Morawiecki: Rezolucja to 'strachy na lachy'. Polakom żyje się dobrze! - zdjęcie
16.11.17, 20:30Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Morawiecki: Rezolucja to 'strachy na lachy'. Polakom żyje się dobrze!

Wicepremier Mateusz Morawiecki w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info odniósł się między innymi do wczorajszej debaty Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce i głosowania nad rezolucją, którą poparło sześcioro eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej.

"Wielka szkoda, że część naszych polityków, zwłaszcza opozycji, zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny"- ocenił Morawiecki. Zdaniem ministra rozwoju i finansów, politycy ci powinni nauczyć się, że "brudy" pierze się w domu. 

"Donoszenie na własny kraj to głęboko naganna sprawa"- ocenił Morawiecki. 

"To takie niepotrzebne strachy na lachy, bo ja widzę po gospodarce, że nie tylko nie dzieje się nic złego, ale Polska utworzyła najwięcej miejsc pracy w przemyśle"- powiedział wicepremier na temat debaty w Parlamencie Europejskim. Jak dodał, wszystkie działania obecnego rządu są przeprowadzane dla dobra Polaków. Wymienić tu można chociażby spadek bezrobocia w naszym kraju. 

Dobra Zmiana się udaje, bo- jak zauważył polityk, według badań opinii publicznej, większość Polaków uważa, że żyje im się dobrze. 

Minister wypowiedział się również na temat Marszu Niepodległości. Zdaniem polityka, wydarzenie samo w sobie było piękne, jednak doszło tam do kilku prowokacji, "bardzo niedobrych, bardzo złych".

Jak zapewnił wicepremier, rząd Zjednoczonej Prawicy odcina się od tych wydarzeń i uważa je za "skandaliczne". Jednak te incydenty- podkreślił Mateusz Morawiecki, są "wodą na młyn" dla poprzedników obecnego rządu.

"W Niemczech podpalenia domów uchodźców odbywają się prawie codziennie. (…) Jeśli w Polsce taki drobny incydent wzbudził tyle emocji, to dlaczego nie mówi się o takich atakach rasistowskich w Niemczech czy Francji?"- zastanawiał się polityk. 

"Dla mnie niepodległość jest najświętszym słowem. Powinniśmy szanować to święto, a nie zbijać kapitał polityczny jak robi to opozycja"- ocenił gość TVP Info. 

"Jesteśmy zauważeni w Europie, dlatego tak bardzo chcą nam zaszkodzić. Ale nie damy się, walczymy o kolejne sukcesy!"- podkreślił Mateusz Morawiecki.

yenn/TVP Info, Fronda.pl