Wyrok warszawskiego Sądu Okręgowego, uniewinniający Piotra Najsztuba jest po prostu skandalem! Dziennikarz potrącił przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę i nie spotka go za to żadna kara. 

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił Piotra Najsztuba, tym samym utrzymując w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie. Chodzi o wypadek spowodowany przez dziennikarza w październiku 2017 roku.  Najsztub potrącił przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę.

Piotr Najsztub był oskarżony o to, że kierując bez prawa jazdy samochodem, bez ważnych badań technicznych i bez ubezpieczenia OC, potrącił na pasach 77-letnią kobietę.

Dziennikarz usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, za co zgodnie z art. 177 Kodeksu karnego grozi do 3 lat więzienia. 

W 2018 r. Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał w trybie zaocznym dziennikarza za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu. Najsztub otrzymał wówczas grzywnę w wysokości 6 tys. zł, a także na rzecz pokrzywdzonej miał zapłacić rekompensatę w kwocie 10 tys. zł. 

 Potrącona staruszka trafiła do szpitala. Miała m.in. złamaną kość pokrywy czaszki i wiele złamań żeber. Ale jak widać - zdaniem Sądu Okręgowego w Warszawie - nic się nie stało. Kpina!

 

bz/PAP