Michnik przegrał w sądzie. Będzie musiał opublikować sprostowanie w sprawie ECS - zdjęcie
01.10.20, 07:33fot. yt/tomasz lis

Michnik przegrał w sądzie. Będzie musiał opublikować sprostowanie w sprawie ECS

7

Sąd apelacyjny nie uznał odwołania Adama Michnika, a wyrok tym samym stał się prawomocny i „Gazeta Wyborcza” będzie musiała zamieścić sprostowanie. Chodzi o tekst z 3 stycznia 2020, w którym ukazała się informacja na temat  Europejskiego Centrum „Solidarności”, prezydent Gdańska oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na stronach PAP czytamy:

- 22 czerwca 2020 r. Sąd Okręgowy w Warszawie podzielił argumentację pełnomocników MKIDN i nakazał Redaktorowi Naczelnemu Gazety Wyborczej opublikowanie sprostowania podanej w artykule nieprawdziwej informacji o rzekomym ultimatum wobec prezydent Gdańska w sprawie Europejskiego Centrum „Solidarności”. Powództwo zostało uwzględnione w całości.

Oraz:

- Zgodnie z prawem prasowym, opublikowanie zasadnego i rzeczowego sprostowania odnoszącego się do faktów powinno być standardowym działaniem redakcji, zaś odmowa powinna być oparta o istotne przesłanki, których katalog wskazuje precyzyjnie prawo prasowe.

Z uwagi na fakt, że wyrok jest prawomocny w najbliższym czasie „Gazeta Wyborcza” będzie musiała zamieścić stosowne sprostowanie.

 

mp/pap

Komentarze (7):

pytający2020.10.1 11:07
a kogo jeszcze obchodzi to zakłamane antypolskie gów.o zwane michnik?
Jogi2020.10.1 10:15
Straszne!!!!
KRZYSIEK2020.10.1 9:36
G-ÓWNOJAD MUSI ODSZCZEKAĆ FAJNIE
O tym nie dowiesz się z Frondy2020.10.1 9:15
Europoseł PiS Ryszard Henry Czarnecki musi przeprosić europosłankę PO Różę Marię Barbarę Gräfin von Thun und Hohenstein za słowa o szmalcownikach - orzekł we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Czarnecki został zobowiązany także do przekazania po 15 tys. zł na rzecz organizacji "Forum Dialogu" oraz stowarzyszenia "Dzieci Holokaustu".
Anonim2020.10.1 12:13
A co maja dzieci Holokaustu do Czarneckiego? Ta antypolka powinna zostać pozbawiona praw obywatelskich za szczekanie na "własny" kraj. Czy to spadkobierczynia targowiczan?
Sądy do wymiany ... Unia do utylizacji!2020.10.1 14:27
Ruża Thum może beskarnie nazywać Polaków faszystami ... ale róży Tum nie wolno nazwać szmalcownikiem,
GPC2020.10.1 7:38
Przeprosiny Przepraszam Pana Jana Krzysztofa Bieleckiego za opublikowanie artykułu pt. „Były premier z upustem”, w którym sugerowano, że Pan Jan Krzysztof Bielecki nabył z upustem apartament w kompleksie „Powiśle Park” w podejrzanych okolicznościach. Niniejsze przeprosiny opublikowane zostały w wyniku przegrania procesu sądowego wytoczonego przez Pana Jana Krzysztofa Bieleckiego. Tomasz Sakiewicz. https://gpcodziennie.pl/