OBRZYDLIWE!!! Korwin-Mikke: To legenda z tymi zsyłkami - zdjęcie
08.10.19, 18:55Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

OBRZYDLIWE!!! Korwin-Mikke: To legenda z tymi zsyłkami

61

Janusz Korwin-Mikke swoją wypowiedzią na temat zsyłek Polaków na Syberię po raz kolejny udowodnił, że bliżej mu do Rosji aniżeli do Polski. 

"Tak nawiasem mówiąc, to ludziom się myli katorga, gdzie bandyta był skazywany z kulą u nogi, ze zsyłką"-stwierdził jeden z liderów Konfederacji w rozmowie z telewizją wRealu24.pl. 

"Legendy z tymi zsyłkami… Zsyłka polegała na tym, że płacono dziennie stawkę, wynajmował sobie chałupę gdzie chciał, tylko mu wyjeżdżać nie wolno było z guberni"-stwierdził polityk. Zdaniem Korwin-Mikkego, zsyłki to nie była "katorga", ale "po prostu zakaz mieszania się w sprawy Polski". 

"Wysyłano ludzi daleko, żeby siedzieli cicho, badali góry, robili różne sprawy odkrywcze"- przekonywał. 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (61):

kolo2019.10.24 8:42
Za takie słowa powinien być tak potraktowany, jak sam potraktował Boniego.
Krzysztof2019.11.4 9:05
Adam Mickiewicz, wielki polski wieszcz został... zesłany. Na Krym. Myślisz, że łopatą tam zasuwał, albo z kilowem w kopalni? Pisał sobie "Sonety krymskie"!
Jimi2019.10.10 17:04
Kacap nigdy nie był przyjacielem Polski , na rozwinięcie tego tematu nie ma tu miejsca , stary capie myślisz jak bełkoczesz
Łukasz Obiektywnie2019.10.9 19:13
Gdybyście ludzie choć trochę znali się na historii i potrafili w najmniejszym stopniu określić kontekst w jakim mówi Pan Janusz to byście wiedzieli, że w czasach o których mówi Pan Janusz to nawet Adam Mickiewicz wtedy był zesłany na Syberię, nawet kilka razy był zsyłany po różnych częściach Rosji. Dlatego na przykład napisał "Stepy Akermańskie" bo wtedy akurat znajdował się na Krymie. W tych czasach na prawdę tak to wyglądało, że można było robić badania naukowe itp. ponieważ na Syberię zsyłano tylko inteligencję, a cała ta legenda o katorżniczej pracy wzięła się stąd, że rzeczywiście takie przypadki były ale nie w tych czasach o których mówi Pan Korwin ale w późniejszych. To nie jest pierwszy raz kiedy wyrywa się słowa Pana JKM, ale oczywiście głupi lud to łyka jak pelikan.
Pachomiusz2019.10.9 16:46
Rosja to był bardzo bogobojny i sprawiedliwy kraj do czasów obalenia caratu przez bolszewików i masonów. Rosja miała wielu świętych np. Aleksander Newski, szkoda, że rewolucja czerwona wygrała w Rosji, świat wyglądałby zupełnie inaczej. Myślę, że Korwin nie chce źle dla Polski, po prostu czuje większe zagrożenie ze strony Ukrainy.
RAFAEL2019.10.9 18:03
DŁUGO BEDZIECIE TYCH STARUSZKÓW MECZYC POLITYKĄ??? GADA JAK WIEKSZOSC MOHERÓW!! TO JUZ TEN WIEK ,[email protected]
Valdim2019.10.9 15:12
Obrzydliwe jest to jak media przekręcają te wypowiedzi Po pierwsze trzeba rozróżnić słowo zsyłka od słowa katorga gdzie na zsyłkę byli zsyłani głównie naukowcy lekarze badacze pisarze itp. Na katorgę natomiast przeciętny obywatel polski który był zaangażowany w działalność polityczna i nie tylko.
lala 2019.10.9 13:24
Jego tam zesłać choćby na pół roku to szybko zmieni zdanie. Jego wypowiedź jest niepojęta.
Sebastian2019.10.9 12:59
,,Trzeci okres historii zesłań zaczyna się w 1822, kiedy uchwalono reformę Spierańskiego. W zakresie więziennictwa polegała ona na utworzeniu centralnej (w Tobolsku) i lokalnej administracji więziennej, która miała prowadzić rejestr zesłanych i pilnować przestrzegania terminów zwolnień (wcześniej z reguły wszystkich traktowano jako dożywotnich). Miała także dbać o umieszczanie zesłańców w osadach, gdzie były wolne domy na ich przyjęcie oraz o zapewnienie im środków do życia. Zapewniono także wypłatę wynagrodzeń za wykonywaną pracę''. - Wikipedia
Kefas2019.10.9 11:28
Fala oburzenia i inwektyw pod adresem Janusza Korwin - Mikkego. Tylko czy On powiedział nieprawdę?
historyk2019.10.9 10:41
car Aleksander I - utworzył Królestwo Polskie w 1815, i pokonał Napoleona, którego było stać jedyne na Księstwo Warszawskie, więc był gościem, o którym nie mówi się dobrze, może głównie dlatego że zabronił działać na swoim terytorium masonerii. Tylko prawda jest ciekawa.
JanP2019.10.9 8:48
Też mi nowina. Jeszcze w latach 70-tych w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze wisiały portrety tych władców. Później je zamalowano i te miejsca były puste.
Kunefał Stary2019.10.9 11:13
A tego nie wiedziałem chociaż pochodzę z Cz-wy i bywałem na J.Górze często.Jak pamiętam to na Sali Rycerskiej wisiało również wiele różnych chorągwii, których teraz nie ma.
witold2019.10.9 8:45
Wieksza legenda jest posiadanie mozgu przez tego debila.
Obserwator2019.10.9 4:35
Każdy kto myśli, że służby znów nie namieszają w wyborach jest naiwny. Gdyby demokracja Polska była prawdziwa, Korwin i inne psl nigdy do parlamentu by się nie dostały. Proponuję śledzić uważnie wpisy. Psl ludzie wsi. (czytaj.WSI)
Michał Jan2019.10.15 22:56
Służby wywołały zapalenie oskrzeli u JKM-a, żeby stracił głos i nie mógł czegoś, co się da wyciąć z kontekstu, w ostatniej chwili powiedzieć.
Olej2019.10.9 1:36
Kompletny cymbał ! Na przestrzeni lat zaborów i niewoli, zsyłka na Sybir oznaczała konfiskatę majątku, pauperyzację Polaków. W ciężkich warunkach zesłańcy umierali lub tracili zdrowie. Na terenach wschodnich dawnej rzeczpospolitej rugowano porzez konfiskatę polskich majątków, znaczenie polskości na tychże ziemiach, poddawanych rusyfikacji gdy polską własność przejmowali Żydzi lub Rosjanie. To była planowa polityka władz carskich. Innym rozdziałem zsyłki było działanie władz sowieckich, w tym wypadku zsyłka oznaczała śmierć. Wystarczy porównać dane demograficzne dot. ludności polskiej w latach 1860 – 1914, 1917-1939, 1939-1945. Po II Wojnie można mówić o całkowitej likwidacji Polaków na terenach wschodnich dawnego zaboru rosyjskiego. Że też na takich durniów ktoś oddaje głos umożliwiając im życie na koszt społeczeństwa.
Michał Jan2019.10.15 22:51
Wypowiedź nie dotyczyła okresu bolszewików, więc na wyrost przyznałeś sobie prawo do przyznawania tytułu cymbała.
.2019.10.8 23:53
Zarzucacie Korwinowi niemalże zdradę a nie macie żadnego poparcia dla swojej tezy. Co on takiego strasznego powiedział? Zesłania na Syberię za czasów cara miały raczej charakter izolacyjny, ale jedyną karą dla zesłańca był sam fakt, że zamieszkał w danym miejscu. Katorga miała miejsce podczas zsyłek za czasów ZSRR za którymi stał głównie stalin, należy odróżniać te dwa okresy.
Maz2019.10.9 0:59
No jasne, takie wczasy, jak by chciał JKM. A konfiskata majątku pozostawionego na polskim terytorium (tak się wyrażam, bo wszak Polski wtedy już nie było na mapie) to taki pikuś... Ważne, że na miejscu zesłania dostawało się "pensję", ktora nie wystarczała na żadne przeżycie, a "przywilejem" był brak nakazu pracy - cóż za łaskawość ze strony cara, prawda? Ten brak nakazu pracy to taki myk, bo i tak zesłańcy musieli się chwytać każdej roboty, żeby miec co jeść. Niektórym, owszem, udawało się jakoś urządzić na zesłaniu, jeśli byli bardziej interligentni, wykształceni, obrotni, jeśli dobrze ułożyły się im relacje z miejscowymi... Ale nie wszystkim było tak dobrze. Bo cóż przy tym, że było się daleko od domu, od Ojczyzny, że było się WIĘŹNIEM? A czy to do poczucia szczęścia trzeba być wolnym, prawda? No tak, jeśli ktoś ma naturę niewolnika, to miska żarcia i kurna chata z paleniskiem w zimie mu wystarczą... czy Pan/i (Autor komentarza wyżej) ma taką właśnie naturę i mentalność? Bo JKM widać taką ma. Bo o zsyłkach za bolszewizmu to rzeczywiście nie mamy co rozmawiać. To było piekło na ziemi. Co nie umniejsza tego, że te za caratu to było niebo.
Peridus2019.10.13 23:26
"...na miejscu zesłania dostawało się "pensję", która nie wystarczała na żadne przeżycie". Toż to Lenin umarłby z głodu i nie byłoby rewolucji bolszewickiej.
Michał Jan2019.10.15 23:00
Z łapanki, to ci zesłańcy tam się nie pojawili. Władza carska, to nie władza naszych królów elekcyjnych, którym tylko jednego warchoła na gardle, przez 220 lat pokarali.
anty K-M2019.10.8 23:16
Mowi sie, ze on starozakonny. Po tych antypolskich, lizusowskich wypowiedziach ta idea sie potwierdza. Jedz wiec bracie do siebie, a nas Polakow zostaw nam samym.
Agnieszka2019.10.8 23:01
Oj gdyby się mógł dziś pojawić choć na moment taki "dobry car Aleksander" i załatwił Korwinowi tą jego "fajną zsyłkę", żeby sobie góry dalekie i jeziora badał a nie mieszał się w sprawy Polski i nie ogłupiał młodych, zakompleksionych ludzi, w których wmawia, że są super biznesmenami, co i w zdrowiu i chorobie i w każdych uwarunkowaniach są samowystarczalni bez państwa - byle nie przeszkadzało to pomagać nie musi - zanim pracę gdziekolwiek jeszcze zaczęli, nie mówiąc o swojej firmie.
Michał Jan2019.10.15 22:39
Wszyscy są samowystarczalni bez państwa. Trzeba tylko oczyścić umysł z tego miazmatu wbitego do głów przez państwo.
stan2019.10.8 22:27
Kompletny nieuk! Na cześć cara śpiewano nie "Boże coś Polskę" tylko "Boże chrani cara". Życzę mu, żeby wysłano go w tych wyborach daleko, daleko, w polityczny niebyt - niech jedzie do Rosji badać góry i niech tam mu płacą wreszcie oficjalnie. Czy on przeczytał cokolwiek o zesłańcach/ I pomyśleć, kto reprezentuje Konfederację. Czy narodowcy nadal będą głosować na korwinowską Konfederację?
Olej2019.10.8 21:41
Brakuje słów na tego durnia ! Przeflancowany jakiś ze wschodu, naturalizowany bolszewik, a potem zakapior jaki z bolszewika wylazł.
Andrzej2019.10.8 21:37
To może jeszcze troszkę wiedzy z historii, która widzę tutaj szokuje. Zesłańcy często mieli całkowicie legalnie posiadaną broń. Szok?
ZERR02019.10.8 21:56
My nie mamy takich Praw, nam je odebrano.Polacy są bardziej gnojeni w tzw ojczyźnie, niż zesłańcy, obdziera się nas z podatków, zabrania właściwie wszystkiego, karze na każdym kroku, skrycie finansuje milionowymi grantami najbardziej polakożercze persony i antykatolikie filmy. Jak to pisssmówi: "Dzieci nam uciekają z Systemu." Ja się nie dziwię, że uciekają. Przeczytajcie bluzgi jakimi są utkane podręczniki - to jest hodowla nowoeuropejczyków, a nie kształcenie Polaków.
Marian2019.10.9 8:29
Twoja wiedza pochodzi z serialu "Czterej Pancerni..." gdze pokazali jak Janek ktory w czasie wojny "zalazl sie na terenie CCCP" chodzi sobie po lesie z flinta i poluje.Jak on sie tam znalazl,pojechal z Orbisem czy z jakims innym biurem podrozy juz nie informowali.
Andrzej2019.10.12 20:13
Myślę, że są prawie żadne szanse, aby miał Pan lepsze oceny z historii na lepszym Uniwersytecie. Wątpię w ogóle aby cokolwiek miał Pan na studiach wspólnego z historią.
violencja2019.10.8 21:11
Nie lubię Korwina i nigdy na niego nie zagłosuję , ale nie czepiajcie się Konfederacji . Robicie to cały czas , jesteście tubą Pisu.PIS nie jest za życiem , Konfederacja tak. Poza tym od lat 80-tych oglądamy wciąż te same twarze-Kaczyńskie , Tuski , Pawlaki i inne . Można już dostać mdłości . Czas na zmiany , czas na inne twarze. Tak naprawdę rządzi POPIS, od lat i istnieje zasada:"my nie ruszamy waszych , wy nie ruszajcie naszych". Co z rozliczeniem WSI, co z rozliczeniem z aferami.Guzik.Nie wierzę im. A te wszystkie +to ochłapy , powinniśmy wszyscy zarobić na godne życie , bo ciężko pracujemy. to rozdawnictwo i socjalizm.
29.02019.10.8 21:43
mi tez nie lezy korwin , ale frondkowa holota gardzi konfederacja , bo mowi prawde o zgarozeniach naszego kraju ze strony tzw aliantow ustawa 447 stoi w gardle holocie pisowskiej , 2 jest za zakazem aborcji cisza u pisowcow , mowi nie bazom usra to jest jazgot 4 chce odbudowac stosunki z rosja gospodarcze tez zle . masz pozytywne poglady na temat Rosjan tez zle , frondowska holota ma fobie antyrosyjskie , cisza jest takze ze chorzy umieraja na SOR ach
violencja2019.10.8 21:51
Myślę jak Ty , jest nas coraz więcej.Nie jesteśmy sami.
stan2019.10.8 22:39
Widocznie nie wiesz co to komunizm. Współpraca z Putinem, jak proponuje Korwin, to dobrowolne włażenie w paszczę lwa! Co macie do zaproponowanie poza tą współpracą Polakom? Nic, kompletnie nic! Aż dziw bierze, że narodowcy mówią o dbaniu o dobro wspólne, o egzystencję Polaków - "rozdawnictwo". To są słowa Schetyny i całej opozycji. Jestem osobą bezpartyjną od urodzenia i mam uczulenie na takie hasła. Wasi przedstawiciele byli w obecnym Sejmie i czym mogą się poszczycić? Głosowaniem przeciwko powołaniu rządu? Doprawdy, czy Polacy mogą na was głosować? Nawet ten, który gardłował przeciwko partiom wszedł w partyjne układy. Hańba, po trzykroć hańba dla Kukizowców i Korwinowców.
Maz2019.10.9 0:46
Pisze Pani: "Poza tym od lat 80-tych oglądamy wciąż te same twarze-Kaczyńskie , Tuski , Pawlaki i inne . Można już dostać mdłości . Czas na zmiany , czas na inne twarze." Bardzo ciekawe, toż to przy tych "staruchach" J. Korwin-Mikke to istny młodzik! Całkiem nowa twarzyczka w polityce! Dobre... Pani żartuje? Ile Pani ma lat, że aż taka naiwność bije z tekstu? Od kiedy to w życiu, w polityce, w czymkolwiek, gdzie należałoby wykazać się mądrością (i może doświadczeniem?), kryterium jest wiek? A jeśli jednak wiek, to tym bardziej im wyższy, tym chyba lepiej? Cóż więcej o życiu czy polityce może wiedzieć i powiedzieć 20-latek od np. 70-latka? Pewnie, że osoba osobie nierówna, niejeden stary głupszy od niejednego młodego - ale to są indywidualne sytuacje, ale żeby twierdzić (bez tej indywidualizacji) tak całościowo, że jak tacy starzy, z lat 80. (z wyjątkiem JKM, prawda?), to oczywiste, że na śmietnik historii z nimi? Można dostawać mdłości na czyjś widok, można nie lubić, można mieć gusta lub guściki - ale obiektywnie można i trzeba umieć oceniać rzeczywistość. Taki Tusk czy Pawlak (jego kariera już z PRL-u się wywodzi) to płotki (w myśleniu i inteligencji) przy Kaczyńskim. MOżna nie zgadzać się z Kaczyńskim we wszystkich lub niektórych poglądach, ale to jeden z niewielu we współczesnej polskiej polityce człowiek, który wie, czego chce i ma spójną wizję. Reszta tych karierowiczów dąży tylko do jednego celu - wszystko do SIEBIE i dla SIEBIE. Kaczyński inaczej - nawet jeśli (być może) się myli w swych wizjach i strategiach, to przynajmniej chce czegoś (dobrego) dla INNYCH, dla Polaków, dla Ojczyzny. Ja w wielu sprawach nie zgadzam się z decyzjami aktualnego rządu, ale mam na tyle lat i doświadczeń, że jedno wiem: tym ludziom przynajmniej mogę ufać, że CHCĄ dobra, a ta cała reszta jest godna nazwania przeze mnie tylko h...ł..tą, bo są kłamcami i manipulatorami. Tak samo zresztą, jak JKM. Poznałam go w czasach, gdy pisał w czasopismach katolickich pod koniec lat 80. i pocz. 90. - to, co teraz przejawia, to totalny nie tylko odlot, ale i chyba starość zbytnio już dolega. Jakąś lecytynę powinien łykać... A Wy, młodzi, spróbujcie odłożyć na bok emocje i trochę poczytajcie, pomyślcie, porównajcie, zanalizujcie i dopiero potem wydawajcie tak kategoryczne sądy.
kolo2019.10.24 8:51
Konfederacja kontra PIS? PIS to profesjonalna partia z ideałami, a nie kontestująca wszystko partyjka dla sfrustrowanej gimbazy. Będziecie się wstydzić tego wyboru. Żadni z Was patrioci i katolicy, jeśli wspieracie takie projekty. Wy dziś macie czelność kwestionować traumę Polaków wskutek zsyłek do Rosji. Nie macie rozumu. Do szkoły matoły. Brzydzę się wami.
Andrzej2019.10.8 21:10
Jak ktoś nie ma pojęcia o historii, to może i dla niego te słowa to szok. Może też napiszą kiedyś: OBRZYDLIWE słowa rotmistrza Pileckiego! Powiedział, że Oświecim to igraszka!
Maz2019.10.9 0:28
A Pan to wie, co pisze? To taka świadoma manipulacja (tylko w jakim celu?) czy aż taka nieprawdopodobna ignorancja? Słowa rtm. Pileckiego o Oświęcimiu dotyczyły tego, że na tle tortur, jakich doświadczył Rotmistrz po wojnie w komuszym więzieniu na Mokotowskiej pobyt w Auschwitz to była igraszka - dosłownie to było tak: "Ja już żyć nie mogę, mnie wykończono. Bo Oświęcim przy nich to była igraszka". Zaznaczam: "... przy NICH...". Jasne już? Zrozumiano?
Maz2019.10.9 0:30
Proszę sobie poczytać: www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/1762325,Witold-Pilecki-w-rekach-UB-Oswiecim-to-byla-igraszka pl.aleteia.org/2018/05/13/oswiecim-przy-nich-to-byla-igraszka-witold-pilecki-na-zdjeciach/ (klik na galerię zdjęć na pierwszym zdjęciu w górnym prawym rogu).
Andrzej2019.10.11 20:50
Oczywiście, że wiem. Wiem też, że JKM miał rację. Dlaczego autor tak manipulując w tej sprawie miałby nie manipulować w sprawie Pileckiego? Aaa no tak, nie konkuruje w wyborach z PiSem. A proszę poczytać tutaj wpis dr. historii o różnicy między zesłańcem a katorżnikiem. Widać, że cała "obrzydliwość" i szok wynika tylko z niedouczenia. “Łże – me(n)dia atakują Korwina za wypowiedź o Sybirze. Jednak Janusz Korwin-Mikke powiedział prawdę! Za to różne ćwoki i nieuki nie odróżniają KATORGI (Ciężkie roboty w kajdanach z POZBAWIENIEM PRAW !) od POSIELIENIA, gdzie skazaniec NIE TRACIŁ PRAW STANU (Piłsudskiemu i wielu innym skazanym na POSIELIENIE nie odebrano przecież szlachectwa jak KATORŻNIKOM !) i mógł normalnie żyć, z tym, ze nie mógł opuszczać miejsca zesłania i musiał regularnie meldować się na policji. Zesłaniec MÓGŁ MIEĆ BROŃ ! Matołki zapewne nie widziały zdjęć Piłsudskiego POLUJĄCEGO w tajdze! Niech sobie poczytają Lepeckiego “Józef Piłsudski na Syberii” i inne przedwojenne książki” – napisał dr Jan Przybył, wieloletni wykładowca historii kultury polskiej. Już jasne? Coś wpadło wiedzy? Czy nadal kilka słów prawdy to szok i obrzydzenie?
Beware the jew2019.10.8 20:33
Jedzcie komuchy na konfederacje, juz prutacie a wkrotce sie ze.....
pensja po konfiskacie mienia2019.10.8 20:28
"płacono im dziennie stawkę i zesłaniec sobie wynajmował chałupę" - po konfiskacie mienia w Polsce i podarowania go denuncjatorom, najczęściej Żydom
Andrzej2019.10.8 21:34
Proszę o przykład jakiegoś zesłańca, któremu skonfiskowano majątek. Chyba też się myli "zesłaniec" z "katorżnikiem", tak jak autorom tego tekstu.
stan2019.10.8 22:43
Przeczytaj książki żydowskiego noblisty Singera. Nie był przychylny Polakom, ale co napisał o swoich pobratymcach!
Kazimierz2019.10.8 20:10
Kompletny ignorant, zdrajca Polski, moralne dno.
gumowa kaczka2019.10.8 20:05
Wejdzie do Sejmu to będzie ciekawie ,choć nie ze wszystkim trzeba się zgadzać Mówienie dobrze o carze jest mniejszym złem niż rozdawnictwo pieniędzy podatników przez pis.
PePe2019.10.8 19:47
Temu staremu sklerotycznemu capowi smród ruskich onuc zupełnie we łbie pomieszał.
Magdalena2019.10.8 19:44
Nie ma racji. Przypomnijmy sobie piosenke o Wigilii Sybirakow.Panie Korwin, ile Panu placa za taka obelge wobec naszych patriotow - meczennikow?
Jahu2019.10.8 19:43
Korwin 13ego my ześlemy cię na wieczny niebyt polityczny..bredzisz jak Bolesław
fg2019.10.8 19:40
JKM = J-bnięta Konfederacja Moskiewska
Gnostyk2019.10.8 19:38
Troche ma racji.
ada2019.10.8 19:37
Stary debil.
rtrt2019.10.8 19:34
Janusz Korwin-Mikke o przyjaźni dobrych carów wobec Polaków. „Zsyłka Polaków na Syberię polegała na tym, że płacono im dziennie stawkę i zesłaniec sobie wynajmował chałupę, gdzie chciał, nie wolno mu tylko było wyjeżdżać z guberni. Był poza tym przyjmowany przez gubernatora jak człowiek z Warszawy, z Zachodu, prawda, na obiadach i tak dalej. Tylko był zakaz mieszania się w te sprawy polskie więc siedzieli cicho, badali góry, robili różne wyprawy odkrywcze” Link: https://twitter.com/KumpelPetera/status/1181560070221570049
geeeg2019.10.8 19:28
Może z kacapów się wywodzi ?
kwkwo2019.10.8 19:44
to stary niemiecki ród Mu(umlaut)cke herbu chyba Korwin właśnie.
Formularz zawiera madrosc.2019.10.9 0:16
Czyli, swój do swojego ciągnie.
Nah`tah ni2019.10.9 11:15
Raczej z litwaków, wszak to Ozjasz Goldberg ze Stronnictwa DEMOKRATYCZNEGO , SOJUSZNICZKI POLSKIEJ Zjednoczonej BANDY ksywa "partia"ROBOLI czcicieli ideologii SYNALA rabinackiego Mordechaja Mosze Lewiego pseudonim "Karlheinz Marx"& SYFILITYKA SYNALA INDYFERENTNEJ szwedzkiej Żydówki Blank Władimira Ilicza Uljanowa pseudonim "Lenin".
Nah`tah ni2019.10.9 13:04
POLSKA Zjednoczona BANDA ksywa "partia"ROBOLI czcicieli ideologii SYNALA rabinackiego Mordechaja Mosze Lewiego pseudonim "Karlheinz Marx"& SYFILITYKA SYNALA INDYFERENTNEJ szwedzkiej Żydówki Blank Władimira Ilicza Uljanowa pseudonim "Lenin" suchego materializmu i mechanicznego praktycyzmu .
tomasz2019.10.9 15:21
Nie może się wywodzi ale na pewno . To jest Rosjanin z krwi i kości stąd uwielbienie matuszki Rossiji pod każdym względem. Zaczynając od carskiego okresu rozbiorów aż do okresu komunizmu i późniejszego czyli Putina. Dlatego dziś oceniając działania należy stwierdzić że gdyby była wojna to Korwin - Mikke szybko ubrałby mundur sowiecki to samo inni członkowie. Dlatego należy donieść do ABW. W celu sprawdzenia działalności tej wywrotowej organizacji. Mam nadzieję że przeczytacie i dojdziecie do tych samych wniosków.
Zenon2019.10.9 16:57
Z żydów prędzej.