Marian Kowalski: Kukiz i Korwin-Mikke nie wychodzą z mediów - zdjęcie
29.04.15, 08:27Marian Kowalski (fot. Twitter)

Marian Kowalski: Kukiz i Korwin-Mikke nie wychodzą z mediów

4

Pytany o opinie, wedle których prorosyjskość narodowców ma świadczyć o tym, że są „piątą kolumną Putina w Polsce”, Kowalski mówił: – Zawsze podkreślam, że Rosja jest zagrożeniem. Jednak nie powinniśmy jej drażnić, bo przez 25 lat nieudolnych rządów nie zbudowaliśmy wystarczającej siły.

Kowalski stwierdził też, że jest „kandydatem występującym przeciw okrągłemu stołowi i Unii Europejskiej”. Uznał, że należy redefiniować warunki członkostwa Polski w Unii Europejskiej, podkreślając niekorzystne dla Polski prawo wspólnotowe takie jak np. pakiet klimatyczny. Skrytykował Prawo i Sprawiedliwość za to, że walczy z Ruchem Narodowym i sugerował, że PiS RN mogłyby wspólnie budować „wariant węgierski”. Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu zarzucił z kolei, iż jest on „marionetką służb”. Nie określił jednak, komu przekaże swoje poparcie w drugiej turze. Dodał, że kampania prezydencka jest kolejnym wydarzeniem, które ma pomóc wprowadzić Ruch Narodowy do polityki.

KJ/Telewizjarepublika.pl

Komentarze (4):

anonim2015.04.29 9:36
Akurat w sobotę wyjeżdżałem na wieś i wcześniej, z rana sobie obejrzałem fajniste wystąpienie p. Kowalksiego pod ratuszem w moim Lublinie. Aż miło posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=CziMjb1qma8
anonim2015.04.29 11:09
Kowalski walnał w Kukiza i Korwina i nagle Fronda o nim pozytywnie... Jesteście totalnie żenujący... Zapraszam: https://www.facebook.com/ArtykulCzwarty
anonim2015.04.29 13:43
Grzegorz Braun
anonim2015.04.29 15:14
Chwyty poniżej pasa. Nie przypominam sobie, by Korwin-Mikke propagował jakiekolwiek uprzywilejowanie zagranicznych korporacji... Tak samo pomysł wprowadzenia JOW (jak i sama koncepcja) jest znacznie starszy od PO.