03.07.20, 12:13Prezydent Andrzej Duda//prezydent.pl/fot. Igor Smirnow/KPRM

Prezydent: koncepcja przymusowej relokacji nie realizuje zadania bezpieczeństwa Polaków ani Europejczyków

Temat przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów wraca co jakiś czas pod dyskusję w strukturach Unii Europejskiej. Mówił o tym dzisiaj podczas wystąpienia inaugurującego polskie przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej prezydent Andrzej Duda.

Prezydent stwierdził:

- Zwłaszcza te ostatnie lata pokazały, że jeżeli działamy razem i mamy dobre argumenty, potrafimy w decydujący sposób wpływać na europejski konsensus, nawet wbrew woli wydawałoby się najsilniejszych. Tak było choćby w kwestii problemu przymusowej relokacji uchodźców. W tej sprawie jako Grupa Wyszehradzka odnieśliśmy sukces, bo nasze stanowisko przeważyło w decyzjach unijnych. Stało się tak dlatego, że zachowaliśmy naszą spójność i asertywność, mimo ogromnej presji jaka była na nas wywierana. To my od samego początku mieliśmy w tej sprawie rację i mieliśmy odwagę te rację w sposób zdecydowany przedstawiać i to jest nasza wielka wartość

Podkreślił także:

- Ponieważ niektórzy w Unii Europejskiej chcą obecnie ponownie powrócić do zamkniętej już dyskusji, z tego miejsca chciałbym jeszcze raz jasno przywołać nasze stanowisko. Jest ono oparte na zdrowym rozsądku, odpowiedzialności i wsłuchaniu w opinię naszych społeczeństw. Uważam, że w dobie powracającego kryzysu migracyjnego naszym zadaniem podstawowym, jest po pierwsze zagwarantowanie bezpieczeństwa naszym obywatelom, poprzez zapewnienie bezpieczeństwa granic Europy i granic naszych państwa. Po drugie udzielenie pomocy w miejscach konfliktów i problemów, które są bezpośredniom źródłem migracji, po trzecie poszukiwanie pokojowych rozwiązań wojen czy niedostatków żywności, będących pierwotnymi przyczynami większości fal migracyjnych, z których korzystają siatki przestępcze zajmujące się przemytem ludzi. Chcę powiedzieć jasno, że koncepcja przymusowej relokacji nie realizuje żadnego z tych zadań. Powoduje wyłącznie pogłębienie problemów i jeszcze większą opresyjność polityki europejskiej przymuszającej ludzi do przemieszczania się i osiedlania wbrew ich woli oraz wbrew woli państw przyjmujących, a w szczególności ich społeczeństw

 

mp/300polityka.pl

Komentarze

toja2020.07.4 10:34
nie zgadzamy się na nazistów współpracujących z gangsterami handlującymi ludźmi! czas aby rozliczyć komisję europejską, parlament europejski, kameradin menele i wszystkich, którzy czerpią zyski z tego procederu! koniec będzie taki jak w ameryce wszyscy są niezadowoleni.
Leszek2020.07.3 21:42
Brytyjczycy podali liczbę około 9 mld dolarów rocznie, które wpływały w ubiegłych latach do kieszeni organizatorów tego uchodźstwa. Z którymi politykami oni się dzielili tą kwotą? A może ze zwykłej, prymitywnej, bezinteresownej nieroztropności zapraszali tych migrantów do Europy?
apis2020.07.3 17:11
Przestancie wycierac mo... katolikami
MaxFiend2020.07.3 16:14
Ale pięknie! Katolik, który publicznie odmawia naprawdę potrzebującym pomocy. :-)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 12:56
PADalec pseudo katoliku niosący pomoc! gdyby wszyscy zachowywali się jak ty i reszta PiSdziaków to może byś nigdy nie spotkał swojej zażydzonej żonki bo podobni tobie w czasie drugiej wojny światowej dziadków Kornhauser nie ukryli by w swoim domu!
aas2020.07.3 12:48
POLAKU PARIOTO ZOBACZ FILM „ŚCIEMY TRZASKOWSKIEGO” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!!
aas2020.07.3 12:48
POLAKU PARIOTO ZOBACZ FILM „ŚCIEMY TRZASKOWSKIEGO” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!!
Ala2020.07.3 12:35
Polska - dla Polaków
kotes Alik2020.07.3 13:28
Ziemia dla ziemniaków.
Cezar2020.07.3 12:20
Tylko zmasowany import islamu do Polski jest w stanie zniszczyć naszą narodową jedność. I o to chodzi Tuskowi i Sorosowi: to tego właśnie zatrudniają Trzaskowskiego. Andrzej Duda broniący nas przed zalewem islamu i demoralizacji jest ogromnym problemem dla Antify i innego lewactwa. Dziś jest jak w 1920 roku - bolszewizm znów stoi u bram Polski. I mocno wierzę w to że i tym razem dostanie srogą nauczkę.
MT(*)2020.07.3 12:39
Absolutna racja. Polska jest w chwilach wojny cywilizacyjnej, dokładnie tak jak było w trakcie dramatycznej wojny z bolszewikami w 1920 roku. To sto lat od tamtych zmagań zaliczanych do dziesięciu najważniejszych batalii w dziejach cywilizacji europejskiej. I nawet kalendarzowo to podobny czas, wiek temu też trwały już działania wojenne, po to by na dzień 15 sierpnia sowiecki bolszewik był przez Polaków unicestwiony i rzucony na kolana a Europa ocalona przez zalewem sowieckiego motłochu. Dziś współczesny bolszewik jest lewacko-tęczowy, podbił już sporą część Zachodu a opiera mu się Polska i kraje Europy Środkowej. I te wybory 12 lipca zbliżą do odpowiedzi czy europejska cywilizacja przetrwa, czy też czekają nas kolejne dekady neo-komuny w barwach tęczy.
Hipokryzja frondy2020.07.3 12:20
NA FILMIE, DUMNY KATOLIK - https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26094684,dzieci-bedziesz-pedalila-to-sie-spali-k-two-trzaskowski.html#s=BoxOpMT