Rezygnacja kard. Marxa była ,,ustawką’’? Ks. prof. Kobyliński: Papież okazał wsparcie dla Drogi Synodalnej  - zdjęcie
16.06.21, 19:21Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Rezygnacja kard. Marxa była ,,ustawką’’? Ks. prof. Kobyliński: Papież okazał wsparcie dla Drogi Synodalnej

10

Na początku czerwca arcybiskup Monachium i Fryzyngii, kard. Reinhard Marx, złożył rezygnację na ręce Papieża Franciszka. W liście do Ojca Świętego stwierdził, że robi to w poczuciu „współodpowiedzialność za katastrofę nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych”. Papież jednak odmówił przyjęcia tej rezygnacji. O wydarzeniach tych ze swoimi gośćmi w programie „Starcie cywilizacji” rozmawiał red. Tomasz Terlikowski.

Ostatnie wydarzenia wokół kard. Marxa były „ustawką” mającą pokazać go w lepszym świetle? Rezygnacja była próbą ucieczki hierarchy przed oskarżeniami? Jakie znaczenie dla Kościoła powszechnego ma to wydarzenie? Pytania te Tomasz Terlikowski zadał ks. prof. Andrzejowi Kobylińskiemu i dr. Sebastianowi Dudzie.

- „Kard. Marx wykonał coś, co jest mocnym gestem”

- ocenia dr Duda.

Tym gestem, jak dodaje, purpurat wskazał na strukturalne problemy Kościoła.

Zdaniem ks. prof. Andrzeja Kobylińskiego nieprzyjęcie rezygnacji kard. Marxa może być gestem poparcia papieża Franciszka dla trwającej w Niemczech tzw. Drogi Synodalnej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

 

kak/Telewizja Republika

Komentarze (10):

obserwator2021.06.16 23:29
Franciszek i Marks to tacy sami heretycy, którzy wespół w zespół prą w jedną stronę - rozwalić resztki Koscioła katolickiego. To jest projekt piekła.
Kasia2021.06.16 22:41
Ależ Fronda ma genialnych komentatorów.Byle chłystek i niedouk potrafi rozgryźć kulisy każdej decyzji,intencje działania polityków i hierarchów kościelnych nie mówiąc oskrzętnie przez polityków ukrywanej określonej narodowości.Brawo wy .
Sprzedam opla2021.06.16 22:08
Sprzedam opla aquillę. Autokomis Roman Pornola. Radomsko, ul Wiejska
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.06.16 20:54
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
katolik2021.06.16 19:41
Wszyscy o tym wiedzą, że Abp Marx jest niezbedny, bo kto by wspieral reformy drogi niemieckiej i całego Koscioła. Dodatkowo po audiencji jesiennej Polski Episkopat dostanie wytyczne od Papieża--nie przeszkadzać w drodze, wspierać i realizowac, czyli zniesc celibat, jak chcecie możecie dopuścić kobietę do akolitatu. Tylko skąd bedą ci Księża, bo szczepili się z polecenia Episkopatu chemią genetyczną i niestety beda chorować i umierać. Niektórzy już po zastrzyku ,śmierci zachorowali tak, ze byli umierający.
matis892021.06.16 19:36
Oczywiście że Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik wspiera niemiecką Drogę Synodalną, nawet ją napędza. Wspiera także tamtejsze udzielanie błogosławieństwa Antychrysta dla związków sodomskich. Tego błogosławieństwa Antychrysta udzielają najlojalniejsi kapłani Bergoglio.
Po 11 ...2021.06.16 19:46
Ja kulam się ze śmiechu jak katolicy sekują własnego szafa, Papieża ... wikariusza Jezusa Chrystusa, Następcę Księcia Apostołów. Umieram ze śmiechu :)))
@Po11....2021.06.16 20:55
Żydzie, kulać się ze śmiechu na wózku inwalidzkim, to musi być wyczyn!
matis892021.06.16 23:42
Bergoglio to religijny przywódca lewakoateistów, lewactwa i polityków lewakoateistów. On nie jest katolikiem. Lewactwo czci go od jego pierwszego dnia najbardziej ze wszystkich religii.
katolik2021.06.17 9:19
Papież pocałował na audiencji polskich lewaków w rękę na przeprosiny, ale to był znak poddaństwa szatanowi