Rosja wydaliła czterech polskich dyplomatów. Polska powinna odpowiedzieć i wydalić wszystkich rosyjskich dyplomatów! - zdjęcie
17.11.14, 08:40fot. Wikimedia Commons

Rosja wydaliła czterech polskich dyplomatów. Polska powinna odpowiedzieć i wydalić wszystkich rosyjskich dyplomatów!

3

"Rosyjska strona podjęła adekwatne kroki, i kilku polskich dyplomatów już opuściło terytorium naszego kraju za działaność niezgodną z ich statusem" - czytamy na stronie rosyjskiego MSZ. Polscy komentatorzy uważają, że ruch Rosji to działanie odwetowe za wyrzucenie z Polski kilku rosyjskich dyplomatów, podejrzanych o działalność szpiegowską.

"Miesiąc temu pojawiły się doniesienia na temat ujawnienia dwóch szpiegów, którym postawiono zarzuty pracy dla obcego wywiadu. Chodziło o oficera WP i prawnika z podwójnym obywatelstwem, którzy zostali aresztowani na trzy miesiące. Z informacji przekazanych przez ABW i SKW posłom sejmowej komisji ds. służb specjalnych wynikało, że mieli oni działać na rzecz rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU" - przypomina Onet.pl.

W Polsce, jak przypomniał gen. Waldemar Skrzypczak działa kilkaset agentów rosyjskich, którzy umiejscowieni są w różnych ważnych miejscach w Polsce. Zatrzymani ostatnio przez ABW i SKW agenci to jedynie mała część, doły agentury rosyjskiej w Polsce. Polskie służby wywiadowcze powinny jak najszybciej wyłapać strategicznych agentów. A dyplomatów rosyjskich powinna czym prędzej wydalić z naszego kraju. Wszystkich a nie tylko kilku.

mark/Fakty TVN/Onet

Komentarze (3):

anonim2014.11.17 9:35
@Marek22 No pewnie! PO oficjalnie przeprosi ruskich i po sprawie! By żyło się lepiej...
anonim2014.11.17 11:19
@Marek22 I po co się wymądrzasz bez sensu? Mój komentarz był do twojego niczym nieuzasadnionego ataku na PiS, którego nie jestem miłośnikiem, ale chce mi się już rzygać jak włączam radio albo TV i słyszę ciągłe straszenie PiS-em. To tak głupie i dziecinne, że mam ochotę stanąć murem za nimi dla zasady. Teraz cię pytam, czy PiS chce wyrzucać wszystkich dyplomatów? Czy może to tylko twoje insynuacje? PO sobie nie radzi – przywalić PiS-owi, afera w PO – przywalić PiS-owi, ruscy wydalili polskich dyplomatów – przywalić PiS-owi. Jak widać nie trzeba być Lisem żeby straszyć PiS-em.
anonim2014.11.17 11:36
A ty sobie określ stosunek Lis, Olejnik, Żakowski, Marek22.