji zamachowca. 

emde/reuters.com

Komentarze

anonim2015.11.28 9:08
"szaleniec" czy obrońca życia?
anonim2015.11.28 9:44
@tren Nie jesteś zbyt mądry, to wiadomo, ale skoro opanowałeś zdolność do posługiwania się internetem to doucz się. W tych mordowniach dokonuje się setek tysięcy aborcji i nikt tego nie ukrywa. Natomiast ad rem, twierdzenie,że zginęły trzy osoby to nieporozumienie. Tam dziennie ginie więcej osób, więc chyba nikt nie będzie płakał z kierownictwa tego obozu zagłady?
anonim2015.11.28 11:54
On zapewne chciał dokonać aborcji, ale tylko tych starszych "płodów".
anonim2015.11.28 13:37
No i to wydarzenie po raz kolejny pokazuje, że szeroki dostęp do broni niczego nie rozwiązuje. Jakoś nikt po za policją nie potrafił go unieszkodliwić.. Co do rzeźni w jakiej to się dokonało to może niektórzy aborterzy i personel zrozumieją, że oni są jeszcze większymi mordercami bo liczba ich ofiar liczona jest w milionach.
anonim2015.11.28 15:38
Klinikę aborcyjną, tzn.obóz zagłady anno 2015.
anonim2015.11.28 15:43
@altaar "jaki widac wierzenia nie przeszkadzaja religijnym fundamentalistom mordowac bliznich, policjantow, czy kto sie tam jeszce pod lufe nawinie....". Skąd pewność, iż ów zamachowiec był w ogóle osobą wierzącą, a co za tym idzie KATOLICKIM fundamentalistą?? (to, iż w określonym wymiarze niewątpliwie fundamentalistą był, jest oczywiste). Znam wiele osób, także mi bliskich, którzy deklarują swój światopogląd filozoficzny jako ateistyczny i zdecydowanie są przeciwni aborcji. Są to zarówno Amerykanie, jak i Polacy. Apelowałbym więc o pewną zachowawczość sądów...
anonim2015.11.28 21:06
http://strajk.eu/usa-chrzescijanski-terrorysta-zaatakowal-klinike-aborcyjna-sa-ofiary/ Wystarczy tytuł i wszystko jasne :) Brawo chrześcijaństwo, kolejny dowod na miłość bliźniego.
anonim2015.11.28 21:16
@altaar OK. W takim razie zmodyfikujmy nieco (choć i tak jestem przekonany, że pisząc na katolickim portalu, zwracając się w stronę także katolików, i często przeciw nim występując, do tego właśnie piłeś i nie myślałeś raczej o religii buddyzmu :D :D). Skąd pewność, iż ów zamachowiec był w ogóle osobą wierzącą, a co za tym idzie RELIGIJNYM fundamentalistą?? (to, iż w określonym wymiarze niewątpliwie fundamentalistą był, jest oczywiste).