Raport PE o ,,prawach seksualnych i reprodukcyjnych'' wzywa do legalizacji aborcji w krajach UE - zdjęcie
27.05.21, 16:57fot. flickr.com

Raport PE o ,,prawach seksualnych i reprodukcyjnych'' wzywa do legalizacji aborcji w krajach UE

46

Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego przyjęła raport na temat „zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych”. Ten ideologiczny termin nie został nigdy zaakceptowany przez społeczność międzynarodową, jednak w raporcie jest przedstawiany jako wiążący i stanowiący element praw człowieka. Pod tym pojęciem próbuje się przeforsować prawną akceptację aborcji czy wprowadzenie wulgarnej edukacji seksualnej. Ponadto, Parlament Europejski nie ma kompetencji do stanowienia na temat polityki zdrowotnej krajów członkowskich. Mimo upływu ponad dwóch tygodni od przyjęcia raportu, nie została  jeszcze opublikowana jego ostateczna treść. 

- W raporcie wielokrotnie „wzywa się” Państwa Członkowskie do zapewnienia dostępu do aborcji, mimo że kwestia stanowienia o legalności aborcji jest wyłączną kompetencją Państw Członkowskich. Unia Europejska nie ma kompetencji do ingerowania w polityki zdrowotne państw członkowskich, co wielokrotnie potwierdziła sama Komisja Europejska - skomentowała Anna Kubacka, analityk Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.  

Prace nad raportem toczą się w Parlamencie Europejskim od kilku miesięcy. Został on złożony przez europosła Predraga Freda Matica - socjalistę z Chorwacji. Publikacja zawiera liczne nieprawdziwe informacje, posługuje się terminami, które nie posiadają prawnie wiążącej definicji (jednocześnie twierdząc, że są one obowiązującym prawem), powtarza wielokrotnie prostowane oszczerstwa wobec państw członkowskich i przywołuje dane niemające żadnego wiarygodnego źródła. Przede wszystkim, w projekcie rezolucji, autorzy raportu wzywają Parlament Europejski do przekroczenia swoich uprawnień poprzez ingerowanie w dziedziny prawa należące do wyłącznej kompetencji państw członkowskich.

Treść raportu nie pozostała bez odzewu – złożono do niego aż 503 propozycje poprawek. Właśnie te liczne poprawki 10 maja głosowała Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM). Większość merytorycznych, niwelujących niebezpieczne pomysły autorów raportu poprawek, została odrzucona. 11 maja komisja FEMM przyjęła ostateczne brzmienie raportu. Jednakże po dziś dzień przyjęty wówczas tekst nie został oficjalnie opublikowany. Kolejny krok, to końcowe głosowanie w Parlamencie Europejskim, które najprawdopodobniej odbędzie się w drugiej połowie czerwca. Nieuzasadniona zwłoka w oficjalnej publikacji przyjętego dokumentu może mieć na celu ograniczenie krytycznych reakcji na kontrowersyjną treść raportu.

Przede wszystkim, raport zawiera sformułowania, które nie zostały nigdy zaakceptowane przez społeczność międzynarodową. Termin „zdrowie i prawa seksualne i reprodukcyjne” (SRHR) nie pojawia się w żadnym obowiązującym traktacie, a wiele państw już od lat zgłasza wobec niego sprzeciw. Pojęcie to nie tylko nie występuje w aktach prawa międzynarodowego, ale nie posiada też żadnej jasnej definicji. Paradoksalnie, lewicowe lobby wykorzystuje to i ukuty przez siebie termin „zdrowie i prawa seksualne i reprodukcyjne” w praktyce utożsamia z żądaniami m.in. powszechnej akceptacji dla aborcji, wulgarnej edukacji seksualnej czy propagowania teorii „gender”. Podobny termin („zdrowie i prawa reprodukcyjne”) został użyty w niewiążących dokumentach końcowych konferencji ONZ w Kairze (1994 r.) i Pekinie (1995 r.) oraz w unijnych Celach Zrównoważonego Rozwoju (2015 r.), ale wykorzystane tam sformułowanie nie zawierało osobnej kategorii „praw seksualnych”. Nie istnieje również wiążący międzynarodowy akt prawny, który w jakikolwiek sposób odnosiłby się do „praw seksualnych”. Notoryczne dopisywanie rzekomych „praw seksualnych” we wszystkich możliwych dokumentach i publikacjach od lat zmierza do „oswojenia” społeczeństwa z tym terminem i finalnie do wprowadzenia go do międzynarodowego języka prawnego.

W proponowanym raporcie te nieistniejące „prawa seksualne” przedstawiane są jako, rzekomo, wiążące zobowiązania międzynarodowe i element praw człowieka (m.in. lit. C, F, K projektu rezolucji), co jest oczywistym kłamstwem i celową manipulacją. Dokument próbuje też narzucić własną definicję tych „praw”. M.in. za element „podstawowego pakietu środków z zakresu zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego” uznaje „bezpieczne i legalne usługi aborcyjne” (lit. J projektu rezolucji).

Zgodnie z art. 6 i art. 168 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej kwestia zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego wchodzi w zakres polityki zdrowotnej państw, wobec których UE ma jedynie kompetencje pomocnicze i nie może dążyć do harmonizacji tego prawa w państwach członkowskich. Dyskusyjne jest, czy UE jest uprawniona do wypowiadania się lub formułowania stanowisk w tych kwestiach. Dotyczy to zarówno dostępu do zabijania nienarodzonych dzieci, jak i żądania wprowadzenia obowiązkowej refundacji antykoncepcji.

- Raport i zawarty w nim projekt rezolucji są próbą wywarcia presji na Państwa Członkowskie UE i ich suwerenne prerogatywy. Takie działanie, celowe i zuchwałe przekraczanie kompetencji przez UE jest nie do zaakceptowania i powinno spotkać się ze stanowczym sprzeciwem – zaznacza Anna Kubacka.

 

mp/ordoiuris.pl

 

Komentarze (46):

joanna2021.05.28 9:37
A ja WZYWAM UNIĘ EUROPEJSKĄ do - 1. opamiętania; 2. respektowania wartości i celów, jakimi kierowali się Założyciele UE; 3. poszanowania chrześcijańskich korzeni Europy; 4. respektowania prawa suwerennych państwa do własnej Konstytucji, systemu wartości, tożsamości etycznej i patriotycznej; 5. NAJWAŻNIEJSZE - odstąpienia od próby wprowadzania w chrześcijańskiej Europie ideałów moralnych i ideologii III Rzeszy, z powodu których Europa jest usłana milionami mogił niewinnych ofiar i do dziś odbudowuje zniesione z powierzchni ziemi miasta.
AAAtomek2021.05.28 9:59
Szanowna Pani powinna wstąpić do zakonu, żeńskiego żeby realizować swoje marzenia. W normalnym życiu sobie Pani nie poradzi. A propos, proszę zapamiętać, że Unie Europejska to nie jest, nie była i nie będzie Unia Katolicka & Chrześcijańska. Z etyki katolickiej wybieram tylko etykę.
Maria Błaszczyk2021.05.28 11:57
Ale przecież w III Rzeszy aborcja była właśnie surowo zakazana.Jej ideologia na nią absolutnie nie pozwalała.
AAAtomek2021.05.28 8:27
Wg polskich katoprawaków - zgwałcona 12-letnia dziewczynka, która zaszła w ciąże powinna urodzić i pokochać to dziecko z gwałtu, a następnie wyjść za mąż za gwałciciela (nawet jakby to był jej ojciec..), żeby stworzyć świętą rodzinę, żeby zrobić - dobrze polskim QATOLIKOM? :Paradne!
joanna2021.05.28 9:42
AAAtomku, można mieć inne poglądy, dyskutować, spierać się, ale ktoś kto kłamie, przeinacza poglądy adwersarza - tak jak Ty to zrobiłeś - nie może być poważnym partnerem do rozmowy. Twój głos, z przykrością, traktuję jako nerwowy, niekompetentny, okrzyk wiecowy. I nic więcej...
Ron2021.05.28 9:53
... człowieku, w Polsce aborcja w wyniku gwałtu jest dozwolona (tak samo: jeśli zagraża życiu matki), zanim cokolwiek napiszesz to się najpierw dowiedz jaki jest stan prawny. A tak zwani PISiory wcale nie chcą tego zmieniać, tylko nie zgadzają się na aborcję na żądanie i na aborcję z powodów eugenicznych. Czy wiesz co to są powody eugeniczne? Poczytaj sobie zanim znowu coś napiszesz.
Maria Błaszczyk2021.05.28 11:25
No to proszę: https://oko.press/poronienie-musi-byc-naturalne-lekarze-nie-chcieli-przerwac-martwej-ciazy/ W tej historii naraża się życie kobiety, choć ciąża i tak jest już martwa. Tak działa to prawo. Można zamykać oczy i tupać nóżkami, że w teorii coś niby można, a kobiety siedzą w piekle, które im zgotowała banda fanatyków.
AAAtomek2021.05.28 8:19
Aborcja na żądanie do 12 tygodnia to już tylko kwestia czasu w Polsce.
xyz1232021.05.28 8:36
aborcja "na rzadanie" do 12 tygodnia bez wyraznego powodu? Nieracjonalne. glupie i barbarzynskie urwalsynstwo. I mowi ci to zdeklarowany metal-ateusz mieszkajacy w kraju, gdzie aborcja do 16 tygodnia bez powodu nie stanowi problemu. Ale wiesz perspektywa moze ci sie kiedys zmieni jak zamiast cisnac na recznym w piwnicy znajdziesz jakas dziewke i w 8 tyg. ciazy uslyszysz bicie serca swojego dziecka.
AAAtomek2021.05.28 8:51
Piszę ci to jako ojciec trojga dzieci, znający życie. Decyzja, czy kobieta chce urodzić dziecko czy nie, należy do niej.
Maria Błaszczyk2021.05.28 11:44
Ależ skąd, nie bez powodu. Powód musi być, i to bardzo, bardzo dobry, przecież nikt nie robi aborcji dla przyjemności czy dlatego, że nie ma nic lepszego do roboty w środowe popołudnie. Np. taki, że dana by kobieta nie chce być w ciąży. Prawo do decydowania o swoim życiu to postawa tego, by móc żyć jak człowiek, być decyzyjnym podmiotem, bez tego - staje się przedmiotem. Aha, i dla jasności - jestem matką wielodzietną i miałam w życiu to szczęście, że nigdy nie potrzebowałam aborcji. Ale nie zdecydowałabym się na ciążę w kraju, gdzie nie da się jej przerwać, jeśli będzie to konieczne. Więc jeśli celem jest kontynuacja antynatalistycznej polityki polskiego państwa - to jest to rzeczywiście krok w dobrą stronę. Gdy pan premier Kaczyński od bepieczeństwa mówi, że przecież to nic nie szkodzi, że Polska ma takie prawo, bo przecież każdy może przerwać ciążę zagranicą, to ja tylko dodam: można tam też się ubezpłodnić, to zupełnie legalny zabieg w tych krajach, w których kobiety uznaje się za ludzi, warto to rozpatrzeć, bo gdy będziesz w rozsypce, w stanie zagrożenia zdrowia, z martwą ciążą, której lekarz nie będzie chciał zakończyć, to może być za późno na wycieczki zagranicę.
JM2021.05.28 8:47
Szkoda że matka cię urodziła, a mogła dokonać aborcji. Szkoda wielka!!!!
AAAtomek2021.05.28 8:52
Gdyby dokonała aborcji to byłaby jej decyzja. Z czym masz problem?
mr.on2021.05.28 7:37
Jeżeli o mnie chodzi i moje zdanie to jestem jak najbardziej ZA. To znaczy jestem za tym by baby traktowały skrobankę jako antykoncepcję wtórną . Niech się ku-wy skrobią aż do upojenia. W ten sposób normalne kobiety zachowają nasz ludzki gatunek - bo przecież do tego je Matka Natura stworzyła a kobietopodobne stworzenia wyginą - bo nie pozostawią po sobie potomstwa. Tępe abortki nawet nie rozumieją , że po nich to nawet potopu nie będzie.
AAAtomek2021.05.28 8:20
Zapytaj się swojej matki lub babci czy skrobanki miały. To ci powiedzą coś o życiu....
Grizzly2021.05.28 7:30
Wypier... bandyckie bydło z UE!
Onanizm bez granic2021.05.28 7:28
A my tu sobie siedzimy na zaścianku i walimy gruchę w imię Wielkiej Polski. Czy wiecie ile plemników generują wsyscy z 12 onanistów w Polsce? Nasieniem można w miesiąc zapelnić basen sportowy!
B.2021.05.28 7:19
Boże Miłosierny, wyciągnij sprawiedliwą dłoń i broń niewinnych dzieci!
ceramik2021.05.28 6:40
Czyli wybijanie ludzi rasy białej, bo żaden śniady tego nie zrobi. A kto tego żąda? szydzi.
Zboczona dzicz chce odbierać prawa kobietom2021.05.28 5:35
Zboczona hołota psycholi chce decydować o naszych dzieciach. Precz z żydokomuną jewro-kołchozu!
opty2021.05.28 3:06
Kto będzie inseminatorem, a kto będzie inseminował?.......
“strefy wolne od LGBT”2021.05.28 2:17
To się musiało tak skończyć. Dumnie tworzyli “strefy wolne od LGBT”, teraz chyłkiem wycofują się ze swoich pomysłów. Uchwały o strefach wolnych od LGBT, odchodzą na Podkarpaciu powoli w zapomnienie. Po Nowej Dębie i Nowej Sarzynie, przyszedł czas na Przemyśl. O co w tym chodzi, po prostu o pieniądze za które prawica jest w stanie "pokochać" nawet LGBT. Samo Podkarpacie straciło prawie 2 mln euro dotacji na projekt “Szlak Karpacki” .
Moly fucks Skrzypek na dachu2021.05.28 1:32
right up in his asshole! Two fags!
Moly2021.05.28 0:21
I na tym to wszystko polega. Zmusic ludzi zyc w klamstwie. Ze nie maja seksu przed slubem. Ze ich dzieci nie maja seksu przed slubem. To sa najbardziej widoczne przejawy tyranii tej religii. Wszysvcy wiedz ze to jeden wielki balach. WSZYSCY. Ale chodza na msze ale daja na kase. I dlatego tak wygodne nienawidzic gejow. Ale tonigdy Wam e wymiecie szlamu z duszy. To jest trudne do zrozumienia jak ludzi inteligentni na papierza tak sie daj wolatac w te siec zla.
Anonim2021.05.27 23:40
Szatan nieustannie powtarza: nienawidzę, nienawidzę, we wszystkich możliwych językach.
Anonim2021.05.27 23:38
Jeżeli ktoś tak nienawidzi swego dziecka, że chce je zabić, to siebie samego nienawidzi. Czy będzie zdolny do jakiejkolwiek miłości, do tworzenia jakiejkolwiek wspólnoty?! Wszak możemy kochać bliźnich tylko tak jak samych siebie. Co we współczesnym świecie generuje taką postawę, taki rodzaj auto nienawiści i auto destrukcji?
Anonim2021.05.27 23:14
Oczywiście wywieranie nacisku na przystąpienie do szatańskiego paktu eksterminacji ludności, tylko po co nam to ja się pytam, po co?!
Izydor2021.05.27 22:15
Nikt się nie spodziewał ze polaczki wprowadzą zakaz aborcji. Ale polaczki jak to polaczki zje bią wszystko.
Po 11 ... pilne2021.05.27 22:23
Ty niemiecki śmieciu , Pan Polak .
zetta2021.05.27 21:57
i lewacki pis się zgodzi tak jak przyklepał pedalskie małżeństwa w spisie powszechnym
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.05.27 20:38
Nazywam się Lech Keller-Krawczyk, jestem żydo-bolszewikiem i ma tytuł "dr hab." kupiony w internecie. Mieszkam w W-wie przy ul. Starej Baśni. Numeru nie podaje, bo smród cię do mnie zaprowadzi. Wpadnij przed szabesem a obciągnę ci ch uja i jeszcze zapłacę.
JPIII2021.05.27 20:00
Jest to bardzo słuszne. Po co nam tylu pedophilów w koloratkach.
abcd2021.05.27 19:29
Czy nie można opublikować trzech raportów? Pierwszy dotyczący zdrowia, drugi dotyczący praw seksualnych i trzeci dotyczący praw reprodukcyjnych??? Nie można, bo jak się wszystko połączy w jedno, to nikt nie wie o co chodzi i lewactwo może pisać w takim raporcie wszystko, co im przyjdzie do głowy.
Onanizm bez granic.2021.05.27 19:19
Kiedy doczekamy się jednoosobowych ślubów onanistów?
Anonim2021.05.27 20:22
Zaraz po ślubach pedofilów.
ala2021.05.27 19:18
„...Życie jest darem. Bezcennym, choć kruchym. Najpiękniejszym, choć czasem trudnym do przyjęcia. Hojnym, choć może wydawać się nie w porę. To dar od Boga dla człowieka. Życie ludzkie rozpoczyna się od poczęcia. Już w łonie matki zyskuje świadomość i czuje ból, jest nową osobą ludzką. ...”
Anonim2021.05.27 19:05
Eurolewactwo dwoi się i troi, żeby tylko ukryć MORDOWANIE LUDZI pod jakimis gładkimi hasełkami... A to "prawem do godnej śmierci", a to "prawem reprodukcyjnym".
Pierdolenie już teraz, teraz ...2021.05.27 19:00
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Sex Randka2021.05.27 18:07
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Elektor2021.05.27 17:25
No i będzie legalna. Chciały pisowcy i reszta zdrajców do UE? Chciały. Podpisał herszt bandy L. K. Traktat Lizboński? Podpisał. To i skończyło się polskie prawo między Odrą a Bugiem a będzie unijne. Brawo! Osobiście byłem przeciwko no ale cóż, mało nas było. Demokracja to jak gwałt zbiorowy, ofiara musi się podporządkować. Pięknie mnie i innych urządziliście, pięknie.
Jakub2021.05.27 23:03
Wtedy nie działo się to co teraz a ty byłeś przeciw wstąpieniu bo chciałeś do kacapskiej WNP i do ZBiR-u zdrajco, tak jak dzisiaj konfederaci od sKórwina.
442021.05.27 17:19
Stado loch i knurów uradziło, jak się piep**yć, reprodukować i eliminować zbędny przychówek. O zgrozo! Ps. Trzodę chlewną uprzejmie przepraszam za niegodziwe posłużenie się zwierzęcą terminologią.
Skrzypek na dachu2021.05.27 17:15
Przerywanie ciazy to zbrodnia a PE Unijny to mordercy bezbozne globalisci nowej bolszewii .
ala2021.05.27 19:21
„... Miłość jest nie kochana i to jest największa w świecie rana...” Wszystkie dzieci, narodzone czy jeszcze nie, mają prawo do życia!
AAAtomek2021.05.27 17:09
Apelacja Ordy Sovietów już w Brukseli ?...
Anonim2021.05.27 17:21
Sowietów tam zaiste pełno i to już od dawna.