Matka Kurka: Uniewinnienie Najsztuba to nie tylko „dzieło kasty”. To obraz patologii ,,wymiaru sprawiedliwości'' - zdjęcie
20.11.19, 15:15(fot. screen)

Matka Kurka: Uniewinnienie Najsztuba to nie tylko „dzieło kasty”. To obraz patologii ,,wymiaru sprawiedliwości''

59

Komentarze po uniewinnieniu Najsztuba są emocjonalne i trudno się temu dziwić, bo to rzeczywiście jest jeden z bardziej wyrazistych skandali sądowych, choć wcale nie taki skandaliczny, jak się ludziom wydaje. W komentarzach bardzo często pojawia się kwestia braku prawa jazdy, badań technicznych i ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ale to wszystko nie było przedmiotem postępowania. Brak prawa jazdy, badania technicznego i OC, nie podlega kodeksowi karnemu, jest to zwykłe wykroczenie, za które dostaje się mandat i tylko wtedy, gdy popełniający wykroczenie odmawia przyjęcia mandatu sprawa trafia do sądu do spraw wykroczeń, czyli takie dawne kolegium - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

Z prawnego punktu widzenia to co dla ludzi było najbardziej oburzające, nie ma większego znaczenia na ocenę samego zdarzenia, które podlegało postępowaniu karnemu. Tylko spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, które wiązało się z pobytem w szpitalu powyżej 7 dni, trafiło na wokandę i było rozpatrywane przez sąd. Zatem sąd miał zdecydować, czy Najsztub dopuścił się przestępstwa i świadomie lub w wyniku nie zachowania należytej ostrożności potrącił na przejściu dla pieszych 77-letnią kobietą z niedołężnością ruchową. Zostawiam wszystkie kwestie związane z wykroczeniami i skupiam się jedynie na tym, co było przedmiotem postępowania sądowego i gwarantuję, że ten jeden wątek sprawy jest wystarczająco bulwersujący, aby nie zostawić suchej nitki na „sądzie”.

Ano właśnie, czy tylko na sądzie? Niestety nie tylko, sąd oparł wyrok na opinii „biegłych” i tutaj zaczyna się następna fala patologii, jaka przepływa przez „wymiar sprawiedliwości”. Opiszę inny przypadek, który znam osobiście. Kilkanaście lat temu prowadziłem jeden z pierwszych sklepów internetowych z oponami i felgami samochodowymi. Jednemu z moich klientów skradziono i opony i felgi. Przyszedł do mnie po pomoc, abym mu podał jakieś numery seryjne zakupionych akcesoriów, czego nie byłem w stanie zrobić, ale podałem mu tzw. DOT, czyli datę produkcji opon. Wprawdzie nie jest to numer unikalny, dotyczy serii opon z jednego tygodnia, ale w połączeniu z konkretną marką i modelem opony, a także z konkretną felgą, był dowodem niemal koronnym.

 

Co się stało w sądzie? Złodziej, był nim znany „mechanik” wrocławski, złożył wniosek o powołanie biegłego i tenże siedemdziesięcioletni, były kierownik Polmozbytu, najpierw oświadczył, że nie ma pojęcie co to jest DOT, by później stwierdzić, że to żaden dowód w sprawie. Jak łatwo się domyślić klient mając prawie niezbite dowody, że ukradzione koła należały do niego, przegrał w sądzie, po czym złodziej zabrał koła do warsztatu i sprzedał komuś w „świetle prawa”. W sprawie Najsztuba główną rolę też odegrał biegły, wydając opinię… i tu proszę wytężyć słuch ze wzrokiem, że nie da się ustalić, czy 77-letnia niedołężna ruchowo kobieta, nie wtargnęła na przejście dla pieszych w takim tempie, że kierujący nie miał szans na reakcję. Takich „opinii” biegłych i takich biegłych rodem z PRL-u jest w „wymiarze sprawiedliwości” multum.

Wprawdzie sąd nie jest związany opinią biegłego i może albo powołać nowego biegłego albo uznać, że opinia nie jest dostatecznie wiarygodna, jednak w 99 przypadkach na 100, opinia biegłego jest traktowana jako „podkładka” i ma olbrzymi wpływ na treść wyroku. Sąd pierwszej i drugiej instancji uniewinniając Najsztuba oparł się wyłącznie na „opinii” biegłego i jeszcze dorzucił zasadę, że okoliczności, których nie da się do końca wyjaśnić działają na korzyść oskarżanego. Ostatnim elementem układanki jest to, że sędzia i oskarżony, to znani celebryci na co dzień zajmujący się „obroną konstytucji” i tak obraz patologii „wymiaru sprawiedliwości” się dopełnia.

Gdyby z tej układanki wyjąć choćby jeden klocek cały system by się posypał. W takim razie, co stoi na przeszkodzie, aby to zrobić? Proszę jeszcze raz wyliczyć sobie w pamięci z jakimi siłami mamy do czynienia. Potężna i wpływowa „kasta”, biegli „do wynajęcia”, adwokaci poustawiani z sędziami, wcześniej jeszcze prokuratorzy, profesura i kadry szkolące prawników, wreszcie media, celebryci i organizacje międzynarodowe. Łatwo się mówi „wszyscy won”, ale fakt, że w ogóle ktoś odważył się złapać za łby tę hydrę i przydusić jest jednym wielkim cudem. Jeszcze raz powtórzę, to jest proces na lata, pod warunkiem, że okoliczności polityczne będą sprzyjające.

 

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (59):

Angel942019.11.23 2:11
Tak jak napisano w artykule tak poszedłem z fantazją dalej i wyobraziłem sobie że wszystkie aspekty państwa działają na podobnej zasadzie i nie wiem jak Wam ale ja jestem przekonany że taki państwo nie ma prawa istnieć i do tego idzie opozycja , stad spory , skargi do TSUE itd. W którym kraju politycy donoszą na własny kraj ?
Matka Polka2019.11.22 8:57
Pan Najsztub i cała ta banda nawet nie wie jaki bicz sobie kręci. Na wieczność.
Zenon2019.11.21 18:16
Talmudyczny sąd znowu zaorał Polaków wyrokiem. Ważne, że talmudyczna klientela jest zadowolona.
wilga2019.11.21 16:55
Zanim zaczniecie czytać Matkę Kurkę, przeczytajcie lub posłuchajcie chociaż uzasadnienia wyroku. Winę w sądzie trzeba udowodnić. Oskarżenie nie było w stanie winy Najsztuba udowodnić. "Nie ma dowodów obiektywnych pozwalających na rekonstrukcję zdarzenia. (...) Nie została zabezpieczona droga hamowania. Nie zostało określone położenie ciała pani pokrzywdzonej względem samochodu. Nie zostało ustalone położenie samochodu na przejściu dla pieszych.". To z tego powodu biegły nie był w stanie zrekonstruować przebiegu zdarzeń. Nie znał faktów, bo policja i prokuratura zawaliły sprawę. Tam proszę kierować pretensje, nie do sądu, bo sąd postąpił tak, jak nakazują przepisy: wątpliwości rozstrzygać na korzyść oskarżonego. Ale nawet gdyby policjanci zrobili swoją robotę najlepiej jak można, to jest też inny problem: zeznanie pokrzywdzonej, która powiedziała, że widziała nadjeżdżający samochód i WYDAWAŁO jej się, że ten samochód się zatrzymał. To za mało, by uznać, że pani pokrzywdzona miała prawo wejść na pasy. Najsztub niewątpliwie tak jak ona był uczestnikiem wypadku drogowego, ale przyczyna tego wypadku nie jest możliwa do ustalenia. Z tego powodu sąd NIE MÓGŁ wydać wyroku innego niż uniewinniający.
ceramik2019.11.21 8:59
Wiemy, że SN nie szanuje prawa, ale może min Ziobro spróbuje zarządzić kasację.
Leon2019.11.21 3:17
Przedstawiciel narodu wybranego puknął gojkę. Gojka musi odkupić auto.Jeżeli nie będzie antysemitką.
PolakNieRuskaOnuca2019.11.20 23:30
Sądy w Polsce to kpina !!! W większości spraw nic nie maja wspólnego z uczciwością i sprawiedliwością. 80% sędziów do wywalenia ! Rząd do pracy ! Weźcie w końcu zróbcie porządek z tą "nadzwyczajną kastą" !
Marek S.2019.11.20 23:27
Ja zapytam "Pana" Najsztuba, tak zwyczajnie, tak po ludzku...Czy "Pan" z tym wyrokiem czuje się niewinny ? Czy ma "Pan" CZYSTE SUMIENIE, dzięki temu wyrokowi ? / Te moje cudzysłowy przy zwrocie Pan, to dlatego, iż uważam, że nie zasługuje "Pan", ze swym DOBRYM SAMOPOCZUCIEM, PO WYROKU, NA ZWROT BEZ NICH WŁAŚNIE..
Palindrom2019.11.20 23:44
Szkoda czasu i atłasu…
Chory Portier2019.11.20 22:01
Co za ohydny antysemityzm w tej Polsce! Tylko go uniewinnili. A powinien dostać Orła Białego za potrącenie gojki.
fake2019.11.21 8:40
orła pustynnego :)
zbycho2019.11.20 21:43
No to babeczka będzie musiała żyć ze 150lat ,żeby z ręciny zapłacić odszkodowanie za ciężkie świadome uszkodzenie samochodu.
PolakNieRuskaOnuca2019.11.20 23:39
Już nie żyje, bo zmarła z powodu odniesionych kontuzji. :(
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.11.20 18:26
prosze powiedzieć jak to możliwe że sąd kościelny uznał dziecko współwinne które gwałcił ksiądz to gwałcone przez księdza dziecko jest współwinne gwałtu? frondo i Wielgucki?może o tym nie wiesz a może nie chcesz wiedzieć Matko Kurka
rabi2019.11.20 18:54
dziad o juszzcze a zyd o pietruszce
B522019.11.20 21:10
jestem za tym aby zamykać wszystkich zboków nam ubędzie czerwonej szarańczy w przebraniu wy znikniecie dalej jesteś za bo ja tak
B522019.11.20 17:53
niezawisły sędzia miał rację bo można bez prawa jazdy przeglądu i ubezpieczenia przejechać staruszkę na pasach
Jagna2019.11.20 17:35
Ja mam propozycje.KIerowcy jezdzimy bez OC bez przeglady i bez prawka jak zabiora. W sadzie powolujemy sie na wyrok SKANDALICZNY NAJSZTUBA. On moze to my tez.
zek2019.11.20 17:06
Wariant 1 : staruszka wchodząc na przejście dla pieszych wspomagała się tz. balkonikiem wyrok sądu : NIELEGALNY BALKONIK, pan redaktor uniewinniony Wariant 2 : staruszka wchodząc na przejście dla pieszych trzymała torebkę wyrok sądu : WINNE IDY MARCOWE, pan redaktor uniewinniony
zek2019.11.20 17:12
Chciałem jeszcze dodać że balkonik staruszki był bez ważnego przeglądu technicznego, ubezpieczenia i co najważniejsze : zakupiony na wyprzedaży na słowacji. W tych okolicznościach sąd nie mógł wydać innego wyroku.
Olej2019.11.20 16:27
Oby tak dalej ! Prawo i sprawiedliwość według pomroczności jasnej. Nawet komentować się już nie chce. Czy my z tego wszechogarniającego gnoju kiedykolwiek wyleziemy ???
ABC2019.11.20 20:38
ZYDOSTWO DO IZRAELA !!
anonim2019.11.20 16:22
Najsztub nie miał uprawnień, czyli nie miał PRAWA być w tym miejscu w tym czasie za kierownicą samochodu. Cała wina spada na niego! I jeszcze potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Sędzia powinien być dyscyplinarnie odsunięty od orzekania, ponieważ albo jest przekupiony, albo niespełna rozumu.
orgi2019.11.21 7:11
ten typ mieniący się sędzią , jest takim samym PRZESTĘPCĄ , jak to indywiduum zwane "najsztubem"
Albert2019.11.20 16:17
Wielgucki każdym kolejnym swoim "felietonem" udowadnia, że jest kompletnym idiotą niemającym zielonego pojęcia o temacie, na jaki tak chętnie zabiera głos. "Wprawdzie nie jest to numer unikalny, dotyczy serii opon z jednego tygodnia, ale w połączeniu z konkretną marką i modelem opony, a także z konkretną felgą, był dowodem niemal koronnym. " Taki Bridgestore, Goodyear, czy Michelin produkują około 200 milionów opon rocznie. Czyli zaokrąglając, około 4 milionów na tydzień. Podzielmy to przez powiedzmy 40, uwzględniając wszystkie modele i rozmiary. Pewnie 40 to zbyt dużo, ale niech będzie. W efekcie mamy 100 tysięcy opon z identycznym DOT-em. Koronny dowód... Ja ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏lę, jak można być takim debilem? Kolejne wysrywy są równie kuriozalne. "nie da się ustalić, czy 77-letnia niedołężna ruchowo kobieta, nie wtargnęła na przejście dla pieszych w takim tempie, że kierujący nie miał szans na reakcję." Da się. Wystarczy rozważyć przypadek, że wykonała krok przed siebie wchodząc na przejście na metr przed jadącym z prędkością 50 km/h samochodem. To wystarczy, żeby ciało zostało uderzone narożnikiem auta i odrzucone na kilka, czy kilkanaście metrów, jednocześnie kierowca nie ponosi winy za wypadek, bo winną tylko i wyłącznie jest piesza. Ale po co pomyśleć, przecież trzeba zlinczować sądy, Najsztuba i w ogóle wszystkich, bo Najsztub NIE JEST NASZ. Rzygam tym prawackim bydłem. Zasługujecie wyłącznie na pogardę i na nic więcej.
zadnej skruchy to judasze2019.11.20 18:52
icek zygaj sssobie w izraelu
PolakNieRuskaOnuca2019.11.20 23:38
Spadaj tam, gdzie twoje miejsce, czerwony kmiocie. Do ruskich !!!
orgi2019.11.21 7:14
alberciku , nieszczęsny bolszewiku , lewaku , komuszku ..... zrób kupkę , bo gów....o przez ciebie przemawia ......wystarczy, by ten "cfaniaczek" najsztub dostosował się do wymogów prawa , to wtedy by go nie było w tym miejscu ......
zek2019.11.21 7:58
Lewacki kutermózg , kretyn z tendencją do ekshibicjonizmu swojej ułomności.
repos2019.11.21 8:41
matce kurce lewacko plazmo znacznie bliżej do ciebie niż do prawicy.
Albert2019.11.21 10:18
Ojej, jakaż elokwencja i rozbudowana argumentacja prawackich śmieci się pojawiła pod moim komentarzem. Normalnie jestem w szoku, że aż tylu katoprawaków potrafi pisać...
anonim2019.11.20 16:10
Zakon Chrystusowców został skazany w podobnie absurdalny sposób - na podstawie art. określającego odpowiedzialność pracodawcy za efekt pracy pracownika... jak za krzywy montaż okna czy przeciekający kibel. Tego nie da się naprawiać latami. To trzeba operować szybko i pod osłoną czołgów i komandosów pilnujących przestrzegania prawa.
Jerzy z wieży.2019.11.20 16:09
Co wy chcecie od tego biednego Najsztuba? Przecież pasy ze staruszką na grzbiecie rzuciły mu się na samochód. Tylko czekać na pozew z jego strony o odszkodowanie.
Michał Jan2019.11.20 16:06
Osobie o widocznej niesprawności ruchowej należy ustąpić drogi nawet poza przejściem dla pieszych. Ale ta niesprawność musi być widoczna dla kierujących - np. laska, kule, balkonik, a nie powolne poruszanie się. Gdyby tak było w przypadku poszkodowanej, to nie wiem, jak można byłoby uniewinnić kierującego. Jeżeli poruszała się wolno bez pomocy przyrządów, to też trudno sobie wyobrazić możliwość potrącenia jej przy prędkości 6 m/s (jak deklarował kierujący).
Tadeusz2019.11.20 16:03
@ef mendo też jesteś parasolem,zderzakiem i rozdartym ryjem.KOD-em,Giertychem,Kasprzakiem,Szczurkiem,PSLem,Kukizem.Michnikowszczyzną.Czerwoną hołotą z namaszczenia POwskiej mafii.I dzięki takim sq....synom bolszewicka kasta może być kastą.
Daniel2019.11.20 16:19
mam identyczne odczucia,ręce opadają....
Tadeusz2019.11.20 16:24
Nie opadaj rękami tylko nadstaw drugi policzek.I zwiń parasol jak plują.
Ja2019.11.20 16:02
A pacyfikacja legalnego Marszu Niepodległości we Wrocławiu, to JAK to nazwać????!!! Krew się gotuje!! To jeszcze Polska????!!!!! Poczytajcie w necie jak było na prawdę. Na YouTube np.
Zibi442019.11.20 17:13
My o nosie, a ten o sosie. Co ma wspólnego?
MirekT2019.11.20 16:00
Ta biedna starsza Pani, przekroczyła prędkość na pasach, a obrzezany jest przecież NIEWINNY !!!!!
Włodek2019.11.20 16:22
Niewinny z założenia. No jakżeby inaczej?
zadnej skruchy to judasze2019.11.20 18:49
a moze zydzi sa w polsce nietykalni
stan2019.11.20 15:56
Zdaniem sądu ewidentna wina kobiety. Przecież Najsztub (tak napisano w Onecie) jechał z prędkością 20km/h, a skoro kobieta została odrzucona od pasów na odległość 5 m, to właśnie ta "77-letnia niedołężna ruchowo kobieta", musiała wbiec na jezdnię z prędkością rączej młodej gazeli. A jaki to musi być kierowca, który nie wyhamuje takiej prędkości? Poza tym, ponoć nie materiałów dowodowych, czyli kobieta misiała zbiec z miejsca wypadku.
Odp2019.11.21 7:37
Jak to jaki to musi być kierowca? - kierowca bez prawa jazdy i w samochodzie bez przeglądu technicznego.
Lennon2019.11.20 15:51
Kurka, jak nie jestem twoim fanem to zwyczajnie masz rację.
skuter2019.11.20 15:25
Teraz już wiecie dlaczego PIS chce reformy sądów I dlaczego opozycja nie chce tej reformy bo że by było jak było Żeby jedni mogli wszystko inni nic
ef2019.11.20 15:34
parasole nad Banasiami i Misiewiczami
Tadeusz2019.11.20 15:57
Ty mendo też jesteś parasolem,zderzakiem i rozdartym ryjem.KOD-em,Giertychem,Kasprzakiem,Szczurkiem.Czerwoną hołotą z namaszczenia POwskiej mafii.I dzięki takim sq....synom bolszewicka kasta może być kastą.
AAAtomek2019.11.20 18:31
Nię jąkaj się prawiczku, wypluj szczękę i idz spac dziadku.
abrakadabra2019.11.20 18:40
Nie z..e.s.r.a.j się ...
B522019.11.20 17:50
oczywiście sąd miał rację bo bez prawa jazdy przeglądu i ubezpieczenia można przejechać na pasach staruszkę
Antysemita z AK2019.11.20 15:18
Przecież go nie uniewinnili ze wszystkich zarzutów. Nie kłamcie.
maria2019.11.20 17:31
A za co zostal ukarany? moze podasz przyklad.
kapral z obstawy2019.11.20 20:42
Nie poda i co mu zrobisz. To zadaniowiec.
Wiesław Kaloryfer2019.11.21 8:25
Za jazdę bez prawka, OC i badań. Za to dostał 3 tys. grzywny plus nieco ponad 300 zł kosztów sądowych.
PolakNieRuskaOnuca2019.11.20 23:31
Z AK, kmiocie ? Chyba z AL !
guess who psycho2019.11.21 0:45
Ogarnij temat spacji dziadziu.
zek2019.11.21 8:05
mistrzu się odezwał...
Eugeniusz_Pomorze_2019.11.21 7:22
Antysemita z AK - i wszystko się zgadza. W hitlerowskiej Afrika Korps byli sami antysemici.