17.08.19, 11:11

Radosław Fogiel: Potrzebne jasne reguły ws. lotów polityków

Kluczową sprawą nie jest kto ile latał, bo do tego wszyscy byli uprawnieni. Chodzi o to, żeby teraz były jasne reguły - powiedział w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce zastępca rzecznika PiS o nowej ustawie regulującej loty najważniejszych osób w państwie.

Projekt nowych regulacji ws. lotów HEAD przedstawił 16 sierpnia szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Zapowiedział, że w ustawie pojawi się nowy zapis umożliwiający utworzenie Centralnego Rejestru Lotów polityków oraz podział na rodzaje lotów realizowanych z najważniejszymi osobami w państwie. Szef KPRM podkreślił, że dokument ma się opierać się na trzech filarach: jawności, jasności reguł i odpowiedzialności. Projektem nowego aktu prawnego Sejm ma się zająć na najbliższym posiedzeniu, pod koniec sierpnia.

Zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel podkreślił w radiowej Jedynce, że ustawa dotycząca lotów HEAD jest potrzebna. - Jeśli mówimy o uregulowaniach czysto prawnych, to tutaj było pole do niejasności - powiedział Fogiel. - Ta nowa ustawa, we współpracy mam nadzieję również z opozycją, która powstanie, będzie to jasno określać - dodał.

Gość Jedynki, pytany był też o wystawienie na liście podkarpackiej w Krośnie na pierwszym miejscu Marka Kuchcińskiego, który zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu po ujawnieniu informacji o lotach rządowym samolotem razem z rodziną. - Pan marszałek od wielu kadencji zajmuje tę pierwszą pozycję. W tym roku rzeczywiście ma to dodatkowy wydźwięk w kontekście tego zamieszania z lotami, którego pan marszałek padł ofiarą - odpowiedział Fogiel. Wskazał też, że marszałek w ten sposób podda się weryfikacji wyborców.

W audycji mówiono też o byłych politykach związanych z PiS, którzy w najbliższych wyborach będą startować z list Koalicji Obywatelskiej. - To daje do myślenia co do zasobów kadrowych PO, jeżeli dość dużym wsparciem na listach są osoby, które nie sprawdziły się w PiS - ocenił Fogiel. Jego zdaniem szczególnie zaskakująca może być w Rzeszowie kandydatura Pawła Poncyliusza, który mówił, że nie rozumie Polski wschodniej.

Źródło: PolskieRadio.pl

Komentarze

antek.b2019.08.17 14:43
Jasne reguły istnieją ,tylko nie są przestrzegane ,tak samo konstytucja ,tak samo wyroki sądów,inni diabli są tu czynni.
Michał Pasierb 2019.08.17 13:26
Niektórzy może jeszcze pamiętają tandem Poncyliusz-Graś...Zgłosili się i zobowiązali , że przeżyją miesiąc za 500 PLN. Wymiękli o wiele wcześniej xDDD Tu proszę notka z 2011 opiewająca to doświadczenie posłów https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/40-lat-minelo-a-jest-500-zl-na-zycie/4987w
MarksistowskaIdeologiaLgbtToZaraza!!!!2019.08.17 11:46
Dostrzegam również załganie opozycji co jest jej cechą przyrodzoną. Przez osiem lat korzystali i latali gdzie im pasował a teraz wielce oburzeni. Zakłamane gnoje
Cogito ergo sum2019.08.17 11:33
W tym wypadku dostrzegam pozytywną rolę opozycji. Sprawa będzie uporządkowana i nikt nie będzie latał jak Tusk czy Kuchciński.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.17 11:31
Zaraz się tu pojawi dzielnicowa oszczana ciota . a fuuuj uważajcie robaczki papapa
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.17 11:29
W Polsce nie ma żadnej potrzeby wprowadzania związków partnerskich, żadnej! Naczelny pederasta Biedroń przecież ma partnera i nikt im nie stwarza problemów , obaj robią kariery jako politycy. Nie ma żadnej potrzeby inwigilacji kto z kim mieszka czy śpi , czy to są homo czy inni. Naprawdę nie ma takiej potrzeby ! To komunistyczna metoda!!! A Polska to wolny kraj i takim pozostanie!! Nie ma potrzeby inwigilacji ani rejestracji homoseksualistów !! Niech sobie żyją spokojnie!!!
LesbianGayBisexualTransgenderPedophileBestiality2019.08.17 11:28
Orientacja seksualna jest prawidłowa albo nieprawidłowa. Nieprawidłowa to parafilia.