W poniedziałek w Czechach pracę rozpoczęło dwóch mężczyzn. Ich zajęcie nazwano „asystą osobom niepełnosprawnym”. Asysta ta jednak, polega na... odpłatnym świadczeniu „usług seksualnych” niepełnosprawnym!

Wspomniani panowie dołączyli do 5 kobiet wykonujących to zajęcie już od 2015 roku. Przeszkoliła je wtedy organizacja „Rozkosz bez ryzyka” współpracująca z podobnymi środowiskami w projekcie „Prawo do seksu” realizowanym w ramach szwajcarsko-czeskiego programu współpracy z udziałem pieniędzy publicznych.

Dodajmy tu, że promotorem odpłatnego świadczenia osobom niepełnosprawnym usług seksualnych przez mężczyzn jest w Czechach organizacja Freya, czerpiąca „wzorce” z Niemiec i Szwajcarii. Członkowie tej organizacji mają oczywiście świadomość, że „asysta seksualna” kojarzy się z prostytucją. Tymczasem - zgodnie z opinią czeskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - nie można pośredniczyć w świadczeniu usług seksualnych i czerpać z tego korzyści. Jednak Lucie Šídová, dyrektor wykonawczy „Freyi”, powołując się na analizy prawne wykonane dla organizacji, stwierdziła, że umieszczenie przez jej organizację listy „usługodawców” w internecie nie narusza czeskiego prawa. „Freya” bowiem, ze swojego pośrednictwa nie czerpie wspomnianych wyżej, a zakazanych, korzyści.

erl/pch24.pl,Fronda.pl