Rosja znowu straszy manewrami! - zdjęcie
13.02.19, 15:35Zdj. Kremlinru, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

Rosja znowu straszy manewrami!

5

Dzisiaj rozpoczęły się rosyjskie ćwiczenia wojskowe przy granicy z Ukrainą i na zajętym Krymie. Manewry odbywają się też na rosyjskim Kaukazie Północnym oraz w Abchazji i Osetii Płd.

W ćwiczeniach bierze udział 7 tys. żołnierzy. Odbywają się one na 15 poligonach rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego. Manewry te polegają na współpracy jednostek wielu różnych specjalizacji. Jak bowiem powiedział rzecznik wspomnianego Południowego Okręgu Wojskowego Wadim Astafjew, żołnierze jednostek zmotoryzowanych, pancernych i artyleryjskich ćwiczą działania taktyczne, współpracując z oddziałami inżynieryjnymi, zwiadowczymi i obrony przeciwlotniczej, a także obrony chemicznej, radiologicznej i biologicznej oraz oddziałami walki radioelektronicznej.

We wzmiankowanych manewrach uczestniczy ponad 50 samolotów i śmigłowców, jak również 20 zespołów bezzałogowych aparatów latających (dronów). Bierze w nich udział również piechota morskiej Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej. W sumie, na wszystkich poligonach, 7 tys. żołnierzy korzystających z około 2 tys. jednostek sprzętu wojskowego. W trakcie ćwiczeń, dowódcy mają zaprezentować żołnierzom "niestandardowe rozwiązania i nieszablonowe działania taktyczne", a także wykorzystać m.in. doświadczenia z wojny w Syrii.

I podkreślmy tu, że opisywane manewry odbywają się przy granicach Rosji z nieprzyjaznymi jej państwami, w tym z Ukrainą i Gruzją. Widać jasno, że rosyjskie władze straszą sąsiadów kolejnym pokazem siły militarnej.

erł/Fronda.pl

Komentarze (5):

edi2019.02.14 16:36
ROSJA NIGDY SIĘ NIE ZMIENI - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA - ZA SWOJE ZBRODNIE ZAPŁACĄ WIELKĄ CENĘ TAK ROSJA JAK NIEMCY
ślepowron2019.02.14 8:30
My z Rosją nie będziemy walczyli ,wrogiem są zjednoczone Luterańskie Niemcy
prawosławne kacapy won !2019.02.14 16:54
Tak sądzisz , moskalu prawosławny ??
ardo2019.02.13 18:43
A co mogą robić, jak większość ludzi w Rosji nie ma kibli.
r2019.02.13 16:17
I b. dobrze. Powinni cały przemysł i kasę skierować na ćwiczenia wojskowe. Ostatni gasi światło.