Proszę Państwa, jesteśmy jednak ksenofobami a później homofobami! - zdjęcie
27.07.15, 11:57

Proszę Państwa, jesteśmy jednak ksenofobami a później homofobami!

9

Zespół ds. Ochrony Praw Człowieka MSW w zeszłym roku stwierdził tylko cztery przestępstwa z nienawiści wobec osób LGBT (wszystkie te sprawy są powszechnie znane). Były to: zakłócenie promocji książki Anny Grodzkiej w Warszawie, podpalenie tęczy na pl. Zbawiciela, zabójstwo osoby homoseksualnej w Szczecinie oraz pobicie Roberta Biedronia. Cztery !!!! Czyli przestępstwa związane z homofobią - idiotyczny termin - stanowią 1 proc. wszystkich przestępstw motywowanych nienawiścią.

Okazuje się jednak, że aż 77 spraw było związanych z rasizmem, 59 - z propagowaniem ustroju totalitarnego, a 12 dotyczyło religii i wyznania, głównie islamu – wylicza "Rzczeczpospolita". Oczywiście od razu oburzył się rzecznik LGBT, który tłumaczy skąd tak niski - w stosunku do oczekiwań LGBT-owców - odsetek przestępstw związanych z homofobią? Tomasz Szypuła, " zwraca uwagę na to, że w polskim prawie osoby homoseksualne nie są objęte ochroną przed mową nienawiści. Oznacza to, że ich znieważenie nie jest ścigane z urzędu, jak w przypadku np. Żydów". Czyli innymi słowy, dać ochronę gejom, lesbijkom, trans - coś tam, coś tam a zwiększy się znacznie odsetek przestępstw na tle homofobicznym. 

Innego zdania są osoby związane z prawicą światopoglądową. – Problem przemocy wobec osób LGBT został rozdmuchany przez organizacje gejowskie – mówi Bartosz Lewandowski z konserwatywnego Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris w rozmowie z "Rzeczpospolitą". – Mają one wysoką świadomość prawną, są na bieżąco z legislacją i orzecznictwem trybunału europejskiego. Na pewno zgłaszają więc wszystkie przypadki złamania prawa do prokuratury – dodaje.

I tak właśnie przędzie nasz homoseksualny obywatel, byle tylko było o nim głośno, a jak jest cicho, to trzeba krzyczeć donoślej! 

mod/rzeczpospolita

Komentarze (9):

anonim2015.07.27 12:21
Może homosie to zydzi że się tak drą?
anonim2015.07.27 12:51
Gdy ePiSkopat będzie rządził w ogóle nie będzie problemu, bo nie będzie homoseksualistów :/
anonim2015.07.27 12:55
oj... nie ma się czym chwalić. Tylko 4 przypadki? to pośredni dowód na zdecydowanie nadmierną obojętność polaków na agresję środowisk gejowych. Widać że ludzie są zastraszeni. Lata pałowania w szkołach (i podtruwania fluorem) nie przeszły bez śladu.
anonim2015.07.27 12:56
homosiów i tak prawie nie ma. Za to po jesiennych wyborach przybędzie za to aktywistów dewiantów. Już tam pewne organizacje w USraelu szykują kasę na wsparcie
anonim2015.07.27 12:56
joan ależ homosie będą... braknie tylko gejowych, czyli politycznych działaczy jadących na karku homosiów do władzy i do zaszczytów.
anonim2015.07.27 14:35
Co do pobicia Biedronia mam wątpliwości czy to sam wynajął tego, tych którzy go jakoby pobili. Przecież na gwałt potrzebny był taki przypadek, aby udowodniać wszem i wobec, że homofobia w Polsce Istnieje! A może także i przypadek związany z promocją książki eunucha Grodzkiej potrzebny był żeby zapewnić choć minimalne zainteresowanie publiki taką chałturą. Podobnie z śmiercią homosexualisty - sami geje po pewnym czasie doznają obrzydzenia do siebie samych i chcą tego swojego partnera ukarać.
anonim2015.07.27 21:11
A cóż to takiego jest homofobia?Nie znam...
anonim2015.07.27 21:14
Nam się zarzuca manię prześladowań. Ale kurestwa z LGTBQWERTZU nikt nie przebije!
anonim2015.07.27 21:28
Duzo jest nienawisci, ktora objawia sie hejtem w internecie no i wytykaniem palcami i nie mowimy tu tylko o gejach i lesbijkach, niestety w praktyce za to nie ma kary. Po prostu sa ludzie i taborety, nie da sie uniknac tego, ale zjawiska takie beda sie zmniejszac wraz z edukacja ludzi na temat tego jak rozni sa ludzie w zakresie wiary, preferencji seksualnych, budowy ciala itp itd. Juz mozna dostrzec pozytywne zmiany w ostatnich latach, zostaje tylko trzymac kciuki aby ten trend zostal podtrzymany.