Otóż p. Agnieszka Piwar na łamach wspomnianego portalu wywodzi, że portal Fronda.pl oraz Gazeta Polską są instrumentem realizacji diabolicznego planu. Nie to jednak oskarżenie, którego nie da się komentować z powagą, zdziwiło nas najbardziej. Dalece istotniejszy jest sposób, w jaki rzeczona autorka swoją tezę udowadnia.

Przywołuje mianowicie tekst tak zwanych „Protokołów Mędrców Syjonu”, znany powszechnie jako dzieło rosyjskiej agentury przełomu XIX i XX stulecia. „Protokoły”, które w nieudolny sposób miały demaskować rzekomy lucyferyczny i żydowski spisek, stały się przed laty idealną pożywką dla rozwoju fanatycznego antysemityzmu.

Nowoczesna nauka już dawno udowodniła nieautentyczność „Protokołów”, oceniając je jednoznacznie jako carskiej ochrany  fałszerstwo. Prawy.pl odrzuca jednak te ustalenia. Trudno się temu dziwić: autorka nieudolnego ataku na Frondę i Gazetę Polską całą swoją wiedzę na temat dyskusji naukowej tyczącej pochodzenia „Protokołów” czerpie z… Wikipedii.

Tekst, o którym mowa,  inspirował przed wojną rzesze zajadłych antysemitów, znacząco wpływając na ruch niemieckich narodowych socjalistów. „Protokoły” kształtowały między innymi światopogląd Adolfa Hitlera. Dziś odwołuje się do nich jako do źródła prawdy o świecie portal, który przedstawia się jako polski, narodowy i patriotyczny.

Czy świadczy to o zdrowym rozsądku, czy też po prostu o całkowitym pomieszaniu – oceńcie Państwo sami.

pac, tag