Negocjacje Korwina w PE. Na skarbnika "wziąć jakiegoś Żyda" - zdjęcie
07.07.14, 20:23

Negocjacje Korwina w PE. Na skarbnika "wziąć jakiegoś Żyda"

13

Janusz Korwin-Mikke opowiedział o kulisach negocjacji z Frontem Narodowym Marine Le Pen. W wywiadzie dla „Do Rzeczy” stwierdził, że fiasko tych negocjacji to dla niego żaden kłopot. „To nie ja negocjowałem, a panna Maryna Le Penówna, więc to jej problem. Wyszła na tym jak Zabłocki na mydle i trochę mi jej szkoda. Ale to jest jej wina. Łudziła się, że będzie siódmy członek frakcji. Nic jednak nie wyszło” – mówił Korwin-Mikke.

Po zakończeniu negocjacji Marine Le Pen oskarżała szefa Nowej Prawicy o „homofobię” oraz antysemityzm. Właśnie na te cechy Korwina zrzucała klęskę negocjacji. Korwin-Mikke twierdzi, że zarzuty są bezzasadne. Przytacza w związku z tym następującą anegdotę:

„Trwa ustalanie stanowisk i Le Pen ma być prezesem, pan Korwin-Mikke wiceprezesem, kolejnym jakiś Holender. No i pada pytanie, kto będzie skarbnikiem. To odpowiedzialna funkcja, więc nikt się nie zgłasza. Zapadła cisza, więc powiedziałem, że trzeba wziąć jakiegoś Żyda. W Polsce byłyby salwy śmiechu, tam zrobiło się ponuro. To był (dla nich - red.) kolejny dowód, że jestem antysemitą. To są chorzy ludzie” .

Frakcji z Nową Prawicą nie chciał tworzyć także Nigel Farage z Partii Wolności Zjednoczonego Królestwa. „Oświadczył, że dla niego najważniejsze są wybory do parlamentu krajowego. Ma teraz takie poparcie, że nie chce ryzykować” – wyjaśnia Korwin-Mikke.

Bjad/dorzeczy/gazeta.pl

Komentarze (13):

anonim2014.07.7 20:27
O to jest dobre! Korwin zna jasełka i wie ze żyd to był od zbierania datków za przedstawienie. Jednak słowo Żyd powinien pokazać na migi.
anonim2014.07.7 20:43
Należy oddzielić polityczną poprawność od marnych żartów. Tutaj mamy przewagę tego drugiego. Przecież to tak, jakby debatowali o stanowisku zbieracza bananów a Korwin by po chwili ciszy zaproponował jakiegoś Murzyna.
anonim2014.07.7 20:53
@Szarlej Murzyn to rasa , Żyd to narodowość Nie mieszaj pojęć.
anonim2014.07.7 20:55
Wiadome loby promuje tzw "polskie dowcipy", o licznych filmach (made in hollywood) czy książkach wydawanych w milionach egz (sic!) nie wspominając. Do tego szokujące wypowiedzi ich liderów. http://rebelya.pl/forum/watek/32959/ Wytłumaczcie mi czemu antypolonizm tak plugawy, że "Sturmer" się "chowa" jest correct a niewinny żarcik - sugestia jakoby świetnie sie nadawali do finansów to "skandal" ...
anonim2014.07.7 21:09
temida - a co za różnica? Marny żart pozostaje marnym żartem.
anonim2014.07.7 21:29
@Szarlej Ojojoj drobiazgowość przeciwników jest rozbrajająca.Nie widzą swojej belki!
anonim2014.07.7 21:38
Od wieków zagadnienia finansowe są domeną Żydów. To nie jest żadna obelga, tylko fakt historyczny. W większości państw europejskich królowie zatrudniali Żydów do zarządzania swoimi finansami. Mało tego, większość wojen było finansowanych przez żydowskich finansistów. W świetle tych faktów żart Korwina wcale nie był taki marny. Warto przeczytać "Historię Żydów" Johnsona- ta książka pomaga zrozumieć rolę Żydów w historii. Jedyną jej wadą jest marginalne potraktowanie historii Żydów na terenie RP.
anonim2014.07.7 21:58
JKM mógł być taki wyszczekany podczas swego "pierwszego" wystąpienia w PE
anonim2014.07.7 23:23
A mi tekst Korwina pasuje. Jeśli faktycznie byłbym w jakiejś organizacji i byłyby składki i jakaś kasa, to faktycznie najlepiej byłoby, aby skarbnikiem był Żyd. Oni naprawdę maja smykałkę do pieniędzy i najlepiej zaopiekowaliby się kasą. Przypominam "Ziemię obiecaną", gdzie właśnie Moryc głównie dbał o finanse. Jakoś nikt Reymonta nie posądzał o antysemityzm. :)
anonim2014.07.7 23:30
@Stefan Bryś Może dlatego, że jako jedyny polityk od lat jest konsekwentny w swoich poglądach i nie ulega naciskom kulturowym?
anonim2014.07.7 23:46
Najlepszymi finansistami są Żydzi. A z kolei za najlepsze sprzątaczki w Brukseli uchodza Polki.
anonim2014.07.8 3:55
@Szarlej: Litości ... Wasze mózgi pracują na podstawie specyficznych - uszkodzonych - algorytmów, które są nie do podrobienia. Zobacz, gdzie rosną banany ... http://pl.wikipedia.org/wiki/Banan Przecież wiadomo, że Murzyn więcej wie o zrywaniu bananów niż Eskimos! Jak tam studia których nigdy nie uda ci się skończyć? Spróbuj jakąś politologię, socjologię, filozofię - to te algorytmy. "panna Maryna Le Penówna" nigdy nie była zamężna? Cha cha cha ...
anonim2014.07.8 17:09
widocznie nie jest na tyle biegły w angielskim/francuskim, żeby umieć to powiedzieć w sposób, w jaki mówi się "niewinne żarciki".. ale parę lat w brukseli i się pewnie nauczy