Papież na plakacie z konkubiną? Poseł Jaworski dla Fronda.pl:  Obywatele mają prawo do nieposłuszeństwa!  - zdjęcie
10.03.14, 12:26fot. Archiwum Frondy

Papież na plakacie z konkubiną? Poseł Jaworski dla Fronda.pl: Obywatele mają prawo do nieposłuszeństwa!

11

Niebawem w Lublinie ma się pojawić plakat, szkalujący bł. Jana Pawła II. Twórcami taniej prowokacji, odwołującej się do metod SB, jest Fundacja Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm. Na billboardzie, który ma zawisnąć w widocznym miejscu Lublina będzie można zobaczyć młodego Karola Wojtyłę z domniemaną konkubiną i synem.

Korzystając z ostatniej okazji przed kwietniową histerią kanonizacyjną "największej, najświętszej na świecie postaci wszech czasów", postanowiliśmy obrazem na billboardzie postawić Polakom pytanie; czy zacnym jest ten, kto zdobył mir milionów w pojedynkę i zasługuje na szacunek, czy raczej godnym potępienia jest ten, kto porzucił garstkę kochających go i zasługuje na pogardę? Czy jest on katolickim bożkiem tylko dla zindoktrynowanego społeczeństwa, czy my też, ludzie rozsądni musimy tego bożka czcić, bo chce tego większość?” - piszą działacze antyklerykalnej Fundacji.

Nawiązywanie do peerelowskich tradycji w takim wydaniu jest hańbiące dla głosicieli tych propagandowych pomysłów. Myślę, że bardzo szybko społeczeństwo polskie się zorientuje w płytkości i kłamliwości tego typu przekazu. W związku z tym można tylko życzyć nawrócenia takim ludziom, którzy nie potrafią przyjąć, że istnieją ludzie i środowiska inaczej myślące i pozostające w uczciwości wbrew takim haniebnym próbą podważania wiarygodności i autorytetu Ojca Świętego” - mówił w rozmowie z Fronda.pl prof. Jan Żaryn.

Nawrócenie organizatorów prowokacji to jedno, drugie to ich odpowiedzialność za godzenie w autorytet, jakim dla wielu Polaków jest Jan Paweł II. Jak udało się nam ustalić, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski złożył w piątek zawiadomienie do prokuratora Andrzeja Seremeta w sprawie plakatu szkalującego papieża. „Fundacja, która jest autorem plakatu szerzy mowę nienawiści, a na to jest odpowiedni paragraf. Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski jest przekonany, że cel tej akcji jest bardzo konkretnie sprecyzowany – chodzi o to, by oczerniać autorytety, oczerniać ludzi wierzących. Stąd zawiadomienie” - mówi w rozmowie z Fronda.pl poseł Andrzej Jaworski, szef parlamentarnego zespołu.

Rozpatrzenie złożonego zawiadomienia może potrwać, a plakat ma zawisnąć w Lublinie lada dzień. Czy można coś zrobić, żeby temu zapobiec? „Wzywamy mieszkańców Lublina, zwłaszcza właścicieli nośników, na których miałby zawisnąć plakat, aby do tego nie dopuścili. Nie boję się też powiedzieć, że sytuacji, kiedy dochodzi do łamania prawa, obywatele mają prawo do nieposłuszeństwa i podjęcia własnych działań” - mówi w rozmowie z Fronda.pl poseł Jarowski.

Czy to oznacza, że parlamentarzysta wzywa do rozprawienia się z prowokacyjnym plakatem na własną rękę? „Chcę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością za moje słowa, mimo że jestem posłem i członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka - gdybym mieszkał w Lublinie, nie pozwoliłbym na szarganie naszych świętości” - konstatuje w rozmowie z Fronda.pl.

MBW

Komentarze (11):

anonim2014.03.10 12:56
Drow, to że to ponad twoje mierne możliwości nie oznacza że tak nie jest. My w Lublinie już szykujemy balony z czerwoną farbą na te plakaty. niech no tylko się pokażą.
anonim2014.03.10 13:00
Ot sowiecka swołocz ...mamy właśnie efekt bierności i tolerastii .... w naszej kulturze o zmarłych źle się nie mówi ...
anonim2014.03.10 13:01
A właściciele bilbordów niech się zastanowią ... czy nie za bardzo narażają swojhe mienie ....
anonim2014.03.10 13:21
Kto kłamstwem wojuje, od Prawdy ginie .... prędzej czy później sami wlezą w ten dół , który teraz kopią :P
anonim2014.03.10 13:46
1. Czego się spodziewać po ludziach, którzy mentalnie pozostali w gimnazjum z okrzykiem "twoja stara" na ustach (w wersji dla kozakuf "zimny lech")? Moi znajomi, niewierzący, wstydzą się, po takich akcjach, przyznawać, że są ateistami/agnostykami, żeby ich nie zaszufladkowano. 2. Z celów fundacji: "edukacja w której rozum jest ważniejszy niż wiara, oraz poszukiwanie prawdy obiektywnej i szukanie naukowego poglądu na świat w duchu szeroko pojętego humanizmu." Jak się ma "obiektywna prawda" do insynuacji o Janie Pawle II? 3. Jaki jest sens zawracania głowy informacją o "fundacji", która jest tak liczna, że nawet własnego zarządu i rady nie może wypełnić? Ja chciałbym się dowiedzieć, kto za to płaci, bo raczej nie te 4 osoby, które wpłaciły darowiznę? Nawet sama Wyborcza się niezręcznie dystansuje, choć oczywiście komentarze pod spodem są na poziomie niższym nawet niż ten Drowa i podobnych trolli.
anonim2014.03.10 13:58
A czemu się dziwicie a kto reprezentuje lubelski PIS. Cichy układ z PO i strach przed Januszem DNA vel Palikotem.
anonim2014.03.10 14:20
Vrok, bo jak ktoś jest ćwok to się z nim nie dyskutuje. Z diabłem też. Dotarło ?
anonim2014.03.10 15:20
@Vrok, jakby na Twoją matkę, ojca wylewano niczym nie uzasadnione 'pomyje' , to też byś uważał ze to dyskusja ??? Może dla organizatorów tej akcji, to ma być 'dyskusja' , nie wiem , ale wiem ze ja nie chcę zniżać się do takiego poziomu, to jest barbarzyńskie zagranie, opluwają to co święte dla nas , a sami domagają się szacunku i tolerancji ... :P
anonim2014.03.10 18:11
@Drow- Oczywiście, że dyskutować można, ale nie w ten kretyński, obrażający sposób!
anonim2014.03.10 18:44
@Drow- wyobraź sobie że JPII jest ojcem >duchowym< i to wielu ludzi , ....no ale pytanie ,czy to dla Ciebie jako ateisty ma jakiekolwiek znaczenie ? Piszesz o uświadamianiu, ale w tym przypadku niby czego..... ?
anonim2014.03.11 10:38
Bardzo dobrze, "fundacja" wystawia o sobie piękne i jasne świadectwo - teraz już każdy będzie wiedział, co oznacza u nich humanizm, postęp i nauka. @Fascination, Drow Jako katolik mam wielu dobrych znajomych, którzy są ateistami. Może to wy macie problem z kontaktami z osobami o innych poglądach i stąd to podejrzenie ?