Separatyści w odwrocie! Ukraina odbiła Słowiańsk - zdjęcie
05.07.14, 10:20fot. Flickr

Separatyści w odwrocie! Ukraina odbiła Słowiańsk

4

Siły terrorystów zostały w dużej części rozbite. Ponad tysiąc z nich musiało salwować się ucieczką do Kramatorska. Według nieoficjalnych informacji później będą starali się przedostać do Doniecka samochodami ukradzionymi od mieszkańców miasta.

Wśród Rosjan, którzy uciekli, jest ich przywódca Igor Girkin, związany z rosyjskim wywiadem wojskowym.

Terroryści zaprzeczają, jakoby ponieśli klęskę w Słowiańsku, ale przeciwko ich wersji świadczą różne niezależne od siebie źródła. O Słowiańsk od wielu tygodni toczą się najbardziej zażarte walki między ukraińską armią a Rosjanami.

Sytuacja terrorystów jest coraz trudniejsza. Ostatnio wyrazili nawet swoje oburzenie na Rosję, która nie wspomaga ich tak, jak tego oczekują. Szanse na stabilizację sytuacji na wschodzie są coraz większe - oczywiście o ile Moskwa nie zdecyduje się na bardziej stanowcze działania. Według ekspertów będzie to możliwe na przełomie lipca i sierpnia, gdy rosyjska armia będzie ponownie zmobilizowana.

bjad/niezalezna.pl/bbc

Komentarze (4):

anonim2014.07.5 11:27
Nie popisało się, bo nie byli na to przygotowani. Ściągali siły na dłuższą operację. A separatyści wykorzystali ostatni moment na wycofanie się. Też nie są głupi,w końcu pracują na nich tęgie głowy w Moskwie. A co do casus beli, to Rosjanie sami sobie taki w każdej chwili wyprodukują. Mają dziesiątki ukraińskich czołgów z Krymu i co najmniej dwa sprawne MiGi 29 z ukraińskimi znakami rozpoznawczymi.
anonim2014.07.5 12:03
Patrioci z Doniecka wyparci przez siły banderowców wspieranych przez lewaków z zachodu i... Frondę. To jest prawdziwa informacja. Byłem w ubiegłym roku na Ukrainie i Krymie i nie za Winnicą żadnej osoby posługującej się ukraińskim, a nawet był problem by ten język ktoś zrozumiał. Po rosyjsku no problem, nawet Tatarzy tylko w tym języku gadają.
anonim2014.07.5 12:04
Byłem w ubiegłym roku na Ukrainie i Krymie i za Winnicą nie spotkałem żadnej osoby posługującej się ukraińskim ( z milicja włącznie), a nawet był problem by ten język ktoś zrozumiał. Po rosyjsku no problem, nawet Tatarzy tylko w tym języku gadają.
anonim2014.07.5 13:03
Qsefthuko: zgadza się. I jest to ulica, na której znajduje się ambasada Federacji Rosyjskiej :) Wszak Rosjanie twierdzą, że wszyscy Ukraińcy to Banderowcy. Więc niech mają ambasadę na ulicy Stepana Bandery. Corve: patrioci rosyjscy wyparci z Ukrainy przez patriotów ukraińskich. Niech sobie Rosjanie będą patriotami, ale u siebie.