Sejm odłożył głosowanie ws. szkodliwej konwencji przemocowej - zdjęcie
26.09.14, 11:16Sejm odłożył głosowanie ws. szkodliwej konwencji przemocowej (fot. archiwum)

Sejm odłożył głosowanie ws. szkodliwej konwencji przemocowej

8

W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy, ratyfikującej szkodliwą konwencję o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i w rodzinie. W trakcie debaty posłowie zgłosili konieczność wprowadzenia licznych poprawek do dokumentu.  

Małgorzata Sadurska złożyła poprawkę mówiącą, że izba nie wyraża zgody na ratyfikację konwencji, dlatego teraz konwencja musi zostać zaopiniowana przez połączone komisje spraw zagranicznych i sprawiedliwości.

Komisje te zbiorą się dopiero na kolejnym posiedzeniu izby, czyli za dwa tygodnie. Przez ten czas, posłowie PiS-u chcą przekonać polityków, którzy głosowali za przyjęciem konwencji (PO, TR i SLD), że konwencja jest przesiąknięta ideologią i nie walczy z przemocą wobec kobiet i w rodzinie.

„Te dwa tygodnie to czas zarówno dla nas jako parlamentarzystów, którzy w rozmowach z innymi posłami możemy przekonywać, ale również dla wszystkich wyborców (głównie PO), żeby uczulali swoich posłów, których wybierali, żeby nie podnosili ręki za tą złą konwencją” – mówiła poseł Małgorzata Sadurska w rozmowie z Radiem Maryja.

MaR/Radio Maryja

Komentarze (8):

anonim2014.09.26 11:32
@ arbiter Ile Ci płaca za te brednie na forach. Na pewno niewiele . A w wieczności piekło , jeśli nie zejdziesz z judaszowej drogi. . Naprawdę sie nie opłaca.
anonim2014.09.26 11:50
"Napisałem w którymś miejscu nieprawdę?" Tak kłamco. "Po cholerę słuchać jakichś ideologicznych idiotyzmów prawactwa? To są ludzie, którzy wszędzie widzą "ideologię gender" (którą z resztą sami wymyślili i lansują)." Ja absolutnie nie widzę wszędzie "ideologii gender". Przeproś i spieprzaj.
anonim2014.09.26 13:31
@arbiter..ale przywaliłeś z armaty..."ideologia gender" wymyślona przez posłów..nie no ubaw po pachy do tego dodać Twoje hasło gdzie napisałem nieprawdę...i normalnie śmiech na sali...hahahahaha
anonim2014.09.26 13:51
Oj ta, oj tam - nie bądźcie tacy...pozwólcie (b)arbiter pokopulować z osłem jak tak bardzo pragnie - ale w zamkniętej oborze i bez publiczności.
anonim2014.09.26 13:55
i bardzo dobrze nie życzę sobie by w naszym kraju szerzyło się gender i inne zboczenia
anonim2014.09.26 14:21
@arbiter...oj, oj coraz bardziej się pogrążasz, przebieranie dziewczynek i chłopców czemu ma służyć? ano temu by pokazać, że nie jest ważne jaką masz płeć biologiczną bo możesz być kim chcesz...a jaka to "nauka" definiuje takie ceregiele? Dziękuję mi wystarczy mój poziom intelektualny, prosty, logiczny i oparty na biologii, kobieta=kobieta a mężczyzna= mężczyzna. I przepraszam ale żadne dżemder nie będzie mi wciskało, że rodzina jest be i proszę bez głupot w stylu, że nie to w tym chodzi. Tu masz cytat od Pani profesor gender Alison Jagger :„Zniesienie rodziny biologicznej wyeliminuje także potrzebę opresji seksualnej. Męski i żeński homoseksualizm oraz pozamałżeńskie stosunki płciowe nie będą już postrzegane w optyce liberalnej jako opcje alternatywne... Sama „instytucja” współżycia płciowego, gdzie kobieta i mężczyzna odgrywają określone role, zniknie. Ludzkość będzie mogła wreszcie powrócić do swej naturalnej, wielopostaciowej i perwersyjnej seksualności”.
anonim2014.09.26 15:01
Projekt musi być wyczyszczony z proponowanych ustaw niezgodnych z Konstytucją RP. Dlatego muszą być wniesione poprawki do konwencji. @arbiter Skandaliczne to są twoje płytkie wypowiedzi.
anonim2014.09.26 19:08
Po co ta konwencja? Przecież jak mąż zbije żonę, to w niedzielę pójdzie się wyspowiadać i już. Bóg wybaczy. A żona? No przecież powinna być wdzięczna za ten krzyż.