Dziennikarze "Gazety Wyborczej", powołując się na wypowiedź Joanny Kluzik-Rostkowskiej, opisują rzekome nieprawidłowości, do jakich miało dojść w jednej z warszawskich szkół. Zarzut pani minister dotyczy zorganizowania warsztatów medialnych w trakcie zajęć dydaktycznych. Szefowa resortu edukacji wysłała list do wszystkich szkół w Polsce.

Marzena Wróbel, członek sejmowej komisji edukacji, podkreśla, że zajęcia, które uczą krytycznego myślenia o rzeczywistości są w szkołach potrzebne. Dodaje, że powinny być one nawet wpisane w program wychowawczy szkoły. "Z podstaw programowych chociażby języka polskiego wykreślono preambułę, w której znalazły się stwierdzenia, że nauczyciel powinien prowadzić uczniów w kierunku takich wartości jak prawda, dobro i piękno. Jest to tzw. triada platońska – wartości, ku którym powinniśmy wychowywać nasze dzieci. Mamy obowiązek uczyć je krytycznego podejścia do rzeczywistości, a jednocześnie podążania w kierunku dobra. Tę misję powinna realizować szkoła" - mówi na antenie Radia Maryja parlamentarzystka. 

Warsztaty dziennikarskie WSKSiM organizowane są już od ponad pięciu lat. Uczestniczyło w nich przeszło pięć tysięcy uczniów gimnazjów i liceów. Szkoła założona przez o. Rydzyka cieszy się dużym prestiżem za granicą. Świadczy o tym podpisana przez władze uczelni na początku lutego umowa o współpracy z Papieskim Uniwersytetem Laterańskim.

MaR/Radio Maryja