Prof. Zdzisław Krasnodębski dla Frondy: Nie zapominajmy w UE o naszym dziedzictwie - zdjęcie
20.04.19, 17:00

Prof. Zdzisław Krasnodębski dla Frondy: Nie zapominajmy w UE o naszym dziedzictwie

2

Eryk Łażewski, Fronda.pl: W ostatni poniedziałek Katedrę Notre Dame w Paryżu ogarnął pożar. Ugaszony został przed czwartą rano we wtorek. W pożarze spłonął dach katedry oraz zawaliła się jej iglica. Jest też wiele innych strat. Niektórzy komentatorzy traktują to wydarzenie jako symbol sytuacji katolicyzmu w Europie. Czy Pan Profesor zgadza się z taką interpretacją pożaru Notre Dame i zniszczeń, które on przyniósł?

Profesor Zdzisław Krasnodębski, europoseł: Ja bym nie traktował samego pożaru, który był prawdopodobnie wynikiem nieszczęśliwego wypadku czy zaniedbania, jako symbolu. Natomiast bardzo charakterystyczne i symboliczne wydają mi się reakcje na to wydarzenie. Otóż akurat tego dnia myśmy dyskutowali w Prezydium Parlamentu Europejskiego na temat bliższej współpracy Parlamentu ze związkami religijnymi, kościołami, ze stowarzyszeniami o charakterze religijnym. No i jak zwykle w takich sytuacjach doszło do sporu, że to [wspomniana współpraca] nie dotyczy chrześcijaństwa. Są bowiem rzeczywiście tacy europosłowie i tacy wiceprzewodniczący Parlamentu (członkowie tego Prezydium), którzy są bardzo niechętni jakiemukolwiek przypominaniu na forum Unii Europejskiej o chrześcijaństwu. W tym czasie doszła nas też wiadomość o tym pożarze. No i ten smutek, który zapanował, jest takim smutkiem niecodziennym. Ja bym zaś chciał, żebyśmy nie tylko wtedy, gdy zdarzy się coś tak tragicznego,  przypominali sobie własne dziedzictwo Chrześcijaństwa i jak ono jest niezbędne dla naszej kultury europejskiej, trwania Europy, tylko, żeby pamiętano o tym na co dzień.

Dziękuję za wypowiedź dla Frondy.pl

Komentarze (2):

Polak Ateista Dumny Gej2019.04.20 19:01
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Wojciech2019.04.20 17:25
Krasnodębski to członek PiS-u i jednocześnie zwolennik związków partnerskich dla homoseksualistów. Ciekawe połączenie.